Jump to content

Galaxy S Duos (S7562) : Root / Flash Custom ROM


xristosxat
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Duos το 2 (7582), και δεν μπορώ να κάνω flash με τίποτα το cwm 5 recovery. Στο βήμα 9 του οδηγού ενώ τα έχω κάνει όλα όπως πρέπει, πατάω start και μετά το Odin μου βγάζει fail. Το ίδιο παθαίνω με το flashily. Δεν κάνει flash με τίποτα. Μήπως υπάρχει ειδική recovery για το duos 2?
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • Απαντήσεις 243
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μια στα γρήγορα ώστε να μην ψάχνω πολύ,ποια έκδοση προτείνετε να περάσω ώστε να σταματήσει τα κολλήματα ; light θέλω. :ninja:

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια στα γρήγορα ώστε να μην ψάχνω πολύ,ποια έκδοση προτείνετε να περάσω ώστε να σταματήσει τα κολλήματα ; light θέλω. :ninja:

CM11 δες εδώ πλεονεκτήματα και μειονέκτημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339711

Link to comment
Share on other sites

CM11 δες εδώ πλεονεκτήματα και μειονέκτημα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339711

 

δεν κατάλαβα που με πήγες αλλά τέλος πάντων.

 

Εγώ θέλω απλά κάτι light δεν με νοιάζει κάτι άλλο, και ας μην δουλεύει και η κάμερα δεν με νοιάζει που λέει ο λόγος.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

δεν κατάλαβα που με πήγες αλλά τέλος πάντων.

 

Εγώ θέλω απλά κάτι light δεν με νοιάζει κάτι άλλο, και ας μην δουλεύει και η κάμερα δεν με νοιάζει που λέει ο λόγος.

Επειδή δεν μπορώ να το ψάξω τώρα βρες το ποστ μου στο θέμα που σου έδωσα για την cm 11!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μπορώ να το ψάξω τώρα βρες το ποστ μου στο θέμα που σου έδωσα για την cm 11!

 

έψαξα με βάση το όνομα σου και μου έβγαλε 6 σελίδες... λίγο δύσκολο να το βρώ.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

σ'ευχαριστώ πολύ.

 

Προς στιγμή το έκανα root και το ανέβασα στα 1.3. Κάποια άλλη ενημέρωση προς αποφυγή bugs Κτλ. δεν υπάρχει ε;

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ πολύ.

 

Προς στιγμή το έκανα root και το ανέβασα στα 1.3. Κάποια άλλη ενημέρωση προς αποφυγή bugs Κτλ. δεν υπάρχει ε;

Χαίρομαι που βοήθησε το ποστ μου! Τι ακριβώς εννοείς για αποφυγή?

Link to comment
Share on other sites

Χαίρομαι που βοήθησε το ποστ μου! Τι ακριβώς εννοείς για αποφυγή?

 

Με βοήθησε με το παραπάνω,είμαι εδώ και 1 μέρα ,στα 1.3 Ghz και είμαι καλά, είμαι καλά :D :D

Μακάρι να πήγαινε και παραπάνω.

 

Από εκεί και πέρα,εννοώ ότι αν υπάρχει κάποια άλλη ενημέρωση στην RC2 ώστε να μην υπάρχουν τα bugs που υπάρχουν ή κάτι ακόμα πιο light ώστε ο συνδυασμός light + 1.3 Ghz να αποτελέσει μεγάλη κλωτσιά ώστε να πάρει τα πάνω του.

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,

 

Μετά από πολλά τέστ μακρυά από την CM11 RC3 έχει αρκετά κολλήματα και ,ναι αποδεδειγμένα πάει χειρρότερα από το stock + kernel.

 

Αν βάλετε stock firmware με kernel στα 1.3Ghz θα πιάσετε περίπου στα 7600 , αν με 1.3 Ghz βάλετε clean install την CM11 RC3 με τα βίας πιάνει τα 6500 ,και μάλιστα με Monitor cpu και θερμοκρασία με antuntu και bench.

 

Oπότε best option = stock firmware + 1.3ghz kernel (αν δεν σε νοιάζει ότι τελειώνει γρήγορα με facebook εμένα κράτησε περίπου 5 ώρες συνεχόμενης ομιλίας).

“In the name of god. Impure souls of the living dead shall be banished into eternal damnation. Amen.”

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ,

 

Μετά από πολλά τέστ μακρυά από την CM11 RC3 έχει αρκετά κολλήματα και ,ναι αποδεδειγμένα πάει χειρρότερα από το stock + kernel.

