Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχω ενα προβλημα!!!Σημερα μου επεσε το 920 4 φορες απο την τσεπη καθος επαιζα μπασκετ...Παρολο που του φορουσα αυθεντικη θηκη η οθονη εσπασε πολυ λιγο στο bezel με αποτελεσμα να δημιουργηθει μια διαγωνια μεγαλη γρατζουνια στο gorila glass....Παρολο που λειτουργει αψογα θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω μονος μου(αν ωινεται δλδ απο θεμα δυσκολοας) η να το παρω σε καποιο καταστημα να μου το επισκευασει?Γιατι το να το φτιαξω μονος μου μπορει να ειναι πιο φτηνη λυση αλλα καλυτερα να το δωσω σε καποιον που ξερει μην κανω καμια γκαφα...Τι λετε;;;;

 

 

 

 

 

 

νομίζω ότι την γκάφα την έκανες ήδη ...4 φορές μάλιστα :P

 

Μπάσκετ με κινητό στην τσέπη και μάλιστα τόσο βαρυ όπως το 920 είναι FAIL τώρα αν πιάνουν τα χέρια σου δες βιντεο στο YouTube πως αλλαζουν οθόνη αν δεν το έχεις το θέμα επισκευήτοτε πήγαινε στο σέρβις και πλήρωσε.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια εχω ενα προβλημα!!!Σημερα μου επεσε το 920 4 φορες απο την τσεπη καθος επαιζα μπασκετ...Παρολο που του φορουσα αυθεντικη θηκη η οθονη εσπασε πολυ λιγο στο bezel με αποτελεσμα να δημιουργηθει μια διαγωνια μεγαλη γρατζουνια στο gorila glass....Παρολο που λειτουργει αψογα θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω μονος μου(αν ωινεται δλδ απο θεμα δυσκολοας) η να το παρω σε καποιο καταστημα να μου το επισκευασει?Γιατι το να το φτιαξω μονος μου μπορει να ειναι πιο φτηνη λυση αλλα καλυτερα να το δωσω σε καποιον που ξερει μην κανω καμια γκαφα...Τι λετε;;;;

 

Έλα πες αλήθεια... Drop test έκανες γιατί βάλατε κανα στοιχηματάκι με κανα ΓιωτόPhonα... :lol:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι χρωμα το εχετε?και πειτε λιγο και την αποψη σας αν το εχετε δει και στα αλλα

 

Κίτρινο καναρινί με χρώμα κόκκινο στα tiles και σε λίγες μέρες ξύλινη χειροποίητη θήκη με σκάλισμα.....

Link to comment
Share on other sites

Κίτρινο καναρινί με χρώμα κόκκινο στα tiles και σε λίγες μέρες ξύλινη χειροποίητη θήκη με σκάλισμα.....

 

επειδη και εγω για κιτρινο με βλεπω,εχω μια αμφιβολια για ασπρο κυριως επειδη το ασπρο θα συνδυαζεται με ολα τα χρωματα των tiles..ενω το κιτρινο φανταζομαι θα σε περιοριζει..πρασινο και μωβ ειχα σκεφτει οτι θα του πηγαινουν...το κοκκινο δενει?

Link to comment
Share on other sites

επειδη και εγω για κιτρινο με βλεπω,εχω μια αμφιβολια για ασπρο κυριως επειδη το ασπρο θα συνδυαζεται με ολα τα χρωματα των tiles..ενω το κιτρινο φανταζομαι θα σε περιοριζει..πρασινο και μωβ ειχα σκεφτει οτι θα του πηγαινουν...το κοκκινο δενει?

 

Για τα δικά μου γούστα απλά απίστευτο. Μην ξεχνάς ότι το κόκκινο στην τυπογραφία είναι ο συνδυασμός του κίτρινου και του magenta, άρα, τα δύο χρώματα ουσιαστικά είναι το ένα η συνέχεια του άλλου....

Link to comment
Share on other sites

Για τα δικά μου γούστα απλά απίστευτο. Μην ξεχνάς ότι το κόκκινο στην τυπογραφία είναι ο συνδυασμός του κίτρινου και του magenta, άρα, τα δύο χρώματα ουσιαστικά είναι το ένα η συνέχεια του άλλου....

 

Να σε ρωτησω και κατι αλλο...εχω την εντυπωση οταν το ειχα δει οτι το κιτρινο των tiles ειναι ξεθοριασμενο εν ολιγοις δεν εχει καμια σχεση με το κιτρινο του σασιου..ισχυει?

 

επισης με ασπρο η μαυρο background το εχεις?

