Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

White-silver...κόσμημα:)

Μπράβο ρε φίλε, συμφωνούν τα γούστα μας! :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

White-silver...κόσμημα:)

 

Μπράβο ρε φίλε, συμφωνούν τα γούστα μας! :)

 

Εγώ είμαι του μαύρου! Space-gray και μην σας πω ότι το μαύρο 5αρι μου άρεσε ακόμα πιο πολύ.

Χωρίς να θέλω να κοροϊδέψω ή να ανοίξω ένα ακόμα vs θα τολμήσω να πω πως ποιοτικά είναι πολύ ανώτερο από το S3 μου!

Στην εμφάνιση τουλάχιστον, γιατί κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα ή κάποιο θέμα πέρα απο τα γνωστά τερτίπια του καθενός.

Απο όσα έχω δει και πιάσει μου φαίνεται πως μόνο η htc ανταγωνίζεται και ίσως να ξεπερνάει (αναλόγως τα γούστα) την ποιότητα του μετάλλου.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι του μαύρου! Space-gray και μην σας πω ότι το μαύρο 5αρι μου άρεσε ακόμα πιο πολύ.

Χωρίς να θέλω να κοροϊδέψω ή να ανοίξω ένα ακόμα vs θα τολμήσω να πω πως ποιοτικά είναι πολύ ανώτερο από το S3 μου!

Στην εμφάνιση τουλάχιστον, γιατί κανένα δεν μου έβγαλε πρόβλημα ή κάποιο θέμα πέρα απο τα γνωστά τερτίπια του καθενός.

Απο όσα έχω δει και πιάσει μου φαίνεται πως μόνο η htc ανταγωνίζεται και ίσως να ξεπερνάει (αναλόγως τα γούστα) την ποιότητα του μετάλλου.

 

Αλλο το 5αρι το μαυρο.

Εκεινο ηταν..... Τελειο φιλε!!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο δεν ήταν που... ξεφλούδιζε;;;

 

Κάποιες παρτίδες :) επίσης, φήμες λέγανε πως έβγαζε μοβ φωτογραφίες όταν κοιτούσες τον ήλιο (νέα τεχνική) αλλά άλλες φήμες λέγανε πως ήθελαν απλά να αντιγράψουν την λειτουργία από το S2 :p

(αστειάκι, μην πέσουν τώρα οι σαμσουγκάδες να με φάνε)...

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Εκείνο δεν ήταν που... ξεφλούδιζε;;;

 

Βασικα, κανενα δεν ξεφλουδιζε.

Αλλα αν το χτυπουσες ή σου επεφτε, το χρωμα εφευγε ευκολα και φαινοταν πολυ, γιατι απο κατω ηταν το μεταλλο σε ασημι χρωμα.

 

Και το 5s ειναι ακριβως το ιδιο. Και το 6 επισης,

ΜΟΝΟ το λευκο μοντελο δεν ειναι τοσο ευαισθητο, επειδη δεν ειναι βαμμενο, ειναι το φυσικο χρωμα του αλουμινιου.

 

(Στο 5αρι ειχε παρατηρηθει το φαινομενο, πολλες συσκευες να ερχονται με μικαρ σημαδακια απο το εργοστασιο).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για πλάκα το είπα. Το έχει ακόμη συνάδελφος στο γραφείο πάντως κι έτυχε χθες να το πάρω και να το βγάλω από τη θήκη του. Η πλάτη ήταν σε άσχημη κατάσταση. Είχε τα θεματάκια της εκείνη η έκδοση, ειδικά στο μαύρο...

Ιδομενέας

iPhone 7 Black

iPad Air 2 Space Grey

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει για πλάκα το είπα. Το έχει ακόμη συνάδελφος στο γραφείο πάντως κι έτυχε χθες να το πάρω και να το βγάλω από τη θήκη του. Η πλάτη ήταν σε άσχημη κατάσταση. Είχε τα θεματάκια της εκείνη η έκδοση, ειδικά στο μαύρο...

 

Για να δουμε το 6αρι τι θεματακια θα εχει. :rolleyes:

Παντως, μου φανηκε πιο ανθεκτικο σε μικροφθορες απο τα 5/5s

Δεν εχει αυτες τις λεπτομερεις που γρατζουνιουνται ευκολα (εννοω το diamond cut γυρω γυρω σπο την οθονη).