 

Αν βάλετε stock firmware με kernel στα 1.3Ghz θα πιάσετε περίπου στα 7600 , αν με 1.3 Ghz βάλετε clean install την CM11 RC3 με τα βίας πιάνει τα 6500 ,και μάλιστα με Monitor cpu και θερμοκρασία με antuntu και bench.

 

Oπότε best option = stock firmware + 1.3ghz kernel (αν δεν σε νοιάζει ότι τελειώνει γρήγορα με facebook εμένα κράτησε περίπου 5 ώρες συνεχόμενης ομιλίας).

Δεν ξερω αν έχει γίνε κάποια αλλαγή στην cm. Πάντως σε stock based rom η καλύτερη είναι η cosmic. Αν και η cm με τον στοκ κερνελ και smartassv2 governor πετάει!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Προσπαθω 5 ωρες (χωρις υπερβολες) να κανω root την συσκευη με τον οδηγο. Παντα μου εβγαζα μηνυμα "failed to verify whole-file signature while installing"

Παρακαλω σημειώστε οτι το odin πρεπει να το τρεξουμε σαν διαχειριστες. Πουθενα δεν ειδα να αναφερετε.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
Παιδιά καλημέρα! Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος πως να περάσω την baseband S7562DDBMD1 μέσω odin. Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες και μου λέει Installation Aborted. Υπόψιν δεν είμαι και πολύ σχετικός για αυτό ζητάω την κατανοησή σας. Ευχαριστώ και καλό Σαβατοκύριακο ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Θα μπορούσε να μου πεί κάποιος πως να περάσω την baseband S7562DDBMD1 μέσω odin. Προσπαθώ εδώ και δύο μέρες και μου λέει Installation Aborted. Υπόψιν δεν είμαι και πολύ σχετικός για αυτό ζητάω την κατανοησή σας. Ευχαριστώ και καλό Σαβατοκύριακο ! ! !
Άκυρο τελικά όλα καλά.ευχαριστώ !
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

παιδια καλησπερα, ειμαι κι εγω κατοχος του συγκεκριμενου κινητου εδω και 3 χρονια σχεδον και δηλωνω ευχαριστημενη σε γενικες γραμμες.. περσυ, περιπου τετοια εποχη, επειτα απο καποια κολληματα (λογικα απ ο,τι καταλαβα με βαση τις προδιαγραφες του) αποφασισα και του εκανα ροοτ ετσι ωστε να μπορεσω απλως να μεταφερω εφαρμογες σε εξωτερικη καρτα την οποια "χωρισα" στα 2 κιολας... τωρα, σκεφτηκα να του περασω και custom rom (μιας και απ ο,τι διαβασα θα πηγαινει αρκετα καλυτερα, το ελπιζω δηλαδη..) και θα ηθελα τη βοηθεια σας λοιπον γιατι ενω το εχω κανει ροοτ δε μπορω να προχωρησω στα βηματα για την εγκατασταση της καστομ ρομ, αντιστοιχα οταν βαζω το odin3 και παω να κανω τη διαδικασια ροοτ δε το περναει. α κι επισης, δεν ειμαι σιγουρη οτι εχω τους τελευταιους drivers.. απο τους xda-dev δε βρηκα κατι..

καμια βοηθεια; ευχαριστω.

Edited by anthoulaki1989
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Εγω παιδια εκανα την διαδικασια ,με το odin και μου ελεγε ολα καλα , αλλα δεν εγινε ροοτ , και το κινητο μου κολλησε στην οθονη εκει που λεει τα γραμματα και δεν ενοιγει, μπορει καποιος να μου πει τι να κανω;;;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλέ μου φίλε μετα απο πολλα χρονια εκαψα 6 ωρες απο την ζωη μου για να κανω root στο ιδιο κινητο δυστυχως εχουν αλλαξει τα οσα πρέπει να κανεις για να γινει root sto κινητο. Θα πρεπει να ακολουθησεις τις αρχικες οδηγίες αλλα να ξετικαρεις την επιλογη autoreboot στο odin αλλα και να περασεις ηδη μεσα στην sd card σου το supersu καθως και την rom επισης θα πρεπει να δεις αν εχεις ήδη την baseband που πρεπει αυτην που πρετινουν τα παιδιά.Γ>ιαολα τα ανωτέρω εχει αρκετη διαδικασια εξου και η 6 ώρες στειλε μ pm .σε καθε περιπτωση θα πρεπει αν σου μπουταρει στο παλιο λειτουργικο να ξανακανεις flasharisma to cwm. Edited by Blakomon
Ο βασιλιάς πέθανε.Ζήτω ο βασιλιάς!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...