Jump to content

Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)


StratosGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με το home button τι εγινε τελικα βγηκαν νεες εκδοσεις που δεν εχουν προβλημα?

To Note 3 μου κλείνει αύριο 1 εβδομάδα. Είναι ελληνικό από σκρουτζομάγαζο. Ούτε πρόβλημα θερμοκρασίας έχω, ούτε πρόβλημα με το Home button. Η συσκευή είναι τέλεια.

 

Το προβλήματα αυτά ήταν μεμονωμένα δεν ήταν σε όλα τα κινητά εγώ το έχω πάρει από την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του και δεν έχει κανένα θέμα με όλα αυτά που λέτε. Οπότε προχωράς και το αγοράζεις ή μπας και κολλάς πουθενά αλλού γιατί πολύ σε βλέπω να το ψάχνεις... Ότι θες ρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Το προβλήματα αυτά ήταν μεμονωμένα δεν ήταν σε όλα τα κινητά εγώ το έχω πάρει από την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του και δεν έχει κανένα θέμα με όλα αυτά που λέτε. Οπότε προχωράς και το αγοράζεις ή μπας και κολλάς πουθενά αλλού γιατί πολύ σε βλέπω να το ψάχνεις... Ότι θες ρώτα.

 

Ούτε το δικό μου είχε κάτι το συγχωρεμένο, απλά δεν άντεξε κάποιους τόνους βάρος, το καινούργιο μου είναι λίγο καλύτερο, ε το 3ο που θα πάρω θα είναι τέλειο.

There's no substitute for Experience

Admin CorollaClub.com

Link to comment
Share on other sites

Το προβλήματα αυτά ήταν μεμονωμένα δεν ήταν σε όλα τα κινητά εγώ το έχω πάρει από την πρώτη βδομάδα κυκλοφορίας του και δεν έχει κανένα θέμα με όλα αυτά που λέτε. Οπότε προχωράς και το αγοράζεις ή μπας και κολλάς πουθενά αλλού γιατί πολύ σε βλέπω να το ψάχνεις... Ότι θες ρώτα.

 

δεν εχεις αδικο ..αυτα που θελω ειναι το εξης.

χρεισιμοποιω πολυ φμ ραδιο.

καθημερηνα πλοηγο διαδρομων ελλαδας βρυξελες και αυστρια

πολλες αναζητησεις πληροφωριων μεσω γοογλε.

λιγοτερο συχνα παιχνιδια.

 

σαυτα που θελω ταιριαζει γαντι το ν2.

ομως τα 130 ευρω παραπανω παιρνω το ν3 που δεν εχει ραδιο και πλοηγο δωρεαν,αλλα εχει νεα τεχνολογια να σπρωξω 4-5 χρονια...

ενω το ν2 σε 1-2 χρονια δε θα τραβαει...

τι λετε λοιπον ρε παιδια?

Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου είχε κάτι το συγχωρεμένο, απλά δεν άντεξε κάποιους τόνους βάρος, το καινούργιο μου είναι λίγο καλύτερο, ε το 3ο που θα πάρω θα είναι τέλειο.

 

Τρίτο χαχα το έχεις βάλει πρόγραμμα βλέπω.

Το δεύτερο σε τι είναι καλύτερο αλήθεια;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Από εχθές το βράδυ αντιμετωπίζω ένα περίεργο θέμα με το ημερολόγιό μου. Σε όλα μου τα Samsung, χρησιμοποιούσα το S-Planner και γενικά δεν είχα θέματα. Συγχρονίζει με το Google Calendar μου, οπότε δεν έχανα κανένα event. Εχθές το βράδυ λοιπόν, πάω να περάσω ένα event στο S-Planner και βλέπω όλες τις ημέρες άδειες! Πάω στις ρυθμίσεις της εφαρμογής, στα Ημερολόγια και δεν υπάρχει πουθενά ούτε το Google Account Calendar, ούτε το Ελληνικό Εορτολόγιο, τα οποία και τα 2 βρίσκονται στο web-based Google Calendar μου κανονικότατα! Λέω "ΟΚ, κάτι έγινε και σβήστηκε ο λογαριασμός!". Πάω να τον ξαναπεράσω και μου λέει ότι αυτός ο λογαριασμός υπάρχει ήδη και δεν μπορεί να προστεθεί εκ νέου. Πάω στις ρυθμίσεις της συσκευής και το Google Account μου (λέει τουλάχιστον ότι) συγχρονίζει κανονικά με τη συσκευή. Όμως, τα events, τα γενέθλια και τις γιορτές δεν τις βλέπω πουθενά!!! Περνάω τη stock Google Calendar App να δοκιμάσω. Άλλο κουφό εκεί: βλέπω στις ρυθμίσεις το λογαριασμό μου, μπαίνω μέσα στο λογαριασμό, βλέπω τα 2 calendar μου διαθέσιμα, αλλά unchecked! Κάνω και τα 2 check ξανά, αλλά δεν το κρατάει. Μόλις βγω και ξαναμπώ στις ρυθμίσεις τα ξαναφέρνει unchecked!!! Θα τρελαθώ... γενέθλια, επέτειοι και διάφορες γιορτές που εδώ και 4-5 χρόνια καταχωρώ στο Google Calendar μου, ξαφνικά δεν είναι διαθέσιμες στη συσκευή μου!!!!

