Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε βλέπω σχόλια και εντυπώσεις από την 5.1.1 ... παρακαλώ, πέστε μας όποιοι αναβαθίσατε, πως τα πάει το εργαλείο ?

Υπάρχει κάποιο βίντεο που δείχνει πως λειτουργεί με την 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε βλέπω σχόλια και εντυπώσεις από την 5.1.1 ... παρακαλώ, πέστε μας όποιοι αναβαθίσατε, πως τα πάει το εργαλείο ?

Υπάρχει κάποιο βίντεο που δείχνει πως λειτουργεί με την 5.1.1

 

μια χαρά πάει....και αν δεν είναι ιδέα μου ζωντάνεψε κατιτίς και η μπαταρία του. μικρο αλλαγές στα μενού και βελτιωμένο tw στο transition.

το αναβάθμισα day one...αυτές τις μέρες ούτε κόλλημα,ούτε επανεκκίνηση...τίποτε κακό!!! :dance:

το μόνο που θα ήθελα ν αλλάξουν είναι ότι δεν πέρασαν τις ανοιχτές εφαρμογές στο αριστερό πλήκτρο και εξακολουθεί να τις ανοίγει με παρατεταμένο πάτημα home button.

και το ui δεν θα με χάλαγε αν ήταν το ίδιο με το tabS 10.5 με περιοδικά και ημερολόγια.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά πάει....και αν δεν είναι ιδέα μου ζωντάνεψε κατιτίς και η μπαταρία του. μικρο αλλαγές στα μενού και βελτιωμένο tw στο transition.

το αναβάθμισα day one...αυτές τις μέρες ούτε κόλλημα,ούτε επανεκκίνηση...τίποτε κακό!!! :dance:

το μόνο που θα ήθελα ν αλλάξουν είναι ότι δεν πέρασαν τις ανοιχτές εφαρμογές στο αριστερό πλήκτρο και εξακολουθεί να τις ανοίγει με παρατεταμένο πάτημα home button.

και το ui δεν θα με χάλαγε αν ήταν το ίδιο με το tabS 10.5 με περιοδικά και ημερολόγια.

Όταν έρθει το Root αυτό είναι εύκολο να αλλάξει.....

Link to comment
Share on other sites

Όταν έρθει το Root αυτό είναι εύκολο να αλλάξει.....

 

Είδα ότι το ρούταρες με αυτόν τον τρόπο

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63187053&postcount=144

 

Αντιμετώπισες πρόβλημα κατά τη διαδικασία;

Είχες κάποιο θέμα μετά;

 

Όσον αφορά τις επιδόσεις και την όλη λειτουργία του τάμπλετ με την 5.1.1 είσαι ικανοποιημένος;

Link to comment
Share on other sites

Είδα ότι το ρούταρες με αυτόν τον τρόπο

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=63187053&postcount=144

 

Αντιμετώπισες πρόβλημα κατά τη διαδικασία;

Είχες κάποιο θέμα μετά;

 

Όσον αφορά τις επιδόσεις και την όλη λειτουργία του τάμπλετ με την 5.1.1 είσαι ικανοποιημένος;

Είμαι ήδη root από χθες και deodex ,έχω εγκαταστήσει xposed ....(διαγράψει knox )

οι επιδόσεις Ναι είναι πολύ καλύτερες από 4.4.2 (εγώ ήμουν ήδη εδώ και μήνες σε 5.0.2 ...ported από 12.2 ,αλλά οι 5.0.2 rom είχαν memory leak)

προσπαθώ να το φέρω στα μέτρα μου (μέχρι να βγει custom rom)...διαγράφοντας και προστεθοντας πράγματα ...Ναι μπορείς να ακολουθήσεις αυτά που γράφει ο M3r71n0 (την rom μπορεί να χρειαστεί να την κάνεις εγκατάσταση 2 φορές με odin... (την πρώτη φορά που την έκανα εγκατάσταση δεν μου "διάβασε" την sim...)

Για τώρα root και knox = 0 δεν υπάρχει ...

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν το OTE TV GO δει τη συσκευή σαν καινούργια μετά από την αναβάθμιση σε 5.1.1 και μείνουμε στον άσο μέχρι να περάσει ο μήνας;

Edit : Το τόλμησα και σε αντίθεση με το novago GO, όλα καλά!

