Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού λοιπον όλα τα πολυμέσα αυτά τα έχει εκεί θα μπορούσαν να έδιναν μια αλλη ονομασια στην εφαρμογή .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με την κάμερα δεν τράβηξες το βιντεο ;;

 

Στης φωτογραφίες θα τα βαλει

 

Μια χαρά εγώ το βρισκω πας στο album cameras και τα βρίσκεις όλα εκεί απλα πράγματα.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς σας πρόβλημα με το στίγμα που βγάζει στους χάρτες?

όταν ανοίγω το here maps ή και το gmaps με βγάζει όπου να ναι, από 200-300 μέτρα μέχρι και 1 χλμ μακρυά... πότε δεν είχα τέτοιο πρόβλημα.

στην αρχή υπέθεσα ότι μπορεί να ήταν τυχαίο, αλλά μου το κάνει συνέχεια, μια δυο φορές με το που άνοιξα τον χάρτη, πήγε στο σημείο που είμαι και έφυγε για να κεντράρει αλλού...

 

επανέρχομαι με κατι πιο περιεργο, ενω οπως εγραψα παραπανω δεν μου δινει το στιγμα μου στον χάρτη, αλλά με βγάζει αρκετά πιο μακρυά από ότι είμαι, στο find my phone με βγάζει ακριβώς....

 

καμια απαντηση εδω? μονο εγω εχω προβλημα?:(

Link to comment
Share on other sites

Το GPS του είναι απιστευτο!!

 

σήμα σε δευτερόλεπτα και πολύ καλή πλοήγηση και το καλύτερο είναι ότι είναι δωρεάν!!!

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Παντως κι εγω δεν εχω πρόβλημα με το gps και το χρησιμοποιώ όλη μερα

μαλιστα, δλδ μονο ενα hard reset με σωζει :(

Link to comment
Share on other sites

 

Ζωγραφιά εεε!!! :D

 

Ας μοιάζει με android... Αν μοιάσει και στο λαγκ στο android τότε έφυγα. Αλλα δε νομίζω, η ΜS έχει δείξει ότι ξέρει απο καλογραμμένα OS!

Lumia 1020 προς πώληση. Link
Link to comment
Share on other sites

 

Ζωγραφιά εεε!!! :D

 

Ας μοιάζει με android... Αν μοιάσει και στο λαγκ στο android τότε έφυγα. Αλλα δε νομίζω, η ΜS έχει δείξει ότι ξέρει απο καλογραμμένα OS!

 

προσωπικά δεν μου αρέσει παρά μόνο που έχεις γρήγορες ρυθμίσεις για wifi, flight mode και 3/4G!!!

Link to comment
Share on other sites

Για τις εικόνες το είδα για τα βιντεο που έχω στο skydrive λέω ,πρέπει να έχω την εφαρμογή για να μου τα βγάλει ;

Σου είπα, τα βγάζει όλα δηλ. και τα βίντεο στο Φωτογραφίες->Άλμουμ->Άλμπουμ κάμερας από Skydrive

Εγω που τραβηξα ενα βιντεακι με Nokia camera πως μου αποθηκευτηκε κανονικοτατα στις φωτογραφιες;

Όπως είπα Στα βίντεο βγάζει μόνο ότι έχεις περάσει από πισι. Και τα βίντεο της κάμερας στις φωτογραφίες..Που διαφωνούμε;

μαλιστα, δλδ μονο ενα hard reset με σωζει :(

Φίλε, όχι! Εμένα το Gps κλείδωνε σε 3-4 δευτερόλεπτα και ξαφνικά λίγο πριν την amber που από Nokia έγιναν Here τα παιξε εντελώς! Φαντάζομαι ότι δεν έφταιγε αυτό βέβαια..Πέρασαν 2-3 βδομάδες που με έβγαζε όπου ήθελε, ενώ το Here drive συχνά έψαχνε απεγνωσμένα για σήμα.. Τελικά μια μέρα έγινε όπως πριν (σχεδόν). Δε θα ξεχάσω ακόμα, ότι όταν το είχα τις πρώτες μέρες, λειτουργούσε με ακρίβεια 1-2 μέτρων!

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

Ρε σύντρφοι, έχω ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση..

 

Προσπαθώ να συγχρονίσω ένα μειλ το οποίο ειναι απο Webmail.. Αν δε κάνω λάθος λέγονται POP ή IMAP..

Επειδή είναι της δουλειάς και θέλω να το συγχρονίσω με το κινητό, έχω ένα πρόβλημα.. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΩ!!

 

:) Βασικά έχω φτάσει μέχρι το σημείο που πας μέχρι το email+λογαριασμοι > προσθήκη > σύνθετη ρύθμιση... Και κάπου εκεί, χάνω το σύμπαν..