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να δουμε το 6αρι τι θεματακια θα εχει. :rolleyes:

Παντως, μου φανηκε πιο ανθεκτικο σε μικροφθορες απο τα 5/5s

Δεν εχει αυτες τις λεπτομερεις που γρατζουνιουνται ευκολα (εννοω το diamond cut γυρω γυρω σπο την οθονη).

Πολύ φοβάμαι ότι τώρα δεν θα έχουμε απλές γρατσουνιές, αλλά λακουβιτσες σε κάθε χτύπημα αφού οι οβάλ ακμές μοιάζουν να είναι κενές εσωτερικά και οχι μασίφ όπως στα 4 & 5.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι τώρα δεν θα έχουμε απλές γρατσουνιές, αλλά λακουβιτσες σε κάθε χτύπημα αφού οι οβάλ ακμές μοιάζουν να είναι κενές εσωτερικά και οχι μασίφ όπως στα 4 & 5.

 

Θα το πηγαίνω για φανοποιεία!

:lol:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Θα το πηγαίνω για φανοποιεία!

:lol:

Οι φαναρτζιδες έχουν μια ειδικη βεντούζα που επαναφέρει βουλιαγματακια. Θα πρέπει να κατασκευαστει κάτι ανάλογο σε πολυ μικρό μέγεθος :D

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Οι φαναρτζιδες έχουν μια ειδικη βεντούζα που επαναφέρει βουλιαγματακια. Θα πρέπει να κατασκευαστει κάτι ανάλογο σε πολυ μικρό μέγεθος :D

Αυτό που λες, λίγοι το κάνουν καλά, χωρίς να σπάει το χρώμα.

(βγήκαμε τελείως εκτός θέματος).

Θα τα μάθουμε όλα σε λίγες μέρες.... Σε 10 μέρες θα το έχουν κάνει βίδες, θα έχουμε τις πρώτες αναφορές για προβλήματα, τα πάντα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με σας παρακαλω γιατι θα τρελαθω μου εχει δωσει στα νευρα. εχουν εμφανιστει κατι επαφες στον καταλογο μου που ειναι απο φιλους του facebook. το συγχρονισα με το itunes delete contacts εφυγαν ολες οι επαφες μου αλλα αυτες εχουν μεινει μεσα στον καταλογο. πως μπορω να τις κανω να φυγουν και γιατι εμφανιστηκαν? Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

βοηθηστε με σας παρακαλω γιατι θα τρελαθω μου εχει δωσει στα νευρα. εχουν εμφανιστει κατι επαφες στον καταλογο μου που ειναι απο φιλους του facebook. το συγχρονισα με το itunes delete contacts εφυγαν ολες οι επαφες μου αλλα αυτες εχουν μεινει μεσα στον καταλογο. πως μπορω να τις κανω να φυγουν και γιατι εμφανιστηκαν?

 

Πιθανόν για έβαλες την εναλλαγή Facebook contact στο on Ακολούθησε τη διαδρομή Ρυθμίσεις >Facebook επαφές > off

Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο batteryloggerplus (cydia) μου βγάζει design capacity 1420mah την μπαταρία..... την άλλαξα πριν από λίγο..... και πριν τόσο έγραφε αλλά ήταν πεσμένη (max capacity 1000mah)γιαυτό την άλλαξα. τώρα σε αυτήν την καινούργια γράφει max capacity 1320mah, design capacity 1420mah.

 

μήπως φταίει το πρόγραμμα? δεν θα έπρεπε να γράφει 1560mah? αν έχει κάποιος jailbroken συσκευή μπορεί ελέγξει το batteryloggerplus τη γράφει στο design capacity? μην μας πιάσουν και κότσο τώρα στο ebay.... (έγραφε original genuine)

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο batteryloggerplus (cydia) μου βγάζει design capacity 1420mah την μπαταρία..... την άλλαξα πριν από λίγο..... και πριν τόσο έγραφε αλλά ήταν πεσμένη (max capacity 1000mah)γιαυτό την άλλαξα. τώρα σε αυτήν την καινούργια γράφει max capacity 1320mah, design capacity 1420mah.

