Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν από μερικές ημέρες μέσω φορητότητας πήγα απο κάρτα wind σε συμβόλαιο vodafone. Με τη wind δεν είχα πρόβλημα με το σήμα και το 4g με την vodafone όμως παρατηρώ οτι το κινητό μου "ζορίζεται" να βρεί 3g και 4g σήμα με αποτέλεσμα να τελειώνει η μπαταρία γρηγορότερα και να ζεσταίνεται καμία φορά το κινητό (iphone 5s). Αν εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις προφίλ (για ιντερνετ, mms κτλ), ενα αρχείο που στέλνει και κατεβάζεις απο τη vodafone, λέτε να βελτιωθεί η κατάσταση η τσάμπα θα μου φάει μνήμη απο το κινητό (16gb)??
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πριν από μερικές ημέρες μέσω φορητότητας πήγα απο κάρτα wind σε συμβόλαιο vodafone. Με τη wind δεν είχα πρόβλημα με το σήμα και το 4g με την vodafone όμως παρατηρώ οτι το κινητό μου "ζορίζεται" να βρεί 3g και 4g σήμα με αποτέλεσμα να τελειώνει η μπαταρία γρηγορότερα και να ζεσταίνεται καμία φορά το κινητό (iphone 5s). Αν εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις προφίλ (για ιντερνετ, mms κτλ), ενα αρχείο που στέλνει και κατεβάζεις απο τη vodafone, λέτε να βελτιωθεί η κατάσταση η τσάμπα θα μου φάει μνήμη απο το κινητό (16gb)??

 

Τις ρυθμίσεις τις παίρνει αυτόματα.

Αλλιώς δεν θα είχες δεδομένα

Δεν έχεις καλή κάλυψη εκεί που εισαι γι αυτό. Δεν μπορείς να κανεις κάτι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τις ρυθμίσεις τις παίρνει αυτόματα.

Αλλιώς δεν θα είχες δεδομένα

Δεν έχεις καλή κάλυψη εκεί που εισαι γι αυτό. Δεν μπορείς να κανεις κάτι

 

Ας το κλειδωσει σε 2G και εχει το κεφαλι του ησυχο.Επισης αμα εχει το myVodafone μπορει με την υπηρεσια εγγυηση δικτυου να αναφερει το προβλημα που εχει.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ας το κλειδωσει σε 2G και εχει το κεφαλι του ησυχο.Επισης αμα εχει το myVodafone μπορει με την υπηρεσια εγγυηση δικτυου να αναφερει το προβλημα που εχει.

 

Κι αν χρειάζεσαι τα δεδομένα τι γίνεται;

Το 4g πάντως δεν το βρίσκω ούτε χρήσιμο ούτε φθηνό ούτε γρήγορο.

Το 3g για πλοήγηση από τι κινητό είναι υπεραρκετά σαν ταχύτητα.

Βέβαια σε κάποια σημεία ούτε αυτο δεν υπάρχει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έχει το iphone 6 έχει ενεργοποιήσει το assistive touch για να μην χρησιμοποιεί λέει το κεντρικό κουμπί συνέχεια και φθαρεί πιο γρήγορα. Η αλήθεια είναι με προβλημάτισε λίγο αυτό, από το 5s και μετά έχει αλλάξει το κεντρικό κουμπί είναι γενικά πιο ανθεκτικό;

iPhone 3G ➡ 5S ➡ 6S ➡ 7 Plus ➡ XR ➡ 11 ➡ 12 ➡ 14 Pro 

Samsung Galaxy A5, S7, S8, S22 Ultra

Other phones: LG Optimus L9, Motorola Moto X. Xiaomi Mi 8 Lite, Honor Play, Xiaomi Mi A1, Huawei P20, Google Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έχει το iphone 6 έχει ενεργοποιήσει το assistive touch για να μην χρησιμοποιεί λέει το κεντρικό κουμπί συνέχεια και φθαρεί πιο γρήγορα. Η αλήθεια είναι με προβλημάτισε λίγο αυτό, από το 5s και μετά έχει αλλάξει το κεντρικό κουμπί είναι γενικά πιο ανθεκτικό;

 

Δεν έχει ανάγκη το κουμπί απο το 5 και μετά δεν παρατηρείται φθορά. Ούτε ελαττώματα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έχει το iphone 6 έχει ενεργοποιήσει το assistive touch για να μην χρησιμοποιεί λέει το κεντρικό κουμπί συνέχεια και φθαρεί πιο γρήγορα. Η αλήθεια είναι με προβλημάτισε λίγο αυτό, από το 5s και μετά έχει αλλάξει το κεντρικό κουμπί είναι γενικά πιο ανθεκτικό;

 

Προσωπικά στο 5S έχω ενεργοποιήσει το Assistive Touch για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά στο 5S έχω ενεργοποιήσει το Assistive Touch για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

Το Assistive Touch τι είναι?Στο 3GS υπάρχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα, έχει βάλει κανείς κάποιο από τα previews της 10, παίζει καλά ή να το ξεχάσω προς το παρόν; :cool:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε και την περνάω, είναι 1.85 gb και κάτι λέει για θέματα ασφαλείας...
Link to comment
Share on other sites

Το Assistive Touch τι είναι?Στο 3GS υπάρχει?

