Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

#costas_pro

Δεν τα χανεις αμα την περασεις με odin.Απλα εκανα factory reset απο μονος μου πρωτον γιατι θεωρω οτι ειναι πιο σωστο και δευτερον για να μην μεινει τπτ απο την προηγουμενη ρομ.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε αυτό και βάλε τα αντίστοιχα widgets του στην οθόνη σου... ;)

 

Το εκανα,πατησα για τα widgets,αλλα δε βλεπω τιποτα στην οθονη.:confused:

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Την έχεις ήδη και δεν χρειάζεται να κατεβάσεις τίποτα.

Άνοιξε την εφαρμογή της Samsung, S Health / επίπεδο άνεσης .......δες το screen shot

 

edit:

Όσο για το αισθητήρα, βρίσκεται στην συσκευή κάτω δεξιά.κανε και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Για πιο λογο;απλα θα παιρνεις τα update της χωρας που κατεβασες

 

 

 

 

 

 

 

Δεν μιλαω για την Ελληνικη.Οποια Ευρωπαικη και να βαλεις δεν υπαρχει προβλημα.Εμενα η συσκευη ειναι Γερμανικη και εχω περασει την Πολωνικη 4.4.2 εδω και 1 μηνα πρπ που βγηκε.

 

Αν το CSC παρέμεινε DBT θα πάρεις ΟΤΑ ;

Link to comment
Share on other sites

Αν το CSC παρέμεινε DBT θα πάρεις ΟΤΑ ;

 

Όχι με διαφορετικό csc δεν παίρνεις update .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Το CSC δεν αλλάζει ακριβώς. Επομένως ξεχνάμε τα ΟΤΑ updates. Εκτός και αν κάναμε wipe/format και γυρίσουμε το CSC σε ΧΕΟ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Μολις αναβαθμιστικα στη 4.4.2 στο note 3 :D .

Μπαινω play store και μου βγανει τη παρακατω εικονα :mad: .

Λυση???

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις αναβαθμίστηκα στην 4.4.2, μου φαίνεται πιο ελαφριά και smooth και όντως έχει 2.7 ram! Μια καλοδεχούμενη προσθήκη είναι το ότι μπορείς να επιλέξεις τον ήχο μηνύματος και ξεφεύγεις από τον προκαθορισμένο ήχο ειδοποιήσεων. Αυτή τη στιγμή γίνεται και η αναβάθμιση του knox. Το μόνο που με ξενίζει είναι το άσπρο χρώμα στη μπαταρία και στα δεδομένα.

βαζελος σίγουρα ε;

 

Με το πενάκι έξω όμως πως είναι όταν πηγαίνεις δεξιά-αριστερά στα homescreens?

τι ακριβώς θες να πεις μια χαρά είναι και με το πενάκι έξω.

 

Καλά σιγά μην έδινα χρήματα για να το αγοράσω απο δω! Ας είναι καλά το καλό εταιρικό με την cosmote! :p

άσχετο Νο1

μην είμαστε περήφανοι που τα λεφτά μας τα δίνουμε εκτός Ελλάδας .

Όταν αγοράζεις από το μανάβικο της γειτονιάς τότε ο μανάβης θα ψωνίσει από το φούρναρη της γειτονιάς και σιγά σιγά πάλι σε εσένα θα έρθουν τα λεφτά.

Μην αρχίσετε για ακριβή Ελλάδα κτλ. καταλάβατε τι θέλω να πω .

 

άσχετο Νο 2

η κιτ κατ - το πληκτρολόγιο έχει και μεγάλη βελτίωση στον τρόπο που γράφει καταλαβαίνει καλύτερα αυτό που θες αν πατήσεις πάνω σε λέξη που έχεις γράψει σου δίνει επιλογές είναι σε όλα καλύτερη μπαταρία ταχύτητα διαχείριση .

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα σούπερ... μόνο ένα... σε εσάς κάνει λαγκαρίσματα στο scrolling στον τηλεφωνικό κατάλογο (επαφές)...???

Σε εμένα πολύ έντονα. (ενώ με την 4,3 πήγαινε βούτυρο)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε αναβάθμιση σε 4.4.2 στο air gesture Στη καρτελα μεταβαση χώρις επαφή εχει μονο τα email?
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα σούπερ... μόνο ένα... σε εσάς κάνει λαγκαρίσματα στο scrolling στον τηλεφωνικό κατάλογο (επαφές)...???

Σε εμένα πολύ έντονα. (ενώ με την 4,3 πήγαινε βούτυρο)

 

Σε εμένα πάει βολίδα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το air gesture που χρησιμευει το ενργοποιησα κουναγα χερια ποδια αλλα τιποτα το κινητο οπως επισης και η εφαρμογη που οταν κουνας το κεφαλι σκρολαρει που ενεργοποιειται?? Το δοκιμασα στο ιντερνετ με ντολφιν μπραουζερ τιποτα το δοκιμασα στο φαιςμπουκ τιποτα το δοκιμασα και στο χοτμαιλ τιποτα......Σε ποιες εφαρμογες λειτουργει???
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια αυτο το air gesture που χρησιμευει το ενργοποιησα κουναγα χερια ποδια αλλα τιποτα το κινητο οπως επισης και η εφαρμογη που οταν κουνας το κεφαλι σκρολαρει που ενεργοποιειται?? Το δοκιμασα στο ιντερνετ με ντολφιν μπραουζερ τιποτα το δοκιμασα στο φαιςμπουκ τιποτα το δοκιμασα και στο χοτμαιλ τιποτα......Σε ποιες εφαρμογες λειτουργει???

