Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 920 Μέρος ΙΙ


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δηλαδή snooze δεν έχει παιδιά..????

 

Σου βγάζει κουμπί στην οθόνη για αναβολή. Αν εννοείς με hardware κουμπί, μάλλον όχι

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπορείτε να βάλετε συνεχόμενα ξυπνητήρια.

 

Μπορείς να βάλεις πολλά διαφορετικά ξυπνητήρια. Δεν ξέρω αν έχει κάποιο όριο

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Χθές το απόγευμα μου ήρθε και μένα με courier. Σε μαύρο χρώμα, ιταλικό. Το κινητό το ήξερα ήδη αφού το έχει ο αδερφός μου από το καλοκαίρι. Οι εντυπώσεις μου είναι μόνο θετικές και συμφωνώ με όσους και σε όσα το έχουν εκθιάσει.

Με λίγα λόγια, "ΝΟΚΙΑ" σε όλα του.

Να ρωτήσω κάτι: Στην συσκευασία του στο μοντέλο γράφει "920.1", ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτό;

Ευχαριστώ

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Χθές το απόγευμα μου ήρθε και μένα με courier. Σε μαύρο χρώμα, ιταλικό. Το κινητό το ήξερα ήδη αφού το έχει ο αδερφός μου από το καλοκαίρι. Οι εντυπώσεις μου είναι μόνο θετικές και συμφωνώ με όσους και σε όσα το έχουν εκθιάσει.

Με λίγα λόγια, "ΝΟΚΙΑ" σε όλα του.

Να ρωτήσω κάτι: Στην συσκευασία του στο μοντέλο γράφει "920.1", ξέρει κάποιος τι σημαίνει αυτό;

Ευχαριστώ

 

το.1 που λες έχει να κάνει με γεωγραφικούς προσδιορισμούς, τίποτα παραπάνω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω μπερδευτεί λίγο με τα διάφορα reviews που διάβασα για το 920. το google calendar και οι επαφες google που χρησιμοποιώ σε tablet συγχρονίζονται με το ημερολογιο του lumia 920?
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε την gdr3 preview μετά θα πάρει το τηλέφωνο την αναβάθμιση τής νοκια;

 

Ναι, κανονικά

Τρέχουσα συσκευή: Huawei P30 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε την gdr3 preview μετά θα πάρει το τηλέφωνο την αναβάθμιση τής νοκια;

 

Και την αναβάθμιση της Nokia και την επίσημη full εκδοση της GDR3 (γιατί προς το παρόν είμαστε σε developer preview και θα προστεθούνε μερικά extras ακόμα όπως στο HTC 8X που έχει αναβαθμιστεί επίσημα).

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια καλημερα. Σημερα το πηρα κ εγω. Δεν θα αρχισω τα συνηθισμενα, καλο, τελειο κτλ. Απλα φανταστικο!!

Ελπιζω να με ανεχτειτε για 2-3 μερες με τις ερωτησεις μου μεχρι να το μαθω, εχω ηδη μερικες...:(:(

Καταρχας εστειλα απο το παλιο μου nokia καποιες φωτογραφιες κ βιντεο μεσω bt. Που ειναι????!! Ψαχνω να τις βρω αλλα τιποτα..

Με λιγα λογια που αποθηκευονται κ που ειναι η "εκθεση" που ειχαμε στα παλια nokia?

Mετα μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη εφαρμογη που να περιλαμβανει ανοιγμα κλεισιμο wi-fi, ενεργοποιηση απενεργοποιηση αθορυβου προφιλ, ανοιγμα κλεισιμο bt, ανοιγμα κλεισιμο δεδομενων, ολα μαζι σε μια εφαρμογη ωστε να την βαλω στην αρχικη οθονη?

Μια εφαρμογη που να μου δειχνει ποσα mb εχω ακομα υπολοιπομενα στο προγραμμα vodafone που εχω?

Κ τελος (προς το παρον) Οτι κ αν προσπαθω να στειλω απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο μεσω bt με το που ξεκιναει η αποστολη κ παταω αποδοχη, μου πεταει μνμ οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος κ σταματαει..Τι εχω κανει λαθος??

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια καλημερα. Σημερα το πηρα κ εγω. Δεν θα αρχισω τα συνηθισμενα, καλο, τελειο κτλ. Απλα φανταστικο!!

