Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι πήγα εκεί αλλά μου λέει είσαι οκ man

 

Μηπως στην εκανε αυτοματα? Πηγαινε στις ρυθμισεις να δεις μηπως αλλαξε καποια εκδοση?δεν ξερω περιμενε να σ ξαναρθει εκτος κ την στεναχωρισες που την εδιωξες :lol:

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι χθες είχα θέμα με την μπαταρία. Τελικά έκανα restore, κατεβασα και πέρασα πάλι την 4.4.2 με odin μετά πάλι restore και νομίζω ότι πια είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα
Link to comment
Share on other sites

@makis_m

Δεν είπαν ακριβώς. ..κάπου στις επόμενες εβδομάδες του απάντησαν του παιδιού που έστειλε το mail

Edited by xsiv74
To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

παιδια το προβλημα που εχω με το action memo αμα κανω factory reset λετε να φτιαξει? και αν κανω factory reset εχει δυο επιλογες τικαρισμενες backup my data και automatic restore, να μεινουν οπως ειναι η να τα ξετικαρω?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα! Να ρωτήσω κάτι; έχω ένα θέμα με το wifi. Στις μετρήσεις που κάνω δεν κατεβάζει με περισσότερα από 3mb ενώ η ταχύτητα του δικτύου μου στο pc(και στο λαπτοπ μου) είναι στα 9 με 9.5mb. Είναι λογικό αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Θεωρειται πιο καλο για την υγεια της μπαταριας να φορτιζουμε το κινητο στον υπολογιστη αντι στην πριζα? (sorry αν ειμαι εκτος θεματος:ninja:)
Link to comment
Share on other sites

Στον υπολογιστή φορτίζει πιο αργά οπότε δεν πιέζεται πολύ η μπαταρία και θεωρείται καλύτερο. Βέβαια θα πρέπει να έχεις και την υπομονή να κάτσεις να περιμένεις να φορτίσει αφού θα σου κάνει πολλές περισσότερες ώρες!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα update σε 4.4.2

Είμαι Αγγλία και έχω αγγλικό Νοτε 3. Απο χτές που έβαλα την αναβαθμιση το κινητο κανει ανα τυχαια διαστηματα επανεκκινηση.

πχ οταν παω να γραψω ενα μεηλ ή σε σερφαρισμα.

τι να κάνω ? το έχει και κανένας άλλος το πρόβλημα αυτο ?

(δέν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων ακόμα.... χρειάζεται μετα απο το update ?)

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά χρειάζεται ένα Factory Reset μετά την αναβάθμιση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν ειχα κανει μετα την αναβαθμιση, τωρα που το εκανα το προβλημα με το action memo διορθωθηκε
Link to comment
Share on other sites

Ναι, κανονικά χρειάζεται ένα Factory Reset μετά την αναβάθμιση.

 

Οχι πάντα! ειμαι 4.4.2 εδω και μερικες μερες γαλλικό XEF η ρομ εκατσε πολύ καλα! Υπάρχει λόγος να κανω reset? Δε νομιζω!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έκανα update σε 4.4.2

Είμαι Αγγλία και έχω αγγλικό Νοτε 3. Απο χτές που έβαλα την αναβαθμιση το κινητο κανει ανα τυχαια διαστηματα επανεκκινηση.

πχ οταν παω να γραψω ενα μεηλ ή σε σερφαρισμα.

τι να κάνω ? το έχει και κανένας άλλος το πρόβλημα αυτο ?

(δέν έκανα επαναφορά ρυθμίσεων ακόμα.... χρειάζεται μετα απο το update ?)

Ευχαριστώ!

 

Έχεις αγγλικό branded σε vodafone ή έβαλες άλλης χώρας stock rom ; γιατί από όσο ξέρω οι υπόλοιποι δεν πήραμε ακόμα update σε κιτκατ...

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις αγγλικό branded σε vodafone ή έβαλες άλλης χώρας stock rom ; γιατί από όσο ξέρω οι υπόλοιποι δεν πήραμε ακόμα update σε κιτκατ...

ναι αγγλικό απο κατάστημα vodafone αγγλίας (βρίσκομαι αγγλια). Είμαι με stock rom, δεν το εχω κανει ρουτ.

να κάνω factory reset ? χρειάζεται να πάω να κανω wipe data απο recovery?

Link to comment
Share on other sites

Οχι πάντα! ειμαι 4.4.2 εδω και μερικες μερες γαλλικό XEF η ρομ εκατσε πολύ καλα! Υπάρχει λόγος να κανω reset? Δε νομιζω!

 

Από μπαταρία? ??? Και γω έχω xef και είχα θέμα! !!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με το εικονιδιο των μηνυματων. Οποτε παιρνω μηνυμα μενει κολλημενο το 1 πανω στο εικονιδιο του μηνυματος και δεν φευγει ακομα και αν διαβασω το μηνυμα.Δοκιμαζω να απαντησω μηπως φυγει αλλα τπτ. Καποιες φορες φευγει αλλα πολυ σπανια και ετσι πρεπει να σβηνω το καθε μηνυμα που παιρνω για να μην εχω το σπαστικο 1 μπροστα. Δεν εχω αλλο προγραμμα μηνυματων ετσι ωστε να πρεπει να το διαβασω και εκει. Υπαρχει λυση?

