Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια επειδη θα ψαχτω για Note 3 ,αν καποιο ειναι ευρωπαικο ισχυει η εγγυηση για εδω η οχι ?

 

Ναι, ισχύει .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα μπράβο! Είχε περάσει η περίοδος DOA; Σε ποια αντιπροσωπεία το πήγες αν επιτρέπεται;

από εκεί που το είχα πάρει, είχε περάσει το DOA.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα,που κοιταξα παλι τη μπαταρια,ειδα οτι οι υπηρεσιες Google,εχουν παει στο 25%!

Εν τω μεταξυ,παλι χαλασε η συνδεση με το ΒΤ.Η χαρα μου,κρατησε λιγο.Απομακρυνθηκα και κοπηκε η συνδεση μεταξυ ΒΤ και τηλεφωνου,και μετα δεν επνηλθε οπως πριν.:(

Αναθεμα κι αν καταλαβαινω τι το πιανει.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει σωστά το air gesture για να λειτουργήσει πρέπει το τηλέφωνο να είναι οριζόντια, δηλαδή τοποθετημενο σε τραπέζι ή κάποια άλλη οριζόντια επιφάνεια. Μήπως το δοκιμάζεις σε άλλη θέση, γιατί τότε δεν θα δουλεύει.

 

 

Οχι σε τραπεζι το εχω και αν περασει αρκετη ωρα δεν δουλευει και ας ειναι ενεργοποιημενο

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση.

Σημερα το πρωι,ειχα βαλει το ξυπνητηρι για να παω στην οδοντογιατρο μου,και ειχα απο το βραδυ το τηλεφωνο κλειστο.

Ενω τα προηγουμενα τηλεφωνα,χτυπαγαν ξυπνητηρι ακομα και κλειστα,το Note 3,δεν χτυπησε.

Ετσι ειναι ή σηκωνει καποια ρυθμιση;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια ακομη ερωτηση.

Σημερα το πρωι,ειχα βαλει το ξυπνητηρι για να παω στην οδοντογιατρο μου,και ειχα απο το βραδυ το τηλεφωνο κλειστο.

Ενω τα προηγουμενα τηλεφωνα,χτυπαγαν ξυπνητηρι ακομα και κλειστα,το Note 3,δεν χτυπησε.

Ετσι ειναι ή σηκωνει καποια ρυθμιση;

 

Στα περισσότερα αν όχι σε όλα τα android δεν χτυπάει το ξυπνητήρι όταν είναι κλειστά. Γι αυτό δεν το κλείνουμε, το βάζουμε σε λειτουργία πτήσης!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα ,έχω την εξής απορία έχω wind στις ρυθμίσεις δεν μου βγάζει επιλογή 4G εφόσον είναι lte που το γράφει το κουτί απέξω ,μου βγάζει τρεις επιλογές ο δεν λέει για 4G ή lte . Μήπως δεν υποστηρίζει η wind ?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα ,έχω την εξής απορία έχω wind στις ρυθμίσεις δεν μου βγάζει επιλογή 4G εφόσον είναι lte που το γράφει το κουτί απέξω ,μου βγάζει τρεις επιλογές ο δεν λέει για 4G ή lte . Μήπως δεν υποστηρίζει η wind ?

 

Ακριβώς. Δεν έχει η wind

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου .Οποίος θέλει κάποια συγκριση όσον αφορά το note 3 σε σύγκριση με το Z ultra που είχα για λίγο διάστημα πριν λίγο ας μου πει,βέβαια πιο πριν είχα note 2 :p.
Link to comment
Share on other sites

Δίνω το Gmail μου μπαίνω playstore πατάω να κάνω ενημερώσεις ο μου γράφει δεν είναι δυνατή η λήψη της εφαρμογής λόγο κάποιου σφάλματος (403) ,δοκίμασα άλλο λογαριασμό Gmail ο πάλι τα ίδια. ..τι γίνεται ρε παιδιά ?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου .Οποίος θέλει κάποια συγκριση όσον αφορά το note 3 σε σύγκριση με το Z ultra που είχα για λίγο διάστημα πριν λίγο ας μου πει,βέβαια πιο πριν είχα note 2 :p.

 

Γράψε δυο λόγια. Τι θες, να σε παρακαλεσουμε ;:)

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φιλε μου .Οποίος θέλει κάποια συγκριση όσον αφορά το note 3 σε σύγκριση με το Z ultra που είχα για λίγο διάστημα πριν λίγο ας μου πει,βέβαια πιο πριν είχα note 2 :p.

 

Σίγουρα θέλουμε...

