Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 3g δεν κλεινει ποτε αλλωστε..

 

----- προσθήκη μηνύματος 104 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αν τις κλεινω ομως ισχυει αυτο που ειχε πει καποιος εδω μεσα οτι χρειαζεται περισσοτερη μπαταρια επειδη ξανα ανοιγουν απο την αρχη και ετσι καταναλωνουν περισσοτερο μπαταρια? ισχυει κατι τετοιο?επισης ειχε πει οτι "χαλαει η ομαλη λειτουργια του ios.αυτο επισης ισχυει?τελικα να τις κλεινουμε η οχι?

 

Απο ολα τα iOS δεν έκλεινα καμία εφαρμογη. Δεν θυμάμαι να είχε πρόβλημα.

Μερικά τα εχω πει εγω απο αυτά που λες. Δοκίμασε και το ένα και το άλλο για μερικές μέρες και βλέπουμε

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καιρός, Evernote, Pebble, Run Keeper που δεν τρέχει αν δεν το έχεις στο υπόβαθρο και google maps ώστε να έχεις οδηγίες και με κλειστή οθόνη.

 

Αν είναι να τα έχουμε όλα κλειστά γιατί δεν αρκεί η μπαταρία τοτε άστο καλύτερα.

Στις προηγούμενες συσκευές μου δεν έκλεινα τίποτα και όλα αυτά ήταν ενεργοποιημενα από τις ρυθμίσεις των εφαρμογών.

Με το S4 έβγαζα την μέρα πιο άνετα με χρήση 3g απ ότι στο 5s και φυσικά με περισσότερη χρήση γιατί η 5αρα οθόνη το επέτρεπε.

Επειδή όμως το ios δεν είναι από μόνο του ενεργοβόρο και που αποδεικνύει το mini ipad, το πρόβλημα στο iphone ειναι το μικρό μέγεθος της μπαταρίας. Είπαμε είναι οικονομικό, αλλά πλέον οι εφαρμογές χρειάζονται ενέργεια. Θα έπρεπε να έχει τουλάχιστον 2000mAh.

 

Αν πάω κάπου χωρίς το δικό μου αυτοκίνητο, έχω πάντα στην τσάντα μου ένα powerbank και καλώδιο.

 

Εγω εχω οτι χρειάζομαι πάντα ανοιχτό. Απο αυτά δεν χρειάζομαι κάτι απο αυτήν την άποψη το λέω.

Εννοείται δεν θα τα κλείσουμε και ολα. Όμως αν κάτι δεν χρειάζεσαι γιατί να τρώει την μπαταρία; Αυτά ψάχνουμε να βρούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, τώρα τελευταία, μετά την εγκατάσταση της 7.1.1 σε 5s, έχει αυξηθεί κατακόρυφα η κατανάλωση μπαταρίας! Έχω αρκετή ώρα κατα τη διάρκεια της ημέρας αναμμένο 3G, το σβήνω ενίοτε για να μειωθεί η κατανάλωση, αλλά πάλι τα ίδια... Επίσης έχω ήδη ενεργοποιήσει την ρύθμιση για την ''μείωση κίνησης'' (ξέρετε αυτές τις εναλλαγές μεταξύ των παραθύρων, όταν ανοίγουν οι εφαρμογές κλπ κλπ). Εννοείται πάντα κλειστό μπλουτούθ και GPS. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Έχω ψιλοαπελπιστεί!!:wacko::wacko:
Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μπορεις να κανεις κατι φανταζομαι εχεις απενεργοποιημενο το background app refresh?..επισης το 3g δεν μπορεις να το κλεισεις δυστυχως.. Με την 7.0.4 πχ μπορουσες,με την 7.1.1 οχι οποτε σε περιοχες που δεν εχεις καλο σημα η μπαταρια γονατιζει γτ ψαχνει συνεχεια για σημα 3g.φωτεινοτητα χαμηλωσε αν την εχεις ψηλα,κατα τ'αλλα δεν μπορεις να κανεις και πολλα...αφου εχεις ενεργοποιησει και την μειωση κινησης.. Εγω αυτην την εχω απενεργοποιησει φαντασου..

Μια ερωτηση αν γνωριζει κανεις, να φανταστω οτι το 3g καταναλωνει περισσοτερο μπαταρια απο οτι το wifi ετσι;; Γιατι τοτε οτι εφαρμογη και αν κατεβασα οπως πχ battery doctor εκει που σου λεει τι να κλεισεις και ποσο εξοικονομεις στο wifi λεει οτι εξοικονομεις περισσοτερη διαρκεια μπαταριας αν το κλεισει --σε σχεση με το αν κλεισεις το 3g???

