Jump to content

[Προς κυκλοφορία] LG Nexus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βλέπω ότι προτιμάτε την Αγγλία, υπάρχει λόγος που δεν αγοράζετε από Ιταλία ή απλά θέμα διαθέσιμων υπηρεσιών?

 

Ξέρεις αξιόπιστες υπηρεσίες αντίστοιχες του f2me στην Ιταλία?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 453
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρεις αξιόπιστες υπηρεσίες αντίστοιχες του f2me στην Ιταλία?

 

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μπορεί να υπάρχουν, γιατί όμως δεν πάς μέσω Αγγλίας;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι μπορεί να υπάρχουν, γιατί όμως δεν πάς μέσω Αγγλίας;

 

Μέσω Αγγλίας πάω, απλά καλό είναι να ξέρουμε αν υπάρχει και κάποια εναλλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ηχείο που το έχει? Υπάρχει δλδ το πρόβλημα με την αρχική παρτίδα των νέξους 4?
LG G3 32gb,Nexus 4,Lg optimus 2x
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ηχείο που το έχει? Υπάρχει δλδ το πρόβλημα με την αρχική παρτίδα των νέξους 4?

 

Το ηχείο του το έχει στη κάτω μεριά δίπλα από το φόρτιστη. Το πρόβλημα δεν είναι οτι έχει κακό ηχείο. Αλλά θέμα software. Που αργά η γρήγορα θα δωσει κάποιο update αν και σίγουρα θα έχει προηγηθεί το nexus louder απο xda.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία χθες για το λευκό 16αρι από το αγγλικό play store και σήμερα ήρθε mail οτι το έστειλαν κιόλας, λογικά αύριο θα είναι σπίτι.

Έχει γίνει και αγορά της Spigen Ulta fit μιας και είναι αρκετά φτηνή ενώ θέλω να πάρω και skin από το dbrand.

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία χθες για το λευκό 16αρι από το αγγλικό play store και σήμερα ήρθε mail οτι το έστειλαν κιόλας, λογικά αύριο θα είναι σπίτι.

Έχει γίνει και αγορά της Spigen Ulta fit μιας και είναι αρκετά φτηνή ενώ θέλω να πάρω και skin από το dbrand.

 

Κάτο τέτοια μνμ μου δίνουν ελπίδα μήπως και το μαυρο το πάρω νωρίτερα απο τις 4-5 βδομάδες που λέει.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Κάτο τέτοια μνμ μου δίνουν ελπίδα μήπως και το μαυρο το πάρω νωρίτερα απο τις 4-5 βδομάδες που λέει.

 

Το παρήγγειλες και εσύ που λέει 4-5 βδομάδες παράδοση... Γιατί το σκέφτομαι και εγώ και δεν ξέρω τι να κάνω...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε η παραγγελία χθες για το λευκό 16αρι από το αγγλικό play store και σήμερα ήρθε mail οτι το έστειλαν κιόλας, λογικά αύριο θα είναι σπίτι.

Έχει γίνει και αγορά της Spigen Ulta fit μιας και είναι αρκετά φτηνή ενώ θέλω να πάρω και skin από το dbrand.

 

πολυ ομορφα.λατρεψα το titanium

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπαν το άσπρο 32 από Αγγλία αναμονή 4 με 5 εβδομάδες και έκανα πίσω. τελικά τι ισχύει δεν ξέρω. πάει πολύ τόση αναμονή :(
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλες και εσύ που λέει 4-5 βδομάδες παράδοση... Γιατί το σκέφτομαι και εγώ και δεν ξέρω τι να κάνω...

 

 

 

 

 

 

 

Εμένα μου είπαν το άσπρο 32 από Αγγλία αναμονή 4 με 5 εβδομάδες και έκανα πίσω. τελικά τι ισχύει δεν ξέρω. πάει πολύ τόση αναμονή :(

 

Τόσο γράφει στη παραγγελία μου 4-5 βδομάδες. Φαντάζομαι αν έχει νωρίτερα απόθεμα θα το στείλουν νωρίτερα. Άλλωστε άργησα να παραγγειλω γιατί σκεφτόμουν και το lg g2 αλλά ήθελα τελικά να αποφυγω όλη αυτή τη σαβουρα που φοράει.επίσης δεν έδινε ουτε ευρώ παραπανω να το πάρω απο αλλά μαγαζιά γιατί το θεωρώ κοροϊδία. Πάντως πολλά παιδιά ανέφεραν οτι ενω η παραγγελία έλεγε 4-5 βδομάδες τους πήγε νωρίτερα. Τώρα ειδωμεν..

 

Το λευκό μόλις που μπήκα play store έχει αποστολή 22 Νοεμβρίου είτε 16 είτε 32 γιγα.

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Το μαύρο είναι σε έλλειψη αλλά το λευκό σε μια βδομάδα το στέλνουν. Και σε μένα όταν μπήκα να το παραγγείλω 22 έγραφε ότι θα το πάρω αλλά χθες ήδη έφυγε από τα κεντρικά.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ψάξε Ίσως στα settings στο Unicode να είναι "strip all Unicode characters " στην στοκ εφαρμογή τουλάχιστον το έχει.

