Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς γίνεται να μην ανοίγει το S-Voice, όταν γίνεται λήψη ενός μηνύματος ή μιας αναπάντητης κλήσης; Μ'ενδιαφέρει να έχω ανοιχτή την λειτουργία του HandsFree Mode, για να ακούω από ποιον είναι το μήνυμα ή η αναπάντητη.

 

Καλη χρονια, εχεις κατεβασει την Ελληνικη γλωσσα απο το samsung aps?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια, εχεις κατεβασει την Ελληνικη γλωσσα απο το samsung aps?

 

καλή χρονιά και σε σένα! Ναι, την κατέβασα,αλλά μου ήρθε μήνυμα και το διάβασε στα αγγλικά! Πώς αλλάζει η γλώσσα στο s-voice; Βασικά το μόνο που θέλω είναι να κάνει ανάγνωση των εισερχομένων μηνυμάτων και αναπάντητων κλήσεων στα Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάντε root, κατεβάστε την Omega v6, πετάξτε έξω με το aroma installer όλη τη σαβούρα της Samsung, παγώστε με greenify τα facebook, viber και λοιπά messengers (με τα experimental features ενεργοποιημένα στην paid version ώστε να λαμβάνετε push notifications ακόμα και με hibernated εφαρμογές) και θα δείτε το Note σας να έχει λειτουργία ios με αυτονομία Nokia ασπρόμαυρου της παλαιάς εποχής! :lol:

Την έχω περάσει εδώ και 1μιση εβδομάδα και πραγματικά δεν έχω δει πιο smooth λειτουργία του κινητού από τότε που το πήρα...

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

καλή χρονιά και σε σένα! Ναι, την κατέβασα,αλλά μου ήρθε μήνυμα και το διάβασε στα αγγλικά! Πώς αλλάζει η γλώσσα στο s-voice; Βασικά το μόνο που θέλω είναι να κάνει ανάγνωση των εισερχομένων μηνυμάτων και αναπάντητων κλήσεων στα Ελληνικά.

Λοιπον φιλε μου, πρωτα θα πας στις ρυθμισεις>εργαλεια>γλωσσα και εισαγωγη>επιλογες κειμενου σε ομιλια > και θα τσεκαρεις την πρωτη εγαρμογη η οποια ειναι της Samsung"μηχανισμος μετατροπης κειμενου σε ομιλια"...θα πατησεις το γραναζακι και θα κανεις τις ρυθμισεις που εχει ολες στα Ελληνικα.

Στη συνεχεια θα πας στη διαχειριση εφαρμογων "ολα" ,θα βρεις το s voice και θα το κανεις ανενεργο,,,δεν νομιζω οτι σου χρειαζεται πουθενα αφου δεν μιλαει ακομα την γλωσσα μας.

Τελος θα ενεργοποιησεις την "λειτουργια hands free" και ακριβως απο πανω στις ρυθμισεις ειναι η λειτουργια "ελεγχος εντασης φωνης" την οποια θα απενεργοποιησεις και η οποια ειναι αυτη που σου μιλαει "οχι Ελληνικα"...Προσοχη παιδια, οταν ενεργοποιητε το "hands free" να ξερετε οτι ενεργοποιητε καθε φορα και ο δεκτης gps και η λειτουργεια "ελεγχος εντασης φωνης" και πρεπει να τα κλεινεται για να μην σας καταναλωνουν την μπαταρια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον φιλε μου, πρωτα θα πας στις ρυθμισεις>εργαλεια>γλωσσα και εισαγωγη>επιλογες κειμενου σε ομιλια > και θα τσεκαρεις την πρωτη εγαρμογη η οποια ειναι της Samsung"μηχανισμος μετατροπης κειμενου σε ομιλια"...θα πατησεις το γραναζακι και θα κανεις τις ρυθμισεις που εχει ολες στα Ελληνικα.

Στη συνεχεια θα πας στη διαχειριση εφαρμογων "ολα" ,θα βρεις το s voice και θα το κανεις ανενεργο,,,δεν νομιζω οτι σου χρειαζεται πουθενα αφου δεν μιλαει ακομα την γλωσσα μας.

