Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα ήθελα να ευχαριστήσω για τη συμβουλή που μου δώσατε η οθόνη αντικαταστάθηκε και όλα είναι μία χαρά το tablet είναι πάλι καινούργιο
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόλις πήρα καινούργια ενημέρωση την 5.1.1

Η μονη διαφορα που ειδα μεχρι στιγμης είναι ενα εικονίδιο ενσωματωμένο στην αρχικη οθόνη κατω αριστερά που σε μεταφέρει στα "αρχεια μου"

 

Νομιζω εγινε κ ακομα ποιο γρήγορο απο οτι ήταν

 

Στάλθηκε από το SM-P600 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε φίλος ένα SM-P600 απλά ρουταρισμένο , που είχε πρόβλημα με την οθόνη...είχε επάνω ακόμη 4.4.2 μαμίσια.... Το φτιάξαμε, και πήγα να του περάσω με smart switch την τελευταία ελληνική lollipop... H οθόνη καμπάνα, το τάμπλετ πετάει από απόκριση, αλλά ...ήχος μηδέν, βίντεο στο you tube δεν παίζει, εγγραφή βίντεο με την κάμερα ΔΕΝ μπορεί να κάνει! Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών, τίποτα...

Μια κουβέντα που έκανα με το επίσημο service, μου είπανε ότι φταίει το root και γι αυτό δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση...δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο...να πω την αλήθεια δεν κοίταξα πριν την κάνω αν δούλευαν καλά όλα αυτά, νομίζω όμως ότι δεν υπήρχε πρόβλημα, απ ότι μου είπε και ο προηγούμενος κάτοχος που το είχε θέσει σε αχρηστία.

Υπάρχει κάποιο τρικάκι για να επαναφέρουμε το εργαλείο; ( πέρασμα με odin και τικάρισμα στο repartition; ) βοηθείστε παρακαλώ οι γνωρίζοντες....

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε φίλος ένα SM-P600 απλά ρουταρισμένο , που είχε πρόβλημα με την οθόνη...είχε επάνω ακόμη 4.4.2 μαμίσια.... Το φτιάξαμε, και πήγα να του περάσω με smart switch την τελευταία ελληνική lollipop... H οθόνη καμπάνα, το τάμπλετ πετάει από απόκριση, αλλά ...ήχος μηδέν, βίντεο στο you tube δεν παίζει, εγγραφή βίντεο με την κάμερα ΔΕΝ μπορεί να κάνει! Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών, τίποτα...

Μια κουβέντα που έκανα με το επίσημο service, μου είπανε ότι φταίει το root και γι αυτό δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση...δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο...να πω την αλήθεια δεν κοίταξα πριν την κάνω αν δούλευαν καλά όλα αυτά, νομίζω όμως ότι δεν υπήρχε πρόβλημα, απ ότι μου είπε και ο προηγούμενος κάτοχος που το είχε θέσει σε αχρηστία.

Υπάρχει κάποιο τρικάκι για να επαναφέρουμε το εργαλείο; ( πέρασμα με odin και τικάρισμα στο repartition; ) βοηθείστε παρακαλώ οι γνωρίζοντες....

 

αν εχει ηδη πειραχτεί το knox δοκιμασε και κανενα custom να δεις. Αυτό που σου ειπανε από το service μαλλον αστειο είναι λολ.

Link to comment
Share on other sites

Μου έφερε φίλος ένα SM-P600 απλά ρουταρισμένο , που είχε πρόβλημα με την οθόνη...είχε επάνω ακόμη 4.4.2 μαμίσια.... Το φτιάξαμε, και πήγα να του περάσω με smart switch την τελευταία ελληνική lollipop... H οθόνη καμπάνα, το τάμπλετ πετάει από απόκριση, αλλά ...ήχος μηδέν, βίντεο στο you tube δεν παίζει, εγγραφή βίντεο με την κάμερα ΔΕΝ μπορεί να κάνει! Δοκίμασα επαναφορά εργοστασιακών, τίποτα...

