Jump to content

iPhone 5S


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη!

Τίποτα φίλε μου, να σαι καλά!

 

Ναί στο σήμερα εννοώ :/ Το προσπαθούσα και χθες αλλα τζίφος.. :(

Στο σήμερα δεν βγάζει, αλλά βγάζει ειδοποίηση στη μεσαία στήλη.

 

Έχω κατεβάσει και το sync me που κάνει ακριβώς το ίδιο ...

Για κάτι τέτοια μικρά σκέφτομαι να γυρίσω ξανά σε android ... Άσχετο !!! :p

Μα ειδικά στο ios υπάρχει ενσωμάτωση του fb (και του τουίτα) στο ίδιο το λειτουργικό.

Δηλαδή αυτά γίνονται χωρίς επιπλέον εφαρμογές.

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά και γι αυτό δεν στα βγάζει από μόνο του. Εμένα δουλεύει οκ.

Μάλιστα, επειδή κάποιων φίλων τα γενέθλια τα έχω περασμένα έτσι και αλλιώς στο ημερολόγιό μου, μου τα βγάζει 2 φορές, μια επειδή τα έχω στο ημερολόγιό μου και μία μέσω fb.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μα ειδικά στο ios υπάρχει ενσωμάτωση του fb (και του τουίτα) στο ίδιο το λειτουργικό.

Δηλαδή αυτά γίνονται χωρίς επιπλέον εφαρμογές.

Κάτι δεν έχεις κάνει σωστά και γι αυτό δεν στα βγάζει από μόνο του. Εμένα δουλεύει οκ.

Μάλιστα, επειδή κάποιων φίλων τα γενέθλια τα έχω περασμένα έτσι και αλλιώς στο ημερολόγιό μου, μου τα βγάζει 2 φορές, μια επειδή τα έχω στο ημερολόγιό μου και μία μέσω fb.

 

Ναι μαλλον κανουν εγκατασταση μονο την εφαρμογη ενω θα πρεπει να πανε απο τις ρυθμισεις κατω στο fb και να κανουν login

Edited by morgan21
iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα περάσει απο το 2009 με κάποιο τροπο τις εορτές στο ημερολόγιο του MacBook και τις συγχρονιζει με το iPhone. Οπότε φαίνεται κάθε μέρα ποια γιορτή είναι στην notification bar στο "όλα".
Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα περάσει απο το 2009 με κάποιο τροπο τις εορτές στο ημερολόγιο του MacBook και τις συγχρονιζει με το iPhone. Οπότε φαίνεται κάθε μέρα ποια γιορτή είναι στην notification bar στο "όλα".

 

Και εγω τα εχω απο χρονια περασμενα και στο ημερολογιο και στις επαφες. (Οποτε ξαναφαινονται στο ημερολογιο του αιφον).

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαλλον κανουν εγκατασταση μονο την εφαρμογη ενω θα πρεπει να πανε απο τις ρυθμισεις κατω στο fb και να κανουν login

 

Από τις ρυθμίσεις έχω κάνει login και πάλι τίποτα .. Συνεχίζει να μου εμφανίζει συγκεκριμένων φίλων γενέθλια ... Πιο συγκεκριμένα εκείνων που έχω και τον αριθμό τους Αποθηκευμένο..:(

Όπως και αν εχει σας ευχαριστώ όλους για την βοήθεια και τον χρόνο σας !!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το αγορασεις με ένα Apple ID και μετά το βάζεις και στις άλλες συσκευές. Αφου κατέβει μετά κανεις έξοδο και βάζεις παλι το παλιό Apple ID αλλα νομίζω αν έρθει αναβάθμιση θα θέλει τα στοιχεία με τα οποία αγοράστηκε για να κάνει την αναβάθμιση

 

Μπορεις να το βαλεις και σε αλλες συσκευες αλλα πρεπει να εχουν το ιδιο απλ αιντι, αρα να ανηκουν στο ιδιο ατομο. Πολυπλοκο αυτο που λες και αν πιασει.

