Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλώς ήλθα στην παρέα σας και εγώ!

Πήρα την σκυτάλη από τον "Xander" μιας και πριν λίγες ώρες πήρα το 920 του (κίτρινο).

 

Επιστροφή στη Νόκια μετά από ένα 5μηνο διάλειμμα με Ativ S και το καταπληκτικό GNexus.

 

τα λέμεεε!

 

καλοδούλευτο, περιμενω να μου ερθει η οθονη απο ebay και να ξαναμπω και εγω στο κλαμπ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Thanks George!

Τωρα το μόνο που μένει είναι να πάρω τον ασύρματο φορτιστή DT-900.

ebay/skroutz... θα δούμε...

 

Τρία πράγματα θα μου λείψουν από το GN... H αποσπώμενη μπαταρία, η φανταστική AMOLED του (η οποία όμως με τα on screen κουμπιά είναι μια τρίχα μικρότερη από το 920. Το τσέκαρα) και λογικά η ένταση της μουσικής. Το τελευταίο δεν το έχω τσεκάρει ακόμα. Όμως είμαι σχεδόν βέβαιος πως το 920 δεν παίζει μουσική στην πολύ υψηλή ένταση του GN.

 

Άντε και το κατάστημα... αν και έχει ανέβει πολύ το Windows Store.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μήπως όταν επιλέγεις 1080 ξεχνάς να πατήσεις "αποθήκευση"?

 

Τελικά με μια επανεκκίνηση έγινε ξανά fHD..Άρα ήταν κολληματάκι :happy:

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Thanks George!

Τωρα το μόνο που μένει είναι να πάρω τον ασύρματο φορτιστή DT-900.

ebay/skroutz... θα δούμε...

 

Τρία πράγματα θα μου λείψουν από το GN... H αποσπώμενη μπαταρία, η φανταστική AMOLED του (η οποία όμως με τα on screen κουμπιά είναι μια τρίχα μικρότερη από το 920. Το τσέκαρα) και λογικά η ένταση της μουσικής. Το τελευταίο δεν το έχω τσεκάρει ακόμα. Όμως είμαι σχεδόν βέβαιος πως το 920 δεν παίζει μουσική στην πολύ υψηλή ένταση του GN.

 

Άντε και το κατάστημα... αν και έχει ανέβει πολύ το Windows Store.

Δεν ξέρω τι κάνει το gn αλλά το 920 τα παει περίφημα (και) στο θέμα ένταση ήχου....;)

Υ.Γ. Επιτέλους (ξανα)πήρες nokia. Έγινες άνθρωπος πάλι....:D:lol::p

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ξαναπήρα Νοκια αν και τελευταία φορά που πλήρωσα τη Νοκια ήταν πριν δυο χρόνια αρχές 2012 με το Ν9. Απο τότε ούτε cent.

Anyway, κάνω τεστ στην ακρόαση μουσικής τώρα που μιλάμε.

 

Δυστυχως είναι απλα "καλό" σε αυτον τον τομέα. Βεβαια εξαρτάται και απο τις προηγούμενες εμπειρίες που έχει ο καθένας. Σε αλλους το 920 μπορεί να μοιάζει το απολυτο music phone.

 

Αυτο που γουστάρω τρελα είναι η φανταστική αυτόματη διόρθωση των WP όταν γραφεις ένα κείμενο. Πολύ ανωτερη του Android.

Ένα swype να μπει και θα είναι άψογο!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γουστάρω τρελα είναι η φανταστική αυτόματη διόρθωση των WP όταν γραφεις ένα κείμενο. Πολύ ανωτερη του Android.

 

συμφωνώ σε σύγκριση και με iOS κατά τη γνώμη μου!!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Εχω ενα μεγαλο προβλημα χθες εκανα ενα reset την συσκευη μου και απο εκεινη την ωρα δεν εχω καθολου mobile network ουτε 2G ουτε 3G καλεσα τον παροχο μου Wind και μου ειπε πως της περιοχη μου ειμαι οριακα :blink: (Νικαια) ενω εγω μεχρι το reset ειχα πολυ καλο 3G και αριστο 2G λετε να εβγαλε προβλημα καμια κεραια? κλησεις κανω κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

 

Εχω ενα μεγαλο προβλημα χθες εκανα ενα reset την συσκευη μου και απο εκεινη την ωρα δεν εχω καθολου mobile network ουτε 2G ουτε 3G καλεσα τον παροχο μου Wind και μου ειπε πως της περιοχη μου ειμαι οριακα :blink: (Νικαια) ενω εγω μεχρι το reset ειχα πολυ καλο 3G και αριστο 2G λετε να εβγαλε προβλημα καμια κεραια? κλησεις κανω κανονικα

 

βγάλε - βάλε τη Sim και επίσης δοκίμασε και με άλλη Sim ή άλλη Sim άλλης εταιρείας!!

