Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχουν και ανακατασκευασμενα και ολοκαινουρια. Ειναι ευκολο να δεις αν ειναι καινουριο κυριως με το σηριακο.

 

Οταν ειχα αλλαξει το 3γς (τελειο τηλεφωνο αλλα ειχε κανει κρακ στο πλαςτικο καλυμα και σκεφτηκα αφου το καλυπτει η εγγυηςη γιατι να μην παρω ενα πιο καινουριο) μου ειχαν δωσει ενα ανακατασκευασμενο (σειριακος αρχιζε απο 5Κ ) που ειχε μεγαλο προβλημα στην οθονη, το κουμπι και το ακουστικο. Μαλλον με νομισαν για μλκ επηδει ημουν ξενος (και δεν το ελενξα οταν το πηρα στο γκισε). Οταν πηγα σπιτι και το δουλεψα φλιπαρα και τους πηρα τηλεφωνο και επςεςα σε μια Ελληνιδα και μου ειπε να το αλλαξω μεχρι να βρω καποιο καλο. Πισω λοιπον στο Κονβεντ Γκαρντεν επεσα σε εναν ευγενικο τζινιους ο οποιος μου ειπε αν θελεις σου αλλαζω την οθονη το κουμπι και το ακουστικο αυτην την στιγμη ή σου δεινω ενα αλλο, φυσικα του ειπα θελω αλλο. Ανοιξε ενα ντουλαπι και εβγαλε καποιο που ηταν μονο του (δηλαδη το ντουλαπι ειχε μονο αυτο το τηλεφωνο) σε ενα προχειρο μικρο κουτι με φενιζολ. μου ειπε κοιταξε το αν εχει καλη ποιοτητα ηχου κλπ. Το ελενξα και ηταν καλυτερο απο το πρωτο που ειχα. Μαλιστα ειχε κατασκευαστει Οκτ 2010 οταν ειχε πια σταματησει να πωλειται το 3 γς. Το συγκεκριμενο ηταν ολοκαινουργιο απο τα τελευταια που κατασκευαστηκαν. Ειχε την μπλε οθονη (αναλογα με τον προμηθευτη μπορει να πεςεις σε οθονη που κιτρινιζει ή σε αλλη που μπλειζει) αλλα ηταν σουπερ. Δουλευει τελεια σημερα 3.5 χρονια μετα.

 

Αρα πρεπει να ελενξεις αυτο που θα σου δωσουν αν δουλευει καλα και αν εισαι ικανοποιημενος με οθονη, σημα, ποιοτητα ηχειου/ακουστικου κλπ.

 

Με υπερκάλυψες! Μακάρι να ήμουν ακόμα στην Αγγλία! Ποτέ δεν είχα παράπονο απο τέτοια πράγματα εκεί πέρα!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπερα εχω ενα 5s και επανω δεξια οπως κοιταζουμε το τηλεφωνο κουνιεται η οθονη.Το εχω αγορασει τον Απριλιο που σημαινει οτι εχω εγγυηση.Μηπως πρεπει να ζητησω αντικατασταση?Το εχω αγορασει απο καταστημα γερμανος.Προκαταβολικα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα 5s και επανω δεξια οπως κοιταζουμε το τηλεφωνο κουνιεται η οθονη.Το εχω αγορασει τον Απριλιο που σημαινει οτι εχω εγγυηση.Μηπως πρεπει να ζητησω αντικατασταση?Το εχω αγορασει απο καταστημα γερμανος.Προκαταβολικα ευχαριστω.

 

Αντικατασταση με καινούργιο δεν γίνεται πέρασαν οι μέρες.

Αν το πας θα σου στείλουν πίσω refurbished λογικά αφού πάει στο service.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αντικατασταση με καινούργιο δεν γίνεται πέρασαν οι μέρες.

Αν το πας θα σου στείλουν πίσω refurbished λογικά αφού πάει στο service.

Με συμφερει κατι τετοιο η με το επισκευασμενο το διακυνδινευω με αλλα προβληματα?

Link to comment
Share on other sites

Με συμφερει κατι τετοιο η με το επισκευασμενο το διακυνδινευω με αλλα προβληματα?

 

Ανάλογα το πρόβλημα σου. Αν δεν σε ενοχλεί άφησε το. Αν νομίζεις ότι είναι για αλλαγή πήγαινε το και η συσκευή που θα πάρεις μια χαρά θα είναι έχει περάσει τους ελέγχους τις εταιρείας.

Δεν μου έχει τύχει ποτέ να πάρω τέτοια συσκευή αλλά από ότι διαβάζω δεν θα έχεις θέμα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενα 5s και επανω δεξια οπως κοιταζουμε το τηλεφωνο κουνιεται η οθονη.Το εχω αγορασει τον Απριλιο που σημαινει οτι εχω εγγυηση.Μηπως πρεπει να ζητησω αντικατασταση?Το εχω αγορασει απο καταστημα γερμανος.Προκαταβολικα ευχαριστω.