Ελπιζω να με ανεχτειτε για 2-3 μερες με τις ερωτησεις μου μεχρι να το μαθω, εχω ηδη μερικες...:(:(

Καταρχας εστειλα απο το παλιο μου nokia καποιες φωτογραφιες κ βιντεο μεσω bt. Που ειναι????!! Ψαχνω να τις βρω αλλα τιποτα..

Με λιγα λογια που αποθηκευονται κ που ειναι η "εκθεση" που ειχαμε στα παλια nokia?

Mετα μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη εφαρμογη που να περιλαμβανει ανοιγμα κλεισιμο wi-fi, ενεργοποιηση απενεργοποιηση αθορυβου προφιλ, ανοιγμα κλεισιμο bt, ανοιγμα κλεισιμο δεδομενων, ολα μαζι σε μια εφαρμογη ωστε να την βαλω στην αρχικη οθονη?

Μια εφαρμογη που να μου δειχνει ποσα mb εχω ακομα υπολοιπομενα στο προγραμμα vodafone που εχω?

Κ τελος (προς το παρον) Οτι κ αν προσπαθω να στειλω απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο μεσω bt με το που ξεκιναει η αποστολη κ παταω αποδοχη, μου πεταει μνμ οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος κ σταματαει..Τι εχω κανει λαθος??

 

1) Για τις φωτογραφίες πας στην επιλογή "Φωτογραφίες",

2)Δεν εχει προφιλ το Lumia. Αν πατήσεις τα πλήκτρα έντασης και μετα την καμπάνα επάνω δεξια στην οθονη απενεργοποιειται ο ηχος και μένει η δόνηση, αρκει να τα έχεις και τα δυο ενεργοποιημένα,

3) Για τα Mb κατέβασε την εφαρμογή Data sense,

4) Η εφαρμογη "connectivity" θα σου κάνει αυτά που ζητάς.

Link to comment
Share on other sites

1) Για τις φωτογραφίες πας στην επιλογή "Φωτογραφίες",

2)Δεν εχει προφιλ το Lumia. Αν πατήσεις τα πλήκτρα έντασης και μετα την καμπάνα επάνω δεξια στην οθονη απενεργοποιειται ο ηχος και μένει η δόνηση, αρκει να τα έχεις και τα δυο ενεργοποιημένα,

3) Για τα Mb κατέβασε την εφαρμογή Data sense,

4) Η εφαρμογη "connectivity" θα σου κάνει αυτά που ζητάς.

 

Mαλλον ειμαι χαζος κ δεν καταλαβαινω..Παω στις φωτογραφιες κ δεν υπαρχει τιποτα..

Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες/Αλμπουμ/Αποθηκευμένες φωτογραφίες...

Mου εχει αλμπουμ καμερας, αλμπουμ, ημερομηνια, ατομα.

Στο αλμπουμ καμερας ειναι κενο, μιας κ δεν εχω βγαλει ακομα φωτο, στο αλμπουμ εχουν περαστει οι φωτο απο το προφιλ του fb, κ τα αλλα δυο κενα.

Επιλογη αποθηκευμενες φωτο πουθενα...:(

 

Ωπα!! Τωρα εστειλα μια μεμωνομενα κ μου την εμφανισε...Ολες οι αλλες που εστελνα σας χαζος χθες μιση ωρα, που διαολο πηγαν??

Edited by pathos
Link to comment
Share on other sites

Για κάνε μια επανεκκίνηση... Και θα στις εμφανισει. Έτσι έκανε και μένα την πρώτη φορά που έστειλα με Bluetooth.
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακια καλημερα. Σημερα το πηρα κ εγω. Δεν θα αρχισω τα συνηθισμενα, καλο, τελειο κτλ. Απλα φανταστικο!!

Ελπιζω να με ανεχτειτε για 2-3 μερες με τις ερωτησεις μου μεχρι να το μαθω, εχω ηδη μερικες...:(:(

Καταρχας εστειλα απο το παλιο μου nokia καποιες φωτογραφιες κ βιντεο μεσω bt. Που ειναι????!! Ψαχνω να τις βρω αλλα τιποτα..

Με λιγα λογια που αποθηκευονται κ που ειναι η "εκθεση" που ειχαμε στα παλια nokia?

Mετα μπορειτε να μου προτεινετε μια καλη εφαρμογη που να περιλαμβανει ανοιγμα κλεισιμο wi-fi, ενεργοποιηση απενεργοποιηση αθορυβου προφιλ, ανοιγμα κλεισιμο bt, ανοιγμα κλεισιμο δεδομενων, ολα μαζι σε μια εφαρμογη ωστε να την βαλω στην αρχικη οθονη?

