Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αλλά και από όσο διαβάζω και όσοι κάνανε το ίδιο (με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων) λύσανε όλα τα προβλήματα.

Για αυτό έγραψα πριν ότι έγραψα.

 

Εντάξει, ευχαριστώ.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

σε μενα εγινε χθες η αναβαθμιση και μεχρι τωρα η μπαταρια δεν εχει αλλαξει συμπεριφορα.

μου φαινεται και πολυ καλυτερα βλεποντας οτι σταματησε αυτη η κατρακυλα της ελευθερης ram στα 150mb και τωρα το βλεπω να εχει 1,5 gb free ram.

αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι θα γλυτωσει και το root.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ολα καλα με το τηλεφωνο εχει μια μικρη ατελεια με το μεσαιο κουμπι που δεν ειναι σταθερο στη μεση αλλα μπορω και το κουναω κανα χιλιοστο και δεν ειναι παντα ισιο.Μικρο το κακο και δεν πιστευω να το προσεχαν και πολλοι απλα εγω προσεχω καθε λεπτομερεια του κινητου.Περα απο αυτη την ατελεια το κινητο παει βολιδα.Δεν ξερω απο πια χωρα ειναι αλλα ηρθε με 4.3.Εκανε μια αναβαθμιση 350+mb μπηκε η kit kat και αμεσως μετα εκανε ακομα 2 αναβαθμισεις πιο μικρες.Σε λιγο θα γινει root και θα μπει xnote να φυγει η σαβουρα της samsung που εχει μεσα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια καποια παρομοια εφαρμογη με το airdroid υπαρχει?

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

iPad Pro M4

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods Pro 2

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση:!::!:

Τα μηνύματα που αφορουσαν Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις της συσκευής μεταφερθήκαν στο σωστο θέμα

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως παιδιά διαβάζοντας για την αλλαγή στην συμπεριφορά της μπαταρίας έλαβα την kit kat αλλά δεν την εκατέστησα.

Ένας βασικός λόγος που πήρα Το νοτέλι ήταν n μπαταρία Και το μεγεθος Ερχόμενος ano HTC One mini Το οποίο Έχανε ΤΟ 60 % σε 8 ώρες σε standby !!!!!

Το τηλέφωνο Τα σπάει πάντως δεν το περίμενα αυτό αν ένα Κινητό , εύγε στην Samsung

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει 2-3 βδομάδες που το παρατηρώ μου σβήνει συνέχεια από μόνο του τους κωδικούς από το wifi. Ξέρει κανείς αν είναι κάποια ρύθμιση;
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει hard reset μετά την αναβάθμιση σε Hello kitty (!!!)

Μια μέρα με το ζόρι και σημερα αλλα με αρκετές φωτογραφιες και 3G (όσο υπήρχε) στην ύπαιθρο.

Άρχισε να θυμίζει lumia 1020...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ note 3 ελληνικό (αν θυμάστε είναι αυτό που μου δώσανε απο αντικατάσταση), πήγα σήμερα στην smartec και μου βάλανε την 4.4.2 όλα κανονικά και παραμένει EUR.

Η όλη διαδικασία πήρε 40 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Πήρε ένας φίλος το note 3, γερμανικό είναι από το κάιζερ. Ξέρει κανείς πώς επιλέγουμε ελληνικό πληκτρολόγιο;;

Από την επιλογή γλώσσας δεν το δέχεται, μόνο γερμανικά και αγγλικά έχει. Κατεβάσαμε κι από το μάρκετ το greek input method αλλά και πάλι δεν έγινε τπτ.

 

edit:

 

Υπάρχει περίπτωση να μην δέχεται τα ελληνικά καθόλου, εφόσον είναι γερμανικό;; Είχε μέσα εξ΄αρχής, γερμανικά και αγγλικά.

 

Ευχαριστώ

Edited by Novalis
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μια ερώτηση.

Πήρε ένας φίλος το note 3, γερμανικό είναι από το κάιζερ. Ξέρει κανείς πώς επιλέγουμε ελληνικό πληκτρολόγιο;;

Από την επιλογή γλώσσας δεν το δέχεται, μόνο γερμανικά και αγγλικά έχει. Κατεβάσαμε κι από το μάρκετ το greek input method αλλά και πάλι δεν έγινε τπτ.

 

edit:

 

Υπάρχει περίπτωση να μην δέχεται τα ελληνικά καθόλου, εφόσον είναι γερμανικό;; Είχε μέσα εξ΄αρχής, γερμανικά και αγγλικά.

 

Ευχαριστώ

 

https://www.dropbox.com/s/theijx1zqhorac0/2014-04-09%2012.07.29.png Επιλέγεις οποια γλώσσα θέλεις απ οπου κι αν είναι η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

εσύ δεν έκανες τίποτα, τα 4.4 σου την έκαναν και άλλα παιδιά είχαν το πρόβλημα σου.

