Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το tapatalk έγινε για τα μπάζα μετά την χθεσινή αναβάθμιση. Ειναι αργό , ζεσταίνει την συσκευή καταναλώνει πολυ μπαταρία και γενικά ειναι για ξήλωμα.

Το ίδιο και στην android εκδοση όπου κάποιες φορές σου βγάζει οτι δεν υπάρχουν ποστ που παρακολουθείς κλπ.

Ευτυχώς στο android μπορώ να περάσω το apk της προηγούμενης έκδοσης που έχω απο backup. Θα δοκιμάσω το ίδιο και στο iPhone.

 

Δε νομίζω να φταίει το tapatalk....εχω το tapatalk pro σε 2.7.1 εδώ και 10 μέρες και πήγαινε μαύρο χάλι μονο στο myphone, χθες που έγινε η αναβάθμιση και στο free πάλι τα ίδια....myphone και tapatalk παπαλα αν δε κάνουν κατι οι admins εδω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε νομίζω να φταίει το tapatalk....εχω το tapatalk pro σε 2.7.1 εδώ και 10 μέρες και πήγαινε μαύρο χάλι μονο στο myphone, χθες που έγινε η αναβάθμιση και στο free πάλι τα ίδια....myphone και tapatalk παπαλα αν δε κάνουν κατι οι admins εδω

 

 

Φταίνε και τα δυο. Μόλις γύρισα στην προηγούμενη έκδοση και ολα καλά.

Ποτέ δεν ήταν το myphone πλήρως συμβατό με το tapatalk. Με το νέο update οι αλλαγές που έγιναν δημιούργησαν περισσότερες ασυμβατότητες.

Σε αλλά φόρουμ δεν είχα σοβαρό πρόβλημα εκτός απο μεγαλύτερη καθυστέρηση.

 

Σίγουρα τα sites δεν τα συμφέρει η πρόσβαση μέσω tapatalk γιατί ο χρήστης δεν βλέπει τις διαφημίσεις. Όμως η θα πρέπει να φτιάξουν τις mobile εκδόσεις τους ώστε να γίνεται ταχύτερα η πρόσβαση και η ανάγνωση των φόρουμ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε πίσω έκδοση δίχως jb χλωμό ε;

 

Συγκεκριμένα αδύνατο :(

Link to comment
Share on other sites

Για να γυρίσουμε πίσω έκδοση δίχως jb χλωμό ε;

 

 

Δεν χρησιμοποίησα JB για να γυρισω στην προηγούμενη έκδοση. Μοναδική προϋπόθεση να μην έχεις κάνει update του tapatalk στο iTunes του υπολογιστή σου.

Έκανα το εξής: διέγραψα την εφαρμογή στο iPhone.

Το σύνδεσα στον υπολογιστή και απλά επέλεξα να γίνει εγκατάσταση το tapatalk οταν γίνει ο συγχρονισμός.

Εγκαταστάθηκε κανονικά και μου έβγαλε την αναβάθμιση την οποία φυσικά δεν έκανα και ούτε πρόκειται αν δεν φτιαχτεί.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποίησα JB για να γυρισω στην προηγούμενη έκδοση. Μοναδική προϋπόθεση να μην έχεις κάνει update του tapatalk στο iTunes του υπολογιστή σου.

Έκανα το εξής: διέγραψα την εφαρμογή στο iPhone.

Το σύνδεσα στον υπολογιστή και απλά επέλεξα να γίνει εγκατάσταση το tapatalk οταν γίνει ο συγχρονισμός.

Εγκαταστάθηκε κανονικά και μου έβγαλε την αναβάθμιση την οποία φυσικά δεν έκανα και ούτε πρόκειται αν δεν φτιαχτεί.