Στο 3GS μου φαίνεται όχι, ουσιαστικά είναι ένα εικονικό κουμπί μόνιμα στην οθόνη που έχει διάφορες λειτουργίες, όπως κλείδωμα και άλλες ωστε να μη χρησιμοποιείς το home button και power button.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μόλις μου ήρθε και την περνάω, είναι 1.85 gb και κάτι λέει για θέματα ασφαλείας...

1,85 ? Είναι δυνατόν, βέβαια ψιλό διστάζω να τη βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Μικρό update είναι , εγκατέστησε το .

 

Το έβαλα ήδη...τώρα τι θέματα ασφάλειας διορθώνει δε ξέρω, αλλά αυτό είναι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα ήδη...τώρα τι θέματα ασφάλειας διορθώνει δε ξέρω, αλλά αυτό είναι άλλο.

 

Βγήκε jailbreak στην 9.3.3 και όποτε έβγαλαν το 9.3.4 λογικά για να κλείσουν την τρύπα

Έτσι πιστεύω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε jailbreak στην 9.3.3 και όποτε έβγαλαν το 9.3.4 λογικά για να κλείσουν την τρύπα

Έτσι πιστεύω

Εγω εβαλα την 9.3.3 επειδη το κινητο την κατεβασε απο μονο του...παρολα αυτα η 9.3.3 μια χαρα ειναι.Με το Jailbreak κερδιζω κατι; Γιατι σκεφτομαι να το επιχειρησω.Τιθεται θεμα εγγυησης;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα, έχει βάλει κανείς κάποιο από τα previews της 10, παίζει καλά ή να το ξεχάσω προς το παρόν; :cool:

 

Καμία άποψη, το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Το Assistive Touch τι είναι?Στο 3GS υπάρχει?

Υπάρχει. Θα το βρεις κάτω από τα Γενικά > Προσβασιμότητα, στις Ρυθμίσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Καμία άποψη, το έχει δοκιμάσει κανείς;

 

το ειχα βαλει σε 6s μια χαρα πηγαινε και οπως ειδα και σε youtube Και στο 5s καλα παει . Eγω παντως γυρισα 9.3.3 για να κανω jailbreak

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

το ειχα βαλει σε 6s μια χαρα πηγαινε και οπως ειδα και σε youtube Και στο 5s καλα παει . Eγω παντως γυρισα 9.3.3 για να κανω jailbreak

 

Κι εγώ ψηνομουν για jailbreak αλλα έκανα την αναβάθμιση σε 9.3.4 και εκτός αυτού ήθελα να μην μπαίνω σε διαδικασία όποτε κάνω reboot να πρέπει να ξανά ενεργοποιώ το jailbreak.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ψηνομουν για jailbreak αλλα έκανα την αναβάθμιση σε 9.3.4 και εκτός αυτού ήθελα να μην μπαίνω σε διαδικασία όποτε κάνω reboot να πρέπει να ξανά ενεργοποιώ το jailbreak.

 

εγω δεν το εκλεινα και ποτε ετσι και αλλιως οποτε δεν εχω προβλημα :lol:

nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό που το κινητό ζεστενεται ενώ φορτίζει? Το έχω αφήσει με ανοιχτό Wifi χωρίς να το χρησιμοποιώ και είναι αρκετά ζεστό, όχι μόνο το κινητό αλλά και ο φορτιστής.
Link to comment
Share on other sites

Εγω εβαλα την 9.3.3 επειδη το κινητο την κατεβασε απο μονο του...παρολα αυτα η 9.3.3 μια χαρα ειναι.Με το Jailbreak κερδιζω κατι; Γιατι σκεφτομαι να το επιχειρησω.Τιθεται θεμα εγγυησης;

 

Θεμα εγγυησης οχι, απλα πριν το πας για καποιο service βγαζεις το jailbreak κ ολα καλα!

 

Είναι φυσιολογικό που το κινητό ζεστενεται ενώ φορτίζει? Το έχω αφήσει με ανοιχτό Wifi χωρίς να το χρησιμοποιώ και είναι αρκετά ζεστό, όχι μόνο το κινητό αλλά και ο φορτιστής.

 

Ζεστενονται και ο φορτιστης και η συσκευη οταν ειναι στη πριζα!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος μου που έχει το iphone 6 έχει ενεργοποιήσει το assistive touch για να μην χρησιμοποιεί λέει το κεντρικό κουμπί συνέχεια και φθαρεί πιο γρήγορα. Η αλήθεια είναι με προβλημάτισε λίγο αυτό, από το 5s και μετά έχει αλλάξει το κεντρικό κουμπί είναι γενικά πιο ανθεκτικό;

Στο δικο μου 5s ποθ ειναι 2,5 ετων δεν υπαρχει κανενα απολυτως προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...