Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

[ATTACH]49442[/ATTACH]

 

[ATTACH]49443[/ATTACH]

το dolphin browser κάνει προσαρμογή (κανει crop ) στην οθόνη . δεν υπάρχει ρύθμιση . δεν χάνεις τίποτα .... εαν θέλεις κανε μια ερώτηση εδω

https://plus.google.com/communities/105383868011227937315 ,στους δημιουργούς.... προσωπικά δεν με ενοχλεί ,μπορείς να τα χρησιμοποιείς και τα δυο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το dolphin browser κάνει προσαρμογή (κανει crop ) στην οθόνη . δεν υπάρχει ρύθμιση . δεν χάνεις τίποτα .... εαν θέλεις κανε μια ερώτηση εδω

https://plus.google.com/communities/105383868011227937315 ,στους δημιουργούς.... προσωπικά δεν με ενοχλεί ,μπορείς να τα χρησιμοποιείς και τα δυο

 

Πάντως και στον υπολογιστή όλοι οι browsers , έχουν διαφορετική συμπεριφορά από το dolphin.

Εμένα πάντως δε μου αρέσει, νιώθω να με <πνίγει>.

Θα χρησιμοποιώ και τους 2, απλά ο dolphin είναι πλήρης.

OK Aλεξ, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά από σκέψη μετάξυ p600-p605 παράγγειλα το wifi edition εφόσον κατά 95% θα είναι οικιακή συσκευή.Σπανίως έξω αν χρειαστώ δεδομένα θα χρησιμοποιώ hotspot το κινητού.

Το tablet θα το έχω την Τρίτη το πήρα από σκρουτζομάγαζο.Πείτε μου τι να προσέξω-αλλάξω κλπ σε πρώτη φάση;

Edited by SAKISART2
Link to comment
Share on other sites

Alexxxxxxxxxxxx

 

εχω 4.4.2 σλοβενικη με τις συμβουλες σου (αλλα στο Νοte 2, αργοτερα στο Νοτε 10.1 2014)), μεσω odin - sammobile !!!!!

 

Σε ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Alexxxxxxxxxxxx

 

εχω 4.4.2 σλοβενικη με τις συμβουλες σου (αλλα στο Νοte 2, αργοτερα στο Νοτε 10.1 2014)), μεσω odin - sammobile !!!!!

 

Σε ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω ωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Εάν το έχεις καιρό (σου έχει τελειώσει η εγγύηση, δεν σε νοιάζει) κάνε εγκατάσταση μια custom ROM και θα αποκτήσεις ένα "ολοκαίνουριο" κινητό με όλα τα καλούδια από Note 3,s5

Link to comment
Share on other sites

Εάν το έχεις καιρό (σου έχει τελειώσει η εγγύηση, δεν σε νοιάζει) κάνε εγκατάσταση μια custom ROM και θα αποκτήσεις ένα "ολοκαίνουριο" κινητό με όλα τα καλούδια από Note 3,s5

Σιγα σιγα δασκαλε !!! χαχαχαχααχαχα

 

EDIT:....δηλαδη πια λες εσυ να βαλω? Πια rom για το Νοτε 2 ? (ξερω ...offtopic)

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Σιγα σιγα δασκαλε !!! χαχαχαχααχαχα

 

EDIT:....δηλαδη πια λες εσυ να βαλω? Πια rom για το Νοτε 2 ? (ξερω ...offtopic)

εαν κανεις εγκατάσταση custom rom θα χάσεις εγγύηση .εαν ημουν εγω θα έκανα εγκατάσταση με σειρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016 η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2472270 η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060389 για ποιο stock http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1915036 (έχει αφαίρεση +προσθέσει διαφορα tweak για ταχύτητα ,δεν εχεις πρόσθετα απο note3, s5 ) την τελευταία την φτιάχνει Έλληνας .για οποιαδήποτε εγκατάσταση να διαβάσεις τις ΟΔΗΓΊΕΣ . και για τα 4 υπάρχουν video στο YouTube

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

εαν κανεις εγκατάσταση custom rom θα χάσεις εγγύηση .εαν ημουν εγω θα έκανα εγκατάσταση με σειρα http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2504016 η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2472270 η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2060389 για ποιο stock (έχει αφαίρεση +προσθέσει διαφορα tweak για ταχύτητα ,δεν εχεις πρόσθετα απο note3, s5 ) την τελευταία την φτιάχνει Έλληνας .για οποιαδήποτε εγκατάσταση να διαβάσεις τις ΟΔΗΓΊΕΣ . και για τα 4 υπάρχουν video στο YouTube

 

Σε ευχαριστω για ολα alex !!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς γιατί μετά την αναβάθμιση στη συλλογή φωτογραφιών στο υπομενου περιεχόμενο για εμφάνιση δείχνει μεν αλλά δεν μπορώ να το τσεκάρω το περιεχόμενο από Dropbox; πριν την αναβάθμιση είμαι σίγουρος ότι το είχα τσεκαρισμενο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοιο θέμα, μπορώ να επιλέξω το Dropbox. Δεν κάνεις καμία εκκαθάριση δεδομένων στη συλλογή μπας και σου στρώσει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με ποιο τρόπο μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές κλπ από το smartphone στο tablet;

Υπάρχουν πολλοί τρόποι , ένας, κάνε εγκατάσταση το Es εξερεύνηση και άνοιξε το ,αριστερό swipe για να ανοίξει ενα μενού(τερμα πανω γράφει γρήγορη πρόσβαση ),πατας παρατεταμένα στο εξερευνητής root (θα σου ανοίξει ενα άλλο μενου ) και μετα αντΑσφαλειας εφαρμογής και δεδομένων (θα δεις όλα τα προγράμματα που ειναι εγκατεστημενα στο κινητό σου ) κάνεις με τικ ποια θέλεις και τα κανεις backup ,στη συνέχεια τα στέλνεις στο ταβλετ ... αυτος ειναι ενας τροπος .... Μεταφορά αρχείων (με μεγάλη ταχύτητα μεταξύ Samsung) μπορείς και με wifidirect

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση έχει έρθει μόνο για το SM-P605; Εμείς με το SM-P600 στα κρύα του λουτρού...

