Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kozani city 2 μερικες μεσημεριανές μετρήσεις και μερικές τωρινές

http://i64.tinypic.com/2qx40wl.png

http://i68.tinypic.com/ipb2ja.png

Επιτέλους κάτι άλλαξε!! Περιμένουμε τώρα 4g σε όλη την πολη

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

είναι η κεραία πάνω από την Αγία Παρασκευή πού αναβάθμισαν πριν 10 μέρες και ήδη ξεκίνησαν τα τέστ πολύ γρήγορα.. ορίστε και το τεστ που έκανα την ωρα που έκανε την εμφάνιση το 4g από Αυλές https://ibb.co/mcNXJp
Link to comment
Share on other sites

Rnc 311 βλέπω!!! Δηλαδή για τη Δυτική Μακεδονία δε θα είναι με network sharing και θα είναι ιδιόκτητο;;; Κάποτε ήταν έτσι για 2 χρόνια τα Γιαννιτσά αλλά πριν 1μισο μήνα την έφαγαν κι αυτήν... Στα μέρη μας είναι το 46 όπως και η Θεσσαλονίκη το 47 που σημαίνει ότι παίρνει το δίκτυο της vodafone από κοινού χρήση κεραίας...

Κι εσείς εκεί ιδιόκτητο;;; Σοβαρά τώρα ρε Wind??? Καλά είχα δει όλη την Θεσσαλία με 311 όπως και την Φλώρινα Καστοριά και έξω από τα Γρεβενά!!! Καλά είδα επίσης ιδιόκτητο και στην Ανατολικη Μακεδονία και Θράκη!!! Κάτι δε μου κολλάει για την ώρα...

Edit: αυτή την ώρα συνεχίζει κανονικά το Η+ σε εκείνο το σημείο;;; Με κάνει εντύπωση η αντίπαλη που παίζει από Λευκόβρυση και πιάνει αρκετά χιλιόμετρα βαθια βορειοδυτικά της πόλης ενώ η κεραία είναι αρκετά έξω από την πόλη στις παλιές αποθήκες...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά πιάνει και αυτή την ώρα. Στο κέντρο της πόλης είναι RNC301 και ακόμη το παλιό Η.. Από την άλλη, αυτή την κεραία στο κέντρο η wind την έχει απο 90s εποχές.. Και η vodafone έκανε συνεγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Πού ακριβώς βρίσκεται ο Αη - Θανάσης;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Πολύ καλά νέα για το Η+ επιτέλους... Το 4G μακάρι από Δευτέρα όταν έρθει κι εδώ να το δείτε κι εκεί εκτός αν εσάς σας έχουν τέλη Οκτώβρη οπότε ο χρόνος θα δείξει... Αυτό στο κέντρο τίποτα ακόμα βλέπω και μου θυμίζει την Νάουσα και την Βέροια που γύρω γύρω βλέπω Η+ και στο κέντρο ένα απλό Η... Υπομονή...

Υστερόγραφο: μάλλον σήμερα περιμένω απάντηση για δρομολόγιο στο Μπίτολα πριν το απόγευμα... Αν πάω θα μετρήσω την διαδρομή Έδεσσα - Νίκη να δω αν άλλαξε τίποτα... Και αυτή τη φορά και στις 3 γιατί εκεί μετρούσα μόνο ως wind πριν 3 μήνες... Τους άλλους είχα να τους μετρήσω από πέρυσι... Για να δούμε...

Εν τω μεταξύ είχα πει ότι θα στείλω αναλυτικά τα αποτελέσματα αλλά δεν έχω πολύ χρόνο και δεν είχα χώρο για screenshot λόγω σε ένα άλλο τοπίκ που μιλήσαμε είχα γεμίσει με βίντεο για την ΕΕΤΤ κι έτσι το μόνο που έχω να στείλω σε screen είναι τις κεραίες που έπιασα... Αυτά για την ώρα...

Edit:

https://ibb.co/fqzBeU

https://ibb.co/cj2mDp

https://ibb.co/dpvHKU

https://ibb.co/d6uoR9

Edit2: άκυρο το δρομολόγιο για σήμερα... Καλά θα ήταν αλλά θα βρω μια άλλη στιγμή...