[sIGPIC][/sIGPIC]

||||||||||||||[be the change you want to see in the world]|||||||||||||||

Link to comment
Share on other sites

Δίνω το Gmail μου μπαίνω playstore πατάω να κάνω ενημερώσεις ο μου γράφει δεν είναι δυνατή η λήψη της εφαρμογής λόγο κάποιου σφάλματος (403) ,δοκίμασα άλλο λογαριασμό Gmail ο πάλι τα ίδια. ..τι γίνεται ρε παιδιά ?

 

σβήσε το gmail account και ξανακαταχωρησέ το.

Link to comment
Share on other sites

Δίνω το Gmail μου μπαίνω playstore πατάω να κάνω ενημερώσεις ο μου γράφει δεν είναι δυνατή η λήψη της εφαρμογής λόγο κάποιου σφάλματος (403) ,δοκίμασα άλλο λογαριασμό Gmail ο πάλι τα ίδια. ..τι γίνεται ρε παιδιά ?

 

Το ίδιο αναφέρουν και άλλοι φίλοι με άλλες συσκευές στο νήμα του play store.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ως ποιότητα κατασκευής δεν το συζητώ το Z ultra είναι ανώτερο και πολύ οι ο κομψό αλλά πολύ πιο μεγάλο :D ,εν τω μεταξύ η οθόνη του Z ultra μπορεί να είναι 6.4 αλλά και πάλι έχει πολύ περιθώριο πάνω κάτω δηλαδή μπορεί να είχε τις ίδιες ίντσες αλλά σαν μέγεθος να ήταν μικρότερο στο μηκος .Η οθόνη του τελικά στα χρώματα ήταν πολύ καλύτερη από τη δική μας δηλαδή πολύ πιο ζωντανά και φυσικά χρώματα αλλά υστερούσε σε φωτεινότητα ,το μαύρο πιο μαύρο και το λευκό πιο λευκό ενώ το δικό μας το λευκο ψιλομπλεδιζει σε σχεση με του ultra . Το δικό μας βέβαια πρέπει να έχει μεγαλύτερη αντίθεση . Του ultra μεγαλύτερη οθόνη πιο απολαυστική για σερφαρισμα κ ίντερνετ χωρίς κανένα κόλλημα στο browsing άλλωστε στο antutu μου είχε βγάλει σκορ 35000 κ κατι περιπου , δεν μου ζεσταθεί καθόλου !!!. Κατά η μπαταρία λόγο μεγάλης οθόνης δηλαδή η πιο πολύ κατανάλωση πάει για την οθόνη στο ultra , κατά το τόσο πολύ μεγάλο μέγεθος αν και κομψότατο . Τώρα τι με έκανε να πάρω το note 3 πρώτα το ότι είχα το note 2 κ μεγάλο ρόλο έπαιζε το πενακι ,που το χρήσιμοποιούσα πολύ συχνα . Το note 3 είναι πιο πλήρης στο ui πως λέγεται δεν ψάχνεις να βρεις κάτι κ να αυτό σχεδιάζεις πως να το στήσεις ενώ στο note είναι πιο αυτόματα τα πραγματα και πολύ πιο εύκολο για μένα να το χρήσιμο ποίηση μιας που είχα πριν note 2 ,οπως επισης το note 3 οπως κ το note2 εχουν καλύτερη κάμερα απο το ultra που πρέπει να επισημάνω πως δεν είχε flash. Εντωμεταξύ όσο δουλεύω το note 3 μου φαίνεται(που λέει ο λογος) νανος :p σε μεγεθος μπροστά στο ultra :lol: και τελικά συγκλινω πως το ιδανικό μέγεθος θα ταν για μένα κάπου στις 6 ίντσες δηλαδή κάτι ενδιάμεσο στο note κ στο Z ultra. Το μόνο που με ψιλό ξενίζει στο note μου παιδιά είναι ότι ψιλομπλεδιζει κ μάλλον είναι ότι είχα συνηθίσει τα χρώματα του Z ultra .Με λίγα Λόγια κάποιος που δεν το νοιάζει το μέγεθος και η κάμερα και θέλει να ευχαριστήθει ταινίες και βιντεο κτλ πάει στο Z ultra . Παιδιά είναι η άποψη μου λογικό να.μην συμφωνούμε.