Μια κουβέντα που έκανα με το επίσημο service, μου είπανε ότι φταίει το root και γι αυτό δεν έκατσε καλά η αναβάθμιση...δε νομίζω να ισχύει κάτι τέτοιο...να πω την αλήθεια δεν κοίταξα πριν την κάνω αν δούλευαν καλά όλα αυτά, νομίζω όμως ότι δεν υπήρχε πρόβλημα, απ ότι μου είπε και ο προηγούμενος κάτοχος που το είχε θέσει σε αχρηστία.

Υπάρχει κάποιο τρικάκι για να επαναφέρουμε το εργαλείο; ( πέρασμα με odin και τικάρισμα στο repartition; ) βοηθείστε παρακαλώ οι γνωρίζοντες....

 

αν θες δοκίμασε hard reset με τα buttons,κανοντας πρώτα wipe cache data κι έπειτα factory reset.

 

ρίξε και μια ματιά στην προσβασιμότητα μήπως είναι απενεργοποιημένοι οι ήχοι.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτούργησε, δυστυχώς...με την προσβασιμοτητα δεν ήταν απενεργοποιημένοι οι ήχοι

Στα ίδια είμαστε

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Έχω ένα μικροπρόβλημα με την οθόνη που φλασάρει , και θα το παω για σέρβις.

Το τάμπλετ είναι ρουταρισμένο, χωρίς να έχει γράψει το knox.Επίσης έχω περάσει tempered glass από τη πρώτη μέρα.

Θέλω να ρωτήσω, πρέπει να το ξερουτάρω ή και ενδεχομένως να βγάλω και το tempered glass;

'Η δεν υπάρχει πρόβλημα και να το πάω όπως είναι;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα πρέπει να έχεις θέμα εφόσον δεν εγραψε ο ΚΝΟΧ αλλά εξαρτάται απο το άτομο στο service.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Με εργοστασιακές ρυθμίσεις ξερουτάρεται; Εχω καιρό να ασχοληθώ, ή θέλει φλασάρισμα πάλι;

Θα χρησιμοποιήσω το titanium backup μάλλον να κρατήσω δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Ότανλες φλασαρει η οθόνη τι εννοεις? Μήπως απλα έχασε την επαφη το καλωδιακι της οθόνης και εμένα αρκετές φορες μετα απο πτώσεις έχανε την επαφη το καλώδιο και μου έδειχνε τα χρωματα κοκκινωπα η αναβοσβηνε η οθονη

Δεχρειαζεται να το πας στο service και μόνος σου μπορείς αν βγαλεις προσεκτικά το καπακι

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ναι αυτό που λες γιατί μου χει πέσει κανά δυο φορες, αλλά γιατί να μη το πάω για σέρβις μια που είναι στην εγγύηση;

Ένα καλό καθαρισματάκι ή ίσως και και μια αλλαγή μπαταρίας(απ ότι ξέρω η μπαταρία δε καλύπτεται από 2 αλλά από ένα χρόνο εγγύησης).

Επίσης έχω 2 με 3 φωτεινά στίγματα στο κάτω μέρος της οθόνης, δε ξέρω αν μπορώ να διεκδικήσω αλλαγή οθόνης.

Απλά αυτό που με απασχολεί είναι ότι έχει ρουταριστεί(έχω βάλει παράδειγμα το πληκτρολόγιο από τα 12άρια).

Link to comment
Share on other sites

Ίσως να ναι αυτό που λες γιατί μου χει πέσει κανά δυο φορες, αλλά γιατί να μη το πάω για σέρβις μια που είναι στην εγγύηση;

Ένα καλό καθαρισματάκι ή ίσως και και μια αλλαγή μπαταρίας(απ ότι ξέρω η μπαταρία δε καλύπτεται από 2 αλλά από ένα χρόνο εγγύησης).

Επίσης έχω 2 με 3 φωτεινά στίγματα στο κάτω μέρος της οθόνης, δε ξέρω αν μπορώ να διεκδικήσω αλλαγή οθόνης.

