Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

χαίρετε παιδιά, εδω και κάτι μερες το ταμπλετακι κανει επανεκιννηση στα ξαφνικα μονο του.. δλδ θα το κανει μια φορα την ημερα εδω κ κατι μερες.. δεν ειναι ζεστο, ειναι σε τελειως ελαφρια χρήση, μονο browser ανοιχτος..το p605 εχω αν παιζει καποιο ρολο..

 

μηπως ειναι προπομπος σοβαρού προβλήματος και τα παίξει τελείως ξαφνικά ; εχει τυχει σε κανεναν τπτ αντιστοιχο;

 

θενκς

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαίρετε παιδιά, εδω και κάτι μερες το ταμπλετακι κανει επανεκιννηση στα ξαφνικα μονο του.. δλδ θα το κανει μια φορα την ημερα εδω κ κατι μερες.. δεν ειναι ζεστο, ειναι σε τελειως ελαφρια χρήση, μονο browser ανοιχτος..το p605 εχω αν παιζει καποιο ρολο..

 

μηπως ειναι προπομπος σοβαρού προβλήματος και τα παίξει τελείως ξαφνικά ; εχει τυχει σε κανεναν τπτ αντιστοιχο;

 

θενκς

Πάρε backup και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων (από recovery)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Επανέρχομαι σε θέμα που με απασχολεί πάρα πολύ. Θέλω να συνδέσω το ταμπλετάκι σε προτζέκτορα για παρουσιάσεις. Υπάρχουν καλώδια για HDMI (π.χ. ρώτησα στο eshop και που είπαν ότι αυτό κάνει δουλειά http://www.e-shop.gr/sandberg-440-67-mhl-hdmi-converter-kit-p-TEL.025292 Βέβαια δεν ξέρω τι διαφορά έχει από το https://www.digitop.gr/item/%ce%b1%ce%bd%cf%84%ce%ac%cf%80%cf%84%ce%bf%cf%81%ce%b1%cf%82-%cf%83%cf%8d%ce%bd%ce%b4%ce%b5%cf%83%ce%b7%cf%82-samsung-galaxy-s4-s5-note-3-%cf%83%ce%b5-hdmi-%cf%84%ce%b7%ce%bb%ce%b5%cf%8c%cf%81%ce%b1/ και αν αξίζει τον κόπο τα παραπάνω λεφτά).

Εγώ θέλω να μπορώ να το βάλω σε VGA, γιατί δυστυχώς στις περισσότερες περιπτώσεις οι προτζέκτορες είναι με VGA είσοδο.

ξέρει κανείς κάτι που να κάνει δουλειά και να πωλείται από ελληνικό κατάστημα; Αν σε αυτό που έβαλα παραπάνω από το eshop βάλω έναν απλό HDMI to VGA αντάπτορα θα παίξει; Αν το έχει δοκιμάσει κανείς ας δώσει τα φώτα του.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το tablet με android 4 και θελω να του βαλω το 5 μηπως και τρέχει καλύτερα. Εχει να μου προτείνει καποιος καποια custom rom ή να βαλω την αυθεντική;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω το tablet με android 4 και θελω να του βαλω το 5 μηπως και τρέχει καλύτερα. Εχει να μου προτείνει καποιος καποια custom rom ή να βαλω την αυθεντική;

 

Μα εδω και 1 χρονο το tablet εχει παρει την 5.1.1 ..... Πως ξεμεινες με την 4 ;;;;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν μου περναει τον 5.1 ΟΤΑ.( Μαλλον επειδη ο προηγουμενος κατοχος το ειχε ροουταρει). Το θέμα μου είναι να βαλω την αυθεντική 5.1 ή καποια custom rom και αν την δευτερη ποια προτεινετε που δεν εχει προβληματα με πενακι κλπ
Link to comment
Share on other sites

Έχω φτιάξει ένα mod για το Tw Launcher για το p605 5.1.1 ,το εικονίδιο στην αρχική οθόνη ,στην αριστερή κάτω γωνία να ανοίγει το es εξερεύνηση (την Pro έκδοση μονο)

http://s16.postimg.org/jv09zbk6t/Screenshot_2016_09_21_15_01_45.png

 

Οποίος θέλει ας μου στείλει pm .. (χρειάζεται root )

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κάποιος να αλλάξει την μπαταρία του ταμπλετ; είναι εφικτό ή αν αρχίζει να τα παίζει από διάρκεια μετά κλαίμε το ταμπλετ;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος κάποιος να αλλάξει την μπαταρία του ταμπλετ; είναι εφικτό ή αν αρχίζει να τα παίζει από διάρκεια μετά κλαίμε το ταμπλετ;

 

Υπάρχει και κυκλοφορούν στο Youtube videos. Τσέκαρε εκεί καθώς και μπαταρίες βρίσκεις στο Ebay. (Μπορεί να έχει πάρει και κάποιος από εδώ και να σου δώσει περισσότερες πληροφορίες )

Link to comment
Share on other sites

Σε συσκευη (LTE SM-P605V) της Verizon μπορω να περασω (μεσω ODIN) καποια international ROM ? π.χ Γερμανικη SM-P605 ?

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην βασίζεστε και πολύ στο Ampere. Δεν δείχνει πάντα τα πραγματικά. Στο Note3 μου δε, δείχνει ό,τι να'ναι..

 

Τέλος πάντων, για root σε P600 (μόνο WiFi) έχουμε κάτι σίγουρο;

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/development/rom-android-6-marshmallow-t3254901

 

Αυτη η ROM δεν ειναι καλη για να εχουμε android 6 ?

Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/development/rom-android-6-marshmallow-t3254901

 

Αυτη η ROM δεν ειναι καλη για να εχουμε android 6 ?

Δεν είναι tw rom ,έχει bug και οι Extra λειτουργιες με την πένα δεν υπάρχουν

Link to comment
Share on other sites

Άποψη μου, μείνετε με την μαμά rom που έχει όλα τα καλούδια της spen. Δεν αξίζει ο πειραματισμος σε αυτό το ταμπλετ

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε πιο πάνω...το Ampere δείχνει τόσο όταν η συσκευή είναι αναμμένη. Άρα καταλώνει παράλληλα. Χωρίς να έχει φορτιστή πάνω δείχνει να καταναλώνει 1000-1400 mA. Όταν λοιπόν δείχει με το φορτιστή ότι παίρνει 600-800, στην πραγματικότητα παίρνει κοντά στα 2000 (1400+600=2000).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό έχω ένα θέμα με το WIFI. Αν αφήσω πολύ ώρα την ταμπλέτα μου χωρίς να την χρησιμοποιώ μετά συνήθως δεν μπορώ να μπω στο Ιντερνετ. Ενώ φαίνεται ότι έχω σήμα δεν δουλεύει. Για να φτιάξει πρέπει να κλείσω το wifi από την ταμπλέτα μου να το ξανανοίξω και μόνο τότε θα δουλέψει. Τι μπορεί να φταίει???? Στην άλλες συσκευές που έχω στο σπίτι (κινητο & λαπτοπ) δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό έχω ένα θέμα με το WIFI. Αν αφήσω πολύ ώρα την ταμπλέτα μου χωρίς να την χρησιμοποιώ μετά συνήθως δεν μπορώ να μπω στο Ιντερνετ. Ενώ φαίνεται ότι έχω σήμα δεν δουλεύει. Για να φτιάξει πρέπει να κλείσω το wifi από την ταμπλέτα μου να το ξανανοίξω και μόνο τότε θα δουλέψει. Τι μπορεί να φταίει???? Στην άλλες συσκευές που έχω στο σπίτι (κινητο & λαπτοπ) δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

ρυθμίσεις /ρυθμίσεις δικτύου/wifi/για προχωρημένους/Διατηρήστε ενεργοποιημένο το Wifi κατά την κατάσταση αδράνειας ....Επέλεξε Πάντα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τον τελευταίο καιρό έχω ένα θέμα με το WIFI. Αν αφήσω πολύ ώρα την ταμπλέτα μου χωρίς να την χρησιμοποιώ μετά συνήθως δεν μπορώ να μπω στο Ιντερνετ. Ενώ φαίνεται ότι έχω σήμα δεν δουλεύει. Για να φτιάξει πρέπει να κλείσω το wifi από την ταμπλέτα μου να το ξανανοίξω και μόνο τότε θα δουλέψει. Τι μπορεί να φταίει???? Στην άλλες συσκευές που έχω στο σπίτι (κινητο & λαπτοπ) δεν έχω τέτοιο πρόβλημα.

 

αν δεν βρεις λύση σε θέμα αποσυνδέσεων με τη ρύθμιση που σου έγραψε ο φίλος....

 

τηλέφωνο.....*#0011#.....αριστερό touch button....τέρμα κάτω wifi.....εκεί που λέει ενεργό το κάνεις ανενεργό...επανεκκίνηση από την θέση που είσαι.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις /ρυθμίσεις δικτύου/wifi/για προχωρημένους/Διατηρήστε ενεργοποιημένο το Wifi κατά την κατάσταση αδράνειας ....Επέλεξε Πάντα

 

Αυτη την επιλογη εχω . Το προβλημα μου ειναι οτι δεν κλεινει το wifi. Παραμενει ανοιχτο δειχνει οτι εχω σημα απλως δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ.. ξαναδουλευει μονο οταν κλεισω το wifi και το ξανανοιξω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν δεν βρεις λύση σε θέμα αποσυνδέσεων με τη ρύθμιση που σου έγραψε ο φίλος....

 

τηλέφωνο.....*#0011#.....αριστερό touch button....τέρμα κάτω wifi.....εκεί που λέει ενεργό το κάνεις ανενεργό...επανεκκίνηση από την θέση που είσαι.

 

Που να πατησω *#0011# δεν καταλαβωνω. Το ταμπλετ μου δεν περνει τηλεφωνο ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτη την επιλογη εχω . Το προβλημα μου ειναι οτι δεν κλεινει το wifi. Παραμενει ανοιχτο δειχνει οτι εχω σημα απλως δεν μπορει να μπει στο ιντερνετ.. ξαναδουλευει μονο οταν κλεισω το wifi και το ξανανοιξω..

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Που να πατησω *#0011# δεν καταλαβωνω. Το ταμπλετ μου δεν περνει τηλεφωνο ...

Για σβήσε μια το router και από το ταμπλετ διαγραψε τον κωδικό (να μην γίνε απομνημονευση δίκτυου).

Μετά άνοιξε ξανα το router και ξανασυνδεσου από το ταμπλετ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για σβήσε μια το router και από το ταμπλετ διαγραψε τον κωδικό (να μην γίνε απομνημονευση δίκτυου).

Μετά άνοιξε ξανα το router και ξανασυνδεσου από το ταμπλετ

 

 

Το εκανα κι αυτο... Τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...