Οποίος θέλει να βοηθήσει για το πρόβλημα ποιο πάνω ας μου πει κάτι παίζει με το proxy μιας που ψάχνω αλλά δεν έχω καταλάβει τι ρύθμιση πρέπει να κάνω εκεί.Το έσβησα το Gmail το ξανά καταχώρηση κ πάλι τα ίδια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τελικά έφτιαξε ,απλά βγήκα από το wiki κ ξανά μπήκα ...:O

Edited by akishellas
Link to comment
Share on other sites

ΑΓΟΡΑΣΑ ΕΝΑ ΝΟΤΕ 3 ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΚΡΟΥΖΟΜΑΓΑΖΟ.ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΟΝΤΕΛΟ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ (ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΧΝΑ) ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΣΑΝ ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ (ΩΡΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ) ΛΑΘΟΣ ΩΡΑ.ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΩΡΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΩΡΑ ΕΛΛΑΔΟΣ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΔΙΩΡΘΩΣΩ?ΑΝ ΠΕΡΑΣΩ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ FIRMWARE ΘΑ ΔΙΩΡΘΩΘΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ?

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ.

Edited by Superuser
Κεφαλαία Γράμματα
Link to comment
Share on other sites

Έφτιαξε έφτιαξε τα πάτησα όλα. ..βγήκα από το wifi ξανά μπήκα κ έτοιμο ...,πέρασα το antutu μου έβγαλε σκορ 36765 :D ,είδα κ στους sensors που το note έχει ποιο πολλούς αλλά πως πίστευα ότι έχει κ temperature sensor ? Δεν έχει τελικά ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πενακι δεν φαίνεται σαν ψεύτικο σε σύγκριση με του note 2 ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Άκη, γενικά οι amoled έχουν πιο ψυχρό λευκό και γι αυτό μπλεδίζει. Κερδίζει όμως στο μαύρο, το note 3 έχει το απόλυτο μαύρο σε σχέση με οποιοδήποτε άλλο κινητό και φυσικά και από του z. Αυτό θα το καταλάβεις σε σκοτάδι και σε μαύρο φόντο, η οθόνη του note θα φαίνεται ότι είναι σβηστή. Επίσης ως γνωστόν, όσο πιο καλό μαύρο, τόσο πιο ζωντανά τα χρώματα. Βέβαια πολλοί προτιμούν τα πιο φυσικά χρώματα των lcd από τα έντονα των amoled. Έχει σενσορα για το θερμόμετρο, κατέβασε εφαρμογή από το story πχ galaxy s4 sensors (και στην εφαρμογή του κινητού s health θα βρεις το θερμόμετρο). Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εχω κάνα 3ωρο μ το note 3 έβαλα 4k βίντεο κ ένα συγκεκριμένο που έβλεπα με άγρια ζώα στη ζούγκλα κ ήταν πιο ζωντανά στο Z ultra έτσι μου φάνηκε εμένα. ..Όσο για το μαύρο θα το ψάξω κ θα σου πω .θα το κατεβάσω τον sensor σε ευχαριστώ ,πάντως δεν είναι πιο στιβαρό το πενακι του note 2 , ποιο ωραίο ?
Link to comment
Share on other sites

Ενω τα προηγουμενα τηλεφωνα,χτυπαγαν ξυπνητηρι ακομα και κλειστα,το Note 3,δεν χτυπησε.

Ετσι ειναι ή σηκωνει καποια ρυθμιση;

Όχι, για να δουλεύει το ξυπνητήρι μην το κλείνεις εντελώς αλλά να το βάζεις σε airplane mode.

Είμαι πολύ περίεργος τι συσκευή είχες πριν :D

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Όχι, για να δουλεύει το ξυπνητήρι μην το κλείνεις εντελώς αλλά να το βάζεις σε airplane mode.

Είμαι πολύ περίεργος τι συσκευή είχες πριν :D

 

Εκτός του airplane mode υπάρχει και η "Λειτουργία αποκλεισμού" που την θεωρώ καλύτερη. Όταν κοιμάσαι, το airplane mode σε αποκόπτει τελείως από το περιβάλλον. Αν όμως συμβεί κάτι κάνεις δεν μπορεί να σε ειδοποιήσει. Στη "λειτουργία αποκλεισμού" όμως μπορείς ναι μεν να του μπλοκάρεις όλους, αλλά μπορείς να δηλώσεις και όσα τηλέφωνα θες ως εξαιρέσεις. Δηλαδή γονείς, σύζυγο, παιδιά... Αυτοί μπορούν να σε καλούν. Οι άλλοι όχι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια στο λογαριασμο μου Google μου λεει οτι ο Συγχρονισμος ειναι απενεργοποιημενος χωρις να πειραξω κατι επισης δεν μ αφηνει να επιλεξω ποιες υπηρεσιες να κανει αυτοματα sync. Εβαλα και αλλο λογαριασμο google αλλα το ιδιο. Παλια εβαζα το gmail μου και ολα εκαναν sync σε αλλη συσκευη τωρα τιποτα. Η συσκευη χθεσινη ειναι καινουργια.

 

Edit: νομιζω το βρηκα στο Data Usage/Sync all

Edited by ampalaeas
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...