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τώρα τελευταία, μετά την εγκατάσταση της 7.1.1 σε 5s, έχει αυξηθεί κατακόρυφα η κατανάλωση μπαταρίας! Έχω αρκετή ώρα κατα τη διάρκεια της ημέρας αναμμένο 3G, το σβήνω ενίοτε για να μειωθεί η κατανάλωση, αλλά πάλι τα ίδια... Επίσης έχω ήδη ενεργοποιήσει την ρύθμιση για την ''μείωση κίνησης'' (ξέρετε αυτές τις εναλλαγές μεταξύ των παραθύρων, όταν ανοίγουν οι εφαρμογές κλπ κλπ). Εννοείται πάντα κλειστό μπλουτούθ και GPS. Τι άλλο μπορώ να κάνω; Έχω ψιλοαπελπιστεί!!:wacko::wacko:

 

Πόσο σου κράταγε και πόσο σου κρατάει, μεγάλος υπεύθυνος για τη μείωση της μπαταρίας είναι η εφαρμογή του Facebook, και φυσικά ό,τι άλλο δουλεύει στο background. Εσύ ποιες εφαμρογές χρησιμοποιείς;

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ έκανα το εξής τεστ:

Το φορτισα και έκλεισα όλες τις εφαρμογές. Το άφησα στο κομοδίνο χωρις να κλείσω καμιά σύνδεση κλπ.

Απο τις 1:00 εως τις 8:00 εχω ρυθμίσει να λειτουργεί το μην ενοχλειτε.

Μετα απο 9 ώρες ήταν στο 100% με 52 λεπτά χρήση.

 

Όταν κάνω το ίδιο αλλά χωρίς να κλείσω τις εφαρμογές, καταναλώνει στο ίδιο διάστημα 5-6%.

Άρα οι εφαρμογές καταναλώνουν οταν βρίσκονται σε φάση παγωματος. Μιλώ για εφαρμογές τρίτων γιατί οι εφαρμογές της Apple και να τις κλείσεις ξανά ανοίγουν. Όμως καταναλώνουν ελάχιστα όταν δεν χρησιμοποιουνται.

Το FB δεν το εχω ποτέ στις εφαρμογες που κάνουν update στο παρασκήνιο.

 

Σίγουρα είναι η εφαρμογή με την μεγαλύτερη κατανάλωση οταν την χρησιμοποιεις, εκτός games βέβαια. Γι αυτό και ζεσταίνεται η συσκευή. Φορτώνουν ενα κάρο φωτογραφίες κλπ.

Όποιος δεν την χρησιμοποιεί πολύ καλύτερα να την δουλεύει απο την web έκδοση της. Δεν θα έχει ειδοποιήσεις όμως.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε εφαρμογες apple ενοουμε αυτες που ειναι εγκατεστημενες εξαρχης?

 

τελικα το wifi h to 3g καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια?

 

τα 52 λεπτα χρησης ποτε τα εκανες? εκανες ακριβως την ιδια χρηση και στις 2 περιπτωσεις? με την αναμονη πρεπει να το κοιταξουμε..

Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε εφαρμογες apple ενοουμε αυτες που ειναι εγκατεστημενες εξαρχης?

 

τελικα το wifi h to 3g καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια?

1: ναι

2: το 3g

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Χθες βραδυ έκανα το εξής τεστ:

Το φορτισα και έκλεισα όλες τις εφαρμογές. Το άφησα στο κομοδίνο χωρις να κλείσω καμιά σύνδεση κλπ.

Απο τις 1:00 εως τις 8:00 εχω ρυθμίσει να λειτουργεί το μην ενοχλειτε.

Μετα απο 9 ώρες ήταν στο 100% με 52 λεπτά χρήση.

 

Όταν κάνω το ίδιο αλλά χωρίς να κλείσω τις εφαρμογές, καταναλώνει στο ίδιο διάστημα 5-6%.

Άρα οι εφαρμογές καταναλώνουν οταν βρίσκονται σε φάση παγωματος. Μιλώ για εφαρμογές τρίτων γιατί οι εφαρμογές της Apple και να τις κλείσεις ξανά ανοίγουν. Όμως καταναλώνουν ελάχιστα όταν δεν χρησιμοποιουνται.