Τελος θα ενεργοποιησεις την "λειτουργια hands free" και ακριβως απο πανω στις ρυθμισεις ειναι η λειτουργια "ελεγχος εντασης φωνης" την οποια θα απενεργοποιησεις και η οποια ειναι αυτη που σου μιλαει "οχι Ελληνικα"...Προσοχη παιδια, οταν ενεργοποιητε το "hands free" να ξερετε οτι ενεργοποιητε καθε φορα και ο δεκτης gps και η λειτουργεια "ελεγχος εντασης φωνης" και πρεπει να τα κλεινεται για να μην σας καταναλωνουν την μπαταρια!!!

 

 

Γιατι εγω δεν βλεπω πουθενα τα ελληνικα στις οδηγιες που εδωσες;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να τα κατεβάσεις απο το samsung apps..

 

το δοκίμασα, αλλά η κοπελιά διαβάζει συλλαβιστά το message( m,e,s,s,a,g,e) και λέει μετά σωστά το όνομα του αποστολέα( π.χ. Γιάννης)

τι κάνω λάθος;

Edited by Dr_House
Link to comment
Share on other sites

Στο γρανάζι εμένα δεν μου εμφανίζει ελληνικά.

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Στο γρανάζι εμένα δεν μου εμφανίζει ελληνικά.

 

αν τα κατέβασες και εγκαταστάθηκαν κανονικά, θα σου τα εμφανίζει..

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να τα κατεβάσεις απο το samsung apps..

 

το δοκίμασα, αλλά η κοπελιά διαβάζει συλλαβιστά το message( m,e,s,s,a,g,e) και λέει μετά σωστά το όνομα του αποστολέα( π.χ. Γιάννης)

τι κάνω λάθος;

 

Στο γρανάζι εμένα δεν μου εμφανίζει ελληνικά.

 

Γιατρε, αυτο ειναι bug της rom, ελπιζω συντομα να διωρθωθει...@babis πρωτα θα πας στο samsung aps (κανε αναζητηση TTS Greek), και αφου κατεβασεις τα Ελληνικα θα κανεις τα υπολοιπα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Αυτό ήθελε να το κατεβάσω

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού δεν έχει αναφερθεί σε ολόκληρο το θέμα (και το διαβάζω από τη πρώτη μέρα)είναι ο υπέροχος και δυνατός ήχος του ηχείου.Δεν ξέρω μέρα με την μέρα αυτό το τηλέφωνο σε αφήνει άφωνο με τις δυνατότητες τού.Και το δυνατότερο ατού του είναι η μπαταρία,εδώ και τρεις ώρες από 48% προσπαθώ να την τελειώσω και δεν τελειώνει με τίποτα ,τώρα πού γράφω λέει 18%.Απίστευτο.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού δεν έχει αναφερθεί σε ολόκληρο το θέμα (και το διαβάζω από τη πρώτη μέρα)είναι ο υπέροχος και δυνατός ήχος του ηχείου.Δεν ξέρω μέρα με την μέρα αυτό το τηλέφωνο σε αφήνει άφωνο με τις δυνατότητες τού.Και το δυνατότερο ατού του είναι η μπαταρία,εδώ και τρεις ώρες από 48% προσπαθώ να την τελειώσω και δεν τελειώνει με τίποτα ,τώρα πού γράφω λέει 18%.Απίστευτο.

 

Στο θέμα του ηχείου ειναι καλό δεν λέω απλά οποίος εχει ακούσει το one max ειλικρινά όλα τα αλλά ειναι ...κουδουνάκια.:)

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους με υγεια. Χρησιμοποιωντας σημερα για την δουλεια μου το camscan παρατηρησα οτι στις κοντινες φωτογραφιες υπαρχει μια σκια ( φωτο σε εγγραφο) μαυρου ανοικτου χρωματος η οποια απομακρυνεται οσο παμε πιο μακρια τον φακο. Τι καινουργιο ειναι αυτο; Γνωριζει καποιος κατι;

 

κανεις εχει προσεξει κατι;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω βρει το κινητο σε 2 σαιτ στο smarties.gr και στο birdphone η διαφορά είναι 50Ε ακριβώτερο στο Bird! Τι λετε να εμπιστευτώ το Smarties και με το 50αρικο αυτο να παρω και θηκη; Επίσης γτ στο bird το Note της ευρωπαικής αντιπροσωπείας (EU) ειναι σημαντικά φθηνοτερο απο το κανονικο;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "κανονικό"; Ποιο είναι το κανονικό; Όλα ίδια είναι. Μήπως εννοείς της ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επειδή το EU το αγοράζει από παραεισαγωγή σε φυσιολογικές τιμές, ενώ το ελληνικό σε απατεωνίστικες.

