Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν χθες βραδυ εκλεισα δεδομενα,wifi,bluetooth,nfc,το γυρισα και σε 2G και παρακολούθησα την μπαταρία,και την καταναλωση...ειχε 84% και το πρωί μετά απο περίπου 7 ώρες είχε φτάσει στο 81%...μηδενικη κατανάλωση....μετα ασχολήθηκα λίγο με το κινητό και σε διάστημα 2,5 ωρών είχε κατέβει στο 39%...ανοιγμενα μόνο τα δεδομενα και το 3G....εγω παντός βλεπω ότι σε αυτο το διάστημα κατανάλωσε 42% μπαταρία,που πιστεύω ότι είναι και πάλι μεγάλο ποσοστό....δηλ με 100% μπαταρία,το κινητό δεν σου δινει περισσότερο απο 4 ώρες ότι και αν κάνεις....

 

 

 

 

 

 

ποσα κινητά υπάρχουν που σου δίνουν πάνω απο 4ωρες ανοιχτεί οθόνη;

 

 

 

Λίγα

 

 

 

Ούτε galaxy s3 ούτε HTC one X πάντως..

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα..!παρατηρησα τωρα τελευταια πως οταν μπαινω στο facebook σε μια φωτογραφια μου την δειχνει πολυ ζουμαρισμενη με αποτελεσμα μερικες φορες να μην φαινεται καν το προσωπο..το facebook το απεγκατεστησα και το ξαναεγκατεστησα αλλα τιποτα..κατεβασα αλλα 2-3 για να δω,και σε αυτα το ιδιο..τι μπορει να συμβαινει..?
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει στα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ βλέπω LUMIA 620 και 625 ή 920 και 925. Αυτό το 5 στο τέλος τα διαφοροποιοί σε κάτι συγκεκριμένο; Ας πούμε έχω παρατηρήσει ότι τα 620 είναι 3G και τα 625 4G KOK... Ισχύει;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει στα μοντέλα της ΝΟΚΙΑ βλέπω LUMIA 620 και 625 ή 920 και 925. Αυτό το 5 στο τέλος τα διαφοροποιοί σε κάτι συγκεκριμένο; Ας πούμε έχω παρατηρήσει ότι τα 620 είναι 3G και τα 625 4G KOK... Ισχύει;

 

Είναι διαφορετικά μοντέλα.. Τα 5αρια είναι μεταγενεστερα μοντέλα.. Άλλα κινητά εντελώς..

Link to comment
Share on other sites

Είναι διαφορετικά μοντέλα.. Τα 5αρια είναι μεταγενεστερα μοντέλα.. Άλλα κινητά εντελώς..

 

Ναι-ναι. Αυτό φαίνεται με το 525, ίδιο με 1 ram, 625, ίδιο με μεγάλη οθόνη και 4g, και το 925, άλλο design και hardware στα σημεία... :lol:

Revisited εκδόσεις είναι με μικρό αλλαγές... ;)

Edited by MIXOStsi
:rtfm:
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να κατεβασω εφαρμογες που λειπουν απο το ελληνικο store?

 

Mε κάποιον proxy server. Ή με desktop εφαρμογές τύπου fiddler2 κλπ

 

Yπάρχει και αυτό, αλλά εγώ δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Δοκίμασέ το πάντως

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,χθες κατέβασα το nokia care suite,αλλα όσες φορές συνδεσα την συσκευή δεν την εβρισκε με τπτ....

καμιά,ιδέα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,χθες κατέβασα το nokia care suite,αλλα όσες φορές συνδεσα την συσκευή δεν την εβρισκε με τπτ....

καμιά,ιδέα;;;;

 

Αν κατέβασες μόνο το stand alone .msi αρχείο ειναι φυσιολογικό να μη βρίσκει τπτ, καθώς για όλα τα windows εκτός των 8 χρειάζονται drivers. Πήγαινε ********* και κατέβασε το φουλ πακέτο που περιλαμβάνει και drivers.

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η αναφορά σε ιστοσελίδες που διακινούν παράνομο περιεχόμενο
Link to comment
Share on other sites

Κάτι για αυτό κανείς;

2 βδομάδες με τη black και έχω να πω τα εξής:

 

1. Ο ήχος στα μηνύματα ΔΕΝ ακούγεται ολόκληρος, αλλά περίπου στα 10'' σταματάει

2. Αν τύχει να ρθει μήνυμα και το δω με τη μια, ο ήχος ΔΕΝ σταματάει μέχρι να περάσουν τα περίπου 10''

Έχει κανείς λύση σ αυτά;

YΓ. Υπάρχει απάντηση και για αυτό; Όταν είναι κλειστό το κινητό να προωθούνται οι κλήσεις σε άλλο αριθμό. Πώς γίνεται να το επιλέξω; Βρήκα που γίνεται η προώθηση, αλλά το θέμα είναι ότι μόλις το ενεργοποιήσεις ισχύει από εκείνη τη στιγμή..]