 

Παρόλο που είχα δοκιμάσει όλες τις επιλογές του unicode δεν το έβρισκα.

Τελικά είναι η επιλογή "αφαίρεση όλων των χαρακτήρων"

 

Thanks sokinsohim!

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία έχει γραφτεί αρκετές φορές και με ένα search μπορεί να βρεθεί....anyway

 

Κατά προτίμηση κάνετε τη διαδικασία στο pc σας.

 

1.Εγγραφή στο forward2me https://www.forward2me.com/.Περίπου 2 λίρες Αγγλίας κόστος.

Βάζετε την ελληνική διεύθυνση και το site σας παρέχει 2 διευθύνσεις.Θα χρησιμοποιήσετε την standard insurance διευθυνση (κόστος μεταφορικών περίπου 25 Λίρες Αγγλίας).

2. Χρησιμοποιήστε ένα vpn client,κατά προτίηση όχι το tunellbear.Προσωπικά έχω το kepard (google it)

3.Κάντε logout από το google account σας μέσω του browser σας.

4. Ανοίξτε το vpn σας (η χώρα να είναι Αγγλία) και αφού σας δείχνει connected μπείτε στο google.co.uk

5. Δημιουργήστε ένα google account από την αρχή (για το φόβο των Ιουδαίων)

6. Μπείτε στο playstore και κάνετε τη παραγγελία σας,βάζετε την standard insurance διευθυνση του f2me και στα στοιχεία της κάρτας προσωπικά χρησιμοποίησα τη πιστωτική που χρησιμοποιώ και στο play για να αγοράζω εφαρμογές.

7. Θα απέφευγα να μπαίνω στο συγκεκριμένο λογαριασμό "κανονικά", δηλαδή για να δω αν έχω κάποιο mail από google θα έκανα logout από τον ελληνικό λογαριασμό, θα άνοιγα το vpn και μετά θα έμπαινα στο αγγλικό google account

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

7. Θα απέφευγα να μπαίνω στο συγκεκριμένο λογαριασμό "κανονικά", δηλαδή για να δω αν έχω κάποιο mail από google θα έκανα logout από τον ελληνικό λογαριασμό, θα άνοιγα το vpn και μετά θα έμπαινα στο αγγλικό google account

 

Δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανεις αυτο. Δεν γινεται καποιος ελεγχος μετα την αγορα.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας λογος να το κανεις αυτο. Δεν γινεται καποιος ελεγχος μετα την αγορα.

 

Υπάρχει.Μέχρι να γίνει shipped θα το απέφευγα και επίσης αν ξαναχρειαστεί το account για αγορά?Άντε από την αρχή?

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει.Μέχρι να γίνει shipped θα το απέφευγα και επίσης αν ξαναχρειαστεί το account για αγορά?Άντε από την αρχή?

 

Οχι δεν υπαρχει καμμια. Επισης το account δεν παθαινει τιποτα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ξανα και οσες φορες θες.

 

Φιλικα στο λεω αλλα επειδη φαινεται ξεκαθαρα οτι δεν το γνωριζεις το αντικειμενο μην δημιουργεις λαθος εντυπωσεις σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν και καταληξουν να κανουν λαθος κινησεις για να αγορασουν το κινητο.

Samsung S21 Ultra

Samsung Note 9

Samsung Galaxy Watch 4

[c0rrupt3d_tranSm1SS10n]

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν υπαρχει καμμια. Επισης το account δεν παθαινει τιποτα μπορεις να το χρησιμοποιησεις ξανα και οσες φορες θες.

 

Φιλικα στο λεω αλλα επειδη φαινεται ξεκαθαρα οτι δεν το γνωριζεις το αντικειμενο μην δημιουργεις λαθος εντυπωσεις σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν και καταληξουν να κανουν λαθος κινησεις για να αγορασουν το κινητο.

 

Ξεκαθαρα λοιπον σου λεω οτι στο παρελθον λογαριασμος που δημιουργηθηκε με vpn και μετα μπηκα χωρις vpn δεν μπορουσε να χρησιμοποιηθει για αγορα μεσω play.Η google μου εκανε reject τις αγορες.Επειδη δεν ετυχε σε εσενα δεν σημαινει οτι ειναι λαθος.Η διαδικασια να ξαναμπει καποιος στον αγγλικο λογαριασμο μεσω vpn δεν δημιουργει λαθος εντυπωσεις.Νομιζω;

Αληθεια ειναι λαθος τα βηματα που εγραψα;Βλεπεις καπου λαθος;Αφου το γνωριζεις καλα το αντικειμενο γραψε ενα how to

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Θα παρακαλέσω να περιορίσετε τις προσωπικές αντιπαραθέσεις. Ο καθένας καταθέτει την άποψη του και μέχρι εκεί. Όσοι διαβάζουν... κρίνουν και καταλαβαίνουν.

 

Συνεχίζουμε στα της συσκευής και μόνο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...