Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πόσες ώρες οθόνης περίπου σου βγάζει με την 4.4? Επίσης, πόση είναι η διαθέσιμη RAM? Εχεις παρατηρήσει καθόλου κολλήματα?

 

Δεν μπορώ να σου πω για οθόνη, καθώς είναι σχετικό βάσει χρήσης. Πχ σήμερα είχα το papyrus όλη την μέρα ανοιχτό για σημειώσεις, αλλά το screen time δεν συγκρίνεται με το να είχα όλη την ημέρα ανοιχτό πχ το Angry birds. Με λίγη χρήση πίσω στην καθημερινότητα θα έχω μια πιο ξεκάθαρη εικόνα.

 

Η διαθέσιμη RAM με setup 2 χρήστες (4.3, ΜΚ1) ήταν μετά το boot στα 1.4 και τώρα (4.4) είναι στο 1.8

 

Κανένα απολύτως κόλλημα. Θα δεις όταν την εγκαταστήσεις ότι όλα είναι λίγο πιο smooth, το multiwindow επιτέλους πιο διακριτικό και το πενάκι μακράν πιο ανταποκρίσιμο.

-----------------------------

LG G4

-----------------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν το εχω το ταμπλετ, σκεφτομουν να το αγορασω αλλα καποιοι εγραφαν για κολληματα και δισταζα. Τωρα ομως που βελτιωθηκε με την 4.4 θα το αγορασω. Επισης, κατα τη γνωμη μου ο χρονος οθονης ειναι ενα αρκετα αντιπροσωπευτικο δειγμα της διαρκειας μπαταριας, οταν αυτος περιλαμβανει διαφορες δραστηριοτητες πχ καμια ταινια αρκετο σερφαρισμα και κανενα παιχνιδι.
t18s - 3310 - 3310 - 8210 - t65 - 6510 - 7210 - n-gage - 7610 - 6290 - ks20 - tg01 - s2 & galaxy tab 10.1 - s3 - note 3 & note pro 12.2
Link to comment
Share on other sites

H lte exei kanonika akoustika

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης :!:

Σύμφωνα με τους Ο.Π.Χ. απαγορεύεται αυστηρά η μεταγραφή των ελληνικών με την χρήση του λατινικού αλφαβήτου (πρακτική ευρέως γνωστή ως greeklish). Τα επόμενα μηνύματα που θα διατυπωθούν σε αυτήν τη μορφή δύναται να αφαιρεθούν από την ομάδα διαχείρισης του myphone.gr χωρίς προειδοποίηση.

 

Κι εγω εχω το lte, το πηρα απο ebay και δεν ειχε ακουστικα. Η ταινια κανονικα κολλημενη. Αν δειτε στο youtube βιντεακια δεν υπαρχουν ακουστικα μεσα. Δεν ξερω εσας πως εχει. Θεωρω μεγαλη βλακεια να ζηταει η σαμσουνγκ 500 ευρω για το ταμπλετ και να μην δινει ακουστικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φλάσαρα μέσω ODIN την 4.4 που βγήκε χθες. (δεν είμαι root, δεν έκανε trigger τίποτε, όλα official)

 

Μόνο θετικές εντυπώσεις έχω

 

+ καλύτερη μπαταρία

+ αισθητά πιο γρήγορο tablet

+ ΜΑΚΡΑΝ πιο χαμηλή χρήση μνήμης

+ Multi user

+ restricted access (τρελό feature αυτό)

 

ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

 

Να σε ρωτησω. Εγω εχω το lte μοντελο οποτε θα περιμενουμε λιγο ακομα. Σαν εμφανιση το λογισμικο εγινε οπως ειναι τα καινουρια με την 4.4 ; Αυτο με απασχολει μονο. :):):)

Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά επικοινώνησα με το κατάστημα κ μ είπε δεν διατίθενται.. Οπότε μόνο αυτό που δεν χρειάζεται ενημερώσεις μ κάνει εντύπωση..

 

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς από εσάς πληκτρολόγιο;; ποιο μοντέλο κ τι εντυπώσεις έχει;

 

Από hdmi έχετε δοκιμάσει; όλα καλά με αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά επικοινώνησα με το κατάστημα κ μ είπε δεν διατίθενται.. Οπότε μόνο αυτό που δεν χρειάζεται ενημερώσεις μ κάνει εντύπωση..