Μια εφαρμογη που να μου δειχνει ποσα mb εχω ακομα υπολοιπομενα στο προγραμμα vodafone που εχω?

Κ τελος (προς το παρον) Οτι κ αν προσπαθω να στειλω απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο μεσω bt με το που ξεκιναει η αποστολη κ παταω αποδοχη, μου πεταει μνμ οτι δεν υπαρχει διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος κ σταματαει..Τι εχω κανει λαθος??

 

Για τα mb πήρα τηλ τη vodafone & μου έστειλαν σε μήνυμα μία url την οποία αποθήκευσα στον explorer στα αγαπημένα & από εκεί βλέπω τα υπολοιπόμενα λεπτά ομιλίας & internet που έχω. Δεν υπάρχει εφαρμογή στο store όπως στο android αλλά & με αυτόν τον τρόπο είμαι πλήρως καλλημένος!

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Για τα mb πήρα τηλ τη vodafone & μου έστειλαν σε μήνυμα μία url την οποία αποθήκευσα στον explorer στα αγαπημένα & από εκεί βλέπω τα υπολοιπόμενα λεπτά ομιλίας & internet που έχω. Δεν υπάρχει εφαρμογή στο store όπως στο android αλλά & με αυτόν τον τρόπο είμαι πλήρως καλλημένος!

 

πως δεν υπάρχει ρε παιδιά??

όπως είπε και ένα παιδί προηγουμένως υπάρχει το data sense αποκλειστικα για Lumia συσκευές στο store όπου είναι πολύ καλύτερο απο αντίστοιχες εφαρμογές του android

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

πως δεν υπάρχει ρε παιδιά??

όπως είπε και ένα παιδί προηγουμένως υπάρχει το data sense αποκλειστικα για Lumia συσκευές στο store όπου είναι πολύ καλύτερο απο αντίστοιχες εφαρμογές του android

 

Ισχύει αλλα μόνο για τα mb. Όχι για το υπόλοιπα λεπτά ομιλίας.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλα μόνο για τα mb. Όχι για το υπόλοιπα λεπτά ομιλίας.

 

αν εχεις whats up υπαρχει εφαρμογη στο store για τα παντα

Link to comment
Share on other sites

αν εχεις whats up υπαρχει εφαρμογη στο store για τα παντα

 

Ναι αλλά ο φίλος ζητάει για vodafone. Ούτε για wind υπάρχει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια μεχρι τωρα. Αν μπορουσατε να με βοηθησετε κ με το προβλημα με το bt, κ να μου πειτε κ μια καλη εφαρμογη για fb θα ειμαι σε καλο δρομο..
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αλλα μόνο για τα mb. Όχι για το υπόλοιπα λεπτά ομιλίας.

 

ναι για Mb αναφερθηκα και εγω

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχαριστω για τη βοηθεια μεχρι τωρα. Αν μπορουσατε να με βοηθησετε κ με το προβλημα με το bt, κ να μου πειτε κ μια καλη εφαρμογη για fb θα ειμαι σε καλο δρομο..

 

Τι πρόβλημα έχεις με το bt?

JDB Facebook. Μακράν το καλύτερο σε θέμα ειδοποιήσεων. Βαλε και το Facebook beta.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι πρόβλημα έχεις με το bt?

JDB Facebook. Μακράν το καλύτερο σε θέμα ειδοποιήσεων. Βαλε και το Facebook beta.

Οτι και αν προσπαθω να στειλω απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο ενω το βρισκει και ξεκιναει την αποστολη αμεσως μου πεταει μηνυμα οτι ο αποθηκευτικος χωρος ειναι ανεπαρκης..

Edited by impreza_sti
Απαγορεύεται η γραφή τύπου sms
Link to comment
Share on other sites

Οτι κ αν προσπαθω να στειλω απο τον υπολογιστη στο τηλεφωνο ενω το βρισκει κ ξεκιναει την αποστολη αμεσως μου πεταει μνμ οτι ο αποθηκευτικος χωρος ειναι ανεπαρκης..

 

βεβαιώσου ότι έχεις χώρο στο 920. Κοίτα το μέγεθος του αρχείου που θέλεις να στείλεις. Προσπάθησε να στείλεις κι άλλους τύπους (πχ world). Δοκίμασε να στείλεις από το 920 στο pc. Δοκίμασε να στείλεις από άλλη συσκευή (πχ κινητό) στο 920

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...