Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε σεις, γιατι δεν γυρνατε σε 4.3? ειναι πανευκολη διαδικασια. τη ρομ χρειαζεστε, το flashtool και ενα κλικ!

να σας τα ανεβασω το βραδυ να βρειτε την υγεια σας, μην παιδευεστε! και οποτε ερθει το fix..

 

Γραψε και αναλυτικες οδηγιες Νικο γιατι πολλοι ζητανε και σε αλλα θεματα το πως να κανουν downgrade.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις εσκασε η .757,για τα ελληνικα unbranded.....και είναι 90mb μεγαλυτερη από την .681

Ελπιζω να μας λυσει τον ηχο καταρχας....

Τα λεμε αργοτερα με νεοτερα!!!

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η έκδοση 4.4 είναι επίσημη από την sony ετσι; δεν θα υπαρχει πρόβλημα με την εγγύηση? και υπαρχει και η επιλογη του timeshift video του z2 αν δεν κάνω λάθος?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά η έκδοση 4.4 είναι επίσημη από την sony ετσι; δεν θα υπαρχει πρόβλημα με την εγγύηση? και υπαρχει και η επιλογη του timeshift video του z2 αν δεν κάνω λάθος?

 

Η επίσημη είναι ναι. Το timeshift υπήρχε και πριν την 4.4 στο z1.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις εσκασε η .757,για τα ελληνικα unbranded.....και είναι 90mb μεγαλυτερη από την .681

Ελπιζω να μας λυσει τον ηχο καταρχας....

Τα λεμε αργοτερα με νεοτερα!!!

 

Μπορούμε να την κατεβάσουμε από πουθενά για εμάς που δεν έχουμε πάρει ούτε την .681;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι η generic ευρωπαϊκή. Θα παίρνεις νωρίτερα τις επόμενες αναβαθμίσεις.

 

https://mega.co.nz/#!BAQTBL6Y!dRYMZ1ZXtTwq8V4w1oVr-kvXyHw1AFEHdNVHZJLfugU

 

Σορρυ κιόλας αλλά πως την περνάμε, είμαι νέος στα Xperia

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Τώρα περιμένεις να καθίσω να γράψω ένα κατεβατό με οδηγίες ή φαντάζεσαι ότι θα βρεθούν με μιά αναζήτηση στο myphone;

 

Εγώ πάντως έμαθα από παρακάτω. Stage 4 - Flashing.

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/development/noobs-guide-create-stock-firmware-ftf-t2188129

 

Ευχαριστώ φίλε να είσαι καλά, είχα χάσει λίγο την μπάλα με unlock bootloader TABackUp και άλλα διάφορα. Τελικά ήταν πολύ απλό αν και το είχα πάρει από φόβο μιας και 4 χρόνια με HTC Android συσκευές δεν είναι λίγα

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

'Αλλαξα το ποστ μου. Ελπίζω να το πρόσεξες. Είναι πιό απλό το νέο λίνκ. Πάντως το φλασάρισμα των Sony είναι σίγουρα το πιό εύκολο από όλα τα Android.

 

Το έκανα κατευθείαν δεν ήταν και τίποτα το τρομερό τελικά.

 

Αύριο θα κάτσω να δω λίγο για ροοτ και ξεκλειδώμα bootloader.

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

Γραψε και αναλυτικες οδηγιες Νικο γιατι πολλοι ζητανε και σε αλλα θεματα το πως να κανουν downgrade.

 

ναι αν θελει καποιος θα το κανω, δεν ειδα ομως να τα ζηταει καποιος. Επισης,χθες δεν προλαβα να τα ανεβασω dropbox, σημερα πιστευω να μπορεσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Clean install

Καλημέρα παιδιά. Απορία: Γιατί clean install? Δεν αμφιβάλλω ότι είναι καλύτερα. Απλά ας πούμε το KitKat .681 το πέρασα κατευθείαν, αυτό που λένε ΟΤΑ αν δεν κάνω λάθος. Δεν είχα κάποιο θέμα. Σε περίπτωση που σκάσει το .757, πώς μπορώ να το κάνω "clean install"? Μόνο μέσω Companion? Σόρρυ αν είναι noobικη ερώτηση, πριν λίγο καιρό το πήρα, τελευταία ενασχόληση με root κλπ. ήταν με το Arc και το 'χω πάρει από φόβο να το πειράξω, μιας και πετάει το μηχάνημα έτσι κι αλλιώς!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Απορία: Γιατί clean install? Δεν αμφιβάλλω ότι είναι καλύτερα. Απλά ας πούμε το KitKat .681 το πέρασα κατευθείαν, αυτό που λένε ΟΤΑ αν δεν κάνω λάθος. Δεν είχα κάποιο θέμα. Σε περίπτωση που σκάσει το .757, πώς μπορώ να το κάνω "clean install"? Μόνο μέσω Companion? Σόρρυ αν είναι noobικη ερώτηση, πριν λίγο καιρό το πήρα, τελευταία ενασχόληση με root κλπ. ήταν με το Arc και το 'χω πάρει από φόβο να το πειράξω, μιας και πετάει το μηχάνημα έτσι κι αλλιώς!