Take five..
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστούμε για τις πληροφορίες, θα μπορούσε να τύχει σε οποιονδήποτε κάτι τέτοιο, από τη στιγμή που θα γίνει αντικατάσταση δεν υπάρχει θέμα, ενημέρωσέ μας εάν θέλεις :)

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα το καινούριο μου ανακατασκευασμένο iPhone 5s 4 μέρες όλη η διαδικασία , ευχαριστω

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το βαλεις και σε αλλες συσκευες αλλα πρεπει να εχουν το ιδιο απλ αιντι, αρα να ανηκουν στο ιδιο ατομο. Πολυπλοκο αυτο που λες και αν πιασει.

 

Γιατί άμα μου δώσεις το Apple ID σου μπω κατεβάσω την εφαρμογη που έχεις εσύ αγορασμενη και μετά κάνω έξοδο και ξανά μπω με το δικο μου τι θα γίνει;

 

Απλά ειναι λίγο κάπως να αλλάζεις συνέχεια λογαριασμό αν θέλεις και κάτι άλλο.

 

Εγω εχω αγοράσει μερικές εφαρμογές με την κάρτα μου και τέλος.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Γιατί άμα μου δώσεις το Apple ID σου μπω κατεβάσω την εφαρμογη που έχεις εσύ αγορασμενη και μετά κάνω έξοδο και ξανά μπω με το δικο μου τι θα γίνει;

 

Απλά ειναι λίγο κάπως να αλλάζεις συνέχεια λογαριασμό αν θέλεις και κάτι άλλο.

 

Εγω εχω αγοράσει μερικές εφαρμογές με την κάρτα μου και τέλος.

 

Απλα, νομιζω οτι μετα δεν θα μπορεις να παιρνεις updates της εφαρμογης.

Αυτο, τιποτα αλλο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει μια μεθοδολογία παρακάτω και δουλεύει αλλά δεν θυμάμαι ακριβώς πως γίνεται. Έχω μεταφέρει τις εφαρμογές από το κινητό του αδερφού μου και μετά από χρόνια όταν ήρθα και εγώ στο iphone 5s, μετέφερα τις εφαρμογές στου αδερφού μου το iphone4. Δείτε τα παρακάτω βήματα αλλά αν υπάρχει λάθος, ζητάω συγγνώμη γιατί δεν θυμάμαι ακριβώς.

 

Αρχική πηγή:

http://www.ehow.com/how_4864095_transfer-iphone-apps-another-iphone.html

 

1. Ουσιαστικά έχουμε το κινητό που θέλουμε να βάλουμε μέσα του τις εφαρμογές (πχ destination) και είμαστε στον pc με το itunes του.

2. Πέρνουμε το άλλο το κινητό (source) που έχει όλες τις εφαρμογές και το συνδέουμε στον pc με το itunes του destination.

3. Κάνουμε authorize computer μέσω itunes ΑΛΛΑ δεν κάνουμε καθόλου sync, backup, κλπ αν μας ζητήσει.

4. Πατάμε δεξί κλικ στο εικονίδιο, αριστερά, του iphone και επιλέγουμε Transfer Purchases

5. Όταν τελειώσει τελικά μετά από ώρα, βγάζουμε το iphone από το καλώδιο

6. Συνδέουμε σε αυτό που θέλουμε να μπουν οι εφαρμογές (destination) και αν χρειαστεί μπορεί να κάνουμε επανεκκίνηση το itunes ή στην χειρότερη τα windows (αν δηλαδή δεν το βρίσκει το κινητό)

7. Μέτα πάλι μέσω itunes θα κάνει sync και έτσι θα του προστεθούν όλες οι εφαρμογές. Δεν χρειάζεται ούτε authorize, ούτε deauthorize, είναι έτοιμο.

8. Αν μετά στο μέλλον θέλουμε πάλι να μεταφέρουμε μια εφαρμογή y ξανά συνδέουμε το source στο itunes του destination, κάνουμε sign out και sign in στο itunes με τα στοιχεία του source, πάμε στο history ή purschades που έχει ΟΛΗ την λίστα που έχουμε αγοράσει και κατεβάσει και μετά πατάμε στην πάνω γωνία της y εφαρμογής που έχει το συννεφάκι. Πατάμε εκεί, το ξανά κατεβάσει στον pc και μετά όταν κατέβει, στο itunes, στην λίστα με τις τοπικές εφαρμογές πατάμε install και κάνουμε sync με το ΑΛΛΟ κινητό, το destination. Και θα γράψει will install και όταν γίνει το sync θα περαστεί και αυτή η εφαρμογή ως μεμονωμένα.