Oὐκ ἐν τῷ πολλῷ τὸ εὖ..
Link to comment
Share on other sites

2 βδομάδες με τη black και έχω να πω τα εξής:

 

1. Ο ήχος στα μηνύματα ΔΕΝ ακούγεται ολόκληρος, αλλά περίπου στα 10'' σταματάει

2. Αν τύχει να ρθει μήνυμα και το δω με τη μια, ο ήχος ΔΕΝ σταματάει μέχρι να περάσουν τα περίπου 10''

Έχει κανείς λύση σ αυτά; Γιατί αν δεν υπάρχει λύση μιλάμε για "βλακ"-update. Τίποτα ουσιαστικό, με 2-3 προσθήκες που κι αυτές έχουν θέματα.

 

Και κάτι έξτρα. Το quiet hours είναι η χειρότερη και πιο αναξιόπιστη εφαρμογή που υπάρχει. Εξαιτίας της σήμερα έχασα 7 επίγουσες κλίσεις και 3 μηνύματα!:mad:

 

:shoot::kill: Black Update :rocket::whip:

 

1. Ρε αδερφέ... Όλοι οι ήχοι, σε όλα τα κινητά, για τα μηνυματα, δε κρατάνε πάνω απο 1 άντε το ΠΟΛΥ 2 δευτερόλεπτα... Εσύ τι το θες πάνω απο 10 δευτερόλεπτα;; Εντάξει, καταλαβαίνω οτι είναι βίτσιο και το γουστάρεις να βαράει κανά 10λεπτο.. Αλλά δεν ειναι δυσλειτουργία του τηλεφώνου αυτή! Έτσι ειναι ΟΛΑ τα κινητά του κόσμου τα τελευταία χρόνια! Προφανώς αν βάλεις ολόκληρο τραγούδι στο εισερχόμενο μηνυμα, δε θα προλάεις να ακουσεις ουτε μισό στίχο.. Αλλά η ΝΟΚΙΑ σκέφτεται (και καλά κάνει), οτι ποιος λογικός θα βάλει εναν ηχο πάνω απο 10 δευτερόλεπτα για εισερχόμενο μηνυμα..

2. Αυτό δε μου φαίνεται λογικό.. Δοκίμασε ένα soft-reset..

 

Παιδιά, μην καταβαραθρώνεται ένα κινητό ή ένα λειτουργικο και γενικά ένα τηλέφωνο, επειδή κάποια λειτουργία που έχει δε σας βολεύει ή κάποια εφαρμογή δε σας καλύπτει... Είναι κρίμα

Link to comment
Share on other sites

παιδια το ειδε κανεις???

 

το κατεβαζω τωρα...2.5Gb space και η εγκατασταση θελει γυρω στη μιαμιση ωρα.

Εδω και μια ωρα που κατεβαζω εφτασε στο 75%

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική ρομ υποστηρίζει 4G???Σκέφτομαι να βγαλω την ρομ της Voda....

και κάτι αλλο,αν αλλαξουμε ρομ,σε μελλοντικο update θα ξαναπεράσει την αρχική ρομ,η αυτη που θα του έχω βάλει;;;

Ευχαριστώ....

Link to comment
Share on other sites

Η Ελληνική ρομ υποστηρίζει 4G???Σκέφτομαι να βγαλω την ρομ της Voda....

και κάτι αλλο,αν αλλαξουμε ρομ,σε μελλοντικο update θα ξαναπεράσει την αρχική ρομ,η αυτη που θα του έχω βάλει;;;

Ευχαριστώ....

 

4G κανονικοτατα.

Όλα τα updates θα έρχονται βάσει της rom που θα φλασαρεις.

Μόνον αν κάνεις forced update με το nokia software updater (nsu) θα πάρεις παλι rom που θα προοριζόταν εξ αρχής για τη συσκευή σου (π.χ. vodafone branded ή π.χ. unbranded άλλης χώρας)

Link to comment
Share on other sites

4G κανονικοτατα.

Όλα τα updates θα έρχονται βάσει της rom που θα φλασαρεις.

Μόνον αν κάνεις forced update με το nokia software updater (nsu) θα πάρεις παλι rom που θα προοριζόταν εξ αρχής για τη συσκευή σου (π.χ. vodafone branded ή π.χ. unbranded άλλης χώρας)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση...βασικα κι μια αλλη ερώτηση θέλω να κάνω....αν βαλω την Ελληνική ρομ,λογικά θα έχει το data sence,και σε σχέση με την ρομ της Voda είναι καλύτερη,και γενικά αξιζει η αλλαγη;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακριβως τι είναι το photobeamer. Το έτρεξα αλλα δεν εβγαλα ακρη. Εσείς;

 

 

Επιδης, Είναι της Nokia ή third-party?

