Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παρακολουθώ καιρό το forum και είμαι κάτοχος του P600

έχω περάσει την ισπανική 4.4.2 και η διαφορά είναι μεγαλή (πρίν ήταν ανυπόφορο, σε σημείο να μετανοιώσω που έδωσα το Ν8010).

Τα ερωτήματα μου:

1. Η μπαταρία με πληρή φόρτιση φτάνει στο 99% και όχι στο 100% συμβαίνει και σε σας αυτό?

2. Υπερθεμαίνεται αρκετα (καίει σε σημείο που τα πιτσιρίκια δεν μπορούν να το κρατήσουν) όταν ζορίζεται στο πάνω δεξί μέρος?

3. Πώς μπορών να απενεργοποιήσω τις άχρηστες εφαρμογές χωρίς root ? (τις απενεργοποιώ μέσα από τις ρυθμίσεις αλλα αυτές στην επόμενη εκκίνηση ξανατρέχουν)

4. Μπορώ να περάσω το Interface και κάποια καλούδια του ΤΑΒ S ή του ΝΟΤΕ PRO και από που?

5. Πώς μπορώ να αλλαζώ τις γλώσσες στο πλήκτρολόγιο με συρσιμο της SPACEBAR και όχι με την υδρόγειο (στην αρχή ήταν έτσι μετά δεν ξέρω πώς άλλαξε).

Ευχαριστώ

Edited by sakkisaa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παρακολουθώ καιρό το forum και είμαι κάτοχος του P600

έχω περάσει την ισπανική 4.4.2 και η διαφορά είναι μεγαλή (πρίν ήταν ανυπόφορο, σε σημείο να μετανοιώσω που έδωσα το Ν8010).

Τα ερωτήματα μου:

1. Η μπαταρία με πληρή φόρτιση φτάνει στο 99% και όχι στο 100% συμβαίνει και σε σας αυτό?

2. Υπερθεμαίνεται αρκετα (καίει σε σημείο που τα πιτσιρίκια δεν μπορούν να το κρατήσουν) όταν ζορίζεται στο πάνω δεξί μέρος?

3. Πώς μπορών να απενεργοποιήσω τις άχρηστες εφαρμογές χωρίς root ? (τις απενεργοποιώ μέσα από τις ρυθμίσεις αλλα αυτές στην επόμενη εκκίνηση ξανατρέχουν)

4. Μπορώ να περάσω το Interface και κάποια καλούδια του ΤΑΒ S ή του ΝΟΤΕ PRO και από που?

5. Πώς μπορώ να αλλαζώ τις γλώσσες στο πλήκτρολόγιο με συρσιμο της SPACEBAR και όχι με την υδρόγειο (στην αρχή ήταν έτσι μετά δεν ξέρω πώς άλλαξε).

Ευχαριστώ

1:θελει battery calibration ,υπάρχουν διάφορες εφαρμογές στο play store

2:εαν και εχω το p605 και δεν θερμαίνεται τόσο ,για αυτο δεν μπορείς να κάνεις πολλά (φαντάζομαι οταν παίζουν παιχνίδια) βαλε μια θήκη ,να κρατάνε ανάποδα το ταβλετ και απο σημεία που δεν ειναι πολυ ζεστα (εαν είναι υπερβολική η ζέστη πήγαινε το για services(γενικα τα exynos ζεσταίνονται πολύ ,οταν ειχα το s2 καποιες φορες δεν μπορούσα να το κρατήσω)

3:δυστυχώς χωρις ροοτ δεν

4:χωρίς ροοτ δεν (τα περισσότερα θελουν copy paste στο system και σε deodex rom)

5: ρυθμίσεις/στοιχειά ελέγχου/πληκτρολόγιο samsung / + γλώσσες εισαγωγής (βαλε ελληνικά και αγγλικά)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

1. Υπάρχει καμία που να δουλευει (κανα δυο που έβαλα δεν είδα αποτέλεσμα).

4 Έχει κάπου οδηγίες.

5 Το έχω κανει και πάλι η αλλαγή δεν είναι εφικτή με SPACEBAR. Είναι κάποια άλλη ρύθμιση που δεν μπορώ να βρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

 

1. Υπάρχει καμία που να δουλευει (κανα δυο που έβαλα δεν είδα αποτέλεσμα).

4 Έχει κάπου οδηγίες.

5 Το έχω κανει και πάλι η αλλαγή δεν είναι εφικτή με SPACEBAR. Είναι κάποια άλλη ρύθμιση που δεν μπορώ να βρώ.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.nema.batterycalibration (1,2..4)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.BoshBashStudios.batterydoctorrepair

ποιο keyboard εχεις βάλει .αυτή ειναι η ρύθμιση δοκίμασε ενα αλλά

κοίτα στα ιδιωτικά μήνυματα ......

Link to comment
Share on other sites

Τα δοκίμασα και τα δύο αλλά δεν . . .