 

Το έχω γκουγκλάρει το θέμα και δε βρήκα τίποτα, γιατί είμαι της άποψης οτι εδώ πρέπει να απασχολούμαστε για λύσεις που δε βρήκαμε με μια απλή αναζήτηση στο google και όχι αστεία πράγματα... Εχει κανεις κατι υπόψην του ρε σύντροφοι και συντρόφισσες;

Link to comment
Share on other sites

Ρε σύντρφοι, έχω ένα θέμα που σηκώνει συζήτηση..

 

Προσπαθώ να συγχρονίσω ένα μειλ το οποίο ειναι απο Webmail.. Αν δε κάνω λάθος λέγονται POP ή IMAP..

Επειδή είναι της δουλειάς και θέλω να το συγχρονίσω με το κινητό, έχω ένα πρόβλημα.. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΣΥΓΧΡΟΝΙΣΩ!!

 

:) Βασικά έχω φτάσει μέχρι το σημείο που πας μέχρι το email+λογαριασμοι > προσθήκη > σύνθετη ρύθμιση... Και κάπου εκεί, χάνω το σύμπαν..

 

Το έχω γκουγκλάρει το θέμα και δε βρήκα τίποτα, γιατί είμαι της άποψης οτι εδώ πρέπει να απασχολούμαστε για λύσεις που δε βρήκαμε με μια απλή αναζήτηση στο google και όχι αστεία πράγματα... Εχει κανεις κατι υπόψην του ρε σύντροφοι και συντρόφισσες;

 

ποιος είναι ο διακομιστής εισερχομένων που θα έβαζες και στο outlook στον υπολογιστή σου; ποιος είναι ο διακομιστής εξερχομένων;

Ξέρεις τον κωδικό σου;;

 

Αν τα ξέρεις όλα αυτά μπορείς να το ρυθμίσεις..!!!

 

Εγώ το έχω ρυθμίσει να λαμβάνει μόνο, αλλά δεν με πειράζει επειδή σπάνια απαντάω σε κάτι εκτός γραφείου...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση σε οσους ειχαν voda συσκευη και απο branded την γυρισαν σε unbranded,ειδαν διαφορα στην αποδοση της μπαταριας μετα την αλλαγη,και αν ναι σε ποια CV???εχω διαβασει οτι οι Γερμανικες CV ρομ ειναι απο της καλυτερες......

τωρα για την Ελληνικη δεν ξερω ποσο καλη η οχι ειναι,γιαυτο θελω και την αποψη απο καποιους που κανανε την αλλαγη

Link to comment
Share on other sites

ποιος είναι ο διακομιστής εισερχομένων που θα έβαζες και στο outlook στον υπολογιστή σου; ποιος είναι ο διακομιστής εξερχομένων;

Ξέρεις τον κωδικό σου;;

 

Αν τα ξέρεις όλα αυτά μπορείς να το ρυθμίσεις..!!!

 

Εγώ το έχω ρυθμίσει να λαμβάνει μόνο, αλλά δεν με πειράζει επειδή σπάνια απαντάω σε κάτι εκτός γραφείου...

 

Αδερφε, επειδη απο αυτά που με ρωτάς, δεν ξέρω τι τύφλα μου (εκτός απο το κωδικό μου δηλαδή:p ), παρατήρησα οτι είμαστε συντοπίτες.. Να βρεθούμε μια στα Λιοντάρια να κεράσω ένα καφέ να μου το ρυθμίσεις εσύ;; :lol::lol::lol::lol:

 

Βασικά οι διακομιστές με μπέρδεψαν λίγο..

Link to comment
Share on other sites

 

Φίλε, όχι! Εμένα το Gps κλείδωνε σε 3-4 δευτερόλεπτα και ξαφνικά λίγο πριν την amber που από Nokia έγιναν Here τα παιξε εντελώς! Φαντάζομαι ότι δεν έφταιγε αυτό βέβαια..Πέρασαν 2-3 βδομάδες που με έβγαζε όπου ήθελε, ενώ το Here drive συχνά έψαχνε απεγνωσμένα για σήμα.. Τελικά μια μέρα έγινε όπως πριν (σχεδόν). Δε θα ξεχάσω ακόμα, ότι όταν το είχα τις πρώτες μέρες, λειτουργούσε με ακρίβεια 1-2 μέτρων!

 

δεν ξέρω αλλά σίγουρα εχω πρόβλημα.

σήμερα ενεργοποίησα το here drive, την μια δεν έβρισκε δορυφόρους, το έκλεισα. το άνοιξα, βρήκε, αλλά όσο κινούμουν το βελάκι έμενε σταθερό, το έκλεινα το άνοιγα, αν έβρισκε δορυφόρο με έδειχνε πάλι στάσιμο....

και κάτι ακομα, δεν μου το κάνει μόνο με τους χάρτες της νοκια αλλά και με τους gmaps.

