Jump to content

Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είναι πολλά τα λεφτά περιμένετε να βγάλει και η Samsung. Στα κινητά οι άλλες μάρκες πλην Samsung είχαν θέματα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγω με την 64αρα UHS-1 samsung που ειχα παρει απο αμαζον γυρω στα 40 ευρω μια χαρα ειμαι. Οταν βγαλει και 128αρα παρε εκεινη. Κανενα 80-90 την υπολογιζω...
Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την 64αρα UHS-1 samsung που ειχα παρει απο αμαζον γυρω στα 40 ευρω μια χαρα ειμαι. Οταν βγαλει και 128αρα παρε εκεινη. Κανενα 80-90 την υπολογιζω...

στα 128 η SanDisk (απο τις επώνυμες) παίζει μονη της μπαλα απο Δεκέμβρη που εχει βγει. η 64αρα UHS-1 τη ταχύτητες ( πραγματικές) Read Speed ,Write Speed πιάνει;

Link to comment
Share on other sites

μονο η SanDisk εχει βγάλει στα 128 . απο επίσημη σελίδα το ταβλετ το υποστηρίζει http://pct1.sandisk.com/ProductList.aspx?DeviceID=21029

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2738206

 

θενκς αλεκς! τεκμηρια πειστικοτατα!

 

Επειδή είναι πολλά τα λεφτά περιμένετε να βγάλει και η Samsung. Στα κινητά οι άλλες μάρκες πλην Samsung είχαν θέματα.

 

σοφη προταση. νομιζω και γω οτι η samsung εχει τη καλυτερη φημη σε αξιοπιστια. αξιζει η αναμονη ,δε νομιζω να αργησει εφοσον ολες οι νεες ναυαρχιδες υποστηριζουν τετοιας χωρητικοτητας καρτες και το κοινο θα αρχισει να ζηταει να κανει χρηση της νεας αυτης δυνατοτητας

 

 

Εγω με την 64αρα UHS-1 samsung που ειχα παρει απο αμαζον γυρω στα 40 ευρω μια χαρα ειμαι. Οταν βγαλει και 128αρα παρε εκεινη. Κανενα 80-90 την υπολογιζω...

 

ευχαριστω για την απαντηση!

το βλεπω σαν "επενδυση" ,οποτε το ζητουμενο μου ειναι η ταχυτητα και η αξιοπιστια της καρτας, το ποσο αποκτησης δεν ειναι τιποτα μπρος του τι θα κερδισω :)

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Παιδες 20mb/s R και 13mb/s W εβγαλε η external...Λιγο δεν ειναι?

Εάν είναι UHS-1 οι ταχύτητες είναι μικρές

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω ολους πηρα samsung 64gb plus UHS-1 και παιζει μια χαρα

 

με γειες!!! :)

θα κανεις το benchmark που εδωσε ο αλεξ? (η' δε σε πολυαπασχολει?:) )

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

με γειες!!! :)

θα κανεις το benchmark που εδωσε ο αλεξ? (η' δε σε πολυαπασχολει?:) )

 

Σε ευχαριστω δεν με νοιαζει ιδιαιτερα,το βασικο ηταν οτι ηθελα να παιζει γιατι σαν κατοχος πολλων συσκευων samsung εχω τραβηξει τα πανδεινα...

Μολις χτες το s3 μου εκαψε 3 καρτα στα 2 χρονια ευτυχως τωρα παιρνω φτηνες 16gb

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω δεν με νοιαζει ιδιαιτερα,το βασικο ηταν οτι ηθελα να παιζει γιατι σαν κατοχος πολλων συσκευων samsung εχω τραβηξει τα πανδεινα...

Μολις χτες το s3 μου εκαψε 3 καρτα στα 2 χρονια ευτυχως τωρα παιρνω φτηνες 16gb

Τι εννοείς σου έκαψε; έχουν εγγύηση , και ορισμένες εφορου ζωής. Μήπως δεν φταίνε οι κάρτες αλλά το κινητό σου; η μνήμες δεν έχουν μηχανικά μέρη

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Εάν είναι UHS-1 οι ταχύτητες είναι μικρές

 

Ναι UHS ειναι...Γιατι γμτ?

