Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έκλεισα & το ξανάνοιξα 2 φορές αλλά τίποτα δεν άλλαξε.

 

Hard reset τότε.

Κράτα πατημέμα και τα τρία μαζί το κουμπί που χαμηλώνεις την ένταση, το κουμπί που ξεκλειδώνεις το κινητό και το κουμπί της κάμερας μέχρι να δονήσει το κινητό.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Hard reset τότε.

Κράτα πατημέμα και τα τρία μαζί το κουμπί που χαμηλώνεις την ένταση, το κουμπί που ξεκλειδώνεις το κινητό και το κουμπί της κάμερας μέχρι να δονήσει το κινητό.

 

Το έκανα & αυτό. Τίποτα! Πάει για nokia care!

Eυχαριστώ για τη βοήθεια,για ότι νεώτερο θα ενημερώσω.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μια απορία που μπορεί να φανεί χαζή αλλά εγω θα την παραθέσω... :p

 

Έχω το NOKIA 700 και θέλω να μεταφέρω τις επαφές, το ημερολόγιο και τις σημειώσεις μου στο 920. Πρέπει να τα ανεβάσω στο λογαριασμό μου στο Hotmail.com - Outlook.com και μετά στο 920;

Και αν η υπόθεση αυτή είναι σωστή, για να ανατρέξω σε αυτά θα πρέπει να είμαι πάντα με σύνδεση δεδομένων ή Wi-Fi; Ή κατεβαίνουν στο κινητό με κάποια διαδικασία συγχρονισμού; Και αυτό ισχύει και για τις τρείς μορφές δεδομένων; Μπορώ να το κάνω μέσω NOKIA Suite; Βλέπει το 920;

 

(Αμαν ρε φίλε με τις ερωτήσεις! Μας τα έπρηξες!!!) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μια απορία που μπορεί να φανεί χαζή αλλά εγω θα την παραθέσω... :p

 

 

 

 

 

Έχω το NOKIA 700 και θέλω να μεταφέρω τις επαφές, το ημερολόγιο και τις σημειώσεις μου στο 920. Πρέπει να τα ανεβάσω στο λογαριασμό μου στο Hotmail.com - Outlook.com και μετά στο 920;

 

 

Και αν η υπόθεση αυτή είναι σωστή, για να ανατρέξω σε αυτά θα πρέπει να είμαι πάντα με σύνδεση δεδομένων ή Wi-Fi; Ή κατεβαίνουν στο κινητό με κάποια διαδικασία συγχρονισμού; Και αυτό ισχύει και για τις τρείς μορφές δεδομένων; Μπορώ να το κάνω μέσω NOKIA Suite; Βλέπει το 920;

 

 

 

 

 

(Αμαν ρε φίλε με τις ερωτήσεις! Μας τα έπρηξες!!!) :rolleyes:

 

 

 

 

 

 

Υπάρχει η εφαρμογή Μεταφορά Δεδομένων στα Λουμια που μεταφέρει επαφές με Bluetooth απο αλλα κινητα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μια απορία που μπορεί να φανεί χαζή αλλά εγω θα την παραθέσω... :p

 

Έχω το NOKIA 700 και θέλω να μεταφέρω τις επαφές, το ημερολόγιο και τις σημειώσεις μου στο 920. Πρέπει να τα ανεβάσω στο λογαριασμό μου στο Hotmail.com - Outlook.com και μετά στο 920;

Και αν η υπόθεση αυτή είναι σωστή, για να ανατρέξω σε αυτά θα πρέπει να είμαι πάντα με σύνδεση δεδομένων ή Wi-Fi; Ή κατεβαίνουν στο κινητό με κάποια διαδικασία συγχρονισμού; Και αυτό ισχύει και για τις τρείς μορφές δεδομένων; Μπορώ να το κάνω μέσω NOKIA Suite; Βλέπει το 920;

 

(Αμαν ρε φίλε με τις ερωτήσεις! Μας τα έπρηξες!!!) :rolleyes:

 

 

Ναι γίνεται με τον τροπο που λες. Οχι δεν χρειαζεται να εισαι συνδεμενος για να ανατρεχεις σε αυτα. Συγχρονιζονται οι επαφες σου με το κινητο οπως και το ημερολογιο σου. το νοκια 700 δεν το ξερω. υποθετω χρησιμοποιεις καποια εφαρμογη για τις σημειωσεις σου. θα σου προτεινα να της μεταφερεις πχ onenote ή evernote (που την θεωρω καταπληκτικη). 'Οποτε κανεις καποια αλλαγη στις επαφες ή στο ημερολογιο κλπ θα συγχρονιζεται οποτε θα εχεις προσβαση στο νετ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια νομιζω οτι εχω αλλα setings στο μενου μου και δεν μπορω να βαλω το double tap lock scree για τι αυτο ειναι διαφορετικα κινητα ?