 

απο τη στιγμη που δουλευει σωστα δε χρειαζεται να κανεις clean..

Εγω γενικως οταν δεν εχω ορεξη να πειραματιζομαι κανω clean για την σιγουρια οτι θα κατσει καλυτερα..αλλα αν βιαζομαι την πεταω ΟΤΑ και εφοσον δεν παιζει σωστα κανω clean. Για μενα το να κανεις καθαρη εγκατασταση επιβαλλεται μονο εφοσον εχεις προβλημα ή εχεις καιρο να το καθαρισεις και εχεις ορεξη να το στηνεις απο την αρχη...αν ηταν να μην λειτουργουν καλα τα κινητα με ΟΤΑ δε θα υπηρχε σαν διαδικασια και τοσος κοσμος που κανει θα ειχε προβλημα.

 

Για να κανεις καθαρη κατεβαζεις το SUS απο εδω:

http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

και προχωρας..

Για το Ζ1 σου εχει 2 συσκευες, η sol ειμαστε εμεις. η αλλη ειναι για τα γιαπωνεζικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που δουλευει σωστα δε χρειαζεται να κανεις clean..

Εγω γενικως οταν δεν εχω ορεξη να πειραματιζομαι κανω clean για την σιγουρια οτι θα κατσει καλυτερα..αλλα αν βιαζομαι την πεταω ΟΤΑ και εφοσον δεν παιζει σωστα κανω clean. Για μενα το να κανεις καθαρη εγκατασταση επιβαλλεται μονο εφοσον εχεις προβλημα ή εχεις καιρο να το καθαρισεις και εχεις ορεξη να το στηνεις απο την αρχη...αν ηταν να μην λειτουργουν καλα τα κινητα με ΟΤΑ δε θα υπηρχε σαν διαδικασια και τοσος κοσμος που κανει θα ειχε προβλημα.

 

Για να κανεις καθαρη κατεβαζεις το SUS απο εδω:

http://www.sonymobile.com/global-en/tools/update-service/

και προχωρας..

Για το Ζ1 σου εχει 2 συσκευες, η sol ειμαστε εμεις. η αλλη ειναι για τα γιαπωνεζικα.

Ωραίος ο συνονόματος! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum. Είναι μισή μέρα με την 757 μέχρι στιγμής με το ηχείο μια χαρά αλλά συνεχίζει το πρόβλημα με τις εφαρμογές. Όταν ξεκλειδώσω το κινητό έχει ανοιχτές 2 εφαρμογές χωρίς καν να τις είχα τρέξει καθόλου κατά την διάρκεια της ημέρας
Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει το κουσούρι xperia s που το wifi ποιανει μόλις και μετά βίας; Έχει γενικά κάποιο κουσούρι;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα να λέει κανένας αν διορθώθηκε το πρόβλημα!

 

Αν εννοείς το πρόβλημα με τον ήχο, ναι διορθωθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό έχει το κουσούρι xperia s που το wifi ποιανει μόλις και μετά βίας; Έχει γενικά κάποιο κουσούρι;

 

οχι τετοια δεν εχει, ισα ισα ειναι πολυ καλη η εμβελεια του.

Για μενα 2 κουσουρια εχει, μετρια οθονη και αν γραφεις με swype οπου σερνεις συνεχεια το δαχτυλο αυτο χανει επαφη καμια φορα (υπαρχει εξηγηση, λογω του μεταλικου κελυφους που δεν φευγει ο ηλεκτρισμος, κατι τετοιο) με αποτελεσμα ενω το σερνεις για να γραψεις μια λεξη αυτο να εχει γραψει 5 μικρες καθως νομιζει οτι το σηκωνεις και το ξανακαταβαζεις. δεν συμβαινει παντα αλλα ειναι λιγο σπαστικο αν εχεις παρει φορα στο γραψιμο και αναγκαζεσαι να γραψεις με τον συμβατικο τροπο.

Κατι αλλο δε μου ερχεται προς το παρον.

