Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πωπω αρχηγε μου!δεν ειδες την προσφορα που εγραψαν εδω του γερμανου και του πλαισιου απο χτες στα 249?

 

Μπήκα τώρα και ναι όντως υπάρχει στα 249€

Στο πλαίσιο και στον Γερμανό.

Κάτι όμως δεν μ αρέσει.

Στον Γερμανό λέει refurbished

Στο πλαίσιο μήπως είναι και εκεί refurbished?

Σκέφτομαι να το πάρω σημερα αλλά τι λέτε να παίζει;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Kαταλαβαινεις οτι σημαινει επισκευασμενο, ετσι? Θα δωσεις 250€ για επισκευασμενο????

 

Στο Γερμανό το αναφέρει. Εννοείται πως δεν δίνω 250€ για ανακατασκευασμένο

Στο πλαίσιο δεν αναφέρει κάτι. Αυτό ρωτάω μήπως ξέρεις κάποιος. Ίσως είναι η συσκευή καινούργια. Ζελατίνα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Επειδη η προσφορα βγηκε συγχρονως και απο τις 2 μεγαλες αλυσιδες, κι επειδη εχουν σχεδον ιδιες τιμες σε ολα τα κινητα, πιστευω οτι και στο πλαισιο θα ειναι refurbished. Δεν σημαινει βεβαια οτι θα σου δωσουν ενα ματσο πλακετες και βιδες στο χερι. Θα εχουν τις ζελατινες και τις ταινιες ασφαλειας τους οπως ακριβως τα καινουργια. Απλα σε μια γωνια θα υπαρχει ενα αυτοκολλητο που θα γραφει refurbished..

Το πιο σιγουρο βεβαια θα ηταν ενα τηλεφωνο στο πλαισιο.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη η προσφορα βγηκε συγχρονως και απο τις 2 μεγαλες αλυσιδες, κι επειδη εχουν σχεδον ιδιες τιμες σε ολα τα κινητα, πιστευω οτι και στο πλαισιο θα ειναι refurbished. Δεν σημαινει βεβαια οτι θα σου δωσουν ενα ματσο πλακετες και βιδες στο χερι. Θα εχουν τις ζελατινες και τις ταινιες ασφαλειας τους οπως ακριβως τα καινουργια. Απλα σε μια γωνια θα υπαρχει ενα αυτοκολλητο που θα γραφει refurbished..

Το πιο σιγουρο βεβαια θα ηταν ενα τηλεφωνο στο πλαισιο.

 

Ξέρω τι εστι refurbished

Έχω δει και της πρώην κοπέλας μου που της είχαν δώσει τέτοια συσκευή μετά απο πρόβλημα της παλιάς.

Πήρα στο πλαίσιο και λέει αν ήταν ανακατασκευασμένο θα το σημείωναν τώρα δεν έχουν κάποια σημείωση

Δεν τους εμπιστεύομαι και πολύ όμως και παλιότερα σε άλλη συσκευή νομιζω είχαν κάνει κάτι αντίστοιχο με ανακατασκευασμένα

 

Ίσως μείνω με το iPhone 6 θα δω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο Γερμανό το αναφέρει. Εννοείται πως δεν δίνω 250€ για ανακατασκευασμένο

Στο πλαίσιο δεν αναφέρει κάτι. Αυτό ρωτάω μήπως ξέρεις κάποιος. Ίσως είναι η συσκευή καινούργια. Ζελατίνα

 

Ο Γερμανός δίνει πιο ακριβά τα refurbished...

https://www.germanos.gr/product/iphone-5s-refurbished-12/20304055/

https://www.germanos.gr/product/iphone-5s-refurbished/20305715/

 

Από τα καινούργια της προσφοράς...

https://www.germanos.gr/product/iphone-5s/20290516/

 

Πάρτο τώρα όσο προλαβαίνεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Γερμανός δίνει πιο ακριβά τα refurbished...

https://www.germanos.gr/product/iphone-5s-refurbished-12/20304055/

https://www.germanos.gr/product/iphone-5s-refurbished/20305715/

 

Από τα καινούργια της προσφοράς...

https://www.germanos.gr/product/iphone-5s/20290516/

 

Πάρτο τώρα όσο προλαβαίνεις.

 

Ευχαριστώ. Πήρα απο πλαίσιο. Μάλλον Τρίτη θα έρθει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

πωπω αρχηγε μου!δεν ειδες την προσφορα που εγραψαν εδω του γερμανου και του πλαισιου απο χτες στα 249?