Edited by matthiasscorp

Galaxy Note Edge, Galaxy Note II, HTC Trophy, Nokia N900,

Galaxy Note 10.1 2014 LTE (SM-P605), Nokia Lumia 630 DS

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω αν με την 5.1.1 βελτιώθηκε το λαγκ που ειχε η γραφή στο s note με το πενάκι ή παρέμεινε όπως με την kit kat?

Δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν το χρησιμοποιούσα ούτε το χρησιμοποιώ συχνά

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει να προτείνει κανείς κανένα δοκιμασμένο mhl adapter για σύνδεση με τηλεόραση μέσω hdmi; Αγορά είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό, ebay κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κανένα δοκιμασμένο mhl adapter για σύνδεση με τηλεόραση μέσω hdmi; Αγορά είτε από Ελλάδα είτε από εξωτερικό, ebay κλπ...

 

εγω φιλε μου εχω αγορασει αυτο

http://www.skroutz.gr/s/4383783/Samsung-MHL-male-HDMI-microUSB-female-ET-H10FAUWEGWW.html

Link to comment
Share on other sites

Και δουλεύει τζάμι; το slot στα πλάγια είναι για τροφοδοσία μέσω USB;

 

Προς το παρόν παρήγγειλα από eBay (uk) ένα καλώδιο με 7-8 ευρώ, έχει ξεχωριστό USB 3ο καλώδιο. Να δούμε αν δουλέψει, αλλιώς θα δω αυτό που μου λες από Ελλάδα..

Link to comment
Share on other sites

Και δουλεύει τζάμι; το slot στα πλάγια είναι για τροφοδοσία μέσω USB;

 

Προς το παρόν παρήγγειλα από eBay (uk) ένα καλώδιο με 7-8 ευρώ, έχει ξεχωριστό USB 3ο καλώδιο. Να δούμε αν δουλέψει, αλλιώς θα δω αυτό που μου λες από Ελλάδα..

Αυτά που δουλεύουν για s4 κάνουν και για note 10.1 2014

έχω αυτο http://i1272.photobucket.com/albums/y399/alex22280/Mobile%20Uploads/20140629_122807_zpsffflxjqs.jpg

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Και δουλεύει τζάμι; το slot στα πλάγια είναι για τροφοδοσία μέσω USB;

 

Προς το παρόν παρήγγειλα από eBay (uk) ένα καλώδιο με 7-8 ευρώ, έχει ξεχωριστό USB 3ο καλώδιο. Να δούμε αν δουλέψει, αλλιώς θα δω αυτό που μου λες από Ελλάδα..

 

Ακριβως ... στο πλαινο τοποθετεις το καλωδιο απο τον φορτιστη σου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες επειδη εχω μπερδευτει με τα τελευταια posts...

 

Υπαρχει αυτη τη στιγμη αναβαθμιση σε Lollipop , με τροπο που δεν χανεται η εγγυηση? Μιλαω για την 3G εκδοση.

Με ODIN ας πουμε και επισημη rom αλλης χωρας? (κατι διαβασα για Φινλανδια) Δεν με ενδιαφερουν τα ελληνικα μενου το εχω στα αγγλικα, καλο θα ηταν βεβαια να υπαρχει εναλλαγη σε ελληνικο πληκτρολογιο. Αν ξερει καποιος ας το περιγραψει λιγο με καποια links.

 

Ευχαριστω!

 

υγ. Ποσο απαραδεκτη η Samsung στην υποστηριξη των συσκευων της...

Link to comment
Share on other sites

Οχι, μόνο για το SM-P605 για την ώρα. Μερικά post πίσω υπάρχουν ολα αναλυτικά. Δεν βλέπω κανένα πρόβλημα πάντως, την πέρασα κι εγω και έχω άλλο τάμπλετ στα χέρια μου! Η απόκριση της πένας πάντως είναι σαφώς καλύτερη, πάνω-κάτω ίδια με ενα Note 4 που σκάλισα τις προάλλες ή σαν του Note 2 μου, αξιοπρεπής δηλαδή. Edited by jlian
Link to comment
Share on other sites

Οχι, μόνο για το SM-P605 για την ώρα. Μερικά post πίσω υπάρχουν ολα αναλυτικά. Δεν βλέπω κανένα πρόβλημα πάντως, την πέρασα κι εγω και έχω άλλο τάμπλετ στα χέρια μου! Η απόκριση της πένας πάντως είναι σαφώς καλύτερη, πάνω-κάτω ίδια με ενα Note 4 που σκάλισα τις προάλλες ή σαν του Note 2 μου, αξιοπρεπής δηλαδή.

