Jump to content

Nova 4G


paulchro
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, Gv2008 said:

Σίγουρα, εγώ θεωρώ μέχρι τον Σεπτέμβριο του 2025 η Vf θα είναι γύρω στο 98% και η nova γύρω στο 95%. 

Το ίδιο πιστεύω και με πύκνωση των N78! 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 19,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • mixtri

    2026

  • p_k

    1337

  • cmvr

    1734

  • Nikolas14

    1041

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Το ίδιο πιστεύω και με πύκνωση των N78! 

Μακάρι, γιατί η nova, καλά και η Vf αλλά κυρίως η nova έχει μείνει πίσω. Η nova επίσης πρέπει να ρυθμίσει σωστά τις κεραίες και να φτιάξει το customer care

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ίσως είναι εκτός θέματος αλλά έχω κατεβάσει το netmonster και έχω δύο κάρτες σιμ όμως τις κεραίες της nova δεν μου τις δείχνει στον χαρτη ενώ της πράσινης ναι ; Ξέρετε αν είναι έτσι ή να κάνω κάτι για να τις δω ;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jimakos43 said:

Να ρωτήσω ίσως είναι εκτός θέματος αλλά έχω κατεβάσει το netmonster και έχω δύο κάρτες σιμ όμως τις κεραίες της nova δεν μου τις δείχνει στον χαρτη ενώ της πράσινης ναι ; Ξέρετε αν είναι έτσι ή να κάνω κάτι για να τις δω ;

Μάλλον έχεις sim 1 της Cosmote και στο έχει προεπιλεξει. Πήγαινε στον χάρτη και πάτα κάτω αριστερά στο all operators και επέλεξε την wind. 

Just now, johnny_htc said:

Μάλλον έχεις sim 1 της Cosmote και στο έχει προεπιλεξει. Πήγαινε στον χάρτη και πάτα κάτω αριστερά στο all operators και επέλεξε την wind. 

Nova συγγνώμη. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, johnny_htc said:

Μάλλον έχεις sim 1 της Cosmote και στο έχει προεπιλεξει. Πήγαινε στον χάρτη και πάτα κάτω αριστερά στο all operators και επέλεξε την wind. 

Nova συγγνώμη. 

Πάλι δεν μου δείχνει μου δείχνει μόνο της κοσμοτε 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Jimakos43 said:

Πάλι δεν μου δείχνει μου δείχνει μόνο της κοσμοτε 

Βλακεία ερώτηση, αλλά ίσως παίζει ρόλο. Την έχεις ενεργή την κάρτα της Nova, έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jimakos43 said:

Πάλι δεν μου δείχνει μου δείχνει μόνο της κοσμοτε 

Έχεις κατεβάσει τη βάση δεδομένων της Nova; Υπάρχουν 3 βάσεις, μια για την κάθε εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, marios239 said:

Έχεις κατεβάσει τη βάση δεδομένων της Nova; Υπάρχουν 3 βάσεις, μια για την κάθε εταιρία.

Και πάλι, έπρεπε να του δείχνει την κοντινή που συνδέεται, έστω μόνο αυτή 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, marios239 said:

Έχεις κατεβάσει τη βάση δεδομένων της Nova; Υπάρχουν 3 βάσεις, μια για την κάθε εταιρία.

Ναι έχω κατεβάσει. Δεν ξέρω γιατί δεν μου δείχνει καμία 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Jimakos43 said:

Ναι έχω κατεβάσει. Δεν ξέρω γιατί δεν μου δείχνει καμία 

Για κλείσε την sim της Cosmote και άνοιξε πάλι την εφαρμογή να δεις τι κάνει 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, johnny_htc said:

Για κλείσε την sim της Cosmote και άνοιξε πάλι την εφαρμογή να δεις τι κάνει 

Μου εμφανίζει πληροφορίες για την κεραία αλλά στο μαπ τίποτα ( ή έτσι είναι στη νόβα να μην δείχνει τοποθεσία όπως στην κοσμοτε;)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Jimakos43 said:

Μου εμφανίζει πληροφορίες για την κεραία αλλά στο μαπ τίποτα ( ή έτσι είναι στη νόβα να μην δείχνει τοποθεσία όπως στην κοσμοτε;)

Σου εμφανίζει κάποιο όνομα κάτω απ' την κεραία; Αν δεν έχουν μπει στη βάση οι κεραίες της περιοχής σου είναι λογικό να μην εμφανίζονται. Αν επιτρέπεται σε ποια περιοχή περίπου κοιτάς ή ποιο είναι το enb της κεραίας;

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, marios239 said:

Σου εμφανίζει κάποιο όνομα κάτω απ' την κεραία; Αν δεν έχουν μπει στη βάση οι κεραίες της περιοχής σου είναι λογικό να μην εμφανίζονται. Αν επιτρέπεται σε ποια περιοχή περίπου κοιτάς ή ποιο είναι το enb της κεραίας;

Εντομεταξυ 3 γραμμές 4g+ και έχω 1-5 mbps down

Screenshot_2024-10-02-22-54-00-984_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2024-10-02-23-08-13-728_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jimakos43 said:

Εντομεταξυ 3 γραμμές 4g+ και έχω 1-5 mbps down

Screenshot_2024-10-02-22-54-00-984_cz.mroczis.netmonster.jpg

Screenshot_2024-10-02-23-08-13-728_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Ωχ, Πάτρα.. Νομίζω στον Άγιο Διονύσιο είναι αυτή η κεραία η 11050,διπλα στα νέα κτελ. Αν θες να δεις όλες μαζί τις κεραίες, παίξε με cellmapper που είναι όλες περασμένες. 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, johnny_htc said:

Ωχ, Πάτρα.. Νομίζω στον Άγιο Διονύσιο είναι αυτή η κεραία η 11050,διπλα στα νέα κτελ. Αν θες να δεις όλες μαζί τις κεραίες, παίξε με cellmapper που είναι όλες περασμένες. 

Ευχαριστώ δοκίμασα το cellmapper και δουλεύει μια χαρά τις έβγαλε όλες 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Μου εμφανίζει πληροφορίες για την κεραία αλλά στο μαπ τίποτα ( ή έτσι είναι στη νόβα να μην δείχνει τοποθεσία όπως στην κοσμοτε;)

Σε μένα το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Bas said:

Όχι

Άρα δεν φταίει αυτό. Περίεργο. Για βγείτε ρε παιδιά όταν μπορέσετε και καταγράψτε με ανοιχτό το Netmonster και τοποθεσία εννοείται, δύο τρεις κεραίες ξέρω γω εκεί που θα πάτε, να δείτε δεν θα βγάλει τίποτα; Εννοείται έχετε κατεβάσει database (το οποίο έχει να κάνει με την ονοματοδοσια σε κάθε ιστό απλά από μέλος εδώ του φόρουμ). 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, johnny_htc said:

Άρα δεν φταίει αυτό. Περίεργο. Για βγείτε ρε παιδιά όταν μπορέσετε και καταγράψτε με ανοιχτό το Netmonster και τοποθεσία εννοείται, δύο τρεις κεραίες ξέρω γω εκεί που θα πάτε, να δείτε δεν θα βγάλει τίποτα; Εννοείται έχετε κατεβάσει database (το οποίο έχει να κάνει με την ονοματοδοσια σε κάθε ιστό απλά από μέλος εδώ του φόρουμ). 

Εδώ και περίπου 2 χρόνια το netmonster δεν δίνει κάποιο στοιχείο τοποθεσίας από μόνο του, αν δεν υπάρχει στην βάση δεδομένων του @d_alex τότε δεν θα εμφανίσει κάτι.

Παλιά πρέπει να χρησιμοποιούσε και opencellid για να υπολογίζει την τοποθεσία, πλέον αυτό όλο μπορεί να γίνει μόνο με το premium αλλά δεν είναι και πολύ καλά τα αποτελέσματα που δίνει σε σύγκριση με το κόστος γιατί είναι και συνδρομή.

Καλύτερα χρήση του netmonitor να βρει την κεραία και μετά αποστολή στον @d_alex για να την προσθέσει στην βάση.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Arinos said:

Εδώ και περίπου 2 χρόνια το netmonster δεν δίνει κάποιο στοιχείο τοποθεσίας από μόνο του, αν δεν υπάρχει στην βάση δεδομένων του @d_alex τότε δεν θα εμφανίσει κάτι.

Παλιά πρέπει να χρησιμοποιούσε και opencellid για να υπολογίζει την τοποθεσία, πλέον αυτό όλο μπορεί να γίνει μόνο με το premium αλλά δεν είναι και πολύ καλά τα αποτελέσματα που δίνει σε σύγκριση με το κόστος γιατί είναι και συνδρομή.

Καλύτερα χρήση του netmonitor να βρει την κεραία και μετά αποστολή στον @d_alex για να την προσθέσει στην βάση.

Ναι κατάλαβα. Ο, τι βρίσκω καινούργιο του το στέλνω. Cosmote τα έχει όλα νομίζω, για τις άλλες δύο έχει δουλειά ακόμα, το χει αναφέρει και ο ίδιος. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2024 at 9:26 ΠΜ, Bas said:

Σε μένα το ίδιο

Και σε εμένα ,μονοκαρτο .αν βάλω τη κάρτα Vodafone όμως την εμφανίζει κ θεωρητικά είναι η ίδια κεραία 

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω υπάρχει τρόπος να επιλέγω από ποιο tower να παίρνω σήμα ; Έχω δοκιμάσει μέσα από το netmonster την μια φορά που έπαιρνα από μια κεραία είχα 20mbps down με λιγότερες γραμμές σήμα αλλά είναι λίγο πιο μακριά από μια άλλη που είναι εδώ πιο κοντά στο σπίτι μου και όταν συνδέομαι σε αυτή έχω 3mbps down αλλά καλύτερο σήμα. Οπότε το τηλέφωνο μερικές φορές μπερδεύεται και με συνδέει σε αυτή με το λιγότερο άλλες στην άλλη. Γνωρίζει κανείς τίποτα ; (Υπάρχει δυνατότητα για root)

Edited by Jimakos43
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...