Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 5ghz εχουν μικροτερη εμβελεια, οποτε αν στα 2.4 δεν πιανει καλά στα 5 δεν θα πιανει τιποτα

 

αν υπαρχει κορεσμος στα καναλια της 2.4 μπαντας στα 5 θα φανει αν υπαρχει καποιο θεμα με το wifi του κινητου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την βοηθεια σας παρακαλω : εχω χασει το s-pen και μου βγαζει συνεχως στην οθονη αριστερα το σημα σαν να το λειτουργω κι εγω το εχω απενεργοποιησει απο τις ρυθμισεις. Υπαρχει τροπος να μην βγαζει αυτο το σηματακι;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Έχω στα χέρια μου (σήμερα και αύριο) το SM-P600 (2014 Edition) WiFi ενός φίλου με σκοπό να του κάνω μια καθαρή εγκατάσταση.

Τελευταία φορά του είχα περάσει την 5.1.1 (LMY47X.P600XXUDOJ3)

 

Έχει δοκιμάσει κανείς από σας κάποια από τις Custom Rom που βασίζονται στο Android 6?

Το βασικό χαρακτηριστικό που με ενδιαφέρει είναι η δυνατότητα ενοποίησης της εξωτερικής μνήμης (microSD) με το σύστημα.

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω στα χέρια μου (σήμερα και αύριο) το SM-P600 (2014 Edition) WiFi ενός φίλου με σκοπό να του κάνω μια καθαρή εγκατάσταση.

Τελευταία φορά του είχα περάσει την 5.1.1 (LMY47X.P600XXUDOJ3)

 

Έχει δοκιμάσει κανείς από σας κάποια από τις Custom Rom που βασίζονται στο Android 6?

Το βασικό χαρακτηριστικό που με ενδιαφέρει είναι η δυνατότητα ενοποίησης της εξωτερικής μνήμης (microSD) με το σύστημα.

Καλύτερα να κάνεις εγκατάσταση μια custom 5.1.1 ...Οι custom Cm που βασίζονται σε Android 6 θα έχουν περισσότερα bugs + το πενάκι ΔΕΝ θα λειτουργήσει

Προφανώς θέλεις να το κανεις για τα μεγάλα αρχεία ...παιχνίδια . Σου προτείνω 3 τρόπους για αυτό

1:FolderMount (αυτό χρησιμοποιώ )

2: Με εγκατάσταση xposed το obb on sd http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-obb-sd-v0-1-t2884004 (αντιγραφεί αυτόματα το φάκελο με τα Data του εκάστοτε παιχνίδιου )

3: Ξανά με xposed XInternalSD http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/xposed-disablesignaturecheck-t2789267

Και για τα 3 υπάρχουν video στο youtube

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις τις ρυθμισεις APN για vodafone? Πηγα απο red1 σε red2 και μου εδωσαν sim για το κινητο και sim για το tablet , για να εχω ιντερνετ ομως θελει ρυθμισεις, μηπως κανεις...?
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωριζει κανεις τις ρυθμισεις APN για vodafone? Πηγα απο red1 σε red2 και μου εδωσαν sim για το κινητο και sim για το tablet , για να εχω ιντερνετ ομως θελει ρυθμισεις, μηπως κανεις...?

 

ρυθμισεις....περισσοτερα δικτυα...δικτυα κινητης....ονοματα σημειων προσβασης....εκει που λεει vodafone,αν σου βγαζει internet.vodafone .gr η κατι αλλο,γραψε σκέτο internet...δεν θυμαμαι αν θελει μετα επανεκκινηση το ταμπλετ

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Μπηκα εδω να κανω root το ταμπλετ

 

http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014/general/how-to-root-sm-p600-p601-p605-running-5-t3289740

 

και εχει μεινει στο πρασινο ανθρωπακι, και λεει απο κατω Downloading... Do not turn off target !!