 

Πανέξυπνο αλλά δυστυχώς παίζω με iCloud ελεω vdsl, το iTunes στο pc απλά υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Χαλια το ταπαταλκ στο φορουμ εδω μετα το τελευταιο update...χαλια...το κακο ειναι πως με το σαφαρι δε μου βγαινει το mobile site αλλα η desktop version οποτε πορευομαι με το tapatalk...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Χαλια το ταπαταλκ στο φορουμ εδω μετα το τελευταιο update...χαλια...το κακο ειναι πως με το σαφαρι δε μου βγαινει το mobile site αλλα η desktop version οποτε πορευομαι με το tapatalk...

 

Πήγαινε στο κατω μέρος της σελίδας και επέλεξε την mobile version.

 

Ελπίζω οι διαχειριστές θα κανουν κατι γι αυτό.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο κατω μέρος της σελίδας και επέλεξε την mobile version.

 

Ελπίζω οι διαχειριστές θα κανουν κατι γι αυτό.

 

Δεν τοχει.εχω ipad mini υποψιν

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

αυτα ειναι..... τι πρεπει να κανω ?

 

Ο κακός χαμός γίνεται στην συσκευή σου.

Δουλεύει ακόμα η έκανε καμία έκρηξη;

Αστειεύομαι.

Πρέπει απο αυτά να δοκιμασεις να σβήσεις κάποια που δεν πολυ χρειάζεσαι efood είδα κάτι τέτοια.

Μονο απο τα ονόματα καταλαβαίνεις ποια εφαρμογη εχει crashάρει.

Δοκίμασε να συνδέσεις με iTunes κανε συγχρονισμό για να φύγουν ολα αυτά και απο την αρχή μετα σιγα σιγα θέλει να το παρακολουθήσεις

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το efood τα υπολοια ειναι πολυ γνωστα pvw viber,shazam, μετα τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω καν τι ειναι κατι tccService κλπα..τι πρεπει να κανω τελικα δεν καταλαβα καν.
Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το efood τα υπολοια ειναι πολυ γνωστα pvw viber,shazam, μετα τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω καν τι ειναι κατι tccService κλπα..τι πρεπει να κανω τελικα δεν καταλαβα καν.

 

Ειναι γνωστές εφαρμογές όπως λες αλλα crashαρουν δεν δουλεύουν ακόμα σωστά.

Το tcc service μπες μέσα και θα λέει ποια εφαρμογη το προκαλεί.

Εμένα ήταν ας πούμε απο το cookoo watch.

Εσενα ίσως απο το what's app εάν το έχεις. Στις πρώτες 3-4 γραμμές θα λέει.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αν εξαιρεσεις το efood τα υπολοια ειναι πολυ γνωστα pvw viber,shazam, μετα τα υπολοιπα δεν καταλαβαινω καν τι ειναι κατι tccService κλπα..τι πρεπει να κανω τελικα δεν καταλαβα καν.

 

Το System Report απλά σου αναφέρει ποιές εφαρμογές, για το Χ λόγο "έσκασαν". Ουσιαστικά δεν είναι πρόβλημα. Πρόβλημα θα ήταν, αν έβλεπες μέσα στα reports panic.plist. Για να φύγουν αυτά, απλά σύνδεσε το iPhone με το iTunes και πάρε backup. Μια τυπική διαδικασία, που καθαρίζει όμως και το System Report. :)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εχω να κανω και τπτ ουσιαστικα,,δεν αλλαξε και κατι που ειδα τα diagnostics... δεν μπορω να σβησω πχ εφαρμογες οπως facebook,viber,shazam κλπ...

Οποτε απλα συνδεω στο ιtunes?(και τι αλλαζει)?

Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εχω να κανω και τπτ ουσιαστικα,,δεν αλλαξε και κατι που ειδα τα diagnostics... δεν μπορω να σβησω πχ εφαρμογες οπως facebook,viber,shazam κλπ...

Οποτε απλα συνδεω στο ιtunes?(και τι αλλαζει)?

 

Αν δεν θέλεις να σβήσεις τις εφαρμογές που έχουν προβλημα τότε άδικα τα κοιτάς.