έχω το μαμα keyboard

το έψαξα λιγάκι πολλές συσκευές έχουν αυτο το"ας το πουμε πρόβλημα" .εφόσον λειτουργεί σωστά και αποφορτιζει ομαλά δεν πειράζει ας γράφει 99.για το δεύτερο οι ρυθμίσεις αυτες ειναι , εαν μπορείς στείλε φωτο να δω τι ρυθμίσεις εχεις κανει για keyboard

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου οδηγος για να περάσουμε την επίσημη 4.4.2 αλλης ευρωπαικης χώρας στο P600 (Wifi exynos) ?

 

Edit : Το παρακάτω ειναι ?

 

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=29182

 

Ακολουθώ τις οδηγίες που εχει η θελει κατι αλλο ?

 

Model: SM-P600

Model name: GALAXY Note 10.1 Wi-Fi 2014 Edition

Country: Spain

Version: Android 4.4.2

Changelist: N/A

Build date: Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000

Product Code: PHE

PDA: P600XXUCND3

CSC: P600OXACND3

MODEM: P600XXUCND3

 

Instructions

Extract (unzip) the firmware file

Download Odin v3.09

Extract Odin zip-file

Open Odin v3.09

Reboot phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

Add the firmware file to AP / PDA

Make sure re-partition is NOT ticked

Click the start button, sit back and wait a few minutes

Edited by vadergr
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στις γλώσσες.

Sorry έχεις δίκιο σου απάντησα από το κινητό (τώρα είδα τις ρυθμίσεις του ταβλετ) .οι ρυθμίσεις μου :προεπισκοπηση χαρακτήρα ναι( με τικ) και αυτόματη αντικατασταση οχι(όχι με τικ)

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει κάπου οδηγος για να περάσουμε την επίσημη 4.4.2 αλλης ευρωπαικης χώρας στο P600 (Wifi exynos) ?

 

Edit : Το παρακάτω ειναι ?

 

http://www.sammobile.com/firmwares/3/?download=29182

 

Ακολουθώ τις οδηγίες που εχει η θελει κατι αλλο ?

 

Model: SM-P600

Model name: GALAXY Note 10.1 Wi-Fi 2014 Edition

Country: Spain

Version: Android 4.4.2

Changelist: N/A

Build date: Thu, 01 Jan 1970 00:00:00 +0000

Product Code: PHE

PDA: P600XXUCND3

CSC: P600OXACND3

MODEM: P600XXUCND3

 

Instructions

Extract (unzip) the firmware file

Download Odin v3.09

Extract Odin zip-file

Open Odin v3.09

Reboot phone in Download Mode (press and hold Home + Power + Volume Down buttons)

Connect phone and wait until you get a blue sign in Odin

Add the firmware file to AP / PDA

Make sure re-partition is NOT ticked

Click the start button, sit back and wait a few minutes

ότι γράφει

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε download mode, ανοιγω odin , βαζω το usb στο ταμπλετ και ενω αναγνωριζει Samsung Interface Android drivers, το Odin δεν δειχνει κάτι (αυτο που λεει ο οδηγος οτι γινεται μπλε)....
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε download mode, ανοιγω odin , βαζω το usb στο ταμπλετ και ενω αναγνωριζει Samsung Interface Android drivers, το Odin δεν δειχνει κάτι (αυτο που λεει ο οδηγος οτι γινεται μπλε)....

πρέπει να κάνεις εγκατάσταση drivers . κατέβασε απο εδω μονο drivers http://www.ibtimes.co.uk/galaxy-note101-2014edition-root-android43-smp600-smp601-530570 αυτο που γράφει USB Driver με κόκκινο . καντο εγκατάσταση και ξαναδοκίμασε με odin τ(δοκίμασε με άλλο odin 3.07,3.04,3.09 ) το κουτάκι που γράφει ID :COM να γίνει κίτρινο .τοτε είσαι οκ προχωράς στην διαδικασία !

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα.Ολα καλα.

Ευχαριστω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ψιλομεταμορφωθηκε στο καλύτερο.

Σίγουρα λιγότερα lags από πριν.

Αρκετά smooth εμπειρία πλέον.

Η διαδικασία πανεύκολη ακόμα και από εμένα που είμαι χεστης σε αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζουμε για ελληνικες συσκευες ππτε θα βγει η αναβαθμιση ??

Όχι δεν υπάρχει κάποια ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Sorry έχεις δίκιο σου απάντησα από το κινητό (τώρα είδα τις ρυθμίσεις του ταβλετ) .οι ρυθμίσεις μου :προεπισκοπηση χαρακτήρα ναι( με τικ) και αυτόματη αντικατασταση οχι(όχι με τικ)

 

Δυστηχώς φίλε μου δεν έιναι ούτε αυτό και δεν ξέρω πως άλλαξε.