Edited by panagis_1989
Link to comment
Share on other sites

Ναι ισχύει, όχι ότι είναι άσχημο αλλά έχουν κάνει την βλακεία και έχουν βάλει άσπρα γράμματα στα tiles και δεν έχεις καλή αντιθεση
Link to comment
Share on other sites

Έλα πες αλήθεια... Drop test έκανες γιατί βάλατε κανα στοιχηματάκι με κανα ΓιωτόPhonα... :lol:

 

Όχι απλά ήταν η κακή στιγμή....Το κινητό πλήρως λειτουργικό είναι απλά μου σπάει τα νεύρα αυτή η γρατζουνιά οπότε μπορει να βοηθήσει κανείς? ;)

 

Παιδια εχω ενα προβλημα!!!Σημερα μου επεσε το 920 4 φορες απο την τσεπη καθος επαιζα μπασκετ...Παρολο που του φορουσα αυθεντικη θηκη η οθονη εσπασε πολυ λιγο στο bezel με αποτελεσμα να δημιουργηθει μια διαγωνια μεγαλη γρατζουνια στο gorila glass....Παρολο που λειτουργει αψογα θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω μονος μου(αν ωινεται δλδ απο θεμα δυσκολοας) η να το παρω σε καποιο καταστημα να μου το επισκευασει?Γιατι το να το φτιαξω μονος μου μπορει να ειναι πιο φτηνη λυση αλλα καλυτερα να το δωσω σε καποιον που ξερει μην κανω καμια γκαφα...Τι λετε;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Θέλω αν ρωτήσω κάτι σχετικά με το wi-fi.

Παρατήρησα ότι δε μπορώ να συνδεθώ σε ''μεγάλα'' ανοικτά hotspots.

 

Παράδειγμα 1: Οποιοδήποτε starbucks. Βρίσκει κανονικά το hotspot της forthnet, μου βγάζει συνδεδεμένο και δε μου εμφανίζει πουθενά τη σελίδα για να μπω να βάλω τους κωδικούς του εκάστοτε καταστήματος (αν ξέρετε για ποιο πράγμα μιλάω). Εννοείτε ο browser δε μπαίνει πουθενά.

 

Παράδειγμα 2: Σήμερα πήγα στο The Mall και ενώ συνδέθηκε στο hotspot του εμπορικού, το ίδιο αποτέλεσμα. Δεν έμπαινα σε καμμία σελίδα.

 

Καμιά ιδέα;;;

 

Μη ξαναπάς σε αυτά τα μέρη!!! :p:p

 

νομίζω ότι την γκάφα την έκανες ήδη ...4 φορές μάλιστα :P

 

Μπάσκετ με κινητό στην τσέπη και μάλιστα τόσο βαρυ όπως το 920 είναι FAIL τώρα αν πιάνουν τα χέρια σου δες βιντεο στο YouTube πως αλλαζουν οθόνη αν δεν το έχεις το θέμα επισκευήτοτε πήγαινε στο σέρβις και πλήρωσε.

 

Και προς ΘΕΟΥ ΜΗ ΞΑΝΑΠΑΙΞΕΙΣ ΜΠΑΣΚΕΤ ΜΕ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ!!

 

Ρε παιδιά, είχα ξανακάνει την ερώτηση, για το πως συγχρονίζουμε το μειλ μας με το κινητό... Μειλ απο cpanel ομως..

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου ειδήμονα τις προάλες που ήμουν Αθήνα και κάθησα starbucks συνδέθηκα πολύ εύκολα. Δε θυμάμαι καν τη διαδικασία οπότε ήταν πολύ <προφανής>
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω ενα προβλημα!!!Σημερα μου επεσε το 920 4 φορες απο την τσεπη καθος επαιζα μπασκετ...Παρολο που του φορουσα αυθεντικη θηκη η οθονη εσπασε πολυ λιγο στο bezel με αποτελεσμα να δημιουργηθει μια διαγωνια μεγαλη γρατζουνια στο gorila glass....Παρολο που λειτουργει αψογα θα ηθελα να μου πειτε αν αξιζει να το αλλαξω μονος μου(αν ωινεται δλδ απο θεμα δυσκολοας) η να το παρω σε καποιο καταστημα να μου το επισκευασει?Γιατι το να το φτιαξω μονος μου μπορει να ειναι πιο φτηνη λυση αλλα καλυτερα να το δωσω σε καποιον που ξερει μην κανω καμια γκαφα...Τι λετε;;;;

 

Φίλε, τα νέα δεν είναι και πολύ καλά. Εμ και συ δεν έβαλες μυαλό..4 φορες;

Λοιπόν, είχα δει παλιότερα στο youtube έχει 2 βίντεο για ξεμοντάρισμα του 920 και αντικατάσταση οθόνης. Όποιο κι αν πετύχεις σε οδηγεί στο άλλο με λινκ. Όλα καλά ως εδώ, γιατί είναι πολύ χρήσιμο και βοηθάει!

Τα κακά νέα είναι ότι η οθόνη αλλάζει μεν εύκολα, το gorilla glass όμως θέλεις γορίλα για να στο βγάλει! Είναι κολημμένο και έκανε μια πατέντα με πιστολάκι μαλλιών για να το βγάλει και να το αντικαταστήσει. Είναι λίγο επικύνδινο ακόμη κι αν πιάνουν τα χέρια σου.

Δες το και..make your choice, που λένε και στα Saw!