 

Σε μια απο τις δυο εργαζομαι.... το πηρα σε αλλη τιμη απλα... Δεν με χαλαει να σου πω την αληθεια... Κερδισμενα λεφτα απτο στοιχημα ηταν και ετσι εγινε η αγορα. Οποτε και στα 100 να πεσει χαλαλι....

 

Ωραιο κινητακι παντως.... Και φοβερη καμερα...

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Σε μια απο τις δυο εργαζομαι.... το πηρα σε αλλη τιμη απλα... Δεν με χαλαει να σου πω την αληθεια... Κερδισμενα λεφτα απτο στοιχημα ηταν και ετσι εγινε η αγορα. Οποτε και στα 100 να πεσει χαλαλι....

 

Ωραιο κινητακι παντως.... Και φοβερη καμερα...

 

Σε αυτά τα χρήματα αξίζει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως γίνεται να κανω restore from backup (όχι icloud) σε 5s χωρίς να εχω την δυνατοτητα να το συνδεσω σε καλώδιο; θέλω να περάσω το backup που είχα στο pc από ένα 5s σε ένα άλλο.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πως γίνεται να κανω restore from backup (όχι icloud) σε 5s χωρίς να εχω την δυνατοτητα να το συνδεσω σε καλώδιο; θέλω να περάσω το backup που είχα στο pc από ένα 5s σε ένα άλλο.

 

νομιζω πως δεν γινεται αυτο. χωρις καλωδιο να περασεις backup του υπολογιστη πως θα γινει? λιγο παραξενο μου φαινεται δεν πιστευω οτι θα βρεις λυση.

τοσο δυσκολη ειναι η προσβαση σε καλωδιο η σου εχει χαλασει κατι απο την συσκευη και δεν μπορεις να το συνδεσεις?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δεν γινεται αυτο. χωρις καλωδιο να περασεις backup του υπολογιστη πως θα γινει? λιγο παραξενο μου φαινεται δεν πιστευω οτι θα βρεις λυση.

τοσο δυσκολη ειναι η προσβαση σε καλωδιο η σου εχει χαλασει κατι απο την συσκευη και δεν μπορεις να το συνδεσεις?

 

μάλλον έχει χαλάσει ή το βύσμα ή το καλώδιο και έχω μια δυσκολία στο να το φορτίζω και στον υπολογιστή δεν πιάνει καθόλου..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

μάλλον έχει χαλάσει ή το βύσμα ή το καλώδιο και έχω μια δυσκολία στο να το φορτίζω και στον υπολογιστή δεν πιάνει καθόλου..

 

Δοκίμασε αρχικά ένα άλλο καλώδιο απο φίλο η γνωστό.

Αν όχι χρειάζεσαι επισκευή. Αλλιώς δεν θα κανεις δουλειά

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει πάει κανεις απο iPhone 6 σε 5s?

Θα κάνω την μετάβαση απο την Τρίτη μάλλον.

Θα είναι υποβάθμιση θα είναι καλύτερα θα είναι βλακεία δεν ξέρω πάντως βρήκα το 5s ευκαιρία στα 249€ και επειδή σκεφτόμουν να πάω σε μικρή συσκευή το πήρα

Έχει κανένας κάποια αντίστοιχη εμπειρία;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc (windows 10). Έκανα επανεκκινήσεις και των δυο αλλά τίποτα. Μεχρι πριν 1' (προ επαναφοράς) δεν είχα κανένα θέμα.

 

 

Έχει πάει κανεις απο iPhone 6 σε 5s?

Θα κάνω την μετάβαση απο την Τρίτη μάλλον.

Θα είναι υποβάθμιση θα είναι καλύτερα θα είναι βλακεία δεν ξέρω πάντως βρήκα το 5s ευκαιρία στα 249€ και επειδή σκεφτόμουν να πάω σε μικρή συσκευή το πήρα

Έχει κανένας κάποια αντίστοιχη εμπειρία;

 

Δεν μου κάθεται καθόλου καλά η υποβάθμισή σου αλλά εσύ ξέρεις καλύτερα τις ανάγκες σου. Προσωπικά ούτε με σφαίρες δεν θα γύριζα στο 5s

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Νομιζω ότι θα με βολέψει. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος.