Απλά αυτό που με απασχολεί είναι ότι έχει ρουταριστεί(έχω βάλει παράδειγμα το πληκτρολόγιο από τα 12άρια).

 

Οπως σε βολευει αν σου αλλαξουν και οθονη οκ απλα συμφωνα με την εμπειρια μου μετα θα βγαινει το καλωδιο πολυ ευκολα , στο τελος θα αναφκαστεις να το φτιαχνεις εσυ λολ.οσο για το tempered glass που εχεις λογο του οτι ειναι ταμπλετ θα σου προτεινα καλυτερα μια καλη διαφανεια να βαλεις(ultimate shock absortion )τυπου για να υπαρχει καποια ελαστικοτητα.)

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

παιδια τι υπαρχει για ροοτ / και νεα έκδοση ?

μπορει καποιος να βαλει λινκ τι πρεπει να κατεβαζουμε και απο που ?

τωρα εχω 5.1.1 με κερνελ 3.4.39-6086244 23/oct/2015

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι υπαρχει για ροοτ / και νεα έκδοση ?

μπορει καποιος να βαλει λινκ τι πρεπει να κατεβαζουμε και απο που ?

τωρα εχω 5.1.1 με κερνελ 3.4.39-6086244 23/oct/2015

Ρώτα εδώ http://forum.xda-developers.com/galaxy-note-10-2014

Link to comment
Share on other sites

Όχι! Δεν υπάρχει τίποτα στον ορίζοντα

 

Δε μ'αρεσε η απάντησή σου :)

 

ευχαριστώ anyway

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Δε μ'αρεσε η απάντησή σου :)

 

ευχαριστώ anyway

 

μια χαρα ακομα αντεχει εχουμε και πληθωρα ρομ aosp cm13.. κτλ μην το ματιασουμε το μηχανημα.λολ

ενας custom kernel μονο λειπει καλος

Με την κατηφορα που χουν τα ταμπλετ δεν βλεπω στον οριζοντα δυνατα ταμπλετ (snapdragon 820 6 gb memory ktl)

Edited by kutulu26
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστω πολυ,

το εκανα root ηταν ευκολο και απορω πως τοσο καιρο δεν το ειχα κανει ... εβγαλα σχεδον οοοοοοοοολα απο την εσωτερικη καρτα και τα πηγα στην sd.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπερα...Το σημα του wifi στο ταμπλετ μου ειναι αδυναμο...ενω στο σε ολες ρις αλλες συσκευες ειναι φουλ!!!ακομα κ κοντα στο ρουτερ ειναι στην μεση...εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δν αλλαξε κτ..τι επιλογες εχω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...Το σημα του wifi στο ταμπλετ μου ειναι αδυναμο...ενω στο σε ολες ρις αλλες συσκευες ειναι φουλ!!!ακομα κ κοντα στο ρουτερ ειναι στην μεση...εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα δν αλλαξε κτ..τι επιλογες εχω?

 

δοκιμασε στα 5ghz να συνδεθεις . γενικως ειναι πολυ καλο το σημα του ταμπλετ μηπως εχεις παλιο ρουτερ?

Link to comment
Share on other sites

Πως το αλλαζω αυτο???Εχει επιλογη στις ρυθμισεις...Το ιδιο ρουτερ ειναι...αλλα εβαλα κ αλλο..δν αλλαξε τπτ...ολες οι αλλες συσκευες δν εχουν προβλημα...θα κοιταξω αυτο π ειπες..
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε στα 5ghz να συνδεθεις . γενικως ειναι πολυ καλο το σημα του ταμπλετ μηπως εχεις παλιο ρουτερ?

 

Τα 5ghz εχουν μικροτερη εμβελεια, οποτε αν στα 2.4 δεν πιανει καλά στα 5 δεν θα πιανει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

απο το ρουτερ το ρυθμιζεις εφοσον υποστηρίζει αυτην την μπαντα αλλά και παλι μην πολυελπιζεις οτι θα αλλαξει κατι.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...