 

(Πάντως) Wind και κακό σήμα;;; ε όχι!! δεν το πιστεύω!!! :p

Link to comment
Share on other sites

βγάλε - βάλε τη Sim και επίσης δοκίμασε και με άλλη Sim ή άλλη Sim άλλης εταιρείας!!

 

(Πάντως) Wind και κακό σήμα;;; ε όχι!! δεν το πιστεύω!!! :p

 

Δοκιμασα με cosmote SIM και εχω 2G-3G με wind τιποτα τι στο καλο εβγαλαν την κεραια απο την περιοχη? :mad:

Link to comment
Share on other sites

O Κωτσόβολος έβαλε NFC..ή θα βάλει προσεχώς. Ξέρουμε τι χρειάζεται στις ρυθμίσεις, για να γίνει μια αγορά; Λέμε τώρα, ααααν τύχει
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα λυθηκε ειχα καταναλωση τα δωρεαν 10 ευρω απο την καρτοσυνδεση και ετσι δεν μπορουσα να εχω mobile internet εκανα μια ανανεωση 5 ευρω και ολα καλα αν και λιγο κουλο να εχω δωρεαν 100 mb ακομα υπολοιπο και επειδη εχω καταναλωση τα ευρω να μην μπαινω τεσπα μενουμε στην wind αφου στο σπιτι μου ειναι η μονη που εχει φουλ σημα και καλο 3g με vodafone εχανα κλησεις και ειχα διακοπες ενω με cosmote τα παντα ερχοντουσαν σε μηνυμα....αν εμενα μια μερα σπιτι οταν περναγα την εξωπορτα ερχοντουσαν καμια 30 sms απο χαμενες κλησεις...:lol:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρε αναβάθμιση η "αφή" και η "γρήγορη ματιά" στις ρυθμίσεις!

Πολύ καλές αλλαγές οι οποίες βελτιώνουν την χρηστικότητα αλλά και την εξοικονόμηση μπαταρίας!

 

*Υπάρχει επιλογή πλέον να μην δονούνται τα κουμπιά.

*Επίσης μπορείς να ενεργοποιείς περιστασιακά την glance screen με ένα πέρασμα του χεριού πάνω από την οθόνη! Πολύ σημαντικό για το 920 αυτό μιας και η LCD θα καταναλώνει λιγότερη μπαταρία πλέον ενώ θα μπορούμε να απολαμβάνουμε την χρησιμότατη "γρήγορη ματιά".

 

^Τα δύο πιο μπαμ είναι αυτά. Υπάρχουν και άλλες αλλαγές.

 

Aπό ότι είδα αυτά έχουν δοθεί εδώ και καιρό!

τι να πω... σε εμένα τώρα ήρθαν τα updates.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Κάνουμε χρήση της τροποποίησης μηνύματος όταν θέλουμε να προσθέσουμε κάτι στο ποστ που έχουμε κάνει

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Εχετε καμία πρόταση για ακουστικά bluetooth; Κ αν είναι συνέχεια ανοιχτό το Bluetooth του τηλεφώνου,ρουφάει πολύ μπαταρία;

Ευχαριστώ!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Aπό ότι είδα αυτά έχουν δοθεί εδώ και καιρό!

τι να πω... σε εμένα τώρα ήρθαν τα updates.

 

Βασίλη κάτι που ξέχασα να σου πω.. Κατέβασε το sysapp pusher.. Για να βρίσκει χειροκίνητα κάποια updates που αργούν να έρθουν διαφορετικά..

Link to comment
Share on other sites

Βάζω τα ακουστικά από το hands free κ ενώ το πρωί δούλευαν κανονικά,τώρα δε δουλεύουν. Εκανα επανεκίνηση στο τηλέφωνο τίποτα,έβαλα άλλης εταιρίας ακουστικά,πάλι τίποτα. Να σημειώσω ότι σε άλλη συσκευή δουλεύουν κανονικά. Καμία ιδέα;
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε τύχει στο Ν8 ακριβως το ίδιο πρόβλημα. Στο ξεκαρφωτο. Δεν είχαν πεσει νερα η τιποτα τετοιο. Έκανα hard reset και έφτιαξε.