 

Ευχαριστω!

Και εγω το P605 εχω , 3G/LTE επρεπε να γραψω πριν sorry.

Αρα λοιπον αν αναβαθμιστει με την φινλανδικη ή οποια τελος παντων ειναι αυτη η ROM η εγγυηση ισχυει κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Είχα ένα θεματάκι με το tablet και έκανα factory reset από το μενού αλλά και σβηστό με το συνδυασμό πλήκτρων και wipe data/factory reset.

Ανακάλυψα ότι ένα αρχείο το χρειάζομαι και ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει πιθανότητα να ανακτηθεί είτε από μένα,είτε από κάποιον επαγγελματία. Ευχαριστώ.

Iphone SE 32gb space grey,HUAWEI P SMART Z,iPad Pro 12,9 2017 64 GB,CAT S60 with FLIR,IPAD MINI 5 2019 64gb gray.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω την φινλανδικη official ROM.

 

Την καλυτερη διαφορα ως τωρα την βλεπω στο SPen. Νομιζω οτι μιλαμε για αρκετα πιο γρηγορη αποκριση στο handwriting το οποιο χρησιμοποιω αρκετες φορες.

 

Στο UI που ρωτανε πολλα παιδια, χωρις να ασχολουμαι τρελα με αλλες συσκευες για να εχω καλη εικονα του τι γινεται με τα εργοστασιακα UI, συγκρινωντας μονο με το Cyanogen12 που εβαλα στο S4 Mini πριν λιγες μερες... ναι μεν μπορει να υπαρχει βελτιωση αλλα γενικα ολο αυτο το TouchWiz τρελο fail για μενα.

Του εβαλα κατευθειαν Nova Prime παλι να σουλουπωθει λιγο.

 

Φυσικα ολα αυτα ειναι υποκειμενικα. Αυτο που νομιζω ομως οτι δεν ειναι και χρηζει προβληματισμου ειναι πως βγαζεις μια τετοια συσκευη αξιας 400+ € ακομα και σημερα χωρις να εχει "ανανεωθει" καν η σειρα της, και αφηνεις τα updates τοσο αργα.

Ή δεν τα κανεις καθολου (βλ. αλλες σειρες με δικαιολογια το hardware/RAM κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πληθώρα των συσκευών της Σ. Πάντως στις ναυαρχίδες της δίνει τελικά καλές rom, αργεί όμως αρκετά. Στο Note 2 πάντως που έδωσε την τελευταία 4.4.2 σε 2+ χρόνια μετά την κυκλοφορία του, όλα είναι άψογα. Επίζω το ίδιο να γίνει και στο 10.1.
Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα την γνωμη σας πανω στο εξης: εδω και 4 ημερες το note(full stock) δεν φορτιζει εαν ειναι κλειστη η οθονη. Εχω δοκιμασει αλλο φορτιστή, απεγκατεστησα το CM cleaner, factory reset , αλλα τιποτε... Τικαρα την επιλογη να παραμενει η οθονη ενεργη κατα την φορτιση και ετσι μονο μπορω και το φορτιζω. Δεν εχω εγκαταστησει καμια εφαρμογη την τελευταια εβδομάδα, μονο updates...

Τι να πω.....

Καποια γνωμη-προταση?

Οταν ειναι κλειστο το tablet φορτιζει κανονικα.....

Nexus4, Xiaomi Mi4, Mi Pad, NOTE 10.1 2014 LTE
Link to comment
Share on other sites

Καποια γνωμη-προταση?

Οταν ειναι κλειστο το tablet φορτιζει κανονικα.....

 

αν δεν θέλει σετάρισμα η μπαταρία μάλλον πας για μητρική...όπως και να έχει θέλει άνοιγμα....άρα σέρβις....εκτός κι αν το κατέχεις να το ανοίξεις για να ξεκουμπώσεις την μπαταρία κάνα δυο λεπτά.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Αυτές είναι όλες οι συσκευές που θα αναβαθμιστούν επίσημα σε Android 6.0 Marshmallow

Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy S6 / S6 Edge / S6 Edge+ Samsung Galaxy Tab 4

Samsung Galaxy Note 4 / Edge Samsung Galaxy Alpha Samsung Galaxy A8

Samsung Galaxy A7

Samsung Galaxy S5

 

Πότε όμως.???

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...