Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά το πρόβλημα με την κάρτα sim δεν λύνεται.

Ένας φίλος έχει ένα ZTE ταμπλετάκι και του έχει βάλει κάρτα sim. Όταν το ανοίγει, εκείνο πολύ ευγενικά τον ρωτάει εάν θέλει να ενεργοποιήσει την κάρτα sim...και είναι στην διακριτική του ευχέρεια να το χρησιμοποιήσει ως κινητό και τάμπλετ ή μόνο τάμπλετ!

Το δικό μας δεν ρωτάει και αυτόματα μετατρέπεται σε κινητό τηλέφωνο...έτσι απλά :-(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Themis636 το δοκίμασα.

Βάζω το tablet σε airplane mode και όταν με καλούν φαίνεται ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος. Αλλά και να λειτουργούσε πάλι θα είχα το ίδιο πρόβλημα. Την κάρτα την πήρα μόνο για τις περιπτώσεις που δεν έχω wi-fi. Όταν έχω wi-fi και δουλεύω στο tablet δεν λειτουργεί πλέον το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Jimmys θα ρωτήσω εάν γίνεται στην Cosmote γιατί έχω εταιρικό συμβόλαιο και δεν μπορώ να πάω VODAFONE.

η καρτα μου εχεις στο ταβλετ πρέπει να ειναι η κυρια καρτα και του κινητού σου να ειναι clonos για αυτό και οταν το βάζεις σε airplane mode ,wifi,επηρεάζει και το κινητό . πρέπει να πας στην εταιρεία μήπως στο ρυθμίσουν.εαν βάζεις σε airplane mode το κινητό το ταβλετ επηρεάζεται;

Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις, αν μπορει καποιος να με βοηθησει: 1) οταν ανοιγουμε το tablet πριν μπουμε στο μενου, κανει ενα ηχο με το σημα της samsung, χαμηλωνει αυτος ο ηχος και πως? 2) οταν δεν εχουμε στο tablet καρτα sim, βγαζει ενα εικονιδιο της καρτας sim στο επανω αριστερο μερος της οθονης, φευγει αυτο και πως?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα, θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις, αν μπορει καποιος να με βοηθησει: 1) οταν ανοιγουμε το tablet πριν μπουμε στο μενου, κανει ενα ηχο με το σημα της samsung, χαμηλωνει αυτος ο ηχος και πως? 2) οταν δεν εχουμε στο tablet καρτα sim, βγαζει ενα εικονιδιο της καρτας sim στο επανω αριστερο μερος της οθονης, φευγει αυτο και πως?

καλημερα .Για το 1 εαν δεν εισαι ροοτ δεν γίνεται (ειμαι σε custom rom και ο τύπος που εφτιαξε την rom εχει αφαίρεση τον ήχο!) για το 2 επειδή με ενδιαφέρει και εμένα δεν εχω βρει τρόπο ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα .Για το 1 εαν δεν εισαι ροοτ δεν γίνεται (ειμαι σε custom rom και ο τύπος που εφτιαξε την rom εχει αφαίρεση τον ήχο!) για το 2 επειδή με ενδιαφέρει και εμένα δεν εχω βρει τρόπο ακόμα...

 

 

 

καλημερα, θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις, αν μπορει καποιος να με βοηθησει: 1) οταν ανοιγουμε το tablet πριν μπουμε στο μενου, κανει ενα ηχο με το σημα της samsung, χαμηλωνει αυτος ο ηχος και πως? 2) οταν δεν εχουμε στο tablet καρτα sim, βγαζει ενα εικονιδιο της καρτας sim στο επανω αριστερο μερος της οθονης, φευγει αυτο και πως?

 

1.Πριν κλεισεις το ταμπλετ βαλτο στο αθορυβο και οταν ανοιξει νομιζω δεν θα ακους τον ηχο.

2.Βαλτο σε airplane mode.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές απέκτησα το tabletακι, Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Είναι από την Αγγλία, έχει την 4.3. Έψαξε για αναβάθμιση αλλά δεν βρήκε κάποια αναβάθμιση. Δεν θα έπρεπε να κάνει αναβάθμιση σε 4.4 ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές απέκτησα το tabletακι, Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Είναι από την Αγγλία, έχει την 4.3. Έψαξε για αναβάθμιση αλλά δεν βρήκε κάποια αναβάθμιση. Δεν θα έπρεπε να κάνει αναβάθμιση σε 4.4 ?