 

Δοκιμάστε το και πείτε μου. Ε είναι εξωφρενικό να θέλει η apple να πάρει και χρήματα και από τα αδέρφια, έτσι δεν είναι; Μια φορά της αρκούν.

 

Αν δεν κάνω λάθος, όταν ανανεωθεί η x εφαρμογή θα υπάρχει στα updates και για να ανανεωθεί θα ζητήσει μόνο τον κωδικό του user id, του κατόχου που το είχε αγοράσει / κατεβάσει. Άρα και updates γίνονται.

--------------

Τώρα όσον αφορά για gps εγώ θα πρότεινα το sygic. Νομίζω είναι μακράν το καλύτερο! Είχα παλιότερα το mls destinator:

https://itunes.apple.com/gr/app/mls-destinator-talk-drive/id396661023?mt=8

αλλά δεν το προτείνω. Σε σύγκριση με το sygic:

https://itunes.apple.com/gr/app/sygic-europe-gps-navigation/id306486840?mt=8

απλά δεν υπάρχει σύγκριση.

Καταρχήν στο sygic μπορείς να εγκαταστήσεις και άλλους χάρτες της Ευρώπης και ειδικά τώρα έχει και μειωμένη τιμή, άρα είναι και ακόμη φθηνότερο. Επίσης, σου λέει τους οδούς φωνητικά και όχι μόνο στρίψτε δεξιά, αριστερά, κλπ.

Έχει ωραίο interface, είναι γρήγορο και στην Αθήνα μέσα έχει και 3d χάρτες με έτσι κάπως σαν 3d κτήρια που είναι γουστόζικο! Έχει γενικά πολλές ευκολίες και έχει και υποστήριξη για οθόνη όπως του 5s. Το άλλο το navigon δυστυχώς δεν το έχω δουλέψει αλλά κάποιος στα σχόλια που είχε και τα 2, έλεγε ότι είναι σαφώς καλύτερο το sygic.

Εντωμεταξύ είχα ένα πρόβλημα στην αρχή που είχα κατεβάσει την δωρεάν έκδοση του sygic (trial) και μετά που το αγόρασα. Και όταν έκανα ταχεία αναζήτηση, με πέταγε έξω!?!?! Μα κάθε φορά. Και ήταν εκνευριστικό και ανεπίτρεπτο για εφαρμογή σε ios. Τελικά επικοινώνησα μαζί τους, μου είπαν τι να κάνω και τελικά ήταν κάτι δεδομένα που έπρεπε να σβήσω μέσω του iphone κάπου στις ρυθμίσεις και μετά όλα καλά. Ε μετά τους έβαλα και 5 αστεράκια και έγραψα και κριτική με θετικά σχόλια. Είναι ωραίο να βλέπεις και σωστή υποστήριξη.

Link to comment
Share on other sites

O Αρχιμηχανικός της τεχνολογίας PureView της Nokia "πήγε" στην Apple σύμφωνα με το επίσημο twitter του!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

O Αρχιμηχανικός της τεχνολογίας PureView της Nokia "πήγε" στην Apple σύμφωνα με το επίσημο twitter του!