 

το πληκτρολογιο στη εικόνα είναι τυχαίο

Link to comment
Share on other sites

Sorry έχεις δίκιο σου απάντησα από το κινητό (τώρα είδα τις ρυθμίσεις του ταβλετ) .οι ρυθμίσεις μου :προεπισκοπηση χαρακτήρα ναι( με τικ) και αυτόματη αντικατασταση οχι(όχι με τικ)

 

Δυστηχώς φίλε μου δεν έιναι ούτε αυτό και δεν ξέρω πως άλλαξε.

 

το πληκτρολογιο στη εικόνα είναι τυχαίο

Μήπως έχεις επιλέξει το Google keyboard αντί για Samsung? Μόνο με Google keyboard αλλάζω την γλώσσα με αυτόν τον τρόπο!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις επιλέξει το Google keyboard αντί για Samsung? Μόνο με Google keyboard αλλάζω την γλώσσα με αυτόν τον τρόπο!

 

Απο που επελέξα αυτόν τον διάολο . . . ? :devil:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν;

 

Δεν μπορώ να βρώ από που το επέλεξα.

Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό, γιατί δεν εγκατέστησα κάτι τέτοιο και απ' ότι ξέρω της google είναι μαύρο .

Edited by sakkisaa
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να βρώ από που το επέλεξα.

Αλλά δεν νομίζω να είναι αυτό, γιατί δεν εγκατέστησα κάτι τέτοιο και απ' ότι ξέρω της google είναι μαύρο .

Δεν είναι μαύρο. Όταν βγαίνει το πληκτρολόγιο τέρμα αριστερά στην οθόνη . Επιλογή μέθοδος εισαγωγής

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας για 2 θεματα.

 

Εχω το ΝΟΤΕ 3 και το ΤΑΒ ΝΟΤΕ10.1 2014. Ψαχνω πως μπορω να κανω τα εξης :

 

1) Remote screen. Δηλαδη να βλεπω και να διαχειριζομαι απο το κινητο τη ταμπλετα και αντιστροφα.

2) Συνδεση των 2 σε ενα δικτυο ωστε η μια συσκευη να βλεπει την αλλη σαν απομακρυσμενη μνημη και να μπορω να κανω αντιγραφες αρχειων απο τη μια συσκευη στην αλλη οπως στα PC.

 

TNX

 

baxy

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια τη βοηθεια σας για 2 θεματα.

 

Εχω το ΝΟΤΕ 3 και το ΤΑΒ ΝΟΤΕ10.1 2014. Ψαχνω πως μπορω να κανω τα εξης :

 

1) Remote screen. Δηλαδη να βλεπω και να διαχειριζομαι απο το κινητο τη ταμπλετα και αντιστροφα.

2) Συνδεση των 2 σε ενα δικτυο ωστε η μια συσκευη να βλεπει την αλλη σαν απομακρυσμενη μνημη και να μπορω να κανω αντιγραφες αρχειων απο τη μια συσκευη στην αλλη οπως στα PC.

 

TNX

 

baxy

 

Το 1) πρέπει να γίνεται με το sidesync από το store της Samsung

για το 2 εγώ χρησιμοποιώ το foldersync και κάνω τη δουλειά μου... λίγο έμμεσα βέβαια αλλά δουλεύει.

Galaxy Note II Grey Titanium, Fujitsu Lifebook T900 Dual Digitizer
Link to comment
Share on other sites

Το 1) πρέπει να γίνεται με το sidesync από το store της Samsung

για το 2 εγώ χρησιμοποιώ το foldersync και κάνω τη δουλειά μου... λίγο έμμεσα βέβαια αλλά δουλεύει.

 

Astroholic σε ευχαριστώ,

 

Βασικά ψάχνω κάτι να κάνεις remote screen από οποιαδήποτε θέση στο internet ακόμα και από 3G, όπως γίνεται με το GPP μεταξύ τηλεφώνου και PC. Με αυτό έχω το app εγκατεστημένο στο ΝΟΤΕ 3 και ένα client στο PC και ελεγχω το PC μου απο οπουδήποτε μέσω του κινητού.

Δοκίμασα το sidesync. Κάνει δουλειά μέχρι ένα σημείο. Πρώτα απ' ολα εχω καταφέρει να συνδεθω από το ΤΑΒ στο ΝΟΤΕ αλλά όχι και από το ΝΟΤΕ στο ΤΑΒ. Δηλαδή είχα μόνο την οθόνη του κινητού στη ταμπλέτα και όχι της ταμπλέτας στο κινητό. Επειτα απ' ότι βλέπω χρειάζεται wifidirect δηλαδή να είναι σε κοντινή απόσταση και αρα ξέχνα απομακρυσμένη σύνδεση. Επίσης δε μπορεί να λειτουργήσει απομακρυσμένα η φωτογραφική μηχανη (αυτό γίνεται μόνο μέσα από την ίδια την camera).

 

το foldersync δε το δοκιμασα. μου ειπανε για το es file explorer. Οταν τα δοκιμάσω θα επανελθω.

 

Ευχαριστώ

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...