Εγω έσβησα οποίες δεν δουλεύουν σωστά και η συσκευή μου έγινε καλύτερη.

Αν το συνδέσεις τα σβήνει απο την συσκευή και τα περνάει στο iTunes και απο εκεί τα στέλνει στην Apple.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

αρα δεν εχω να κανω και τπτ ουσιαστικα,,δεν αλλαξε και κατι που ειδα τα diagnostics... δεν μπορω να σβησω πχ εφαρμογες οπως facebook,viber,shazam κλπ...

Οποτε απλα συνδεω στο ιtunes?(και τι αλλαζει)?

 

Κοίτα, το γεγονός οτι δημιουργήθηκε conflict μεταξύ εφαρμογών ή εφαρμογής και λειτουργικού και κάποια "έσκασε", αυτομάτως δεν την καθιστά αυτό προβληματική, που άμα τη σβήσεις θα καλυτερέψει η χρήση της συσκευής. Και εργοστασιακά στημένη να έχεις τη συσκευή, θα δεις και πάλι στα Διαγνωστικά διάφορα reports "σκασμένων" native εφαρμογών. Σου πρότεινα το iTunes, οχι γιατί κερδίζεις κάτι. Απλά σου "καθαρίζει" το history των Διαγνωστικών.

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι εννοεις ακριβως...

 

μα δεν ξερω καν ποιες εφαγρμογες προκαλουν προβλημα γιατι απλα δεν μπορω να "διαβασω" τα διαγνωστικα..Δεν μπορω να καταλαβω τι γραφει εκει μεσα γενικως..

 

To send diagnostics to apple να το εχω ενεργοποιημενο η οχι?εγω το εχω στο οφφ παιζει καποιο ρολο? επισης επιβαρυνει την μπαταρια πχ?

Απλα εγω το συνδεσα μεσω itunes και δεν σβηστηκαν δεν ξερω τι λαθος εκανα αραγε??

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι εννοεις ακριβως...

 

μα δεν ξερω καν ποιες εφαγρμογες προκαλουν προβλημα γιατι απλα δεν μπορω να "διαβασω" τα διαγνωστικα..Δεν μπορω να καταλαβω τι γραφει εκει μεσα γενικως..

 

To send diagnostics to apple να το εχω ενεργοποιημενο η οχι?εγω το εχω στο οφφ παιζει καποιο ρολο? επισης επιβαρυνει την μπαταρια πχ?

Απλα εγω το συνδεσα μεσω itunes και δεν σβηστηκαν δεν ξερω τι λαθος εκανα αραγε??

Όταν μπεις σε κάποιο report θα δεις στις πρώτες γραμμές ποια εφαρμογή δημιούργησε "κόλλημα". Δεν χρειάζεται να διαβάσεις όλο το report.

 

Εφόσον το έχεις στο off τότε δεν στέλνει τίποτα στην apple. Αν το βάλεις στον on τότε θα τα στέλνει κάθε φορά που το συνδέεις στο itunes.

 

Δεν νομίζω να την επιβαρύνει, δεν είναι και καμία τρελή διεργασία για να ρουφάει μπαταρία. Και γενικά δεν υπάρχει λόγος να το ψάχνεις τόσο με την μπαταρία. Εφόσον σου βγάζει 1 μέρα με την χρήση που του κάνεις είναι εντάξει. Δεν γίνεται να το δουλεύουμε φουλ και να κρατάει και 2 μέρες, δεν έχει θηρίο μπαταρία.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα τι εννοεις ακριβως...

 

μα δεν ξερω καν ποιες εφαγρμογες προκαλουν προβλημα γιατι απλα δεν μπορω να "διαβασω" τα διαγνωστικα..Δεν μπορω να καταλαβω τι γραφει εκει μεσα γενικως..

 

To send diagnostics to apple να το εχω ενεργοποιημενο η οχι?εγω το εχω στο οφφ παιζει καποιο ρολο? επισης επιβαρυνει την μπαταρια πχ?