 

Δεν έχει βγει η 4.4 ακόμα για όλες τις χώρες. Στο αντροιντ βγαίνει σταδιακά. Εμένα είναι προέλευσης Χονγκ Κονγκ και έχω 4.4 εδώ και 2 μήνες ακριβώς. Αν μπεις στο sammobile και δεις στα firmwares και αναζητήσεις το τάμπλετ σου θα δεις σε ποιες χώρες κυκλοφορεί η 4.4. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχθές απέκτησα το tabletακι, Πρώτες εντυπώσεις θετικότατες. Είναι από την Αγγλία, έχει την 4.3. Έψαξε για αναβάθμιση αλλά δεν βρήκε κάποια αναβάθμιση. Δεν θα έπρεπε να κάνει αναβάθμιση σε 4.4 ?

 

Μπες στο samobile και με odin περασε την ισπανικη 4.4 μια χαρα δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις να προτεινει καμια θηκη για το ταμπλετ μας ???

 

εχω αυτη...μεχρι στιγμης η καλυτερη που περασε απο τα χερια μου σε ταμπλετ(ipad,samsung)...

http://www.ebay.co.uk/itm/ICARER-Leather-Stand-Smart-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-P600-2014-/281232427171?pt=UK_iPad_Tablet_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item417ac248a3

 

ενα μικρο η μεγαλο μειονεκτημα...στην φορτιση πρεπει να εινα ανοιχτη...κατα τ αλλα φοβερη,απο δερμα,στεκετε ανετα και ψηλα και χαμηλα,τρομερη αισθηση στην αφη και ομορφη.on-off στην οθονη αψογα!!!

η σελιδα ειναι ενδεικτικη,δεν το πηρα απο κει.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

εχω αυτη...μεχρι στιγμης η καλυτερη που περασε απο τα χερια μου σε ταμπλετ(ipad,samsung)...

http://www.ebay.co.uk/itm/ICARER-Leather-Stand-Smart-Cover-Case-For-Samsung-Galaxy-Note-10-1-P600-2014-/281232427171?pt=UK_iPad_Tablet_Cases_Covers_Keyboard_Folios&hash=item417ac248a3

 

ενα μικρο η μεγαλο μειονεκτημα...στην φορτιση πρεπει να εινα ανοιχτη...κατα τ αλλα φοβερη,απο δερμα,στεκετε ανετα και ψηλα και χαμηλα,τρομερη αισθηση στην αφη και ομορφη.on-off στην οθονη αψογα!!!

η σελιδα ειναι ενδεικτικη,δεν το πηρα απο κει.

 

Αν εχει 20 λιρες λιγο ακριβη ειναι...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οι μαγνητικες θηκες στο Note 2 δημιουργουν προβλημα στην οθονη ,στο πενακι , εδω στο 10.1, δεν υπαρχει προβλημα με απομαγνητισμο της και προβληματα στη λειτουργια με το πενακι ?
Link to comment
Share on other sites

Οι μαγνητικες θηκες στο Note 2 δημιουργουν προβλημα στην οθονη ,στο πενακι , εδω στο 10.1, δεν υπαρχει προβλημα με απομαγνητισμο της και προβληματα στη λειτουργια με το πενακι ?

εχω την original της samsung και κανενα προβλήματα

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι. Λενε πως με τον χρονο, δεν ανταποκρινεται καλα το πενακι επειδη το μαγνητικο πεδιο επηρρεαζει το digitizen της οθονης.
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι. Λενε πως με τον χρονο, δεν ανταποκρινεται καλα το πενακι επειδη το μαγνητικο πεδιο επηρρεαζει το digitizen της οθονης.

θα δείξει ο χρόνος....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το P605 (χώρα προέλευσης Ρουμανία) και σήμερα το πρωί μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση 609ΜΒ. Μάλλον πρέπει να είναι η KitKat. Έχει κάποιος άλλος ίδιο μοντέλο να το επιβεβαιώσει; Και αν την έκανε να μας πει για τυχόν προβλήματα; Ευχαριστώ

 

Edit: τελικά ήταν η KitKat. Την έκανα και όλα πήγαν καλά. Μόλις έχω χρόνο θα ασχοληθώ για να δω και τις αλλαγές

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το P605 (χώρα προέλευσης Ρουμανία) και σήμερα το πρωί μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση 609ΜΒ. Μάλλον πρέπει να είναι η KitKat. Έχει κάποιος άλλος ίδιο μοντέλο να το επιβεβαιώσει; Και αν την έκανε να μας πει για τυχόν προβλήματα; Ευχαριστώ