 

To συγκεκριμένο πρόβλημα υπήρχε από την αρχή ή δημιουργήθηκε από πτώση; στη δεύτερη περίπτωση δεν καλύπτεσαι, έαν εχει σπάσει κάποιο από τα στηρίγματα της LCD :(

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ! Ο αδερφός μου αύριο θα αγοράσει το 5s από vodafone με επιδότηση και είναι αναμεσά στο άσπρο και το χρυσο. Υπάρχει κάποιο θέμα με το χρωμα όπως παλιά η κάτι άλλο τέλος παντον .η το ίδιο είναι οπιο και να επιλέξει?ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Υπάρχει κανείς που να θέλει να δώσει το iPhone 5s? Έχω φίλο που θέλει να αγοράσει μεταχειρισμένο..
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά ! Ο αδερφός μου αύριο θα αγοράσει το 5s από vodafone με επιδότηση και είναι αναμεσά στο άσπρο και το χρυσο. Υπάρχει κάποιο θέμα με το χρωμα όπως παλιά η κάτι άλλο τέλος παντον .η το ίδιο είναι οπιο και να επιλέξει?ευχαριστώ πολύ!

 

Κάνένα πρόβλημα με τις αποχρώσεις, μία συμβουλή, εάν πάρει το gold, θα πρέπει να το θέλει πάρα πολύ, είναι ιδιαίτερο χρώμα, εγώ το βαρέθηκα και το έδωσα στη γυναίκα μου την πρώτη εβδομάδα και γύρισα στο μαύρο 5αρι μου που της είχα δώσει για να μπορέσω να πάρω το νέο :p

 

Καλησπέρα.Υπάρχει κανείς που να θέλει να δώσει το iPhone 5s? Έχω φίλο που θέλει να αγοράσει μεταχειρισμένο..

 

Νομίζω στην ενότητα buy and sell mobiles θα πρέπει να κοιτάξετε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω καρτοκινητο watch up και θελω να αγορασω μια εφαρμογη που κοστιζει 1,79. Πως μπορω να αγορασω τν εφαρμογη? Δεν γινεται να πληρωσω μεσω των λεφτων που εχω μεσα στην καρτα στο κινητο ? ασ μου πει καποιος τα βηματα που πρεπει ν κανω γιατι προσπαθω και δεν τα καταφερνω, μου βγαζει 3 τροπους πληρωμης(visa,mastercard,amex και εχει και μια επιλογη none) . ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,εχω καρτοκινητο watch up και θελω να αγορασω μια εφαρμογη που κοστιζει 1,79. Πως μπορω να αγορασω τν εφαρμογη? Δεν γινεται να πληρωσω μεσω των λεφτων που εχω μεσα στην καρτα στο κινητο ? ασ μου πει καποιος τα βηματα που πρεπει ν κανω γιατι προσπαθω και δεν τα καταφερνω, μου βγαζει 3 τροπους πληρωμης(visa,mastercard,amex και εχει και μια επιλογη none) . ευχαριστω!

 

Καλησπέρα. Η Apple ή η Google ή η χ εταιρία δεν θα κοιτάξει πόσα χρήματα έχεις στην κάρτα sim αλλά θα τα τραβήξει μέσω πιστωτικής κάρτας. Δεν ξέρω αν υπάρχουν προπληρωμένες κάρτες πχ 10ευρώ για αγορές και μόνο αλλά από όσο ξέρω, χρειάζεται να φτιάξεις ένα νέο apple id και βάζοντας τα στοιχεία σου, θα βάλεις και τα στοιχεία πληρωμής, πχ με πιστωτική κάρτα. Μπορεί να δέχεται και paypal η Apple αλλά δεν είμαι σίγουρος. Μέσω του AppStore όταν πας να αγοράσεις κάτι, θα σου πει να φτιάξεις νέο apple id και αν δεν έχεις ήδη δημιουργήσει, τότε κάνεις τα βήματα για την δημιουργία και για τα παραπάνω που έγραψα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι ακριβώς σφάλμα σου βγάζει όταν πχ πας να βάλεις μια πιστωτική κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Η apple εχει προπληρωμενες καρτες των 15 25 και 50 ευρω αν θυμαμαι καλα. Μπορεις να τις βρεις σχεδον παντου. Απο τους apple resellers μεχρι τα media markt.
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s και δεν εχω δυνατη ακουστικη όταν μιλαω στο κινητο παρολο που το εχω στο τερμα,σε σχεση με αλλα κινητα που ειχα ακουγεται χαμηλα,ετσι είναι όλα τα iPhone 5s ?
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s και δεν εχω δυνατη ακουστικη όταν μιλαω στο κινητο παρολο που το εχω στο τερμα,σε σχεση με αλλα κινητα που ειχα ακουγεται χαμηλα,ετσι είναι όλα τα iPhone 5s ?

