Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι εγω συγχρονιζω σε icloud και σε gmail. Δεν ξερω αν παίζει ρόλο αυτο...

Αυτό παίζει ρόλο σίγουρα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτό παίζει ρόλο σίγουρα.

 

Αν δηλαδή εχω μόνο το gmail σε συγχρονισμό δεν θα γινεται αυτο?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Αν δηλαδή εχω μόνο το gmail σε συγχρονισμό δεν θα γινεται αυτο?

Θεωρώ πως όχι.

Υπόψη όμως ότι πλέον, αν στήσεις συγχρονισμό με gmail δεν θα έχεις push. Το έχει καταργήσει η google.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από την cosmote σου είπαν να κάνεις αντικατάσταση τη sim;

Οπως προείπαν είναι ενεργοποιημένη η λειτουργία μην ενοχλείτε. Η ίδια η λειτουργία από τη στιγμή που κάποιος καλέσει 2 φορές σε διάστημα μικρότερο των 2 λεπτών, το θεωρεί σημαντικό τηλεφώνημα και γι αυτό δεν το μπλοκάρει. Η διαδρομή είναι: Ρυθμίσεις >Μην ενοχλείτε, ή πρόσβαση από το κέντρο ελέγχου το οποίο αποκάλυπτεται εάν σύρεις την θόνη προς τα επάνω! :)

 

Ναι μου το προτειναν. Το ίδιο και στο Γερμανό.

 

Παίδες ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν.

Αισθάνομαι ολίγον βλαξ που ήταν τόσο απλό, αλλά βλέπετε εγώ είμαι του Android και δεν πολυσκαμπάζω από...μηχανήματα του διαβόλου...:)

 

Και είχα ρωτήσει και όλους τους γνωστούς που έχουν iphone...

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το προτειναν. Το ίδιο και στο Γερμανό.

 

Παίδες ευχαριστώ πολύ, αυτό ήταν.

Αισθάνομαι ολίγον βλαξ που ήταν τόσο απλό, αλλά βλέπετε εγώ είμαι του Android και δεν πολυσκαμπάζω από...μηχανήματα του διαβόλου...:)

 

Και είχα ρωτήσει και όλους τους γνωστούς που έχουν iphone...

 

Να ´σαι καλά, ό,τι χρειαστείς εδώ είμαστε :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω πρόβλημα. Η οθόνη του κιν. εμφάνισε ένα κίτρινο σημαδάκι- μεταχρωματισμό. Τι κάνω τώρα, το πάω από εκεί που το πήρα? Από το istorm ήταν, έχουν καλό σέρβις ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω πρόβλημα. Η οθόνη του κιν. εμφάνισε ένα κίτρινο σημαδάκι- μεταχρωματισμό. Τι κάνω τώρα, το πάω από εκεί που το πήρα? Από το istorm ήταν, έχουν καλό σέρβις ?

 

Αναγκαστηκα με την αποδειξη πηγαινε εκει και θα τα κανουν ολα αυτοι. Εχουν δεν εχουν καλο σερβις θα γινει η συσκευη σου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω πρόβλημα. Η οθόνη του κιν. εμφάνισε ένα κίτρινο σημαδάκι- μεταχρωματισμό. Τι κάνω τώρα, το πάω από εκεί που το πήρα? Από το istorm ήταν, έχουν καλό σέρβις ?

Δεν θα στο επισκευάσουν. Θα στο αντικαταστήσουν. Οπότε, δεν έχει σημασία πόσο καλό ή κακό σέρβις (δεν) έχουν. :)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση για οσους εχουν κανει jailbreak.

Μετα την επανεκκινηση καποιες φορες δεν μου δειχνει τα εικονιδια των jailbroken εφαρμογων στο springboard.Στις ρυθμισεις υπαρχουν κανονικα.

Αν μπω στο cydia και κανω επανεγκατασταση καποιας εφαρμογης τοτε τις εμφανιζει ολες..Σας εχει τυχει;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πως όχι.

Υπόψη όμως ότι πλέον, αν στήσεις συγχρονισμό με gmail δεν θα έχεις push. Το έχει καταργήσει η google.

 

Εχω και σε gmail και σε icloud... Push εννοείς να μου δείχνει ειδοποίηση;

 

Και κατι ακόμα μιας και αναφέρθηκε το mail. Εχω και iPad mini retina και imac. Βλέπω τα mail στο iphone ή στο ipad και τα σβήνω ή τους αλλάζω φακέλους. Όταν πάω στο imac και ανοίγω το mail, δεν συγχρονίζονται όπως στα αλλα δυο, δηλαδή κατεβάζει τα νεα mail, αλλα ειναι παλι χύμα, σαν να μην τα τακτοποίησα πριν... Γιατί?