Edit3: πέρασαν από Βέροια σήμερα η χθες; Είδα μια αλλαγή στην άλλη κεραία όμως εκεί στο κέντρο ως κόκκινη αλλά για την wind άλλαξε τίποτα η μπα; Προσεχώς από βδομάδα θα είμαι σίγουρα Βέροια αλλά όταν ανοίξουν όλα μαζικως θα την έχω κάνει παντού...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... Πολύ καλά νέα για το Η+ επιτέλους... Το 4G μακάρι από Δευτέρα όταν έρθει κι εδώ να το δείτε κι εκεί εκτός αν εσάς σας έχουν τέλη Οκτώβρη οπότε ο χρόνος θα δείξει... Αυτό στο κέντρο τίποτα ακόμα βλέπω και μου θυμίζει την Νάουσα και την Βέροια που γύρω γύρω βλέπω Η+ και στο κέντρο ένα απλό Η... Υπομονή...

Υστερόγραφο: μάλλον σήμερα περιμένω απάντηση για δρομολόγιο στο Μπίτολα πριν το απόγευμα... Αν πάω θα μετρήσω την διαδρομή Έδεσσα - Νίκη να δω αν άλλαξε τίποτα... Και αυτή τη φορά και στις 3 γιατί εκεί μετρούσα μόνο ως wind πριν 3 μήνες... Τους άλλους είχα να τους μετρήσω από πέρυσι... Για να δούμε...

Εν τω μεταξύ είχα πει ότι θα στείλω αναλυτικά τα αποτελέσματα αλλά δεν έχω πολύ χρόνο και δεν είχα χώρο για screenshot λόγω σε ένα άλλο τοπίκ που μιλήσαμε είχα γεμίσει με βίντεο για την ΕΕΤΤ κι έτσι το μόνο που έχω να στείλω σε screen είναι τις κεραίες που έπιασα... Αυτά για την ώρα...

Edit:

https://ibb.co/fqzBeU

https://ibb.co/cj2mDp

https://ibb.co/dpvHKU

https://ibb.co/d6uoR9

Edit2: άκυρο το δρομολόγιο για σήμερα... Καλά θα ήταν αλλά θα βρω μια άλλη στιγμή...

Edit3: πέρασαν από Βέροια σήμερα η χθες; Είδα μια αλλαγή στην άλλη κεραία όμως εκεί στο κέντρο ως κόκκινη αλλά για την wind άλλαξε τίποτα η μπα; Προσεχώς από βδομάδα θα είμαι σίγουρα Βέροια αλλά όταν ανοίξουν όλα μαζικως θα την έχω κάνει παντού...

Aπό Δευτέρα ανοίγει 4g μέσα στη Βέροια;

Καλά κατάλαβα;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Νότια στην πόλη. Κοντά στον Σιδ. Σταθμό.
Στον πρωην Σιδ. σταθμό δυστυχώς αλλά αυτό είναι αλλο θέμα... Πιάνει σχεδον όλη η περιοχή γύρω από το ΔΑΚ Κοζάνης. Δεν ξέρω αν φτάνει μέχρι Λευκοβρυση ή Βατερο πχ. Θα το δω αύριο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!η πολη της Θηβας εχει 4g;;;ειδε κανεις κατι περνωντας απο κει;

Πρίν ενάμιση μήνα που πέρασα από εκεί δεν είχε 4G ...ήταν η μόνη τρύπα μέχρι Λάρισα

Link to comment
Share on other sites

Πρίν ενάμιση μήνα που πέρασα από εκεί δεν είχε 4G ...ήταν η μόνη τρύπα μέχρι Λάρισα

 

Η περιοχη εχει σχετικα πυκνο δικτυο πιστευω θα τα παει καλα το 4g.Αντε να κλεισει κι αυτη τρυπα.Ευχαριστω για την πληροφορια.