Το FB δεν το εχω ποτέ στις εφαρμογες που κάνουν update στο παρασκήνιο.

 

Σίγουρα είναι η εφαρμογή με την μεγαλύτερη κατανάλωση οταν την χρησιμοποιεις, εκτός games βέβαια. Γι αυτό και ζεσταίνεται η συσκευή. Φορτώνουν ενα κάρο φωτογραφίες κλπ.

Όποιος δεν την χρησιμοποιεί πολύ καλύτερα να την δουλεύει απο την web έκδοση της. Δεν θα έχει ειδοποιήσεις όμως.

 

Περισσότερη μπαταρία εννοώ καταναλώνει οταν η εφαρμογη είμαι κλειστή και ανοίξει απο την αρχή αντί για να ειναι παγωμένη και να ανοίξει.

Αυτο που λες οτι οταν κλείσεις τις εφαρμογές σε αναμονή δεν καταναλώνει το εχω παρατηρήσει αλλα κάποιες δεν δουλεύουν σωστά μετά όπως το viber.

Επίσης το λειτουργικό εχει θέμα γιατί αφήνω το 3GS της μάνας μου όλο το βράδυ με ανοιχτό wifi και τις ίδιες εφαρμογές και ρυθμίσεις και το δικο μου αυξάνει αρκετά λεπτά η χρήση σε σχέση με εκείνο που ήταν 1 λεπτό μονο παραπάνω το πρωί.

Κάτι δεν γίνεται σωστά στο iOS 7 και δεν μπαίνει η συσκευή σε πλήρης αδράνεια. Κάτι ξυπνάει το σύστημα συνέχεια.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερη μπαταρία εννοώ καταναλώνει οταν η εφαρμογη είμαι κλειστή και ανοίξει απο την αρχή αντί για να ειναι παγωμένη και να ανοίξει.

Αυτο που λες οτι οταν κλείσεις τις εφαρμογές σε αναμονή δεν καταναλώνει το εχω παρατηρήσει αλλα κάποιες δεν δουλεύουν σωστά μετά όπως το viber.

Επίσης το λειτουργικό εχει θέμα γιατί αφήνω το 3GS της μάνας μου όλο το βράδυ με ανοιχτό wifi και τις ίδιες εφαρμογές και ρυθμίσεις και το δικο μου αυξάνει αρκετά λεπτά η χρήση σε σχέση με εκείνο που ήταν 1 λεπτό μονο παραπάνω το πρωί.

Κάτι δεν γίνεται σωστά στο iOS 7 και δεν μπαίνει η συσκευή σε πλήρης αδράνεια. Κάτι ξυπνάει το σύστημα συνέχεια.

 

μπορει να καταναλωνει περισσοτερο μια εφαρμογη οταν ξεκιναει απο την αρχη σε σχεση με το να ξεκινησει απο "παγωμενη" ομως το θεμα ειναι και ποσο καταναλωνει οσο ειναι παγωμενη.. ωστε να δουμε τι μας συμφερει ..ετσι οπως το βλεπω εγω με βαση αυτο που ειπες αν μια εφαρμογη την χρησιμοποιεις αρκετα συχνα μεσα στην ημερα οπως τηλεφωνο πχ μηνυματα η οτιδηποτε αυτες να μην τις κλεινουμε λογω του οτι θα τις ξεκιναμε συνεχεια απο τν αρχη και αυτο καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια οπως ειπες απο αν ηταν παγωμενη.. ενω τις υπολοιπες που θα τις ανοιξουμε 2-3 φορες μονο μεσα στη μερα δεν εχει νοημα να την αφηνουμε παγωμενη.. να την κλεινουμε... καπως ετσι??τι λετε?

 

 

επισης οταν λετε οτι οι εφαρμογες της apple ξανα ανοιγουν μονες τους τι εννοειτε? αφου οταν κλεινω πχ το phone μετα οταν το ξανα ανοιγω εγω αργει περισσοτερο απο οτι αν το ειχα στο background ..αρα φαινεται οτι εχει κλεισει και οτι δεν εχει ξανα ανοιξει απο μονο του...

Edited by m4rvel
Link to comment
Share on other sites

οταν λεμε εφαρμογες apple ενοουμε αυτες που ειναι εγκατεστημενες εξαρχης?

 

τελικα το wifi h to 3g καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια?

 

τα 52 λεπτα χρησης ποτε τα εκανες? εκανες ακριβως την ιδια χρηση και στις 2 περιπτωσεις? με την αναμονη πρεπει να το κοιταξουμε..