Καμία ιδέα???

Έκανα clear cache partition, έσβησα και μεμονωμένα τα data και την cache της εφαρμογής... τίποτα! Δυστυχώς όλα δείχνουν ότι έχω μία και μόνο επιλογή: full reset και στήσιμο από την αρχή. Και - όσο και αν με λυπεί - αν δεν δω φως ούτε με αυτό, με βλέπω να αλλάζω συσκευή/μάρκα. Μου είναι αδύνατον, μου μοιάζει ανήκουστο να μην έχω πρόσβαση στο ημερολόγιο που διατηρώ εδώ και τόσα χρόνια γμτο!!!

Καλό βράδυ παιδιά!

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Ο

δεν εχεις αδικο ..αυτα που θελω ειναι το εξης.

χρεισιμοποιω πολυ φμ ραδιο.

καθημερηνα πλοηγο διαδρομων ελλαδας βρυξελες και αυστρια

πολλες αναζητησεις πληροφωριων μεσω γοογλε.

λιγοτερο συχνα παιχνιδια.

 

σαυτα που θελω ταιριαζει γαντι το ν2.

ομως τα 130 ευρω παραπανω παιρνω το ν3 που δεν εχει ραδιο και πλοηγο δωρεαν,αλλα εχει νεα τεχνολογια να σπρωξω 4-5 χρονια...

ενω το ν2 σε 1-2 χρονια δε θα τραβαει...

τι λετε λοιπον ρε παιδια?

 

Πλοηγό θα σου δώσω εγώ...

Αν και το 2 να πάρεις πάλι θα χρειαζόταν να αγοράσεις έτσι δεν είναι;

Για ράδιο θα παρεις ένα μπλουτουθ και θα έχει ράδιο αυτό και θα έχεις το καλύτερο κινητό. Εσύ τι λες αφού θες να το πάρεις σε βλέπω εγώ έχεις ψηθεί.

 

Σορυ για το διπλό ποστ. Λάθος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Προσφατα αγορασα το Note 3 και γενικα ψαχνομαι να συνηθισω το τηλεφωνο. Εχω μια απορια, θελω να καλεσω εναν αριθμο πληκτρολογωντας το ονομα της επαφης, αλλα στους αρθμους υπαρχουν μονο λατινικοι χαρακτηρες και οι επαφες μου ειναι στα ελληνικα σαφως. Διορθωνεται η πρεπει να βαλω αλλον dialer. Ευχαριστω.
Γονατιζω μονο για να βαλω δυναμη και να σηκωθω...
Link to comment
Share on other sites

Για να εχω hdmi out τι πρεπει να αγορασω? Την τηλεοραση την βλεπει σαν extension ή σαν mirror?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Για να εχω hdmi out τι πρεπει να αγορασω? Την τηλεοραση την βλεπει σαν extension ή σαν mirror?

 

Εναν ανταπτορα.Ψαξε mhl adapter για note 3 και θα στο βγαλει.Σαν mirror.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Προσφατα αγορασα το Note 3 και γενικα ψαχνομαι να συνηθισω το τηλεφωνο. Εχω μια απορια, θελω να καλεσω εναν αριθμο πληκτρολογωντας το ονομα της επαφης, αλλα στους αρθμους υπαρχουν μονο λατινικοι χαρακτηρες και οι επαφες μου ειναι στα ελληνικα σαφως. Διορθωνεται η πρεπει να βαλω αλλον dialer. Ευχαριστω.

 

Δεν μπορω να καταλάβω τι ακριβώς θέλεις.