δεν εχει βρει ευρωπαϊκή ROM για p600 απο τον Μάιο .......Οπότε

Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω το firmware το ελληνικο, το εχω κατεβασει, οπως και το Odin. Βαζω στο προγραμμα το firmware, πατω τον συνδυασμο για να μπω στο recovery menu και εκει βλεπω το ανθρωπακι ξαπλα με ενα κοκκινο τριγωνακι, πατω start στο odin αλλα δεν γινετε τιποτα οπως εγινε στο Note 2 με ορθιο ομως το ανθρωπακι. Τι λαθος κανω?

Απο ειλογες εχω μεσω του ταμπλετ τις εξης

reboot system now

apply update from ADB

apply update from external storage

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from cache

 

Ο συνδυασμος που πατω ειναι power-volume down και home , χωρις να το εχω συνδεδεμενο με το pc, και μου εμφανιζει στο μενου το ανθρωπακι ξαπλωμενο.

Edited by jimmys
Link to comment
Share on other sites

Θελω να βαλω το firmware το ελληνικο, το εχω κατεβασει, οπως και το Odin. Βαζω στο προγραμμα το firmware, πατω τον συνδυασμο για να μπω στο recovery menu και εκει βλεπω το ανθρωπακι ξαπλα με ενα κοκκινο τριγωνακι, πατω start στο odin αλλα δεν γινετε τιποτα οπως εγινε στο Note 2 με ορθιο ομως το ανθρωπακι. Τι λαθος κανω?

Απο ειλογες εχω μεσω του ταμπλετ τις εξης

reboot system now

apply update from ADB

apply update from external storage

wipe data/factory reset

wipe cache partition

apply update from cache

 

Ο συνδυασμος που πατω ειναι power-volume down και home , χωρις να το εχω συνδεδεμενο με το pc, και μου εμφανιζει στο μενου το ανθρωπακι ξαπλωμενο.

εισαι σε recovery πρέπει να μπεις σε download mode power +volume - . δες πως

απο 00 εως 58"

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

εισαι σε recovery πρέπει να μπεις σε download mode power +volume -

 

Θα πατησω ενω ειναι κλειστο το ταμπλετ, power και volume - μαζι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχθες εβαλα στο ταμπλετ μια καρτα μνημης την ultra sd 32gb της sandiak. Απο τοτε παρατηρησα πως εφαρμογες που κατεβαζω απο το playstore αποθηκευονται στην καρτα μνημης. Μπορειτε να μου πειτε απο που μπορω να επιλεξω να αποθηκευονται πρωτα στην συσκευη και μετα να επιλεγω εγω ποιες θελω να μπαινουν στην καρτα μνημης. Η κατα το κατεβασμα να επιλεγω εγω που θελω να αποθηκευτουν
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχθες εβαλα στο ταμπλετ μια καρτα μνημης την ultra sd 32gb της sandiak. Απο τοτε παρατηρησα πως εφαρμογες που κατεβαζω απο το playstore αποθηκευονται στην καρτα μνημης. Μπορειτε να μου πειτε απο που μπορω να επιλεξω να αποθηκευονται πρωτα στην συσκευη και μετα να επιλεγω εγω ποιες θελω να μπαινουν στην καρτα μνημης. Η κατα το κατεβασμα να επιλεγω εγω που θελω να αποθηκευτουν

πανε αυτόματα ,προφανώς θεωρεί οτι η εσωτερική μνήμη δεν επαρκεί .... εαν θέλεις να μεταφέρεις η στην εσωτερική η εξωτερική κάποιο πρόγραμμα το κρατάς παρατεταμένα και το σέρνεις τερμα πανω (πληροφορίες εφαρμογών ) , στο μενου που θα σου εμφανιστεί κανεις τις επιλογές σου ... μετακίνηση στην καρτα sd ...

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση, τωρα που εβαλα εληνικο firmware, σημαινει πως θα παρει επομενη αναβαθμιση οταν βγει στην Ελλαδα αναβαθμιση ?
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση, τωρα που εβαλα εληνικο firmware, σημαινει πως θα παρει επομενη αναβαθμιση οταν βγει στην Ελλαδα αναβαθμιση ?

ναι (αλλά μην περιμένεις σύντομα !!!) η καλύτερη λύση εαν θέλεις να έχεις το ταβλετ στο τελευταίο update ειναι με odin!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το 4.4.2 , ποσα παραθυρα μπορουμε να ανοιξουμε ταυτοχρονα, 2 η μπορουμε να χωρισουμε την οθονη στα τεσσερα ?
Link to comment
Share on other sites

Με το 4.4.2 , ποσα παραθυρα μπορουμε να ανοιξουμε ταυτοχρονα, 2 η μπορουμε να χωρισουμε την οθονη στα τεσσερα ?

2 (μόνο τα pro νομίζω και τα s 4) εαν εισαι root όμως :D:cool: 4!!!

Link to comment
Share on other sites

2 (μόνο τα pro νομίζω και τα s 4) εαν εισαι root όμως :D:cool: 4!!!

 

A κοίτα Alex εξαιτίας σου έμαθα το Odin και τώρα έχω στο Note 2 και Note 10.1 το τελευταίο firmware, δεν θα με κάνεις τώρα και root!!!! ΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...