 

Τα 52 λεπτά ειναι διεργασίες που εκτελούνται ακόμα και αν η οθόνη είναι κλειστή.

Αυτό ας το λαβουν υπ όψη τους όσοι συγχέουν τον χρονο χρήσης στα iphone με τον χρόνο οθόνης στο battery status των android.

 

Φυσικά και καταναλώνει το 3g περισσότερο όταν το χρησιμοποιείς για ίντερνετ σύνδεση. Καμία σχέση να το έχεις απλά ανοιχτό και να δουλεύεις μέσω wifi. Μην τα μπερδεύεις αυτα τα δύο.

 

Το οτι δεν μπορείς να απενεργοποιησεις το 3g στην 7.1, δεν σου αυξάνει δραματικά την κατανάλωση.

Η μπαταρία παίρνει την κατηφόρα, όταν πχ κάνουμε browsing με σύνδεση 3g.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι διυλίζουμε τον κώνωπα...

 

Και εγω αυτην την εντυπωση εχω :lol:

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

και ποιο ειναι το σημαντικο τοτε?

 

Πάντως σίγουρα δεν είναι το πόση μπαταρία χρειάζεται για να εκκινήσει μια εφαρμογή.

Την μπαταρία την καίνε η οθόνη και η σύνδεση δεδομένων. Τα υπόλοιπα είναι εντελώς αμελητέα.

 

Το σημαντικό είναι ότι κάνω διπλό κλικ για να ανοίξω το multitasking και πολλές φορές το animation κάνει 2 δευτερόλεπτα να εμφανιστεί και εμφανίζεται απότομα. Γκρρρρ... το κάνει και σε εσας?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σου κράταγε και πόσο σου κρατάει, μεγάλος υπεύθυνος για τη μείωση της μπαταρίας είναι η εφαρμογή του Facebook, και φυσικά ό,τι άλλο δουλεύει στο background. Εσύ ποιες εφαμρογές χρησιμοποιείς;

 

Η μόνη εφαρμογή που είχα και ακόμα έχω ενεργοποιημένη, στο υπόβαθρο, είναι το φέισμπουκ. Παλιά μου έβγαζε άνετα τη μέρα με 20-30% με αρκετή έως και πολλή χρήση ενώ τώρα υπάρχει σοβαρή περίπτωση να σβήσει κιόλας :worry: .

Twisting your mind and smashing your dreams...:kill:
Link to comment
Share on other sites

Για τον καθένα υπάρχουν σημαντικά πράγματα αλλα διαφέρουν.

 

Ναι αυτο εννοώ αν μια εφαρμογη την χρησιμοποιείς μέσα στην μέρα παρα πολλές φορές.

 

Λέω τώρα. Οι παγωμένες εφαρμογές ειναι παγωμένες θεωρητικά. Δεν καταναλώνουν. Αυτο που βλέπεις εσύ ειναι γιατί εχει πρόβλημα το λειτουργικό. Στο iOS 6 οταν κλειδώνεις την συσκευή σταματάνε τα πάντα. Εδώ δεν παγώνουν οσο πρέπει αλλα κάτι γίνεται και παει η μπαταρία. Φαίνεται και απο την χρήση που αυξάνεται ενώ δεν θα έπρεπε. Οι ειδοποιήσεις άντε να αυξήσουν την χρήση όλη την νύχτα 3 λεπτά όχι 20.

 

Δεν μπορω να καταλάβω πως σε κάποιους φαίνονται ολα τέλεια.

Εγω iPhone εχω μ αρεσει τρέλα δεν θέλω να το αλλάξω αλλα εχει πολλα προβλήματα τα οποία εμφανίστηκαν δεν υπήρχαν πως να το κάνουμε; Θέλετε βήματα προς τα πίσω;

Οι άλλοι πηγαίνουν μπροστά άσχετα αν έχουν ακόμα δρόμο για να φτάσουν στο iPhone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο. Πήραμε τηλέφωνο στην Cosmote για το 4g της κοπέλας μου.

Το ενεργοποιησαν αλλα δεν δουλεύει. Στην θεσσαλονικη στο κέντρο ειναι.

Περνούμε ξανά τηλέφωνο λέει θα σας καλέσουν απο τους τεχνικούς για πληροφορίες.