Μήπως αυτό

http://img.tapatalk.com/d/13/12/10/mavane7u.jpgαν ναι σύρε το δάχτυλο σου προς τα κάτω στο ωμέγα Δλδ η στο z και μην το σηκώσεις αλλά κράτησε το και θα αλλάξει από λατινικά σε ελληνικά αν όχι δοκίμασε το προς τα πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Για ράδιο θα παρεις ένα μπλουτουθ και θα έχει ράδιο αυτό και θα έχεις το καλύτερο κινητό.

 

Καμια προταση για bluetooth fm radio?

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Εναν ανταπτορα.Ψαξε mhl adapter για note 3 και θα στο βγαλει.Σαν mirror.

 

Βρηκα μερικους αλλα δεν ξερω αν τιθεται θεμα συμβατοτητας.

 

πχ εχει καποιους που ξεκινανε απο 4 ευρω

 

https://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?from=catspan&keyphrase=mhl

 

αλλα με tag samsung παιζουν στα 20 και ανω. Εξιζει να δωσει κανεις λεφτα για κατι τετοιο?

 

https://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?from=similar_cat_searches&keyphrase=mhl+hdmi+samsung

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έκανα clear cache partition, έσβησα και μεμονωμένα τα data και την cache της εφαρμογής... τίποτα! Δυστυχώς όλα δείχνουν ότι έχω μία και μόνο επιλογή: full reset και στήσιμο από την αρχή. Και - όσο και αν με λυπεί - αν δεν δω φως ούτε με αυτό, με βλέπω να αλλάζω συσκευή/μάρκα. Μου είναι αδύνατον, μου μοιάζει ανήκουστο να μην έχω πρόσβαση στο ημερολόγιο που διατηρώ εδώ και τόσα χρόνια γμτο!!!

Καλό βράδυ παιδιά!

 

Πάντως το S planner το χρησιμοποιώ και εγώ καιρό και συνεχίζει να συγχρονίζει τέλεια.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

@Blue_Chris & @ nnik_1969

Σας ευχαριστω και τους δυο παιδιά!!! Έσβησα το λογαριασμό Google από το menu των ρυθμίσεων, έκανα shut down, καθάρισα εκ νέου την cache partition, κατόπιν νέο reboot και ως δια μαγείας, τα 2 ημερολόγιά μου επανήλθαν στο S-Planner! Χίλια ευχαριστω για τις προτάσεις σας να σβήσω το account. Παρότι στην αρχή το απέφευγε, εντέλει μόνο αυτό δούλεψε... Καλό βράδυ σε όλους ;-)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Παντως τουλαχιστον το βραδυ οι φωτογραφιες ειναι χειροτερεσ απο το 2...θολες βγαινουν.
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παντως τουλαχιστον το βραδυ οι φωτογραφιες ειναι χειροτερεσ απο το 2...θολες βγαινουν.

 

Η καμερα δεν διαθέτει αυτόματο εντοπισμό νύχτας οπως το S4;

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πιστεύω ότι είναι ένα κλικ πιο κάτω από το s4 η κάμερα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Παντως τουλαχιστον το βραδυ οι φωτογραφιες ειναι χειροτερεσ απο το 2...θολες βγαινουν.

 

Ποσο θολες και τι εννοεις ακριβως? Θολες σαν κουνημενες?

Καποιοι ειχαν στο εξωτερικο εντονο blur σε βραδινες (και θορυβο σε εσωτερικου χωρου μετριο φωτισμο) και το εκαναν αλλαγη με αλλο και ελεγαν πως το καινουργιο ηταν οκ.

Link to comment
Share on other sites

Η καμερα δεν διαθέτει αυτόματο εντοπισμό νύχτας οπως το S4;

 

Έχει φυσικά και σε μένα τουλάχιστον βγάζει καλύτερες απ τα 2 S4 που είχα όπως φυσικά και απ τα note 2.

(Ελληνική συσκευή 5 ημερών)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ανεβασετε καμια βραδινη φωτογραφια οσοι το εχετε?

Εμενα ειχε θεμα σε χαμηλο φωτισμο. Εβγαιναν συνεχως θολες και δεν μπορουσε να κανει focus.

Εφυγε για ελεγχο στην smartec που επιβεβαιωσε το προβλημα και περιμενω το καταστημα να μου φερει καινουργιο γιατι δεν εχουν διαθεσιμα σε λευκο.

 

Υγ. Δεν εχει αυτοματο εντοπισμο νυχτας. Εχει μια αλλη λειτουργια ''εξυπνος σταθεροποιητης'' η οποια κατ εμε δεν κανει τοσο καλη δουλεια οσο ο ''αυτοματος εντοπισμος νυχτας'' του s4.