Λέτε να κάνω πατάτα;

Η χρήση που κάνω είναι τηλέφωνα, viber, Safari, YouTube, και καμία φωτογραφία που και που.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατι; Νομιζω ότι θα με βολέψει. Βέβαια δεν είμαι σίγουρος.

Λέτε να κάνω πατάτα;

Η χρήση που κάνω είναι τηλέφωνα, viber, Safari, YouTube, και καμία φωτογραφία που και που.

 

Εννοείται πως θα κάνει όλα τα παραπάνω κι ότι άλλο θέλεις. Όμως, είναι πχ το ίδιο να βλέπεις τα βιντεάκια τοι youtube σε 4αρα οθόνη αντί για 4.7? Άσε που σχεδιαστικά είναι πολύ πιο όμορφο το 6αρι (εντελώς υποκειμενικό βέβαια). Επίσης το 6 έχει καλύτερη μπαταρία. Επίσης έχει πολύ καλύτερη τιμή μεταπώλησης.

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως θα κάνει όλα τα παραπάνω κι ότι άλλο θέλεις. Όμως, είναι πχ το ίδιο να βλέπεις τα βιντεάκια τοι youtube σε 4αρα οθόνη αντί για 4.7? Άσε που σχεδιαστικά είναι πολύ πιο όμορφο το 6αρι (εντελώς υποκειμενικό βέβαια)

 

Δεν έχω τόσο θέμα με το YouTube.

Πιο πολύ για μουσική το βάζω όχι τόσο για τα βίντεο.

Δεν μπορω να πω όλες οι συσκευές της εταιρείας εμφανισιακά για εμένα σκίζουν.

Και το 5s εμφανισιακά για εμένα έχει την δικιά του ομορφιά.

Απο μπαταρία είναι λίγο χάλια αλλά τώρα το παράγγειλα δεν ξέρω τι θα κάνω. Θα αποφασίσω την Τρίτη.

Το πολύ πολύ να μην το ανοίξω καθόλου και να το βάλω αγγελία να φύγει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχεις το 6, σωστά; Πες μου δύο λόγους να το αλλάξεις και να πας σε κάτι κατώτερο.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μετά την επαναφορά δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc (windows 10). Έκανα επανεκκινήσεις και των δυο αλλά τίποτα. Μεχρι πριν 1' (προ επαναφοράς) δεν είχα κανένα θέμα.

 

Μια βοήθεια γιατί η γυναίκα μου με πέταξε έξω, Ωραία κοιμήθηκα στο πατάκι.....

Να σημειώσω ότι το pc βλέπει σαν συσκευή το 6αρι και μπορώ να αντιγράψω φωτογραφίες από εκεί

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχεις το 6, σωστά; Πες μου δύο λόγους να το αλλάξεις και να πας σε κάτι κατώτερο.....

 

Επειδη αυτα που κανω πιστευω οτι με καλυπτει και το 5s

Επισης ειναι πιο μικρο

Θα μου μεινουν και 200€ στην τσεπη

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο,από 6 plus σε 6αρι,άντε οκ.Αλλά σε 5s?Σαν πολύ δεν υποβαθμίζεσαι?

Βέβαια,εσύ ξέρεις τι θες αλλά μιας και άνοιξες το θέμα,εγώ ψηφίζω 6άρι.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο,από 6 plus σε 6αρι,άντε οκ.Αλλά σε 5s?Σαν πολύ δεν υποβαθμίζεσαι?

Βέβαια,εσύ ξέρεις τι θες αλλά μιας και άνοιξες το θέμα,εγώ ψηφίζω 6άρι.

 

Εχεις ενα καποιο δικιο αλλα 450€ συσκευη για ιντερνετ και τηλεφωνα ειναι καπως πολλα

Αυτο περισσοτερο σκεφτομαι. Αφου μπορω να κανω την δουλεια μου με μια παλαιοτερη συσκευη γιατι οχι;

Μπορει και να κανω λαθος αλλα βλεπω το 5s να δουλευει καλα με την 9.3.1

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ταμπλέτα τότε μπορείς κατά τη γνώμη μου να κάνεις την μετάβαση για λόγους καθαρά και μόνο φορητότητας. Αν όχι τότε όχι δεν αξίζει γιατί το εξάρι είναι καλύτερο για internet και διάβασμα.

Εγώ που έχω 6s, πήρα το se (κάτι αντίστοιχο με σένα) και το 6s το έβαλα στο συρτάρι, αλλά για internet έχω ένα ipad.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...