Edited by Metaladis
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να θεωρώ τον εαυτό μου ειδήμονα τις προάλες που ήμουν Αθήνα και κάθησα starbucks συνδέθηκα πολύ εύκολα. Δε θυμάμαι καν τη διαδικασία οπότε ήταν πολύ <προφανής>

 

Βρε αδερφε και γω πηγαίνω χρόνια σε Starbucks και με το android που είχα,μόλις συνδεομουν στο δίκτυο της forthnet, μου έκανε ανακατεύθυνση στον browser για να βαλω τους κωδικούς απο την αποδειξη, πράγμα που δε μου κάνει το Lumia!

Αν θυμηθείς τι έκανες πες το please!

Link to comment
Share on other sites

Οταν λεω οτι δε θυμαμαι εννοω αυτο , δηλ το βρηκε μονο του περασα τον κωδικο της αποδειξης και μπήκα. συγνωμη αλλά δεν το πολυέχω:O
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, τα νέα δεν είναι και πολύ καλά. Εμ και συ δεν έβαλες μυαλό..4 φορες;

Λοιπόν, είχα δει παλιότερα στο youtube έχει 2 βίντεο για ξεμοντάρισμα του 920 και αντικατάσταση οθόνης. Όποιο κι αν πετύχεις σε οδηγεί στο άλλο με λινκ. Όλα καλά ως εδώ, γιατί είναι πολύ χρήσιμο και βοηθάει!

Τα κακά νέα είναι ότι η οθόνη αλλάζει μεν εύκολα, το gorilla glass όμως θέλεις γορίλα για να στο βγάλει! Είναι κολημμένο και έκανε μια πατέντα με πιστολάκι μαλλιών για να το βγάλει και να το αντικαταστήσει. Είναι λίγο επικύνδινο ακόμη κι αν πιάνουν τα χέρια σου.

Δες το και..make your choice, που λένε και στα Saw!

 

Η αληθεια ειναι πως δεν μου περασε να το δωσω σε καποιον να μου,το κραταει...Ηταν η ωρα του μαλλον..:( Με αυτα που λες δεν δοκιμαζω να αλλαξω την οθονη γιατι με βλεπω να του αλλαζω τα φωτα...Σε Nokia care να το παρω η καπου αλλου;

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως δεν μου περασε να το δωσω σε καποιον να μου,το κραταει...Ηταν η ωρα του μαλλον..:( Με αυτα που λες δεν δοκιμαζω να αλλαξω την οθονη γιατι με βλεπω να του αλλαζω τα φωτα...Σε Nokia care να το παρω η καπου αλλου;

 

Εγώ θα σου προτείνω να το πας σε Nokia care.....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω να το πας σε Nokia care.....

 

ειχα ρωτησει πριν κανενα μηνα .... 180 ευρω μου ειχαν πει :blink::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Αν τα λέω καλά, δεν θέλει αλλαγή οθόνης! Το gorilla glass εξωτερικά μόνο έχει χαλάσει οπότε θα σου πρότεινα να δεις αυτό με 45€. Σίγουρα πρέπει να ρωτήσεις σε Nokia Care, ή κάποιον άλλο που ξέρει καλά απ αυτά, να δεις τι τιμές θα σου πούνε και από κει και πέρα κρίνεις εσύ ο ίδιος τι θα κάνεις. Είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα..

Τώρα αν θες να σου πω για μένα, προσωπικά μέχρι 70-80€ θα τα έδινα. Αν ζητούσαν παραπάνω, θα το έπαιρνα από e-bay και επειδή πιάνουν τα χέρια μου, θα το επιχειρούσα. Άλλωστε δεν είναι το πρώτο κινητό που θα άνοιγα. Όσο για τα βιντεάκια που σου λέω είναι αυτά εδώ ->

&
Τρομακτικά μεν, χρήσιμα δε ;)
Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

καλά τα λες αλλά από το να μπει στην διαδικασία να ξεκολλήσει το γυαλί από την οθόνη και να εφαρμόσει το νέο, ας τα πάρει έτοιμα καλύτερα .
Link to comment
Share on other sites

Μονο το γυαλι εχει χαλασει το κινητο και η οθονη λειτουργουν κανονικοτατα,μην φανταστητε κανα τρομερο ραγισμα,μια γραμμγ ειναι μονο το σπασιμο.Θα παω οποτε προλαβω να ρωτησω σε κανα Nokia care...Ισως θα μπορουσα να παρω εγω το gorilla και να τους το δωσω για να το αλλαξουν ετσι ωστε να μου βγει πιο φτηνα,γινεται αυτο ε? Edited by Nero55
Link to comment
Share on other sites

Oneshot για λίγες ώρες free προλάβετε το

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=5bb9cc7c-f9ac-448b-97c6-c8166b13ca5e

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Oneshot για λίγες ώρες free προλάβετε το

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=5bb9cc7c-f9ac-448b-97c6-c8166b13ca5e

 

 

 

 

 

 

 

 

Ωραίος ευχαριστώ

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Oneshot για λίγες ώρες free προλάβετε το

 

http://www.windowsphone.com/s?appid=5bb9cc7c-f9ac-448b-97c6-c8166b13ca5e

 

Μπραβο!!!!!!!!Εισαι τρομερος!!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...