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Εχω και σε gmail και σε icloud... Push εννοείς να μου δείχνει ειδοποίηση;

 

Και κατι ακόμα μιας και αναφέρθηκε το mail. Εχω και iPad mini retina και imac. Βλέπω τα mail στο iphone ή στο ipad και τα σβήνω ή τους αλλάζω φακέλους. Όταν πάω στο imac και ανοίγω το mail, δεν συγχρονίζονται όπως στα αλλα δυο, δηλαδή κατεβάζει τα νεα mail, αλλα ειναι παλι χύμα, σαν να μην τα τακτοποίησα πριν... Γιατί?

 

Για το πρωτο, οταν λεω push εννοω να ενημερωνονται αμεσα, οχι ανα χρονικα διαστηματα. Ειτε μιλαμε για επαφες, ημερολογιο , email.

 

Για το δευτερο, δεν ειναι σωστο αυτο που περιγραφεις. Μηπως μετα την τακτοποιηση που κανεις πχ στο iphone, του κλεινεις αμεσως το ιντερνετ? (ξερεις, και δεν προλαβαινει να συγχρονισει τις αλλαγες.)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θυμιστε μου κάτι

Έχω Hotmail και χρησιμοποιώ φακέλους και έχω βάλει κανόνες ώστε τα εισερχόμενα να τακτοποιουνται στους φακέλους κατευθείαν.

Όταν έρθει ένα τέτοιο mail, το iPhone με ειδοποιεί ότι ήρθε ή οι ειδοποιησεις είναι μόνο για αυτά που μένουν στο φάκελο των εισερχόμενων;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θυμιστε μου κάτι

Έχω Hotmail και χρησιμοποιώ φακέλους και έχω βάλει κανόνες ώστε τα εισερχόμενα να τακτοποιουνται στους φακέλους κατευθείαν.

Όταν έρθει ένα τέτοιο mail, το iPhone με ειδοποιεί ότι ήρθε ή οι ειδοποιησεις είναι μόνο για αυτά που μένουν στο φάκελο των εισερχόμενων;

 

Ρυθμισεις> mail επαφες ημερολογια>νεα δεδομενα

Εκει επιλεγεις το λογαριασμο σου hotmail και τσεκαρεις οσες θυριδες ωθησης θελεις.

Νομιζω θα χτυπαει για τα εισερχομενα στις θυριδες ωθησης.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις> mail επαφες ημερολογια>νεα δεδομενα

Εκει επιλεγεις το λογαριασμο σου hotmail και τσεκαρεις οσες θυριδες ωθησης θελεις.

Νομιζω θα χτυπαει για τα εισερχομενα στις θυριδες ωθησης.

 

Ωραία ευχαριστώ :)

Ετοιμάζομαι για δυναμικό come back :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ευχαριστώ :)

Ετοιμάζομαι για δυναμικό come back :D

Και άργησες.... :happy:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο, οταν λεω push εννοω να ενημερωνονται αμεσα, οχι ανα χρονικα διαστηματα. Ειτε μιλαμε για επαφες, ημερολογιο , email.

 

Για το δευτερο, δεν ειναι σωστο αυτο που περιγραφεις. Μηπως μετα την τακτοποιηση που κανεις πχ στο iphone, του κλεινεις αμεσως το ιντερνετ? (ξερεις, και δεν προλαβαινει να συγχρονισει τις αλλαγες.)

 

Μου έρχονται κατευθείαν τα mail. Όσο για το wifi, ειναι πάντα ανοιχτό στο σπίτι οπότε δεν βρίσκω λογική σε αυτο που μου κάνει (ή μάλλον που δε μου κάνει)...

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Μου έρχονται κατευθείαν τα mail. Όσο για το wifi, ειναι πάντα ανοιχτό στο σπίτι οπότε δεν βρίσκω λογική σε αυτο που μου κάνει (ή μάλλον που δε μου κάνει)...

 

Για να σου έρχονται κατευθείαν τα email με λογαριασμό google, σημαίνει ότι τον λογαριασμό αυτόν τον είχες στήσει πολύ καιρό τώρα. Αν για κάποιο λόγο τον ξηλώσεις και πας να τον ξαναπεράσεις, δεν θα έχεις πλέον push. Ήταν και ο λόγος που εγκατέλειψα το gmail.