 

Παιδιά χρησιμοποιεί κανείς από εσάς πληκτρολόγιο;; ποιο μοντέλο κ τι εντυπώσεις έχει;

 

Από hdmi έχετε δοκιμάσει; όλα καλά με αυτό;

 

Swift key x εδώ, αλλά χρησιμοποιώ επίσης πολύ & το s-pen ! Οσο για το HDMI δεν το χρησιμοποιώ..

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Βασικά λάθος μου που δεν το διευκρίνησα, αναφέρομαι σε bluetooth πληκτρολόγιο.. Αν χρησιμοποιεί κανείς κ αν υπάρχουν προβλήματα..

 

Επίσης τα δώρα που δινε Samsung όπως ένα ποσό για αγορές Google play τα πήρε κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Για τα ακουστικά επικοινώνησα με το κατάστημα κ μ είπε δεν διατίθενται.. Οπότε μόνο αυτό που δεν χρειάζεται ενημερώσεις μ κάνει εντύπωση..

 

Ούτε το δικό μου (wi-fi) είχε ακουστικά μέσα. Στις αναβαθμίσεις τι σου φαίνεται περίεργο; Αφού δεν βγήκε ακόμα ή 4.4, λογικό είναι να μην έχει αναβάθμιση. Μόλις βγει θα την πάρει και το δικό σου.

 

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει σε εσάς, έχει προσέξει κανείς;

Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Ούτε το δικό μου (wi-fi) είχε ακουστικά μέσα. Στις αναβαθμίσεις τι σου φαίνεται περίεργο; Αφού δεν βγήκε ακόμα ή 4.4, λογικό είναι να μην έχει αναβάθμιση. Μόλις βγει θα την πάρει και το δικό σου.

 

Πόση ώρα κάνει να φορτίσει σε εσάς, έχει προσέξει κανείς;

 

Στο δικο μου wifi ελληνικο ειχε ακουστικα μεσα, κανει 5.30 ωρες να φορισει περιπου.

Παιδια υπαρχει καποια εφα ρμογη να βγαζει εκτος τα κουμπια διπλα απο το κεντρικο γιατι πολλες φορες τα ακουμπαω κατα λαθος λογω του μικρου bezel που εχει?

Link to comment
Share on other sites

Και το δικό μου είχε ακουστικά μέσα κανονικά. Το είχα πάρει το Γενάρη από το you που έδινε και το πληκτρολόγιο της σαμσουνγκ δώρο, το οποίο παίζει γύρω στα 50 ευρώ αν το αγοράσεις.
Link to comment
Share on other sites

5:30 κάνει και το δικό μου. Πολύς χρόνος :(
Samsung galaxy S4, Samsung Ativ s, Samsung Galaxy Note 10.1 2014 edition, Asus Transformer Prime
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα κάπου στις 5 κ κάτι ώρες..

 

*εκ παραδρομής κάνω λάθος κ αντί για αναβάθμιση θέλω να πω ενημέρωση.. Ότι δλδ δεν έχει κάνει ούτε μισή ενημέρωση..

 

**το πληκτρολόγιο της Samsung έχει καθόλου lags ή να χάνει σύνδεση;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου wifi ελληνικο ειχε ακουστικα μεσα, κανει 5.30 ωρες να φορισει περιπου.

Παιδια υπαρχει καποια εφα ρμογη να βγαζει εκτος τα κουμπια διπλα απο το κεντρικο γιατι πολλες φορες τα ακουμπαω κατα λαθος λογω του μικρου bezel που εχει?

μηπως κατι τετοιο ?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.matthewma.swipehomebuttonfree

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

 