Edited by gogos2
Link to comment
Share on other sites

Ξεφύτρωσε για λίγα λεπτά στο 2G μια νέα κεραία αλλά δε ξέρω από πού...τελευταία στιγμή... Έρχεται η μεγάλη μέρα...

Αλλά αυτό που δε μπορώ να καταλάβω από αυτούς είναι ότι είναι δυνατόν να έχουν το ίδιο id σε 4 περιοχές είμαστε σοβαροί;;; Η μία κεραία των Γιαννιτσών η καινούργια με μια στην Αλεξάνδρεια και ταυτόχρονα στο Άδενδρο και έξω από την Κυψέλη (Όχι της Αγκαθιάς το 8) και τώρα αυτό το ίδιο id καινούργιο όμως για πρώτη φορά με πολύ δυνατό σήμα λες κι έχουν ανοίξει έξω από το χωριό μου... Είναι τραγικοί στο configuration copy paste η δουλειά... Παρά τα μπερδέματα αναμένουμε να ξημερώσει αναβαθμισμένα... Αν όχι τα μεσάνυχτα η πρωί πρωί τουλάχιστον μετά τις 11 το πρωί όπως έγινε πριν 20 μέρες και στις άλλες κεραίες που είχαν αναβαθμισει από τον Αύγουστο...

Για να δουλεύουν ΣΚ ξέρετε τι γίνεται...

Stay tuned...

Edit: έχουμε κινητικότητα εδώ και ώρα και στα 2 δίκτυα ανοιγοκλείνουν για μερικά δευτερόλεπτα το 4G κι έχω αναγνωρίσει τα κοντινά μέρη μου... Έρχεται η ώρα λέμε...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Γρεβενά.. 50320 band 20 μόνο στην κατηφορα απο την εξοδο της εγνατιας προς την πολη μέχρι την βρύση δεξιά απο την είσοδο προς το lidl. Η υπολοιπη πόλη rnc 301 το παλιό.

Απο κοζανη προς Γρεβενά από Βατερο μεριά λίγο πριν την εκκλησία του αγιου Χαράλαμπου χάνεται το Η+ και έχουμε το παλιό μεχρι τον κομβο 11 στη ξηρολιμνη. Απο εκει μέχρι Γρεβενά εξοδο παιζει λίγο 4g band 20 και περισσότερο Η+ rnc 46, δηλαδή συνεγκατασταση με κοκκινη αν δε απατωμαι.

Θα δουμε απο αύριο αν αλλάξει κάτι τουλάχιστον στα 2/3 της πολης της Κοζάνης έστω με Η+

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόγραμμα που είχαμε δεν ήταν τόσο από τα lidl ε? Μια χαρά τηρείται με μικρές ΛΟΓΙΚΟΤΑΤΕΣ καθυστερήσεις 1-2 ημερών.

Αναζητούνται παντελόνια.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω τι λέτε για τα παντελόνια... Όλο το βράδυ γινόταν χαμός και τώρα είναι πιο stable η κατάσταση απλά αναμένεται...

Για την ώρα είδα Ε στα καινούργια 424, 429, 826, 869, 365 και 372... Στο χωριό πλέον το Ε είναι παντού καμπάνα σε σχέση με πριν ειδικά σε εσωτερικό χώρο ήδη βλέπω -63dBm... Αναμένω Η+ και 4G από στιγμή σε στιγμή παντού για να δούμε...

Τα τεστ συνεχίζονται ακόμα... Όλοι στις θέσεις σας σήμερα εκεί που είστε μήπως δείτε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Κέντρο πόλης ακόμη Η.. Kozani city 2 H+ σταθερότατο. Απο την παρασκευή δεν έκλεισε καθόλου.
Link to comment
Share on other sites

99% την τεταρτη θα φτιαξουν και την kozani city 1.. Stay tuned :)

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα περίπου Κουφαλια-Χαλκηδονα εκεί που είχαν απλό gprs έχουν φουλ 4G! Νομίζω και τα Γιαννιτσά πλέον φουλ σήμα 4G
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πήρες χαμπάρι;;; Έχει εδώ και σχεδόν 20 μέρες...