 

Αν πατήσεις στις ρυθμίσεις πάνω στην επιλογή air gesture ανοίγει ένα menu με επιλογές (γρήγορη ματιά, μετάβαση χωρίς επαφή, περιήγηση χωρίς επαφή και αποδοχή κλήσης χωρίς επαφή). Αν πατήσεις πάνω σε κάποια από αυτές σου λέει σε ποιές εφαρμογές δουλεύει και με ποιόν τρόπο (οι εφαρμογές κατά 99% είναι όλες συστήματος - προεγκατεστημένες. Λέω 99% γιατί για e-mails έχω τρίτη εφαρμογή και μου τη δείχνει στη "γρήγορη ματιά")

Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε αναβάθμιση σε 4.4.2 στο air gesture Στη καρτελα μεταβαση χώρις επαφή εχει μονο τα email?

 

[QUOT E=nakos1974;5171561]εχει οτι και πριν

γρηγορη ματια

περιηγηση χωρις επαφη για φωτο

αποδοχη κλησης χωρις επαφη

Link to comment
Share on other sites

Όχι με διαφορετικό csc δεν παίρνεις update .

 

Ρε παιδια αυτο το air gesture που χρησιμευει το ενργοποιησα κουναγα χερια ποδια αλλα τιποτα το κινητο οπως επισης και η εφαρμογη που οταν κουνας το κεφαλι σκρολαρει που ενεργοποιειται?? Το δοκιμασα στο ιντερνετ με ντολφιν μπραουζερ τιποτα το δοκιμασα στο φαιςμπουκ τιποτα το δοκιμασα και στο χοτμαιλ τιποτα......Σε ποιες εφαρμογες λειτουργει???
Σαν το YouTube δεν έχει. Γράψε note3 air gesture ή οτιδήποτε άλλο θέλεις και θα σου λυθούν όλες οι απορίες.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να πας στις ρυθμίσεις, εφαρμογές και να διαγράψεις τα δεδομένα του play store αν πάλι δεν γίνει κάτι πήγαινε στους λογαριασμούς αφαιρέσε τον λογαριασμό Google και ξαναβαλτον
Link to comment
Share on other sites

Στον browser σας λειτουργεί το air gesture??γτ πριν το hard reset μου επαιζε κ στο s4ειδα στο YouTube οτι παιζει. Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

@araditsas

άσχετο Νο1

μην είμαστε περήφανοι που τα λεφτά μας τα δίνουμε εκτός Ελλάδας .

Όταν αγοράζεις από το μανάβικο της γειτονιάς τότε ο μανάβης θα ψωνίσει από το φούρναρη της γειτονιάς και σιγά σιγά πάλι σε εσένα θα έρθουν τα λεφτά.

Μην αρχίσετε για ακριβή Ελλάδα κτλ. καταλάβατε τι θέλω να πω .

 

Νομίζω πως πάνω κάτω τα ίδια χρήματα δίνουν και οι εταιρίες- εισαγωγείς, γιατί αν δίνουν λιγότερα ε τότε μιλάμε για εαισχροκέρδια

Δηλαδή αν εσύ έβρισκες Mercedes απο άλλον εισαγωγέα και οχι τον επίσημο, στα ίδια χρήματα που στην Ελλάδα αγοράζεις NISSAN δεν θα την αγόραζες ? (ίσως το παράδειγμα μου δεν είναι και το καλύτερο αλλά φαντάζομαι καταλαβαίνετε τι θέλω να πώ)

Φιλικά πάντα απλά αυτή είναι η δική μου άποψη χωρίς να σημαίνει πως η δική σου είναι λάθος . ;)

 

Όσο για την 4.4.2 μέχρι τώρα όλα καλά απλά αυτό που μου έκανε εμένα ήταν πως μου έχασε όλα τα ασύρματα που είχα συνδεθεί και τους κωδικούς τους. Ακόμα και στο σπίτι έπρεπε να ξαναβάλω κωδικό...:worry:

Edited by rs3
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κλεισει ολους τους συγχρονισμους? Κατεβασε τη μπαρα απο πανω και πατα πανω δεξια στο κουμπι που δειχνει ολα τa sortcutsm επειτα τσεκαρε αν οι συγχρονισμοι ειναξ ενεργοποιημενοο
Link to comment
Share on other sites

Το άλλο που είδα είναι ότι το εικονίδιο της μπαταρίας στη επάνω μπάρα έγινε ασπρογκρι αντί πράσινο στην 4.3
Panasonic G500/G600 - Siemens S25/SL45/SX1 - Nokia N95 - HTC HD - HTC HD2 - HTC SENSATION -Samsung V200/Omnia I / GALAXY S3 _ S5 / NOTE 3/ Huawei P8 _ Mate8 _Mate 10 pro _ P30 pro _ Mate 30 pro ....
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...