 

Για την τακτοποίηση των email, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, εγώ δεν έχω πρόβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Για να σου έρχονται κατευθείαν τα email με λογαριασμό google, σημαίνει ότι τον λογαριασμό αυτόν τον είχες στήσει πολύ καιρό τώρα. Αν για κάποιο λόγο τον ξηλώσεις και πας να τον ξαναπεράσεις, δεν θα έχεις πλέον push. Ήταν και ο λόγος που εγκατέλειψα το gmail.

 

Για την τακτοποίηση των email, δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, εγώ δεν έχω πρόβλημα.

 

Ο λογαριασμός αυτός ειναι πολυ παλιός,όντως. Τι ρόλο παίζει αυτο; Όταν λες να τον ξηλωσω τι εννοείς;

Ericsson GH 688 --> Nokia 7110 --> Siemens SL45 --> Nokia 6510 --> Nokia 6600 --> Motorola MPx 220 --> Mitac MIO A701 --> Motorola RAZR V3 --> HTC Touch --> Motorola V525 --> iPhone 3G --> SE x10 mini --> LG P970 --> SGN i9250 --> i9505 --> iPhone 5s 16 GB --> iPhone 6 64GB --> iPhone 7 plus 256GB ---> iphone SE 128GB ---> iphone SE 2020 256 GB
Link to comment
Share on other sites

Oykas το θέμα που έχεις με το mail στο iMac ίσως να είναι θέμα ρυθμίσεων της εφαρμογής mail. Δες τις ρυθμίσεις για συγχρονισμό (αν έχει δεν θυμάμαι).

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Ο λογαριασμός αυτός ειναι πολυ παλιός,όντως. Τι ρόλο παίζει αυτο; Όταν λες να τον ξηλωσω τι εννοείς;

 

Οταν λεω να τον ξηλωσεις, εννοω να το σβησεις απο τη συσκευη σου καιμετα να προσπαθησεις να τον ξαναπερασεις.

Δες και εδω: http://www.theverge.com/2012/12/14/3767626/google-dropping-google-sync-exchange-support-for-gmail-calendar-and

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο iphone.. Εκει που ειμαι στην εφαρμογή του Facebook κλείνει η εφαρμογή και με πετάει .. Χθες ξεκίνησε αυτο, με πέταξε 7-8 φορές το έκανα επανεκινηση το κινητό αλλα σημερα βλέπω πάλι τα ίδια.. Οι άλλες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά . :/

 

Υ.Γ όταν μπαίνω face απ το safari δεν με πετάει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο iphone.. Εκει που ειμαι στην εφαρμογή του Facebook κλείνει η εφαρμογή και με πετάει .. Χθες ξεκίνησε αυτο, με πέταξε 7-8 φορές το έκανα επανεκινηση το κινητό αλλα σημερα βλέπω πάλι τα ίδια.. Οι άλλες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά . :/

 

Υ.Γ όταν μπαίνω face απ το safari δεν με πετάει

Το σίγουρο είναι ότι δεν είναι πρόβλημα του iPhone αλλά της εφαρμογής του facebook. Κάνε την uninstall/install και δες αν στο κάνει ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα στο iphone.. Εκει που ειμαι στην εφαρμογή του Facebook κλείνει η εφαρμογή και με πετάει .. Χθες ξεκίνησε αυτο, με πέταξε 7-8 φορές το έκανα επανεκινηση το κινητό αλλα σημερα βλέπω πάλι τα ίδια.. Οι άλλες εφαρμογές λειτουργούν κανονικά . :/

 

Υ.Γ όταν μπαίνω face απ το safari δεν με πετάει

 

Δεν υπάρχει εφαρμογή Facebook και να δουλεύει καλά.

Μην ασχολείσαι απλά έτσι είναι μια δουλεύει μια κολλάει μετά πάλι άλλο πρόβλημα.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κάνει η εφαρμογή αυτό απο το τελευταίο update. Απλά θα περιμένουμε κανά δυο βδομάδες ακόμα να γίνει ξανά update.

Εμένα επίσης καμία φορά δεν μου φορτώνει κάποιο προφίλ

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει εφαρμογή Facebook και να δουλεύει καλά.

 

Μην ασχολείσαι απλά έτσι είναι μια δουλεύει μια κολλάει μετά πάλι άλλο πρόβλημα.

 

 

Εγώ ήδη από το galaxy s3 σταμάτησα να χρησιμοποιώ την εφαρμογή. Μόνο μέσω browser. Εξάλλου πλέον μπαίνω ελάχιστα.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...