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ανεβασετε καμια βραδινη φωτογραφια οσοι το εχετε?

Εμενα ειχε θεμα σε χαμηλο φωτισμο. Εβγαιναν συνεχως θολες και δεν μπορουσε να κανει focus.

Εφυγε για ελεγχο στην smartec που επιβεβαιωσε το προβλημα και περιμενω το καταστημα να μου φερει καινουργιο γιατι δεν εχουν διαθεσιμα σε λευκο.

 

Υγ. Δεν εχει αυτοματο εντοπισμο νυχτας. Εχει μια αλλη λειτουργια ''εξυπνος σταθεροποιητης'' η οποια κατ εμε δεν κανει τοσο καλη δουλεια οσο ο ''αυτοματος εντοπισμος νυχτας'' του s4.

 

Παιδιά μη κολλάμε στις ονομασίες, το ίδιο πράγμα είναι.

Και όπως ακριβώς συμπεριφερόταν το S4 έτσι κάνει και η κάμερα του note 3 στα νυχτερινά ή εσωτερικού χώρου.

Μια εντελώς πρόχειρη στο αυτόματο στα 10 mpx wide χωρίς άλλο φως στο δωμάτιο μόνο αμυδρά απ το χωλ.

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Θα μας ανεβασετε καμια βραδινη φωτογραφια οσοι το εχετε?

Εμενα ειχε θεμα σε χαμηλο φωτισμο. Εβγαιναν συνεχως θολες και δεν μπορουσε να κανει focus.

Εφυγε για ελεγχο στην smartec που επιβεβαιωσε το προβλημα και περιμενω το καταστημα να μου φερει καινουργιο γιατι δεν εχουν διαθεσιμα σε λευκο.

 

Υγ. Δεν εχει αυτοματο εντοπισμο νυχτας. Εχει μια αλλη λειτουργια ''εξυπνος σταθεροποιητης'' η οποια κατ εμε δεν κανει τοσο καλη δουλεια οσο ο ''αυτοματος εντοπισμος νυχτας'' του s4.

 

ΦΙλε για δώσε περισσοτερες λεπτομεριες σχετικά με το πρόβλημα. Δε εκανε καθολου focus, σε θολωνε συνέχεια? η εκανε καθε λιγο και λιγάκι (με οποιαδήποτε μικροκίνηση του κινητου) με αποτέλεσμα να μη προλάβεις να βγάλεις καθαρές φώτο?

 

Καί όσο για αυτό που λες "Εχει μια αλλη λειτουργια ''εξυπνος σταθεροποιητης'' η οποια κατ εμε δεν κανει τοσο καλη δουλεια" συμφωνώ απόλυτα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν είναι σταθεροποιητής, μάλλον αποσταθεροποιητής είναι και όσο για τη λειτουργία νεύχτας που υποτίθεται ότι περιέχει επίσης δεν κάνει καλή δουλεία.

 

Τι τηλέφωνο ήταν? Ελληνικο; Γαλλικο; Πολωνικό;

 

Αλλά σε παρακαλώ περιέγραψέ λιγο περισσότερο τα προβλήματα που η smartec δέχτηκε σαν πρόβλημα συσκευής.

 

Ευχαριστώ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νομίζω ότι οι νυχτερινές του Νοτε 3 είναι σαφώς πιο φωτεινές από του 2,και με λιγότερο θόρυβο.Έχει μια επιλογή στις ρυθμίσεις για τη λήψη με χαμηλό φωτισμό .Για κοιτάξτε τη ,όσοι έχετε προβλήματα.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Τις φανταστικές και τρελές μου καλημέρες. 8.30 ώρα ήμουν στο κατάστημα της ACS και πήρα το δέμα μου. Το άνοιξα και απο τότε λιώνω. Έχω μία ερωτησούλα. Έγραφα με το πληκτρολόγιο ονοματα επαφων και είπα να αλλάξω και να γράψω με το πενάκι. τώρα όμως που θέλω να γράψω ξανα με το πληκτρολόγιο δεν μπορώ να το γυρίσω. έχει ένα κουμπάκι μόνο που μου εμφανίζει τα σύμβολα. για τα γράμματα δεν βρίσκω κάτι. για πείτε μου.

Όπου και να με ψάξετε, θα με βρείτε με το όνομα

stayrosrr

Copyright ® 2013

 

:tease:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 3 (SM-N9005)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...