Εμένα μου το κάνει πλέον κάθε μέρα.. Έχει καταντήσει αηδία. Είναι με όλες τις 4.4 το πρόβλημα αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου το κάνει πλέον κάθε μέρα.. Έχει καταντήσει αηδία. Είναι με όλες τις 4.4 το πρόβλημα αυτό;

 

Στο S4 δεν μου έχασε τίποτα. Στο Note 3 δεν χάθηκαν τα αποθηκευμένα wifi μόλις την πέρασα, αλλά χάθηκαν πρίν καμιά βδομάδα στα καλά καθούμενα.

Link to comment
Share on other sites

Στο S4 δεν μου έχασε τίποτα. Στο Note 3 δεν χάθηκαν τα αποθηκευμένα wifi μόλις την πέρασα, αλλά χάθηκαν πρίν καμιά βδομάδα στα καλά καθούμενα.

 

Μόλις έπαθα κι εγώ το ίδιο. Είναι κάπου αποθηκευμένα στην Google και μπορούμε να κάνουμε επαναφορά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχετε παρατηρησει ενα μικρο static noise με τα ακουστικα του Note? Συμβαινει μονο στις εφαρμογες μουσικη, και βιντεο που ηταν προεγκατεστημενες και μονο με τα ακουστικα του note...Αν κανω επανεκκινηση το κινητο εξαφανιζεται και επανερχεται καποια στιγμη μετα απο ωρες/μερες.

Αν εχω ενεργο το adapt sound αυτος ο ηχος ειναι πιο εντονος.

Edited by telis62
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω αραιά και που ένα άλλο bug στο πληκτρολόγιο κατά την εναλλαγή μεταξύ των γλωσσών.

Το χα δει στις αρχές. Δεν ξέρω τι ακριβώς το εκλύει, αλλά επανέρχεται μετά reboot.

 

Κατά την εναλλαγή μεταξύ των γλωσσών φαίνεται φυσιολογικά πάνω από το space που αλλάζει τις γλώσσες μια "λευκή μεγέθυνση" του κουμπιού, για όσο διάστημα είναι πατημένο με το δάκτυλο, και σβήνει μόλις το αφήσεις.

Καμιά φορά όμως (Νοτε 3, 4.4.2) αυτή η "λευκή μεγέθυνση" του space εμφανίζεται από κάτω και όλο το πληκτρολόγιο ανυψώνεται.

 

Μου το κανε σήμερα και διορθώθηκε με επανεκκίνηση.

Αυτό που ίσως να το εκλύει θα μπορούσε να χει σχέση με τη συχνή εναλλαγή εφαρμογών με το hardware κουμπί ή με το συνεχές copy/paste ή με την εκκαθαριση της ΡΑΜ. (Αναφέρω απλώς τα "διαφορετικά" που έκανα σήμερα).

 

Δε ξέρω αν έχει τύχει σε κανέναν. Πάντως δεν βρήκα άλλο τρόπο να το διορθώνει εκτόε από επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Στο S4 δεν μου έχασε τίποτα. Στο Note 3 δεν χάθηκαν τα αποθηκευμένα wifi μόλις την πέρασα, αλλά χάθηκαν πρίν καμιά βδομάδα στα καλά καθούμενα.

 

Μόλις έπαθα κι εγώ το ίδιο. Είναι κάπου αποθηκευμένα στην Google και μπορούμε να κάνουμε επαναφορά;

 

Καποιος ειχε ποσταρει ενα φιξακι για αυτο (θελει ρουτ ομως) το οποιο το ψαχνω κι εγω, αν το εχει κανεις προχειρο ας το ποσταρει πληζ :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεια που χανετε τα wifi pass εχετε κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το update;;

Εγω εκανα και δεν εχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεια που χανετε τα wifi pass εχετε κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το update;;

Εγω εκανα και δεν εχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα.

 

Το έχω κάνει πολλές φορές εγώ αλλά το ίδιο κάνει. Έχω περάσει την X note ξέρει κάποιος πως βγάζουμε από πάνω από την μπάρα τις επιλογές που κλείνει η οθόνη και γενικά ότι έχει πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεια που χανετε τα wifi pass εχετε κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το update;;

Εγω εκανα και δεν εχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα.

 

Εγώ είχα κανει αλλά μου το έκανε ξαφνικά μετά από καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες εσεια που χανετε τα wifi pass εχετε κανει επαναφορά εργοστασιακων ρυθμισεων μετα το update;;

Εγω εκανα και δεν εχω παρατηρήσει το παραμικρό πρόβλημα.

 

Εγώ είχα κάνει και μου το έκανε μόλις σήμερα.Προφανώς είναι bug της ρομ, που περιμένει να εμφανιστεί ως ωρολογιακή βόμβα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα κάνει και μου το έκανε μόλις σήμερα.Προφανώς είναι bug της ρομ, που περιμένει να εμφανιστεί ως ωρολογιακή βόμβα.

 

Οντως ειναι καθαρα bug του firmware γιατι μου το εκανε και σε stock και σε διαφορες εκδοεσεις της xnote (clean install και στις δυο περιπτωσεις), αρα εχει να κανει με τον κωδικα της samsung απ'οσο μπορω να κρινω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...