 

Στις ρυθμίσεις κάτω κάτω δεν σου έχει επιλογή "αφή";

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει δυστιχος

 

Έχεις το Amber update? Αν ναι, κατέβασε το SysApp και κάνε τα update σε όλες τις εφαρμογές συστήματος της Nokia. Μετά θα το 'χεις.

Lumia 920 έχεις;

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

το λουμια εχω αλα το αμπερ απνταιτ δεν το εχω απο τι βλεπβ

 

κατεβαζω το sys ποιες εφαρμογεσ να κατεβασω για τι δεν εχει καμια

Edited by impreza_sti
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

το λουμια εχω αλα το αμπερ απνταιτ δεν το εχω απο τι βλεπβ

 

κατεβαζω το sys ποιες εφαρμογεσ να κατεβασω για τι δεν εχει καμια

 

Αν δεν έχεις το Amber update δεν μπορείς να έχεις double tap και γρήγορη ματιά.

Στο SysApp Pusher θα τσεκάρεις όλες τις εφαρμογές που είναι στο system.

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κι εγώ πλέον κάτοχος του 920 από το Σάββατο. Η συσκευή μου είναι ιταλική και με το που την άνοιξα πήρε την amber με data sense, double tap, glance κλπ.

Ολά καλά κι ωραία (κάμερα, οθόνη), τα WP θα τα συνηθίσω (έρχομαι από android στο οποίο είχα κάνει πραγματικά τα πάντα, ώσπου βαρέθηκα τις "μόντες").

Η μπαταρία όμως μεγάλη απογοήτευση μέχρι στιγμής. Μιάμιση μέρα με το ζόρι μετά από 4 φορτίσεις. NFC, GPS κλειστά. Μόνο 2live tile ενεργά. Όλες οι εφαρμογές blocked για background χρήση.

Με κανά 20λεπτο ομιλία και 2-3 SMS, 2g δίκτυο και 1-2 ώρες ίντερνετ μέσω WiFi και 5-6 φωτό το βράδυ με βρίσκει με κανά 25-30%.

Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

 

Γιάννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Είμαι κι εγώ πλέον κάτοχος του 920 από το Σάββατο. Η συσκευή μου είναι ιταλική και με το που την άνοιξα πήρε την amber με data sense, double tap, glance κλπ.

Ολά καλά κι ωραία (κάμερα, οθόνη), τα WP θα τα συνηθίσω (έρχομαι από android στο οποίο είχα κάνει πραγματικά τα πάντα, ώσπου βαρέθηκα τις "μόντες").

Η μπαταρία όμως μεγάλη απογοήτευση μέχρι στιγμής. Μιάμιση μέρα με το ζόρι μετά από 4 φορτίσεις. NFC, GPS κλειστά. Μόνο 2live tile ενεργά. Όλες οι εφαρμογές blocked για background χρήση.

Με κανά 20λεπτο ομιλία και 2-3 SMS, 2g δίκτυο και 1-2 ώρες ίντερνετ μέσω WiFi και 5-6 φωτό το βράδυ με βρίσκει με κανά 25-30%.

Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση.

βελτίωση ΔΕΝ θα δεις..... το lumia υποφέρει από θέμα μπαταρίας. ευτυχώς εγώ που ήρθα από iOS είχα συνηθίσει κάθε βράδυ να το καρφώνω στην πρίζα..... :lol::p

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια του 920 θελει παρα πολλες φορτισεις για να "στρωσει". Εγω ειδα να σταθεροποιείται μετα από 2 μηνες...(με καθημερινη φορτιση). Οποτε περιμενε και θα φτιαξει από μονη της.

 

Αν και θα εχει αναφερθεί εδώ, αλλα εδώ και μια εβδομαδα φορτιζω το κινητο από το usb του pc και όχι από την πριζα, το αφηνω ολο το βραδυ συνδεδεμενο στο pc. Η διαφορα που βλεπω στη διαρκεια της μπαταριας είναι μεγαλη (προς το καλυτερο). Η χρηση που της κανω είναι κάθε μερα ιδια.

 

Η μπαταρία όμως μεγάλη απογοήτευση μέχρι στιγμής. Μιάμιση μέρα με το ζόρι μετά από 4 φορτίσεις. NFC, GPS κλειστά. Μόνο 2live tile ενεργά. Όλες οι εφαρμογές blocked για background χρήση.

Με κανά 20λεπτο ομιλία και 2-3 SMS, 2g δίκτυο και 1-2 ώρες ίντερνετ μέσω WiFi και 5-6 φωτό το βράδυ με βρίσκει με κανά 25-30%.

Ελπίζω να βελτιωθεί η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το πήρα πριν 2 εβδομάδες.