 

Το συνδεω με το Odin με καλωδιο και στο προγραμμα δεν δειχνει τιποτα, κι ας εχω επιλεξει το ζυπαρισμενο αρχειο Auto-root. Τι κανω τωρα? Εχω κολλησει εκει, ουτε να το σβησω μπορω, τιποτα εντελως, παρακαλω μια βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα αρχιζει απο το γεγονος οτι ο υπολογιστης δεν βλεπει το ταμπλετ οταν το συνδεω μεσω καλωδιου. Μονο το φορτιζει, πως μποτω να το αλλαξω αυτο? Πληκτρολογησα το *#0808# και εχω επιλεξει το MTP+ADB αλα παλι τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα αρχιζει απο το γεγονος οτι ο υπολογιστης δεν βλεπει το ταμπλετ οταν το συνδεω μεσω καλωδιου. Μονο το φορτιζει, πως μποτω να το αλλαξω αυτο? Πληκτρολογησα το *#0808# και εχω επιλεξει το MTP+ADB αλα παλι τιποτα

Drivers; Ενεργοποίησες το Android usb Debugging Enabled ;

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ηταν το καλωδιο, ττο αλλαξα και ειδε ο υπολογιστης το ταμπλετ, μετα πηγα να βαλω την τελευταια εκδοση του λειτουργικου και κολλησε, εβαλα το kies και μου περασε μια εκδοση 5.1.1 και ανοιξε το ταμπλετ. του εκανα root και βλεπουμε απο rom, τι να βαλουμε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσο πηγαίνει αλλαγή οθόνης? Την έκανα τη βλακεία μου πριν από λίγο και δεν βλέπω καθόλου το λόγο αγοράς αλλού μοντέλου.
Link to comment
Share on other sites

Επεσε το ταμπλετ κ ραγισε η οθονη...ολα δουλευουν μια χαρα αλλα εχει ραγισει σαν ιστος αραχνης...Τι επιλογες εχω??Εχει τυχει κ σε εσας κτ παρομοιο?

 

Τελικά τι έκανες?

Link to comment
Share on other sites

εχω παθει και εγω ζημια και οταν πηρα στην samsung μου ειπαν 280 ευρω !!!!!

σαν ανταλλακτικο οθονη υπαρχει (http://www.stoucky.gr/index.php?route=product/product&product_id=2746&ref=bestprice.gr αλλα πρεπει να πας σε μαστορα να ξεκολλησει την παλια και να κολλησει την νεα το ποιο δεν ξερω ποιος το κανει και με τι κοστος ... εαν βρεις πες ομως επειδη και εγω θα ηθελα να την αλλαξω καποια στιγμη.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 2+ χρονια κατοχης του ταμπλετ, απροβληματιστης, αναρωτιεμαι ποιο ειναι αυτο που σημερα μπορει να το ανταγωνισθει σε τιμη περι τα 400€!
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κάνεις εγκατάσταση μια custom 5.1.1 ...Οι custom Cm που βασίζονται σε Android 6 θα έχουν περισσότερα bugs + το πενάκι ΔΕΝ θα λειτουργήσει

Προφανώς θέλεις να το κανεις για τα μεγάλα αρχεία ...παιχνίδια . Σου προτείνω 3 τρόπους για αυτό

1:FolderMount (αυτό χρησιμοποιώ )

2: Με εγκατάσταση xposed το obb on sd http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/mod-obb-sd-v0-1-t2884004 (αντιγραφεί αυτόματα το φάκελο με τα Data του εκάστοτε παιχνίδιου )

3: Ξανά με xposed XInternalSD http://forum.xda-developers.com/xposed/modules/xposed-disablesignaturecheck-t2789267

Και για τα 3 υπάρχουν video στο youtube

 

Επανέρχομαι μετά από μέρες, αφού την επόμενη που έγραψα εδώ, χάλασε το τροφοδοτικό του PC μου!

Σ' ευχαριστώ Alex για την απάντησή σου.

Τελικά, αφού δε βρήκα κάτι αξιόπιστο σε Android 6, του πέρασα το τελευταίο επίσημο ελληνικό Firmware πριν δω το μήνυμά σου.

Όλα καλά προς το παρόν και θα κάνουμε μάλλον χρήση του FolderMount που λες, (με Exposed δεν έχω ασχοληθεί ποτέ).