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Αδερφε, επειδη απο αυτά που με ρωτάς, δεν ξέρω τι τύφλα μου (εκτός απο το κωδικό μου δηλαδή:p ), παρατήρησα οτι είμαστε συντοπίτες.. Να βρεθούμε μια στα Λιοντάρια να κεράσω ένα καφέ να μου το ρυθμίσεις εσύ;; :lol::lol::lol::lol:

 

Ευχαρίστως!! μιλάμε με PM!!! :)

 

Λοιπόν έβαλα το Bing Weather και με κλειστό wifi/3g/GSM μου έφαγε σε 6 ώρες το 50% της μπαταρίας!!! οπότε το έσβησα με τη μία!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβαλα το Bing Weather και με κλειστό wifi/3g/GSM μου έφαγε σε 6 ώρες το 50% της μπαταρίας!!! οπότε το έσβησα με τη μία!!!

 

Το έχω κι εγώ και δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι... :blink:

Ποιος ξέρει τι κολλήματα παθαίνουν ώρες-ώρες... :mad:

:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαρίστως!! μιλάμε με PM!!! :)

 

Λοιπόν έβαλα το Bing Weather και με κλειστό wifi/3g/GSM μου έφαγε σε 6 ώρες το 50% της μπαταρίας!!! οπότε το έσβησα με τη μία!!!

Μπορεί να φταίει ότι τα είχες όλα κλειστά, μπορεί να το είχες ρυθμισμένο να ανανεώνει συχνά τον καιρό και να προσπαθούσε συνέχεια...

κανε ένα σοφτ ρισετ και άνοιξε τουλάχιστον τα δεδομένα (εξ' άλλου εφαρμογή καιρού χωρίς δεδομένα καλύτερα να ,μην την εχεις :) ) και παρακολουθα το.

 

από την άλλη μπορεί να είναι και τυχαίο... τα έχει αυτά τα θέματα με την μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κι εγώ και δεν μου έχει παρουσιάσει κάτι... :blink:

Ποιος ξέρει τι κολλήματα παθαίνουν ώρες-ώρες... :mad:

 

Πρώτη φορά μου το κάνει αυτό, απλώς είχα εγκαταστήσει αυτό τελευταίο γι' αυτό βγάζω αυτό το συμπέρασμα!

 

Μπορεί να φταίει ότι τα είχες όλα κλειστά, μπορεί να το είχες ρυθμισμένο να ανανεώνει συχνά τον καιρό και να προσπαθούσε συνέχεια...

κανε ένα σοφτ ρισετ και άνοιξε τουλάχιστον τα δεδομένα (εξ' άλλου εφαρμογή καιρού χωρίς δεδομένα καλύτερα να ,μην την εχεις :) ) και παρακολουθα το.

 

από την άλλη μπορεί να είναι και τυχαίο... τα έχει αυτά τα θέματα με την μπαταρια.

 

Τα δεδομένα τα έχω πάντα ανοικτά απλώς όχι το βράδυ που το έχω στο κομοδίνο και είναι όλα κλειστά (3G/GSM/WiFi), γι' αυτό και απόρησα που μου έφαγε τη μπαταρία.. Μετά την Black δεν είχα ποτέ battery drain!!!

 

 

 

 

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις αλλά το έσβησα!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα..εδω και 2 περιπου μηνες δεν μου εχει ερθει καμια ενημερωση για εφαρμογες..το αγορι μου ειναι και αυτος κατοχος 920 προελευσης βελγιου και το δικο μου ιταλιας..σημερα το πρωι του ηρθαν 10 ενημερωσεις απο διαφορες εφαρμογες εκ των οποιων οι 2 ηταν ''ελεγχος μνημης,αφη"...πρεπει να κανω κατι για να μου ερθουν οι ενημερωσεις γιατι ακομα και τις εφαρμογες που εχω αναγκαστικα τις ενημερωνω χειροκινητα..!επισης εχω ακομα ενα προβλημα:στο facebook τις φωτογραφιες, μου τις δειχνει πολυ zoomαρισμενες με αποτελεσμα πχ αν ειναι 2 προσωπα στην φωτο να φαινεται μονο το ενα..παλαιοτερα δεν το εκανε..πατησα εγω κατι καταλαθος στις ρυθμισεις του κινητου η ειναι αλλο προβλημα?(το εχω απεγκαταστησει-εγκαταστησει πολλες φορες και παλι το ιδιο)..ευχαριστω..!
Link to comment
Share on other sites

κάνε εγκατάσταση το sysapp pusher (http://www.windowsphone.com/el-gr/store/app/sysapp-pusher/19d44d9e-f18e-4df1-9bce-36335242ed2e) κι εμένα Ιταλικό είναι και όλα ΟΚ!! :)
Link to comment
Share on other sites

Με το sysappusher εγώ κάνω δουλεια μια χαρά της αναβάθμισε

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...