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε τύχει στο Ν8 ακριβως το ίδιο πρόβλημα. Στο ξεκαρφωτο. Δεν είχαν πεσει νερα η τιποτα τετοιο. Έκανα hard reset και έφτιαξε.

 

Να το δοκιμάσω τότε. Νομίζω τα χάνεις όλα έτσι; Με ποιόν τρόπο γίνεται;

 

Επειδή σκέφτομαι ακόμα κ να το πουλήσω,ξέρετε τι τιμή πιάνει; Δεν έχει ούτε γρατζουνιά.

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα-Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη σε υπάρχον μήνυμα πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Να το δοκιμάσω τότε. Νομίζω τα χάνεις όλα έτσι; Με ποιόν τρόπο γίνεται;

 

Επειδή σκέφτομαι ακόμα κ να το πουλήσω,ξέρετε τι τιμή πιάνει; Δεν έχει ούτε γρατζουνιά.

 

Απο 150 έως 180,ανάλογα απο τη χώρα είναι...Τα Ελληνικά είναι πάντα πιο ακριβά....μετα παίζει ρόλο αν είναι η συσκευή branded η unbranded,με τις δευτερες να πουλιούνται πιο ακριβά...Γενικα παντος,οι τιμές είναι εκεί που σου είπα...

Link to comment
Share on other sites

Μου είχε τύχει στο Ν8 ακριβως το ίδιο πρόβλημα. Στο ξεκαρφωτο. Δεν είχαν πεσει νερα η τιποτα τετοιο. Έκανα hard reset και έφτιαξε.

 

:blink: Offtopic: Στο N8 έχω 2 διαφορετικά hands free. Αυτά της συσκευασίας και τα πιο απλά, αυτά της Nokia. Κανένα δεν αναγνωρίζει. Μόνο όλα τα άλλα ακουστικά, που είναι μόνο για μουσική. Hard reset χρειάζομαι κι εγώ; Και οι εφαρμογές πώς θα γίνουν back up; :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Oι εφαρμογες θα γινουν backup από το Nokia Suite στο PC.

 

Hard reset και επανεγκατασταση του τελευταιου λογισμικου απο το Nokia Suite και λογικά θα φτιάξει!

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Βάζω τα ακουστικά από το hands free κ ενώ το πρωί δούλευαν κανονικά,τώρα δε δουλεύουν. Εκανα επανεκίνηση στο τηλέφωνο τίποτα,έβαλα άλλης εταιρίας ακουστικά,πάλι τίποτα. Να σημειώσω ότι σε άλλη συσκευή δουλεύουν κανονικά. Καμία ιδέα;

 

Καλησπέρα. Επανέρχομαι με νέα. Πήγα σε Nokia care,το είδαν κ τελικά έχει χαλάσει η υποδοχή του βύσματος η οποία είναι κολλημένη στην πλακέτα κ γι αυτό το λόγο δεν επιτρέπεται να παρέμβουν εκείνοι κ πρέπει να πάει στα κεντρικά.

Το κακό στην υπόθεση είναι ότι θα μείνω πολλές μέρες χωρίς τη συσκευή. 15 το λιγότερο απ ότι μου είπαν. Εχω αλλάξει κ πλακέτα μερικές μέρες αφότου το αγόρασα κ το πήρα μετά από 40 μέρες περίπου.

Πήρα ένα ασύρματο Bluetooth για να κάνω τη δουλειά μου κ κάποια στιγμή θα πάω να το φτιάξω.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είχα κανένα πρόβλημα

 

Έκανα ένα soft reset για να καθαρίσω λίγο την συσκευή

 

Το θέμα μου είναι ότι ΔΕΝ δουλευει η αυτόματη ρύθμιση της ώρας και της ημερομηνίας έχω συνδέσει στο ίντερνετ με WiFi αλλα τίποτα γιατι ;;

 

Ακομα εβαλα στο IE το site για την ώρα Ελλάδος και κάθε φορά που ρύθμιζα την ώρα και άνοιγα την σελίδα μου έδειχνε αλλη ώρα !!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...