Απλα εγω το συνδεσα μεσω itunes και δεν σβηστηκαν δεν ξερω τι λαθος εκανα αραγε??

 

Λιγο τα έχεις μπερδέψει.

Συνδεσε στο iTunes και κανε συγχρονισμό και θα φύγουν.

 

Αν ενεργοποίησεις απο την συσκευή να τα στέλνει ναι σίγουρα μια μικρή επίπτωση στην μπαταρία θα έχεις.

 

Οταν βλέπεις να λέει εκεί μέσα ένα αρχείο Shazam crash δεν χρειάζεται να εισαι developer. Εκεί μέσα αναφέρονται μονο προβλήματα οπότε οτι βλέπεις να λέει κάποιο όνομα εφαρμογής δεν ειναι καλό.

 

Στα Tcc σου είπα μπες μέσα και στις πρώτες γραμμές κάπου θα λέει ποια εφαρμογη δημιουργεί το προβλημα.

 

Όπως σου έχουν πει και πιο πάνω μην δίνεις σημασία όπως ειναι άφησε το έτσι.

 

Εγω με 2-3 εφαρμογές είχα προβλημα τις έσβησα και τώρα δεν κολλάει το 4s μου. Το 5s με τον 64bit τι να καταλάβει απο μερικά crash.

 

Εγω ήθελα τις έσβησα και τελείωσα αν αναβαθμιστούν θα τις ξανά περάσω να δω. Εσύ αφου τα χρειάζεσαι δεν μπορείς να κανεις τίποτα απολύτως μην πειραζεις τίποτα μην μπαίνεις καθόλου μέσα στα διαγνωστικά έτσι κι αλλιώς δεν βγάζεις κάποιο νόημα.

 

 

Κάτι ακόμα όμως να αναφέρω γιατί πολλοί λένε αυτά εκεί μέσα ειναι μονο για τους προγραμματιστες.

Εγω απο εκεί μέσα ψάχνοντας και διαβάζοντας έλυσα 2 προβλήματα σε 2 συσκευές που προέρχονταν απο τις μπαταρίες.

 

Το 1ο ήταν στο παλιό μου 3GS που χρησιμοποιεί η μάνα μου που στα ξαφνικά μετα απο επανεκκινηση έλεγε συνδεσε με iTunes και έμπαινε σε loop στα ξαφνικά και ήταν για το συρτάρι. Έψαξα τα διαγνωστικά βρήκα κάποια αρχεία με την ώρα που παρατηρούσα τα προβλήματα στην συσκευή έψαξα στο Google και έλεγαν Άλλαξε μπαταρία.

Έβαλα απο ένα άλλο 3GS την μπαταρία και η συσκευή λες και έβαλα άλλη έκδοση λογισμικού χωρίς να πειράζω τίποτα.

 

Το ίδιο σχεδόν στο δικο μου 4s. Άλλαξα μπαταρία γιατί είχε πέσει η δική του και είχε αργήσει το τηλέφωνο μου τα χαζά. Κολλούσε συνέχεια έκανε κάτι ασυνήθιστα και άρχισα να ψάχνω. Βρήκα παλι μέσα στα διαγνωστικά κάποια περίεργα αρχεία διάβασα και παλι απο μπαταρία. Έβαλα την παλιά το τηλέφωνο σαν να έκανα Restore και Set up As new έγινε αλλα βέβαια δεν εχω καλή αυτονομία η μπαταρία ειναι πεσμένη.

Edited by Tasos19s
Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

τα στελνει καθε φορα που το συνδεω στο itune μονο?Αν ναι δεν θα εχω επιπτωση στην μπαταρια αφου θα δυνδεθει στο pc αναγαστικα για να τα στειλει.Σωστα?η τα στελνει και χωρις να συνδεθει στο pc απο μονο του καποια στιγμη στη μερα ? Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

τα στελνει καθε φορα που το συνδεω στο itune μονο?Αν ναι δεν θα εχω επιπτωση στην μπαταρια αφου θα δυνδεθει στο pc αναγαστικα για να τα στειλει.Σωστα?