Και επειδή για κάποιον μυστήριο λόγο, υπάρχει ακόμα κόσμος που αγοράζει ελληνικά, τα φέρνει και τα 2 για να εξυπηρετεί και τις 2 ομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς "κανονικό"; Ποιο είναι το κανονικό; Όλα ίδια είναι. Μήπως εννοείς της ελληνικής αντιπροσωπείας;

Επειδή το EU το αγοράζει από παραεισαγωγή σε φυσιολογικές τιμές, ενώ το ελληνικό σε απατεωνίστικες.

Και επειδή για κάποιον μυστήριο λόγο, υπάρχει ακόμα κόσμος που αγοράζει ελληνικά, τα φέρνει και τα 2 για να εξυπηρετεί και τις 2 ομάδες.

 

EΥχαριστω για την αμεση απάντηση! Για τα site που ανεφερα έχεις γνώμη;

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Έχω προσωπική εμπειρία με το birdphone, πήρα S3 εισαγωγής, και στο συνιστώ ανεπιφύλακτα. Όποιο και να πάρεις, θα έχεις service από το επίσημο της samsung, την smartec. DOA και απόδειξη με IMEI εννοείται. Υπάρχουν όμως και άλλα το ίδιο αξιόπιστα, με τις ίδιες παροχές, και πολύ χαμηλότερες τιμές.

Επειδή όμως σπαμάρουμε αυτή την στιγμή, τσέκαρε το αντίστοιχο topic διαθεσιμότητας & αγοράς του κινητού, όχι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν Εχω καταφέρει ακόμα να κάνω να λειτουργήσει στα Ελληνικά το πρόγραμμα για αναγνώριση Φωνής στα Ελληνικά. Τα έχω βάλει όλα στις ρυθμίσεις στα ελληνικά αλλά τίποτε.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγινε και η δική μου παραγγελία! :rotfl::rotfl::rotfl: απο smarties.gr Για όσους δε γνωρίζουν το site ενημερώθηκα μέσω e-mail απο την εταιρία ύστερα απο ερώτηση που τους εκανα και μου απάντησαν οτι στην απόδειξη αναγράφεται ο αριθμός IMEI της συσκευής οπότε δεν υπάρχει θεμα με την αντιπροσωπεία αν και εφόσον χρειαστεί! Επίσης υπάρχει doa 7 ημερών σε περίπτωση που η συσκευή ειναι dead! Επίσης το ειχα ξεχάσει αλλα απο το συγκεκριμένο site πήρα τον Αύγουστο το S4 και πέρα απο λίγες μερες καθυστέρηση δεν ειχα κανενα άλλο πρόβλημα!

Κι' οι πέτρες δεν την έχουνε τη τόση αμοναξιά μου,

γιατ΄είδα μια κι 'χε αγκαλιά τη ρίζα του ασφενδάμου!

 

Ψαραντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πού δεν έχει αναφερθεί σε ολόκληρο το θέμα (και το διαβάζω από τη πρώτη μέρα)είναι ο υπέροχος και δυνατός ήχος του ηχείου.Δεν ξέρω μέρα με την μέρα αυτό το τηλέφωνο σε αφήνει άφωνο με τις δυνατότητες τού.Και το δυνατότερο ατού του είναι η μπαταρία,εδώ και τρεις ώρες από 48% προσπαθώ να την τελειώσω και δεν τελειώνει με τίποτα ,τώρα πού γράφω λέει 18%.Απίστευτο.

Το ηχείο του το θεωρώ πολύ μέτριο (για να μην πω απαράδεκτο για συσκευή 800€). Ερχόμενος από HTC One, το ηχειάκι του Note μου έχει αφήσει τις κάκιστες των εντυπώσεων. Με οθόνη 5.7'' εκτός από επαγγελματικό εργαλείο είναι και η χαρά του multimedia, αλλά multimedia χωρίς ήχο δεν υφίσταται.

 

Επίσης, έγινε update στο Watch On όπου πλέον υποστηρίζεται επίσημα η Ελλάδα και με προγράμματα από Nova, Ote IP TV και OTE Sat TV.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στο watch on είδα ότι προστέθηκε η Ελλάδα και έχει επιλογές για nova ή one TV .Τι μπορείς να κάνεις με αυτά;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...