Ε μιλάμε με κάποιον τεχνικό λέει πρέπει να πας σε κατάστημα να βάλουν μια sim με 4g να ξεκλειδώσει το 4g στην συσκευή και μετά να ξανά βάλουμε της κοπέλας μου την sim.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Λίγο κουφό μου ακούγεται. Μην με ρωτήσετε για τις ρυθμίσεις αν μπήκα να ανοίξω το 4g είπαμε δεν είμαστε τόσο άσχετοι.

 

Μήπως θέλει κάποιες άλλες ρυθμίσεις μέσα για διακομιστή και τέτοια;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τάσο δεν φταίει η φιλοσοφία του ios7 αλλά κάποιες υλοποιήσεις.

Κολλάνε εφαρμογές που όχι απλά δεν παγώνουν αλλά κρατούν τον επεξεργαστή στο foul.

Χθες γύρισα απο το γραφείο. Το άφησα στο τραπέζι και μετά άπο μια ώρα που πήγα να το πάρω ήταν πολύ ζεστό και είχε χάσει 20% σε μια ώρα.

Τελευταία εφαρμογή που χρησιμοποίησα ήταν το Tunein pro. Συνέχισε να χάνει μέχρι που έκανα επανεκκίνηση.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Για τον καθένα υπάρχουν σημαντικά πράγματα αλλα διαφέρουν.

 

Ναι αυτο εννοώ αν μια εφαρμογη την χρησιμοποιείς μέσα στην μέρα παρα πολλές φορές.

 

Λέω τώρα. Οι παγωμένες εφαρμογές ειναι παγωμένες θεωρητικά. Δεν καταναλώνουν. Αυτο που βλέπεις εσύ ειναι γιατί εχει πρόβλημα το λειτουργικό. Στο iOS 6 οταν κλειδώνεις την συσκευή σταματάνε τα πάντα. Εδώ δεν παγώνουν οσο πρέπει αλλα κάτι γίνεται και παει η μπαταρία. Φαίνεται και απο την χρήση που αυξάνεται ενώ δεν θα έπρεπε. Οι ειδοποιήσεις άντε να αυξήσουν την χρήση όλη την νύχτα 3 λεπτά όχι 20.

 

Δεν μπορω να καταλάβω πως σε κάποιους φαίνονται ολα τέλεια.

Εγω iPhone εχω μ αρεσει τρέλα δεν θέλω να το αλλάξω αλλα εχει πολλα προβλήματα τα οποία εμφανίστηκαν δεν υπήρχαν πως να το κάνουμε; Θέλετε βήματα προς τα πίσω;

Οι άλλοι πηγαίνουν μπροστά άσχετα αν έχουν ακόμα δρόμο για να φτάσουν στο iPhone.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι άλλο. Πήραμε τηλέφωνο στην Cosmote για το 4g της κοπέλας μου.

Το ενεργοποιησαν αλλα δεν δουλεύει. Στην θεσσαλονικη στο κέντρο ειναι.

Περνούμε ξανά τηλέφωνο λέει θα σας καλέσουν απο τους τεχνικούς για πληροφορίες.

Ε μιλάμε με κάποιον τεχνικό λέει πρέπει να πας σε κατάστημα να βάλουν μια sim με 4g να ξεκλειδώσει το 4g στην συσκευή και μετά να ξανά βάλουμε της κοπέλας μου την sim.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Λίγο κουφό μου ακούγεται. Μην με ρωτήσετε για τις ρυθμίσεις αν μπήκα να ανοίξω το 4g είπαμε δεν είμαστε τόσο άσχετοι.

 

Μήπως θέλει κάποιες άλλες ρυθμίσεις μέσα για διακομιστή και τέτοια;

 

Το συνδέσατε στο itunes να δείτε μήπως εμφανίσει update carrier?

Link to comment
Share on other sites

Το συνδέσατε στο itunes να δείτε μήπως εμφανίσει update carrier?

 

Θα δοκιμάσω αυριο και θα ενημερώσω. Ευχαριστώ

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν μου εκανε ενα πολυ κουφό. Κατέβασα μια νεα εφαρμογή το CarConnect. Καθώς περιεργαζομουν τις ρυθμίσεις της και άκουγα μέσω αυτής web radio, η συσκευή αρχισε να ζεματάει και να πέφτει η μπαταρία σφαίρα.

Κλεινω την εφαρμογή και λέω ας κάνω και μια επανεκκίνηση.

Κόλλαγε στο logo και δεν μπουταριζε αν δεν το συνεδεα στο itunes.