 

http://www.amazon.co.uk/dp/B00A44NWAM/ref=pe_385721_37038051_TE_dp_1

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχεις καρτα υψηλής ταχύτητας ,απο 70 εχεις πέσει 20 απο και απο 20 σε 13

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα κάρτα sim και πλέον δεν ανοίγει το tablet εάν δεν δώσω το pin. Φυσικά αυτόματα δεν δέχεται κλήσεις το κινητό μου αλλά μόνο το tablet...κάτι το οποίο δεν με βολεύει καθόλου.

Την sim την χρειάζομαι στο tablet μόνο για να μπαίνω στο ίντερνετ όταν δεν υπάρχει δίκτυο wi-fi.

Μπορώ να έχω την sim μέσα στο tablet και να την ενεργοποιώ όποτε θέλω εγώ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα κάρτα sim και πλέον δεν ανοίγει το tablet εάν δεν δώσω το pin. Φυσικά αυτόματα δεν δέχεται κλήσεις το κινητό μου αλλά μόνο το tablet...κάτι το οποίο δεν με βολεύει καθόλου.

Την sim την χρειάζομαι στο tablet μόνο για να μπαίνω στο ίντερνετ όταν δεν υπάρχει δίκτυο wi-fi.

Μπορώ να έχω την sim μέσα στο tablet και να την ενεργοποιώ όποτε θέλω εγώ;

1 για sim : ρυθμίσεις/Γενικα/Ασφάλεια /κλείδωμα κάρτας sim . το ξεκλικαρεις και εισαι ετοιμος! 2 για τις κλήσεις (εχεις twin sim ;ιδιο νούμερα σε δυο sim) δεν το εχω ψάξει για αυτες τις περιπτώσεις .3 οχι δεν μπορείς

Link to comment
Share on other sites

1 για sim : ρυθμίσεις/Γενικα/Ασφάλεια /κλείδωμα κάρτας sim . το ξεκλικαρεις και εισαι ετοιμος! 2 για τις κλήσεις (εχεις twin sim ;ιδιο νούμερα σε δυο sim) δεν το εχω ψάξει για αυτες τις περιπτώσεις .3 οχι δεν μπορείς

 

Ευχαριστώ για την απάντηση.

1. Οκ.

2. Έχω το ίδιο νούμερο σε δύο κάρτες (twin sim)

3. Απογοητευτικό...θα πρέπει δηλαδή να βάζω και να βγάζω την sim...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

1. Οκ.

2. Έχω το ίδιο νούμερο σε δύο κάρτες (twin sim)

3. Απογοητευτικό...θα πρέπει δηλαδή να βάζω και να βγάζω την sim...

 

δεν ρωτας την εταιρεια που εισαι, αν μπορει να σου δωσει καρτα sim με το ιδιο νουμερο, αλλα μονο για ιντερνετ? εκτος, αν χρησιμοποεις αυτην που εχεις στο tablet, να απενεργοποιεις το κινητο, και να δεχεσε τις κλησεις στο tablet.

Edited by boymanos
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.

1. Οκ.

2. Έχω το ίδιο νούμερο σε δύο κάρτες (twin sim)

3. Απογοητευτικό...θα πρέπει δηλαδή να βάζω και να βγάζω την sim...

βαλε καρτα με άλλο αριθμό , μην βάλεις καθολου και δανείσου Internet απο το κινητό μεσο tethering . για την καρτα twin ψαξτο μπορεί να υπάρχει καποια λύση ( την clone sim την τοποθετείς στο κινητό; ίσως για αυτό σου χτυπάει στο ταβλετ)

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Στη vodafone, σου δινουν δυο καρτες, η μια για το κινητο και η αλλη μονο ιντερνετ. Μπορεις ομως, να παρεις και διπλες καρτες που ειναι πανομοιοτυπες σε χαρακτηριστικα αλλα δεν θες εσυ κατι τετοιο. Δηλαδη να λειτουργουν οποια ειναι σε λειτουργια. Κανε το πρωτο, παρε δυο, η μια μονο για ιντερνετ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έβαλα κάρτα sim και πλέον δεν ανοίγει το tablet εάν δεν δώσω το pin. Φυσικά αυτόματα δεν δέχεται κλήσεις το κινητό μου αλλά μόνο το tablet...κάτι το οποίο δεν με βολεύει καθόλου.