 

http://www.iphonehellas.gr/52382/apple-hires-nokia-pureview-cameras-senior-engineer/

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν υπάρχει λόγος να τρέχουμε εδώ κι εκεί για ειδήσεις :)

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=391720

 

Παιδια γινετε να αλλαξω τις ερωτησεις ασφαλειας (secret questions) που εχω βαλει στο icloud;

 

Γίνεται θα πρεπει να μπείτε στο account σας my Apple ID

Edited by DINFUN
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μηπως καποιος που να χει αγορασει φακο για τη καμερα του κινητου ; Απ αυτους που κυκλοφορουν σε κιτακια, πχ ευρυγωνιο, fish eye κλπ κλπ

 

Μιλαω για κατι τετοιο http://www.newsbeast.gr/technology/arthro/591961/oi-kaluteroi-fakoi-gia-to-smartphone-sas/

Edited by margaritagr
:cool:
Link to comment
Share on other sites

Τον qx10 της sony δοκιμασα, φοβετες φωτο αλλα χανει σε ευχρηστια αρκετα, εννοω στο point and shoot, αργει να ανοιξει, να βρει το κινητο και μενα μου φανηκε λιγο σπαστικο
Link to comment
Share on other sites

Ναι διαβασα καποιες κριτικες γι αυτον & ειδα αυτα που λες.. Σε συνδυασμο με το μεγεθος και τη τιμη, λεω να τον βγαλω απ τις υποψηφιοτητες.

 

Ειδα οτι διαδεδομενοι ειναι οι olloclip, βρηκα κ ενα παλιο ριβιου εδω.

 

Καποια macro δειγματα που ειδα μ αρεσαν αρκετα

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ναι διαβασα καποιες κριτικες γι αυτον & ειδα αυτα που λες.. Σε συνδυασμο με το μεγεθος και τη τιμη, λεω να τον βγαλω απ τις υποψηφιοτητες.

 

Ειδα οτι διαδεδομενοι ειναι οι olloclip, βρηκα κ ενα παλιο ριβιου εδω.

 

Καποια macro δειγματα που ειδα μ αρεσαν αρκετα

 

Εάν σου αρέσει η ενασχόληση με τη φωτογραφία θα σε συμβούλευα να προβείς στην αγορά μίας φωτογραφικής μηχανής μεφακούς για τέτοια χρήση, τα υπόλοιπα είναι ημίμετρα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω dslr ... :) απλα αυτη δε την εχεις παντα μαζι

 

Μαργαρίτα στο zoom το 2Χ που σου δίνουν αυτά τα βοηθήματα δεν είναι τίποτα. Μια καλή κάμερα κινητού, μπορεί να στο δώσει με crop η και με ψηφιακό ζουμ και να έχεις καλύτερα αποτελέσματα.

Μετά απο πολύ ψάξιμο πιστεύω οτι απο κινητό μπορείς να πάρεις αξιόλογες φωτο μόνο σε ιδανικές συνθήκες.

Για παραπάνω θα πρέπει να πας σε φωτογραφικό κινητό τύπου Nokia 1020 με xenon και προσεγμένους φακούς η σε Samsung zoom.

 

Έκανα χθες μια αναδρομή σε φωτο που έχω τραβήξει από το 2007 με κινητά. Ότι ήταν σε εσωτερικό χώρο χωρίς αρκετό φως ήταν χάλια.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ισχυει κι εγω ο ζουμ θεωρω οτι θα ναι αχρηστος. Ο fish eye δε ξερω αν θα δινει κατι διαφορετικο απο το να προσθεσεις το εφε μετα.. Ο ευρυγωνιος απ ο,το ειδα λιγα πραγματα.

 

Αυτο που μ αρεσε ηταν το macro

 

 

Στα υπολοιπα συμφωνω :)

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,

Χθες το βραδυ μετα απο ενα reset που εκανα στο κινητο, δεν μπορω να ενεργοποιησω το facetime. Το εχω εδω και 2 ωρες περιπου να γραφει Waiting for activation... ξαναπερασα το λογαριασμο του icloud μηπως διορθωθει, αλλα τα ιδια. Τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τις τελευταίες ημέρες μου καταναλώνει υπερβολική μπαταρία. Παρατήρησα ότι όταν ενεργοποιώ την οθόνη (κάθε φορά) δουλεύει συνέχεια ο κύκλος δίπλα από την κεραία του WiFi (ή Data), σα να κατεβάζει συνεχώς δεδομένα. Απενεργοποίησα οτιδήποτε έχει να κάνει με αυτόματο συγχρονισμό, αλλά τίποτα. Έχω την 7.1.1. Αν γνωρίζει κάποιος κάτι, μου γράφει.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5S
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...