Δοκίμασα 2 φορές.

Πέταξα την εφαρμογή και ξαναδοκίμασα. Άνοιξε μια χαρά μονο του χωρίς να το συνδέσω στο macbook.

 

Μάλλον υπαρχουν πολλές εφαρμογές με πρόβλημα που δεν τα πάνε καλά με το ios7.

Τι έγινε ρε παιδιά android γίναμε?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πριν μου εκανε ενα πολυ κουφό. Κατέβασα μια νεα εφαρμογή το CarConnect. Καθώς περιεργαζομουν τις ρυθμίσεις της και άκουγα μέσω αυτής web radio, η συσκευή αρχισε να ζεματάει και να πέφτει η μπαταρία σφαίρα.

Κλεινω την εφαρμογή και λέω ας κάνω και μια επανεκκίνηση.

Κόλλαγε στο logo και δεν μπουταριζε αν δεν το συνεδεα στο itunes.

Δοκίμασα 2 φορές.

Πέταξα την εφαρμογή και ξαναδοκίμασα. Άνοιξε μια χαρά μονο του χωρίς να το συνδέσω στο macbook.

 

Μάλλον υπαρχουν πολλές εφαρμογές με πρόβλημα που δεν τα πάνε καλά με το ios7.

Τι έγινε ρε παιδιά android γίναμε?

 

Δυστυχώς τα λέω αλλα ποιος με ακούει; Οι μισές εφαρμογές μονο για iOS 7 έχουν πρόχειρο γραφτεί. Για 7.1 σχεδόν τίποτα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πριν μου εκανε ενα πολυ κουφό. Κατέβασα μια νεα εφαρμογή το CarConnect. Καθώς περιεργαζομουν τις ρυθμίσεις της και άκουγα μέσω αυτής web radio, η συσκευή αρχισε να ζεματάει και να πέφτει η μπαταρία σφαίρα.

Κλεινω την εφαρμογή και λέω ας κάνω και μια επανεκκίνηση.

Κόλλαγε στο logo και δεν μπουταριζε αν δεν το συνεδεα στο itunes.

Δοκίμασα 2 φορές.

Πέταξα την εφαρμογή και ξαναδοκίμασα. Άνοιξε μια χαρά μονο του χωρίς να το συνδέσω στο macbook.

 

Μάλλον υπαρχουν πολλές εφαρμογές με πρόβλημα που δεν τα πάνε καλά με το ios7.

Τι έγινε ρε παιδιά android γίναμε?

 

 

Ολα αυτα που σου εχουν συμβει σε 2 βδομαδες δεν μου εχουν συμβει αε 4 μηνες.

Μηπως να κοιταξεις τη συσκευη σου;

Ή μηπως να αφησεις το jb?

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ολα αυτα που σου εχουν συμβει σε 2 βδομαδες δεν μου εχουν συμβει αε 4 μηνες.

Μηπως να κοιταξεις τη συσκευη σου;

Ή μηπως να αφησεις το jb?

 

 

συμφωνώ απόλυτα!!!

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Ναι , στη θεση σου σε πρωτη φαση θα "ξαναμπαινα φυλακη" κανοντας κ ενα set as new και θα εβλεπα πως θα τα παει.

 

Καλημερα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες το ios το ξέρω και το δουλεύω από την έκδοση 3 το 2008. Το ίδιο και το JB.

Εκτός οτι τα προβλήματα που μπορούν να δημιούργησαν τα cydia tweaks είναι αλλού τύπου και δημιουργουνται από ασυμβατοτητες, δοκίμασα με το icleaner pro, το οποίο αφαιρεί τα πάντα εκτός το jb.

Καθαρίζει το σύστημα και μένουν μόνο αρχεία που απαιτούνται για το jb.

Έχω ελάχιστα βασικά tweaks τα οποία δεν έχουν παρουσιάσει προβλήματα και φαίνεται στα διάφορα φορουμ από τις συζητήσεις.

 

Όλα μου τα iphone ηταν JB γιατί απλά δεν μου κάνει σαν συσκευή χωρίς αυτό.

 

Η συγκεκριμένη εφαρμογή έχει λάβει τελευταίο update στις 5/11/2013.

Είναι επί πληρωμή διαφορετικά θα σας έλεγα να την δοκιμάσετε.

Λέγεται iCarConnect και παρέχει μια οθόνη με διάφορες λειτουργίες για να έχεις εύκολη πρόσβαση την ώρα που οδηγείς.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...