Jump to content

Alcatel One Touch M’Pop (OT-5020x)


raptor350
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το έχει πάρει κανείς να μας πει εντυπώσεις ?

 

Προβλήματα, κολλήματα, κλπ ?

 

Τι Γνώμη έχετε για αυτή την συσκευή ?

 

 

Περιμένω με αγωνιά αύριο να το πάρω στα χεριά μου :D

Edited by raptor350
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
λοιπον η συσκευή ειναι απεχτη για τα χρηματα τησ.Προβλήματα, κολλήματα, κλπ δεν βλεπω να εχει οσο καιρο την εχω περιπου 2 μηνεσ.καλη αγορα επωμενοσ......
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα φωτογραφιών και ήχου ειτε στο εξωτερικό ηχείου είτε στο ακουστικό πως είναι;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

φωτο καλεσ αν υπηρχε φλασ θα ηταν καλητερα. ηχοσ κ εξωτερικό κ ακουστικό ειναι καλοσ.

 

υπαρχει τροποσ να γινει ροοτ, σε αυτο τηλ .

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μηπως ξερει κανεις αν ειναι το μοντελο 5020 D ???:cool:

Και αν ειναι dual SΙΜ.

Ευχαριστω,

 

Σύμφωνα με το gsmarena:

Alcatel One Touch M'Pop - Also known as Alcatel OT-5020D, OT-5020E, OT-5020W.

2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900

GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - OT-5020D (SIM 1 & SIM 2)

 

Άρα η απάντηση και στις 2 ερωτήσεις σου είναι Ναι.

ZTE Blade V2020 Smart (8010)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
λοιπον η συσκευή ειναι απεχτη για τα χρηματα τησ.Προβλήματα, κολλήματα, κλπ δεν βλεπω να εχει οσο καιρο την εχω περιπου 2 μηνεσ.καλη αγορα επωμενοσ......

 

 

Σημερα που εχουν περασει 5 μηνες απο τοτε? Τι εχεις να πεις φιλε? :p

Θελει να το παρει μια ξαδερφη μου σε αυτα τα λεφτα με δυο σιμ καρτες και κλεινω προς αυτο να της προτεινω. Αυτο που με προβληματισε λιγο, ειναι η 1400 μπαταρια. Τι γνωμη εχεις πλεον μετα απο 5 μηνες?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...

Καλημερα και καλο μηνα...

Εχω ενα θεματα που δεν μπορω να το λυσω και θελω λιγη βοηθεια, εχω το alcatel one touch m pop. 4.1 android στην αρχικη οθωνη εχει 5 σελιδες αυτες πως τις αφαιρω και το φοντο( π. χ. νισ φοτο μου ειναι τεραστια και μοιρασμενη στις σελιδες,

Υπαρχει λυση;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
φωτο καλεσ αν υπηρχε φλασ θα ηταν καλητερα. ηχοσ κ εξωτερικό κ ακουστικό ειναι καλοσ.

 

Γράψε σε παρακαλώ κανονικά ελληνικά όπως όλοι μας. Είναι κρίμα να μας βγαίνουν τα μάτια για να καταλάβουμε τι θέλεις να πεις σε μόλις μία γραμμή. Επίσης, η γραφή τύπου sms έχει καταργηθεί χρόνια τώρα στο forum και μηνύματα γραμμένα κατά αυτό τον τρόπο διαγράφονται χωρίς προειδοποίηση.

 

υπαρχει τροποσ να γινει ροοτ, σε αυτο τηλ .

 

http://theunlockr.com/2013/11/20/how-to-root-the-alcatel-one-touch-mpop/

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα βλεπω και εγω το μηνυμα μου και δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο...

Αρχικα δεν υπαρχουν "κανονικα και μη" Ελληνικα, αν θες γραφεις Ελληνικα αλλιως καποια αλλη γλωσσα...

Αμα ηθελες, μπορουσες να κατσεις και πολυ ευκολα θα καταλαβαινες οτι εχει γινει καποιο λαθος στην εισαγωγη της γραφης.

Εκει ειναι το κριμα φιλε μου, ειδες καποιο μηνυμα που δεν ηταν σωστο και αντι απλα να ενημερωσεις προς την διορθωση του ωστε να γινει ορθα το ερωτημα στο "φορουμ" (γιατι οταν καποιος ΡΩΤΑΕΙ σημαινει οτι δεν ειναι γνωστης του θεματος ΑΡΑ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ) προς την επυληση.

Λοιπον ΤΕΛΟΣ το μηνυμα που εστειλα εχει ως εξης: αγορασα το συγκεκριμενο κινητο και θελω να μου πει καποιος που γνωριζει αν στην αρχικη οθονη μπορω να μειωσω τις σελιδες (5 σελιδες) γιατι οταν βαζω σαν φοντο μια φωτοφγραφια την μοιραζει αντιστοιχα στις σελιδες...

Υπαρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα;

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η συζυγος μου ειπε οτι οταν φορτιζει το ΜPOP της δεν μπορει να καλεσει η να την καλεσουν. Κανει ενα βουρ-βουρ (ετσι το περιεγραψε) και κλεινει. Το τηλεφωνο ειναι μαμα αγορασμενο απο Ελλαδα (σοβαρο σκρουτζομαγαζο).

Τι να φταει?...ειναι φυσιολογικο? αλλος με παρομοια εμπειρια? Προταση επιλυσης?

 

ΥΓ δεν με εμπιστευεται να το πειραξω εγω οποτε οτι πειτε να ειναι με απλα λογια, να της το μεταβιβασω να το κανει μονη της.

 

ευχαριστω / Τασος

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η συζυγος μου ειπε οτι οταν φορτιζει το ΜPOP της δεν μπορει να καλεσει η να την καλεσουν. Κανει ενα βουρ-βουρ (ετσι το περιεγραψε) και κλεινει. Το τηλεφωνο ειναι μαμα αγορασμενο απο Ελλαδα (σοβαρο σκρουτζομαγαζο).

Τι να φταει?...ειναι φυσιολογικο? αλλος με παρομοια εμπειρια? Προταση επιλυσης?

 

ΥΓ δεν με εμπιστευεται να το πειραξω εγω οποτε οτι πειτε να ειναι με απλα λογια, να της το μεταβιβασω να το κανει μονη της.

 

ευχαριστω / Τασος

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Έχω πλέον ως δεύτερο κινητό αυτό και θέλω να το βελτιώσω γιατί δε σέρνει.

Πάω να το ροοτάρω σύμφωνα με αυτά τα βήματα:

http://theunlockr.com/2013/11/20/how-to-root-the-alcatel-one-touch-mpop/

Στο πρώτο βήμα μου λέει να βάλω μια custom recovery,οπότε με παραπέμπει το άρθρο εδώ:

http://theunlockr.com/2013/11/20/install-clockworkmod-recovery-alcatel-one-touch-mpop-ot-5020x/

 

Είναι η πρώτη μου απόπειρα ρουταρίσματος,και έχω κολλήσει εδώ και λίγη ώρα στο ότι ενώ έχω κατεβάσει και έχω αντιγράψει στη κάρτα SD του κινητού το αρχείο ALCATEL-ONE-TOUCH-5020X__root_recovery.img,μόλις μπαίνω σε recovery mode δεν μου βρίσκει το αρχείο στη κάρτα SD!!!

Τι συμβαίνει; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Administrators
Πραγματικα βλεπω και εγω το μηνυμα μου και δεν μπορω να καταλαβω πως εγινε αυτο...

Αρχικα δεν υπαρχουν "κανονικα και μη" Ελληνικα, αν θες γραφεις Ελληνικα αλλιως καποια αλλη γλωσσα...

Αμα ηθελες, μπορουσες να κατσεις και πολυ ευκολα θα καταλαβαινες οτι εχει γινει καποιο λαθος στην εισαγωγη της γραφης.

Εκει ειναι το κριμα φιλε μου, ειδες καποιο μηνυμα που δεν ηταν σωστο και αντι απλα να ενημερωσεις προς την διορθωση του ωστε να γινει ορθα το ερωτημα στο "φορουμ" (γιατι οταν καποιος ΡΩΤΑΕΙ σημαινει οτι δεν ειναι γνωστης του θεματος ΑΡΑ ΖΗΤΑΕΙ ΒΟΗΘΕΙΑ) προς την επυληση.

Λοιπον ΤΕΛΟΣ το μηνυμα που εστειλα εχει ως εξης: αγορασα το συγκεκριμενο κινητο και θελω να μου πει καποιος που γνωριζει αν στην αρχικη οθονη μπορω να μειωσω τις σελιδες (5 σελιδες) γιατι οταν βαζω σαν φοντο μια φωτοφγραφια την μοιραζει αντιστοιχα στις σελιδες...

Υπαρχει καποια λυση σε αυτο το θεμα;

Ευχαριστω...

 

Καταρχήν η παρατήρηση δεν έγινε σε εσένα αλλά σε άλλον... ή μήπως είσαι ο ίδιος με δύο λογαριασμούς; :ninja:

 

Ωστόσο, ακόμα και αν δεν το καταλαβαίνεις... οφείλω να σου πω ότι είναι μεγάλη σπαζοκεφαλιά να μπορέσει κάποιος να διαβάσει ολόκληρο μήνυμα όταν είναι τόσο κακογραμμένο.

 

Τέλος όσον αφορά την ερώτησή σου... άλλαξε launcher, κατά προτίμηση βάλε nova launcher ο οποίος έχει ότι ρυθμίσεις θα χρειαστείς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...