 

 

Ευχαριστώ!

 

 

βαζεις στον υπολογιστή σου η όποια οθόνη έχει σύνδεση στο ίντερνετ την διεύθυνση http://www.photobeamer.com και σου βγαζει ένα κωδικό το σκανάρεις με το κινητό σου και δείχνεις της φωτο απο το κινητό σου στην οθόνη.

 

 

 

Δες και βιντεο στο YouTube.

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση...βασικα κι μια αλλη ερώτηση θέλω να κάνω....αν βαλω την Ελληνική ρομ,λογικά θα έχει το data sence,και σε σχέση με την ρομ της Voda είναι καλύτερη,και γενικά αξιζει η αλλαγη;;;

 

Data sense φυσικά θα εχεις.

Επίσης θα ξεφορτωθεις το bloat της vodafone και θα παίρνεις updates πιο άμεσα, καθώς δεν θα μεσολαβεί έλεγχος κ έγκριση της voda.

Για εμένα αξίζει η αλλαγή, αρκεί να είσαι σίγουρος για το τί και πώς θα φλασαρεις.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Data sense φυσικά θα εχεις.

Επίσης θα ξεφορτωθεις το bloat της vodafone και θα παίρνεις updates πιο άμεσα, καθώς δεν θα μεσολαβεί έλεγχος κ έγκριση της voda.

Για εμένα αξίζει η αλλαγή, αρκεί να είσαι σίγουρος για το τί και πώς θα φλασαρεις.

 

Μέσω του Nokia Care Suite θα φλασσρω....το πως δεν νομίζω να είναι και τπτ,το ιδιαίτερο....θα τα καταφέρω....θα,θυμηθώ τα παλιά που φλασαρα στα HTC και QTEK....τωρα μια τελευταία ερώτηση...ποια είναι η Ελληνική ρομ Black???

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του Nokia Care Suite θα φλασσρω....το πως δεν νομίζω να είναι και τπτ,το ιδιαίτερο....θα τα καταφέρω....θα,θυμηθώ τα παλιά που φλασαρα στα HTC και QTEK....τωρα μια τελευταία ερώτηση...ποια είναι η Ελληνική ρομ Black???

 

059R7X8 RM-821 VAR EU GR CV RED

059R818 RM-821 VAR EU GR CV YELLOW

059R7Q3 RM-821 VAR EU GR CV BLACK

059R7W7 RM-821 VAR EU GR CV WHITE

 

Αυτά είναι τα ελληνικά product codes.

Link to comment
Share on other sites

059R7X8 RM-821 VAR EU GR CV RED

059R818 RM-821 VAR EU GR CV YELLOW

059R7Q3 RM-821 VAR EU GR CV BLACK

059R7W7 RM-821 VAR EU GR CV WHITE

 

Αυτά είναι τα ελληνικά product codes.

 

Ευχαριστώ και πάλι.....να,ρωτήσω κι κάτι άσχετο τώρα,γιατι με τα χρωματα δεν μου έχει κάτσει και πολύ καλσ....εγω έχω μαύρο 920,και πρέπει να φλασαρω την αντίστοιχη ρομ για μαύρη συσκευή....τωρα,αν εγώ ,λέω τώρα θελήσω να φλασαρω π.χ την κοκκινη τι θα γινει;;;

Ποτέ δεν κατάλαβα αυτο με τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ και πάλι.....να,ρωτήσω κι κάτι άσχετο τώρα,γιατι με τα χρωματα δεν μου έχει κάτσει και πολύ καλσ....εγω έχω μαύρο 920,και πρέπει να φλασαρω την αντίστοιχη ρομ για μαύρη συσκευή....τωρα,αν εγώ ,λέω τώρα θελήσω να φλασαρω π.χ την κοκκινη τι θα γινει;;;

Ποτέ δεν κατάλαβα αυτο με τα χρωματα

 

Ουτε εγώ το έχω κατανοήσει. Έχω δει σε φόρουμ κάποιους να γράφουν οτι αναλόγως του χρωματος της συσκευής αντιστοιχεί και συγκεκριμένο προφίλ χρωματος οθόνης, δηλαδή αποδίδονται ελαφρώς διαφορετικά τα χρώματα σε μια μαύρη και σε μια λευκή συσκευή, ΑΛΛΑ κανεις δεν το επιβεβαιώνει με πηγές αυτό. Άλλοι γράφουν οτι απλως αλλαζει το χρωμα των tiles στο πρωτο boot, για να ταιριαζει περισσότερο στο χρωμα της καθε συσκευης (πιο πιθανό, καθώς κάτι τέτοιο συνέβαινε και στα symbian περίπου).

Πάντως δεν "παθαίνει" κάτι η συσκευή αν φλασαρεις rom άλλου χρώματος.

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...