Πιστεύω ότι θα κάνει δουλειά, αν και το πρόβλημα δεν είναι δυο τρία μεγάλα παιχνίδια π.χ. (δεν ασχολείται) αλλά οι πολλές εφαρμογές που έχει, οπότε θα είναι λίγο βαβούρα μία μία να τη συνδέεις...

To Link2SD είχε το καλό ότι επέλεγες πολλές μαζί. Αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει σε Samsung συσκευές από ότι έχω δει.

Και ο Developer το έχει παρατήσει...

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κάποιο μαγαζί που να έχει διαθέσιμο το p605 σε μαύρο χρώμα για να αγοράσω?Δεν μπορώ να το βρώ πουθενά...
Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε κάποιο μαγαζί που να έχει διαθέσιμο το p605 σε μαύρο χρώμα για να αγοράσω?Δεν μπορώ να το βρώ πουθενά...

 

Απ' ότι βλέπω στο Σκρούτζ υπάρχει μόνο η Ρ6000 (wifi) έκδοση η οποία έχει πάρει την ανιούσα.

Την είχε πάρει ο κολλητός στα μισά λεφτά. Γιατί δε κοιτάς κάνα Tab S2?

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω στο Σκρούτζ υπάρχει μόνο η Ρ6000 (wifi) έκδοση η οποία έχει πάρει την ανιούσα.

Την είχε πάρει ο κολλητός στα μισά λεφτά. Γιατί δε κοιτάς κάνα Tab S2?

 

Δεν μου κάνει το tab s2 γιατί χρειαζομαι το spen

Εχει μεγάλη διαφορά το p6000 με το p605?

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα μονο το p605!! Ειναι ενα πολυεργαλειο για μενα και με μια cosmoκαρτα εχω internet παντου!!!! Εχω και Otetv!!!!!

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

Edited by kon_fil
Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα μονο το p605!! Ειναι ενα πολυεργαλειο για μενα και με μια cosmoκαρτα εχω internet παντου!!!! Εχω και cosmoteOnTheGo!!!!!

 

Sent from my SM-P605 using Tapatalk

 

Δυστυχως δεν το βρισκω πουθενα...

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν το βρισκω πουθενα...

 

Πάρε το 600 αν δεν βρίσκεις το 605 και με hotspot από το κινητό σου θα έχεις και μ'αυτό παντού ίντερνετ όποτε χρειαστείς. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 600 αν δεν βρίσκεις το 605 και με hotspot από το κινητό σου θα έχεις και μ'αυτό παντού ίντερνετ όποτε χρειαστείς. :)

 

Εχουνε διαφορά και στον επεξεργαστη απ'οτι καταλαβαινω εκτος του 4g

Πέρασαν...panasonic g500,sony z1,motorola startac,ericsson 768,nokia 3210,sony z5,siemens sl45i,sonyericsson t68i,nokia 7210,panasonic gd87,sonyericsson p800,orange spv,nokia 6600,qtek 8080,sonyericsson t610,samsung sgh-i530,qtek 8010,qtek s100,treo 650,motorola mpx220,nokia n70,qtek 8310,qtek s200,ubiquio 401,htc TyTN, htc p3300, apple iphone 2G, iphone 3G, iphone 3GS, iphone 4, Motorola Droid Razr, HTC One X, Samsung S3, S4, Sony Z1, 1+1, Note4 ...... :p
Link to comment
Share on other sites

Εχουνε διαφορά και στον επεξεργαστη απ'οτι καταλαβαινω εκτος του 4g

Ναι έχουν διαφορετικο επεξεργαστή με το 605 καλυτερο. Πάντως με το 600 δεν έτυχε να δω κάποιο κόλλημα εδώ και δυο χρόνια. Είμαι απόλυτα ικανοποιημένος είτε με παιχνίδια είτε με οποιαδήποτε πρόγραμμα.Τρέχει μια χαρά . Και η μπαταρία κρατάει ακόμη μια χαρά με καθημερινή χρήση.

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...