Σήμερα όταν καλώ κάποιον αριθμό,δεν ακούγεται ο ήχος όταν καλείς κάποιον,ούτε η απάντησή του. Μόνο με ανοιχτή ακρόαση μπορώ να μιλήσω. Ούτε ο ήχος από βίντεο που έχω τραβήξει. Λέω μήπως τα παιξε το ηχείο,όμως δεν περιστρέφεται & η οθόνη στο internet.

Αύριο πάω σε κατάστημα της nokia. Αν είναι το ηχείο θα το πάρω την ίδια μέρα μου είπαν. Ομως δεν τους είπα το άλλο με την οθόνη γιατί το παρατήρησα μετά.

Α ρε nokia!!!:angry:

 

 

Σήμερα το πήγα σε κατάστημα nokia. Η απάντησή τους,μετά από έλεγχο,ήταν πλακέτα! Μετά από 15 μέρες θα το πάρω γιατί πρέπει να πάει στα κεντρικά,όπως μου είπαν.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήγα σε κατάστημα nokia. Η απάντησή τους,μετά από έλεγχο,ήταν πλακέτα! Μετά από 15 μέρες θα το πάρω γιατί πρέπει να πάει στα κεντρικά,όπως μου είπαν.

 

Το κοστος?

Link to comment
Share on other sites

Το κοστος?

 

Είναι στην εγγύηση. Δε χρεώνεται. Αλλά δεν ξεκινήσαμε καλά...2η βδομάδα πλακέτα...! Ελπίζω να μην έχει συνέχεια.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Είναι στην εγγύηση. Δε χρεώνεται. Αλλά δεν ξεκινήσαμε καλά...2η βδομάδα πλακέτα...! Ελπίζω να μην έχει συνέχεια.

 

Αγορά από σκρουτζομάγαζο ???

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Αγορά από σκρουτζομάγαζο ???

 

Ναι. Και το προηγούμενο τηλέφωνό μου από κει το πήρα. Δεν είχα πρόβλημα. Λες να ήταν από προβληματική παρτίδα το nokia?

Πάντως & φίλος μου με htc που πήρε από vodafone έχει θεματάκια με το τηλέφωνό του.

& εδώ που τα λέμε είναι καταπληκτικό τηλέφωνο το 920. Η σχέση τιμής προς απόδοση δεν υπάρχει σε άλλη συσκευή. Μένει να εξακριβώσω την αξιοπιστία του μόνο! Αυτό με φοβίζει.

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα, Μολις πριν απο 8 ημερες αγορασα και το δικο μου lumia 920 απο skroutz ολα καλα ωσπου καποια στιγμη εχασε τελειως την συνδεση με το δικτυο κινητης και με καμια προσπαθεια δεν μπορουσε να κανει συνδεση. Σε καμια εταιρια. Το πηγα στη nokia και μου ειπε οτι οντως υπαρχει προβλημα και ειναι θεμα κεραιας η πλακετας. Θα το στειλουν εξωτερικο μου ειπαν. Ζητησα να γινει αντικατασταση με καινουργιο μιας και ειναι 8 ημερων και το σημιωσε το καταστημα στις παρατηρησεις. Υπαρχει περιπτωση να το αλλαξουν? Πάντως 12 με 14 εργασιμες μερες που θα κρατησουν το κινητο για επισκευη πολλες δεν ειναι? Ελπιζω τουλαχιστον να μην ξαναεχει προβλημα..
Link to comment
Share on other sites

Λες να ήταν από προβληματική παρτίδα το nokia?

 

Ειδικά με τα lumia 9xx και τα σκρουτζομάγαζα φαίνεται να είναι αυξημένο πέραν του στατιστικού λάθους το ποσοστό των προβληματικών.... :(

Xiaomi Mi 9T 128GB
Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε ρε παιδια,

σαν παρα πολλοι να εχουν προβληματα και δυστυχως διαβαζω για προβληματα σε πολλους τομεις.

Αν μπορει κανας mod να κανει καμια δημοσκοπιση για να δουμε τι γινετε γιατι στα αντιστοιχα θεματα του 8x kai ativ s δε διαβαζουμε τοσα πολλα.

Να το παρουμε για καλυτερο και να τρεχουμε στη Νοκια δε το λες και οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Τι γινετε ρε παιδια,

σαν παρα πολλοι να εχουν προβληματα και δυστυχως διαβαζω για προβληματα σε πολλους τομεις.

Αν μπορει κανας mod να κανει καμια δημοσκοπιση για να δουμε τι γινετε γιατι στα αντιστοιχα θεματα του 8x kai ativ s δε διαβαζουμε τοσα πολλα.

Να το παρουμε για καλυτερο και να τρεχουμε στη Νοκια δε το λες και οτι καλυτερο

 

Δύσκολο να γίνει τέτοια ψηφοφορία γιατί θα μπαίνει ο καθένας που θέλει να τρολλάρει και δεν βγούν επαρκή συμπεράσματα!

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...