Πάμε παρακάτω... Αργούν φαίνεται είμαι Βέροια και τους βλέπω live στην 2170... Μέχρι τις 2 είχε σήμα μετά άρχισαν τα έργα ακόμα και τώρα... Αλλαγές την τελευταία στιγμή βλέπω... Εν τω μεταξύ τους είπα ανοίξτε μόνο το 2G στα κεντρικά και το έκαναν σε 1 λεπτό αλλά τώρα ανοιγοκλεινει έτσι κι αλλιώς... Δεν αφήνεις το κέντρο μια τρύπα χωρίς σήμα επειδή αναβαθμίζετε μέρα μεσημέρι που παίρνει τηλέφωνο ο κόσμος ειδικά τέτοια ώρα τώρα... Αύριο είναι αργία για την Βέροια δε νομίζω να παίξει κινητικότητα αύριο... Ότι κάνουν σήμερα... Φωτό από την κεραία το βράδυ... Περισσότερα νέα μέχρι το βράδυ... Όπως λέει και ο bayern σίγουρα μέχρι το τέλος της εβδομάδας πρέπει να δούμε άργησαν αρκετά άλλα τόσα χρόνια περιμέναμε... Δε θα περιμένουμε ακόμα λίγο;;;

Edit: Στη Πτολεμαϊδα ένας δικός μας στο φόρουμ λέει και είδα όντως τις φωτό ότι μπήκαν νέες κεραίες Ε για την ώρα... Υπάρχει κινητικότητα κι εκεί... Κι αυξήθηκε η κάλυψη επίσης...

Edited by AntonisDedos92
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ανανεωθούν και οι χάρτες κάλυψης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αποκατάσταση της 2170 έκαναν και μια μακακια εκεί στην 5793 ήταν off όλη την ημέρα πριν λίγα λεπτά επανήλθε ενώ αυτοί έλεγαν από τα κεντρικά ότι δουλεύει εγω έβλεπα ότι δεν υπάρχει σήμα... Ότι να ναι κατάσταση εκεί στο nmc της victus... Όσο για την ολοκλήρωση αναβάθμισης προσπαθούν μέχρι το τέλος της εβδομάδας... Σαν πολλά τηλεφωνήματα έγιναν σήμερα και ακόμα υπομονή... Εν τω μεταξύ γυρίζω χωριό και αυτές τις κεραίες που λέγαμε το πρωί ότι άνοιξαν δυστυχώς έκλεισαν για την ώρα... Για να δούμε προσεχώς τι θα γίνει...

Θέλετε να δείτε την κεραία την φωτό που σας υποσχέθηκα ναι η όχι;;;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αποκατάσταση της 2170 έκαναν και μια μακακια εκεί στην 5793 ήταν off όλη την ημέρα πριν λίγα λεπτά επανήλθε ενώ αυτοί έλεγαν από τα κεντρικά ότι δουλεύει εγω έβλεπα ότι δεν υπάρχει σήμα... Ότι να ναι κατάσταση εκεί στο nmc της victus... Όσο για την ολοκλήρωση αναβάθμισης προσπαθούν μέχρι το τέλος της εβδομάδας... Σαν πολλά τηλεφωνήματα έγιναν σήμερα και ακόμα υπομονή... Εν τω μεταξύ γυρίζω χωριό και αυτές τις κεραίες που λέγαμε το πρωί ότι άνοιξαν δυστυχώς έκλεισαν για την ώρα... Για να δούμε προσεχώς τι θα γίνει...

Θέλετε να δείτε την κεραία την φωτό που σας υποσχέθηκα ναι η όχι;;;

 

Και το σκεφτεσαι;;;ανεβασε την.Στην Βεροια ειναι η κεραια;

Edited by gogos2
Link to comment
Share on other sites

99% την τεταρτη θα φτιαξουν και την kozani city 1.. Stay tuned :)

 

Στάλθηκε από το Doogee Y6 Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βγάλτε φώτο την μουσιακη κεραία του κέντρου. Συλλεκτικό κομμάτι

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova 4G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...