Την sim την χρειάζομαι στο tablet μόνο για να μπαίνω στο ίντερνετ όταν δεν υπάρχει δίκτυο wi-fi.

Μπορώ να έχω την sim μέσα στο tablet και να την ενεργοποιώ όποτε θέλω εγώ;

Οταν εχεις 2 σιμ με τον ιδιο αριθμο παντα δουλευει η μια.Μπορεις την συσκευη που δεν χρησιμοποιεις να την βαζεις σε airplane mode και να δουλευεις την αλλη κανονικα.

Ξύπνησε σ' έναν εφιάλτη αλλά δεν θυμάται να κοιμήθηκε
Link to comment
Share on other sites

δεν ρωτας την εταιρεια που εισαι, αν μπορει να σου δωσει καρτα sim με το ιδιο νουμερο, αλλα μονο για ιντερνετ? εκτος, αν χρησιμοποεις αυτην που εχεις στο tablet, να απενεργοποιεις το κινητο, και να δεχεσε τις κλησεις στο tablet.

 

Ευχαριστώ boymanos. Θα ρωτήσω αλλά χλωμό το βλέπω.

Το πρόβλημά μου είναι ότι απενεργοποιείται (δεν δέχεται κλήσεις) το κινητό αυτόματα μόλις ανοίξω το tablet...

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βαλε καρτα με άλλο αριθμό , μην βάλεις καθολου και δανείσου Internet απο το κινητό μεσο tethering . για την καρτα twin ψαξτο μπορεί να υπάρχει καποια λύση ( την clone sim την τοποθετείς στο κινητό; ίσως για αυτό σου χτυπάει στο ταβλετ)

 

Ευχαριστώ alex222800.

Το κινητό μου δεν υποστηρίζει 4g και σέρνεται το tablet όταν το συνδέω μέσω tethering, γι' αυτό πήρα sim για το tablet και πάει σφαίρα τώρα αλλά με το πρόβλημα που προανέφερα.

Δεν ξέρω ποια είναι η clone sim. Πήρα Cosmote 4G micro twin sim. Την micro την έβαλα στο tablet και την άλλη που είναι κανονική σε μέγεθος sim την έβαλα στο κινητό.

Θα το ψάξω γιατί χρησιμοποιώ κινητό και tablet στην δουλειά μου και πρέπει να βρω λύση οπωσδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εχεις καρτα υψηλής ταχύτητας ,απο 70 εχεις πέσει 20 απο και απο 20 σε 13

 

Ναι αυτο το καταλαβα... Αλλα γιατι μπορει να συμβαινει αυτο ομως?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις 2 σιμ με τον ιδιο αριθμο παντα δουλευει η μια.Μπορεις την συσκευη που δεν χρησιμοποιεις να την βαζεις σε airplane mode και να δουλευεις την αλλη κανονικα.

 

Themis636 το δοκίμασα.

Βάζω το tablet σε airplane mode και όταν με καλούν φαίνεται ότι ο συνδρομητής δεν είναι διαθέσιμος. Αλλά και να λειτουργούσε πάλι θα είχα το ίδιο πρόβλημα. Την κάρτα την πήρα μόνο για τις περιπτώσεις που δεν έχω wi-fi. Όταν έχω wi-fi και δουλεύω στο tablet δεν λειτουργεί πλέον το κινητό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη vodafone, σου δινουν δυο καρτες, η μια για το κινητο και η αλλη μονο ιντερνετ. Μπορεις ομως, να παρεις και διπλες καρτες που ειναι πανομοιοτυπες σε χαρακτηριστικα αλλα δεν θες εσυ κατι τετοιο. Δηλαδη να λειτουργουν οποια ειναι σε λειτουργια. Κανε το πρωτο, παρε δυο, η μια μονο για ιντερνετ.

 

Jimmys θα ρωτήσω εάν γίνεται στην Cosmote γιατί έχω εταιρικό συμβόλαιο και δεν μπορώ να πάω VODAFONE.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 10.1 (2014 Edition)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...