 

 

Το 5s έχει δυνατό ακουστικό .....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Εχω το iPhone 5s και δεν εχω δυνατη ακουστικη όταν μιλαω στο κινητο παρολο που το εχω στο τερμα,σε σχεση με αλλα κινητα που ειχα ακουγεται χαμηλα,ετσι είναι όλα τα iPhone 5s ?

 

μήπως χρειάζεται καθάρισμα το ακουστικό; μήπως έχετε χαμηλά την ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

μήπως χρειάζεται καθάρισμα το ακουστικό; μήπως έχετε χαμηλά την ένταση κατά τη διάρκεια της κλήσης;

και καθαρο και τερμα είναι η ενταση του ακουστικου !

θα το τσεκαρο με καποιο άλλο iPhone 5s

ευχαριστω !

Link to comment
Share on other sites

και καθαρο και τερμα είναι η ενταση του ακουστικου !

θα το τσεκαρο με καποιο άλλο iPhone 5s

ευχαριστω !

 

Καλή σκέψη, ενημερώστε μας!

Link to comment
Share on other sites

και καθαρο και τερμα είναι η ενταση του ακουστικου !

θα το τσεκαρο με καποιο άλλο iPhone 5s

ευχαριστω !

 

Επειδη συμβαινει πολλες φορες καποιοι αγοραζουν την συσκευη και δεν βγαζουν την μεμβρανη την εργοστασιακη η οποια καλυπτει και το ακουστικο της συσκευης. Πιστευω να την εχεις βγαλει.

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Επειδη συμβαινει πολλες φορες καποιοι αγοραζουν την συσκευη και δεν βγαζουν την μεμβρανη την εργοστασιακη η οποια καλυπτει και το ακουστικο της συσκευης. Πιστευω να την εχεις βγαλει.
και βεβαια την εχω βγαλει
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Το iPhone ενεργοποιείται χωρίς κάρτα sim ?

Αγόρασε η αδερφή μου ένα απο έναν φίλο και περίμενει να της το φέρει ..

Αλλά δεν έχει κόψει την κάρτα .. Μέχρι να παει αύριο να την κόψει σε καταςτημα μπορεί να κατεβάσει εφαρμογές να φτιάξει ρυθμίσεις να ενεργοποιήσει λογαριασμούς κτλ ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !!

Το iPhone ενεργοποιείται χωρίς κάρτα sim ?

Αγόρασε η αδερφή μου ένα απο έναν φίλο και περίμενει να της το φέρει ..

Αλλά δεν έχει κόψει την κάρτα .. Μέχρι να παει αύριο να την κόψει σε καταςτημα μπορεί να κατεβάσει εφαρμογές να φτιάξει ρυθμίσεις να ενεργοποιήσει λογαριασμούς κτλ ;

 

Χρειάζεται μια οποιαδήποτε sim για ενεργοποίηση. Γιατί δεν της δίνεις τη δική σου; Μόνο για ενεργοποίηση :)

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεται μια οποιαδήποτε sim για ενεργοποίηση. Γιατί δεν της δίνεις τη δική σου; Μόνο για ενεργοποίηση :)[/quote

Ε εάν χρειάζεται θα το κάνω!! Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε χρειάζεται να βάλεις μια Sim μέσα για να γίνει η ενεργοποίηση. Βάλε την δική σου η μία κομμένη έτοιμη γενικά. Μετά μόνο όταν ανοίξει έχε το νου μην πατήσεις ναι στο μήνυμα για imessage γιατί μετά πρέπει πάλι να το κάνεις στην δική σου συσκευή ενεργοποίηση.
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

και βεβαια την εχω βγαλει

 

Απλα εχει συμβει πολλες φορες γι αυτο και το αναφερα, ανθρωπινα ειναι αυτα.

Στο θεμα μας την πηγες στο σερβις?

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Οπωσδήποτε χρειάζεται να βάλεις μια Sim μέσα για να γίνει η ενεργοποίηση. Βάλε την δική σου η μία κομμένη έτοιμη γενικά. Μετά μόνο όταν ανοίξει έχε το νου μην πατήσεις ναι στο μήνυμα για imessage γιατί μετά πρέπει πάλι να το κάνεις στην δική σου συσκευή ενεργοποίηση.

 

Παραδόξως σκέφτηκα ότι μάλλον δεν πρέπει να πατησω ναι και δεν το πάτησα ..

Άλλη μια ερώτηση ..

Μπορώ να φορτισω το iPhone με τον φόρτιση του iPad Air ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...