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

ναι αγγλικό απο κατάστημα vodafone αγγλίας (βρίσκομαι αγγλια). Είμαι με stock rom, δεν το εχω κανει ρουτ.

να κάνω factory reset ? χρειάζεται να πάω να κανω wipe data απο recovery?

 

Αν δεν το έχεις σετ άρει ακόμα και δεν έχεις να χάσεις αρχεία κτλ τότε κάνε ένα factory reset... Αλλιώς αν κάτι δεν έκατσε καλά κάνε ένα wipe cache και βλέπεις. ..τυχεροί πάντως οι Vodafone users στην Αγγλία αφού οι υπόλοιποι με αγγλικά ακόμα δεν πήραμε τίποτα.

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με το εικονιδιο των μηνυματων. Οποτε παιρνω μηνυμα μενει κολλημενο το 1 πανω στο εικονιδιο του μηνυματος και δεν φευγει ακομα και αν διαβασω το μηνυμα.Δοκιμαζω να απαντησω μηπως φυγει αλλα τπτ. Καποιες φορες φευγει αλλα πολυ σπανια και ετσι πρεπει να σβηνω το καθε μηνυμα που παιρνω για να μην εχω το σπαστικο 1 μπροστα. Δεν εχω αλλο προγραμμα μηνυματων ετσι ωστε να πρεπει να το διαβασω και εκει. Υπαρχει λυση?

 

Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα ώσπου εξαφανίστηκε μόνο του ως δια μαγείας τώρα για το factory reset μετά από το πέρασμα μιας αναβαθμίσεις δεν υπάρχει λόγος να γίνει αν μετά ξανά περαστούν οι ίδιες εφαρμογές που είχαμε και πριν τουλάχιστον έχω δεν βλέπω την χρησιμότητα της

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με το εικονιδιο των μηνυματων. Οποτε παιρνω μηνυμα μενει κολλημενο το 1 πανω στο εικονιδιο του μηνυματος και δεν φευγει ακομα και αν διαβασω το μηνυμα.Δοκιμαζω να απαντησω μηπως φυγει αλλα τπτ. Καποιες φορες φευγει αλλα πολυ σπανια και ετσι πρεπει να σβηνω το καθε μηνυμα που παιρνω για να μην εχω το σπαστικο 1 μπροστα. Δεν εχω αλλο προγραμμα μηνυματων ετσι ωστε να πρεπει να το διαβασω και εκει. Υπαρχει λυση?

 

Μήπως έχεις το Chaton ενεργοποιημενο;

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αντιμετωπιζω προβλημα με το εικονιδιο των μηνυματων. Οποτε παιρνω μηνυμα μενει κολλημενο το 1 πανω στο εικονιδιο του μηνυματος και δεν φευγει ακομα και αν διαβασω το μηνυμα.Δοκιμαζω να απαντησω μηπως φυγει αλλα τπτ. Καποιες φορες φευγει αλλα πολυ σπανια και ετσι πρεπει να σβηνω το καθε μηνυμα που παιρνω για να μην εχω το σπαστικο 1 μπροστα. Δεν εχω αλλο προγραμμα μηνυματων ετσι ωστε να πρεπει να το διαβασω και εκει. Υπαρχει λυση?

 

Δοκίμασε να κάνεις εκκαθάριση δεδομένων από την εφαρμογή των μηνυμάτων στη διαχείριση εφαρμογών.

Link to comment
Share on other sites

Το chat on κλειστο το χω, δεν φαινεται να ναι ανοιχτο τουλαχιστον. Την εκανα την εκκαθαριση κ εφυγε, το χα ξανακανει αυτο αλλα δεν ειναι η λυση να το σβηνω ετσι.

MacBook Pro 13.3'' retina

iPhone 6 gold

iPad Mini Retina space gray

iPod Nano white

Ούτε η Έυα τόσο μήλο :bow:

Link to comment
Share on other sites

Το chat on κλειστο το χω, δεν φαινεται να ναι ανοιχτο τουλαχιστον. Την εκανα την εκκαθαριση κ εφυγε, το χα ξανακανει αυτο αλλα δεν ειναι η λυση να το σβηνω ετσι.

 

Βασικά συγνώμη αλλά από βιασύνη σου έγραψα το Chaton. ..εννοούσα το Hangouts. .. το οποίο μπορεί να τρέχει στο παρασκήνιο και να πρεπει να απ ενεργοποιησεις από τις ρυθμίσεις του τις ενημερώσεις ή να το κλείσεις. ..

To Know the Cause Of Things!
Link to comment
Share on other sites

Καλα με τα animations ολα στο μηδεν, κιτ κατ και nova launcher η ταχυτητα του κινητου ειναι σε απιστευτα επίπεδα.

 

Ετσι μου ρχεται μονο και μονο για να τελειοποιησω την εμπειρια του multitasking να ρουταρω για να μπαινουν παραπανω εφαρμογες στο διπλό (μισο μισο η floating) παραθυρο. Απλα λυπαμαι την εγγυηση..

Link to comment
Share on other sites

Το σκ δοκιμασα το κινητο σε νυχτερινη ληψη και οταν εννοω νυχτερινη εννοω μεσα σε μουσικο κεντρο ( μπουζουκια ) και εξεπλάγην ευχαριστα για την ποιοτητα και την καθαροτητα της φωτογραφιας ........ οποτε ειμαι καλυμμένος αο νυχτερινη ληψη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...