Επισης αν εχω απενεργοποιημενο να μην τα στελνει καθε φορα που κανω συγχρονισμο σβηνουν?

Ναι μόνο τότε τα στέλνει. Γιατί να έχεις επίπτωση στην μπαταρία; Δεν θα συνδέεις το κινητό σου κάθε λίγο και λιγάκι. Το συνδέεις μόνο όταν θες να κρατήσεις backup ή να συγχρονίσεις κάτι. Αν έχεις στο off την επιλογή να τα στέλνει τότε δεν θα σβήνουν.

 

Αλλά μην σε πιάνει άγχος. Δεν χρειάζεται καν να ασχολείσαι με αυτό. Αυτοί που πρέπει να τα κοιτάνε είναι της Apple, εσύ ως χρήστης το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να χαρείς την συσκευή σου.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

και στο οφφ να εχω την επιλογη για το αν θα τα στελνει η οχι τα σβηνει το δοκιμασα μολις...

Μα και παλι πως θα χανω μπαταρια ακομα και να τα στελνει? αφου οταν το συνδεω φορτιζει το κινητο αναγαστικα αρα παλι δεν χανω μπαταρια ακομα και συνεχεια να το κανω. γιαυτο ρωτησα αν ξερει καποιος σιγουρα αν τα στελνει και χωρις να συνδεσω το κινητο στο itunes. γιατι το παλικαρι πριν ειπε οτι μια μικρη επιπτωση θα εχω οποτε δεν νομιζω να εννοουσε αυτο καθως δεν εχω επιπτωση αφου το κινητο θα φορτιζει οταν συνδεθει.

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

και στο οφφ να εχω την επιλογη για το αν θα τα στελνει η οχι τα σβηνει το δοκιμασα μολις...

Μα και παλι πως θα χανω μπαταρια ακομα και να τα στελνει? αφου οταν το συνδεω φορτιζει το κινητο αναγαστικα αρα παλι δεν χανω μπαταρια ακομα και συνεχεια να το κανω. γιαυτο ρωτησα αν ξερει καποιος σιγουρα αν τα στελνει και χωρις να συνδεσω το κινητο στο itunes. γιατι το παλικαρι πριν ειπε οτι μια μικρη επιπτωση θα εχω οποτε δεν νομιζω να εννοουσε αυτο καθως δεν εχω επιπτωση αφου το κινητο θα φορτιζει οταν συνδεθει.

 

καλύτερα να μην έχεις τόσο άγχος με την μπαταρία! :) Η διάρκεια ζωής της μπαταρίας ποικίλλει ανάλογα με την καθημερινή χρήση. Σίγουρα δεν είναι τα Διαγνωστικά αυτά που θα σου καταναλώσουν μπαταρία σε τέτοιο βαθμό ώστε να σε απογοητεύσει η απόδοση και η αυτονομία εντός της ημέρας. ;)

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο.περισσοτερο με νοιαζει αν τα στελνει τα διαγνωστικα καθε φορα που το συνδεω ,καθε φορα που κανω συγχρονισμο? ,η τα στελνει και αλλες στιγμες? ασχετα με την μπαταρια..
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο.περισσοτερο με νοιαζει αν τα στελνει τα διαγνωστικα καθε φορα που το συνδεω ,καθε φορα που κανω συγχρονισμο? ,η τα στελνει και αλλες στιγμες? ασχετα με την μπαταρια..

 

εαν κατα το setup της συσκευής επέλεξες να μην στέλνονται τα Διαγνωστικά, τότε τα αποστέλλει (νομίζω) κάθε φορά που κάνεις συγχρονισμό στο iTunes και τα βλέπεις να εξαφανίζονται απ τη συσκευή. :happy:

Once you get a Mac, you never go back...

Retina MacBook Pro 13", iPhone 6, iPod touch 5th, iPad mini Retina...and the list goes on.

 

www.macspot.gr

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...