Σε ευχαριστω αλλα ψαχνω κατι που θα εβγαζε εκτος τα 2 πληκτρα αριστερα και δεξια του κεντρικου και θα μπορουσα να τα χειριστω με εικονικα πληκτρα η χειρονομιες, το προβλημα μου ειναι πως μερικες φορες επειδη ειναι μικρα τα bezels με την παλαμη μου τα παταω κατα λαθοςπραγμα που με κανει να χανω οτι κανω εκεινη τη στιγμη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! εχω την LTE έκδοση και αυτό που έχω παρατηρήσει και είναι αρκετά ενοχλητικό είναι οτι η εφαρμογή του file explorer (τα αρχεία μου) Lagάρει απίστευτα...έχει και άλλός αυτό το πρόβλημα, πατάω ένα φάκελο και κάνει 1-2 δευτερόλεπτα για να μπεί..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω την lte έκδοση. Δοκίμασα να βάλω μια HD ταινία για να την δω. Ενώ η εικόνα παίζει κανονικά, ο ήχος απουσιάζει. Έχω τον MX player (και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αναγνωρίζει κατευθείαν και τους υπότιτλους και παίζει την ταινία κατευθείαν από το stickάκι) και αυτό το πρόβλημα μου το εμφανίζει σε ταινίες με DTS. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος αποκωδικοποιητής που πρέπει να κατεβάσω επιπλέον για να παίζει (μέσω MX player εννοείται) αυτές τις ταινίες, ή πρέπει να πάω σε άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής ταινιών;

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω την lte έκδοση. Δοκίμασα να βάλω μια HD ταινία για να την δω. Ενώ η εικόνα παίζει κανονικά, ο ήχος απουσιάζει. Έχω τον MX player (και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αναγνωρίζει κατευθείαν και τους υπότιτλους και παίζει την ταινία κατευθείαν από το stickάκι) και αυτό το πρόβλημα μου το εμφανίζει σε ταινίες με DTS. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος αποκωδικοποιητής που πρέπει να κατεβάσω επιπλέον για να παίζει (μέσω MX player εννοείται) αυτές τις ταινίες, ή πρέπει να πάω σε άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής ταινιών;

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση σε όλους

 

Την ωρα που παιζει η ταιναι αν πατησεις πανω δεξια στο μενου ενεργοποιησε λατι σχετικο με τον ηχο αν θυμαμαι καλα… αν δεν παιζει παλι εχει καποια plugins για mxplayer στο store

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Έχω την lte έκδοση. Δοκίμασα να βάλω μια HD ταινία για να την δω. Ενώ η εικόνα παίζει κανονικά, ο ήχος απουσιάζει. Έχω τον MX player (και είμαι πολύ ευχαριστημένος, αναγνωρίζει κατευθείαν και τους υπότιτλους και παίζει την ταινία κατευθείαν από το stickάκι) και αυτό το πρόβλημα μου το εμφανίζει σε ταινίες με DTS. Ξέρετε αν υπάρχει κάποιος αποκωδικοποιητής που πρέπει να κατεβάσω επιπλέον για να παίζει (μέσω MX player εννοείται) αυτές τις ταινίες, ή πρέπει να πάω σε άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής ταινιών;

Ευχαριστώ και καλή Ανάσταση σε όλους

 

Αν θες δοκιμασε το bs player.Αν και αυτο που λεει ο φιλος παραπανω νομιζω θα δουλεψει.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατοχος του ταμπλετ απο προχθες(wi fi edition) ,αρκετα ευχαριστημενος,μονο η μπαταρια με εχει ψιλοαπογοητευσει.Θελω να ρωτησω αν μπορω με οντιν να φλασαρω το firmware4.4.2 της Κολομβιας.

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=28299

Edited by gfilip
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Κατοχος του ταμπλετ απο προχθες(wi fi edition) ,αρκετα ευχαριστημενος,μονο η μπαταρια με εχει ψιλοαπογοητευσει.Θελω να ρωτησω αν μπορω με οντιν να φλασαρω το firmware4.4.2 της Κολομβιας.

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=28299

 

Καλημερα. Ναι μπορεις. Με ODIN μπαινει. ;)

Edited by PETROSLEON
Link to comment
Share on other sites

Τελικα ποιο μοντελο να επιλεξουμε αναμεσα στο p600 και p605?εκτος απο οτι περνει καρτα σιμ σαν συσκευη ειναι ποιο δυνατη απο τη wifi version?
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το ποιό είναι πιο δυνατή, νομίζω πως το tablet (κάθε tablet) χάνει την αξία του αν δεν το πάρεις με κάρτα sim. Ο σκοπός είναι να το χρησιμοποιείς ανα πάσα στιγμή όπου το χρειάζεσαι και όχι να ψάχνεις κάθε φορά που υπάρχει WiFi.

Γιώργος

Galaxy s9+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...