 

μήπως φταίει το πρόγραμμα? δεν θα έπρεπε να γράφει 1560mah? αν έχει κάποιος jailbroken συσκευή μπορεί ελέγξει το batteryloggerplus τη γράφει στο design capacity? μην μας πιάσουν και κότσο τώρα στο ebay.... (έγραφε original genuine)

Για 5s μιλάς; αν ναι max capacity 1550....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδιά στο batteryloggerplus (cydia) μου βγάζει design capacity 1420mah την μπαταρία..... την άλλαξα πριν από λίγο..... και πριν τόσο έγραφε αλλά ήταν πεσμένη (max capacity 1000mah)γιαυτό την άλλαξα. τώρα σε αυτήν την καινούργια γράφει max capacity 1320mah, design capacity 1420mah.

 

μήπως φταίει το πρόγραμμα? δεν θα έπρεπε να γράφει 1560mah? αν έχει κάποιος jailbroken συσκευή μπορεί ελέγξει το batteryloggerplus τη γράφει στο design capacity? μην μας πιάσουν και κότσο τώρα στο ebay.... (έγραφε original genuine)

 

Δεν βγάζει άκρη με τις μπαταρίες. Δεν μπορείς να εισαι 100% σίγουρος ότι είναι original.

Κανονικά όσο λέει η μπαταρία πρέπει να λέει και η εφαρμογή. Άντε λίγο λιγότερο 30-40mah αλλα 100 λιγότερα για καινούργια νομιζω δεν είναι σωστό ίσως η μπαταρία δεν είναι καλη.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι για το 5s. τώρα πέρασα μπαταρία, και μου τη δείχνει max capacity 1420mah..... φαντάζομαι την πάτησα έτσι? να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω......
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

ναι για το 5s. τώρα πέρασα μπαταρία, και μου τη δείχνει max capacity 1420mah..... φαντάζομαι την πάτησα έτσι? να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω......

 

Αν δεις ότι είναι εντάξει η μπαταρία και έχεις καλη αυτονομία γιατί άφησε την μια χαρά μπορεί να είναι και απλά να σου δείχνει λάθος η εφαρμογή που εχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ναι για το 5s. τώρα πέρασα μπαταρία, και μου τη δείχνει max capacity 1420mah..... φαντάζομαι την πάτησα έτσι? να ζητήσω τα χρήματά μου πίσω......

 

 

Κανε μερικές φορτίσεις και παρακολούθησε το ....

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

εχτές το άφησα σε flight mode και 48% μπαταρία, και όταν ξύπνησα το βρήκα νεκρό..... το φορτίζω τώρα... διέγραψα μερικές jailbreak εφαρμογες.

 

μήπως είναι καιρός για φορμάτ από pc? :rolleyes: είχα και πριν battery drain αλλά και η μπαταρία ήταν χάλια, τώρα γράφει max 1380mah αλλά το battery drain μου το έκανε!

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου λέει τι σου τρώει περισσότερο την μπαταρία?

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου λέει τι σου τρώει περισσότερο την μπαταρία?

 

θα πρέπει να περιμένεις μερικές ημέρες ακόμη με την έλευση της iOS 8 θα μπορείς να δεις τι ποσοστό ενέργειας καταναλώνει κάθε εφαρμογή σου :)

Link to comment
Share on other sites

εχτές το άφησα σε flight mode και 48% μπαταρία, και όταν ξύπνησα το βρήκα νεκρό..... το φορτίζω τώρα... διέγραψα μερικές jailbreak εφαρμογες.

 

μήπως είναι καιρός για φορμάτ από pc? :rolleyes: είχα και πριν battery drain αλλά και η μπαταρία ήταν χάλια, τώρα γράφει max 1380mah αλλά το battery drain μου το έκανε!

 

υπάρχει κάποια εφαρμογή που να σου λέει τι σου τρώει περισσότερο την μπαταρία?

 

 

Δες πιο πίσω την φωτό που έβαλα. Το battery doctor έχει τέτοια λειτουργία.

Όταν κάνετε jb λόγω root δικαιωμάτων να βγάζετε απο την μνήμη (όχι απεγκατάσταση )

Τα app που δεν είναι του κινητού.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...