 

Edit: τελικά ήταν η KitKat. Την έκανα και όλα πήγαν καλά. Μόλις έχω χρόνο θα ασχοληθώ για να δω και τις αλλαγές

Καλημέρα. δεν την εχω κανει (εχω p605 και ειμαι σε 4.4.2 ) .κατα τη γνώμη μου πρέπει να προχωρήσεις (ειναι αναπόφευκτο καποια στιγμή θα πρέπει να προχωρήσεις ) το μηχάνημα θα τρέχει καλύτερα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έχω το P605 (χώρα προέλευσης Ρουμανία) και σήμερα το πρωί μου έβγαλε διαθέσιμη αναβάθμιση 609ΜΒ. Μάλλον πρέπει να είναι η KitKat. Έχει κάποιος άλλος ίδιο μοντέλο να το επιβεβαιώσει; Και αν την έκανε να μας πει για τυχόν προβλήματα; Ευχαριστώ

 

Edit: τελικά ήταν η KitKat. Την έκανα και όλα πήγαν καλά. Μόλις έχω χρόνο θα ασχοληθώ για να δω και τις αλλαγές

 

Επειδη εχω την ιδια χωρα προελευσης την αναβαθμιση την εκανες με wifi η μεσω kies ?

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω την ιδια χωρα προελευσης την αναβαθμιση την εκανες με wifi η μεσω kies ?

 

Καλημέρα. Μέσω wi-fi

 

να ρωτήσω, μου ρθε κ μένα η αναβάθμιση σε 4.4.2..συνιστάται factory reset?

και αν ναι, πριν ή μετά την αναβάθμιση;

 

Εγώ προσωπικά δεν έκανα τίποτα και όλα έγιναν άψογα

Edited by fasteagle
Link to comment
Share on other sites

Πεστε μου καλα μου παιδια που ασχολειστε με τα διαόλια τα Androids κλπ πως εγινε αυτο;

Εγραφα ενα μηνυμα στο ταμπλετ αγνοωντας την ειδοποιηση για φορτιση! Αμ δε! Σβηνει, χωρις να προλαβω να το στειλω και το φορτιζω. Ανοιγω σε λιγο τον φορητο (που δεν ειναι ...Android) παω να γραψω το

μηνυμα και ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΝΥΜΑ! Πως στο καλο γινεται αυτο; Και στις δύο περιπτωσεις ηταν κλειστοι αντιστοιχως, δεν επικοινωνουσαν δηλ.

Link to comment
Share on other sites

Πεστε μου καλα μου παιδια που ασχολειστε με τα διαόλια τα Androids κλπ πως εγινε αυτο;

Εγραφα ενα μηνυμα στο ταμπλετ αγνοωντας την ειδοποιηση για φορτιση! Αμ δε! Σβηνει, χωρις να προλαβω να το στειλω και το φορτιζω. Ανοιγω σε λιγο τον φορητο (που δεν ειναι ...Android) παω να γραψω το

μηνυμα και ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ! ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΗΝΥΜΑ! Πως στο καλο γινεται αυτο; Και στις δύο περιπτωσεις ηταν κλειστοι αντιστοιχως, δεν επικοινωνουσαν δηλ.

Μέσω ποιας εφαρμογής έγραφες το μήνυμα? Εάν ήταν κάποιο mail ή κάποια σημείωση σε εφαρμογή τύπου Evernote είναι ρυθμισμένα έτσι ώστε να κάνουν προσωρινή αποθήκευση στην κάθε αλλαγή του πρόχειρου μηνύματος σου στον τοπικό server τους έτσι ώστε να είσαι πάντα καλυμμένος.. καλή ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Μα ηταν απαντηση σε αλλο μηνυμα ενος φορουμ, δεν χρησιμοποιησα αλλο προγραμμα. Μαλλον θελει ψαξιμο γιατι πολυ...spy πεφτει:mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι. Παρατήρησα μια πιο ομαλή κίνηση τελικά με την kitkat και η διαχείριση εργασιών πολύ καλύτερη (πατώντας το home button παρατεταμένα).

Επίσης έχω την γνήσια θήκη της samsung και αυτό που παρατηρούσα όταν την άνοιγα με την JB, το τάμπλετ έκανε περίπου 2 δευτερόλεπτα να βγει από την αδράνεια, ενώ τώρα με την KitKat ανοίγει κατευθείαν. Το παρατήρησε και κανείς άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...