 

Καλησπέρα στο forum. Είναι μισή μέρα με την 757 μέχρι στιγμής με το ηχείο μια χαρά αλλά συνεχίζει το πρόβλημα με τις εφαρμογές. Όταν ξεκλειδώσω το κινητό έχει ανοιχτές 2 εφαρμογές χωρίς καν να τις είχα τρέξει καθόλου κατά την διάρκεια της ημέρας

 

εντξει δε νομιζω οτι υπαρχει ανδροιδ συσκευη που τρεχει μονο ο,τι εχεις ανοιξει...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

οχι τετοια δεν εχει, ισα ισα ειναι πολυ καλη η εμβελεια του.

Για μενα 2 κουσουρια εχει, μετρια οθονη και αν γραφεις με swype οπου σερνεις συνεχεια το δαχτυλο αυτο χανει επαφη καμια φορα (υπαρχει εξηγηση, λογω του μεταλικου κελυφους που δεν φευγει ο ηλεκτρισμος, κατι τετοιο) με αποτελεσμα ενω το σερνεις για να γραψεις μια λεξη αυτο να εχει γραψει 5 μικρες καθως νομιζει οτι το σηκωνεις και το ξανακαταβαζεις. δεν συμβαινει παντα αλλα ειναι λιγο σπαστικο αν εχεις παρει φορα στο γραψιμο και αναγκαζεσαι να γραψεις με τον συμβατικο τροπο.

Κατι αλλο δε μου ερχεται προς το παρον.

 

 

 

εντξει δε νομιζω οτι υπαρχει ανδροιδ συσκευη που τρεχει μονο ο,τι εχεις ανοιξει...

 

Νίκο δεν νομίζω να έχεις δίκαιο... Έχουν περάσει πολλές συσκευές android από τα χέρια μου όπως και από τα δικά σου. Δεν έχω συναντήσει όμως ενώ κλείνω όλες τις εφαρμογές είμαι στην αρχική σελίδα το κλειδώνω και μόλις το ξεκλειδώσω αντι να μου ανοίξει στην αρχική σελίδα(εκεί δηλαδή που το άφησα) μου έχει ανοιχτεί τον chrome και gr callerid. Και το τρελό δεν το κάνει συνέχεια. Και σήμερα που μίλησα με ακόμα έναν κάτοχο z1 και αυτός το ίδιο θέμα με αποτέλεσμα να του ξοδεύει γρήγορα την μπαταρία.

Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς...
Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν νομίζω να έχεις δίκαιο... Έχουν περάσει πολλές συσκευές android από τα χέρια μου όπως και από τα δικά σου. Δεν έχω συναντήσει όμως ενώ κλείνω όλες τις εφαρμογές είμαι στην αρχική σελίδα το κλειδώνω και μόλις το ξεκλειδώσω αντι να μου ανοίξει στην αρχική σελίδα(εκεί δηλαδή που το άφησα) μου έχει ανοιχτεί τον chrome και gr callerid. Και το τρελό δεν το κάνει συνέχεια. Και σήμερα που μίλησα με ακόμα έναν κάτοχο z1 και αυτός το ίδιο θέμα με αποτέλεσμα να του ξοδεύει γρήγορα την μπαταρία.

 

δεν επιμενω. Γενικα εχω βαρεθει να ασχολουμαι με τα καμωματα του ασταθους ανδροιδ. Γιαυτο αξιζει το Ζ1, εχει μεγαλη μπαταρια να την παλευει και μεσα απο τετοια προβληματα..και εγω παρατηρησα μεγαλυτερη αυξηση της μπαταριας ειδικα με το ΒΤ handsfree μου απο την 4.4 και μετα, η διαφορα ειναι σταθερα 10-15% παραπανω καταναλωση, αλλα δεν με νοιαζει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νίκο δεν νομίζω να έχεις δίκαιο... Έχουν περάσει πολλές συσκευές android από τα χέρια μου όπως και από τα δικά σου. Δεν έχω συναντήσει όμως ενώ κλείνω όλες τις εφαρμογές είμαι στην αρχική σελίδα το κλειδώνω και μόλις το ξεκλειδώσω αντι να μου ανοίξει στην αρχική σελίδα(εκεί δηλαδή που το άφησα) μου έχει ανοιχτεί τον chrome και gr callerid. Και το τρελό δεν το κάνει συνέχεια. Και σήμερα που μίλησα με ακόμα έναν κάτοχο z1 και αυτός το ίδιο θέμα με αποτέλεσμα να του ξοδεύει γρήγορα την μπαταρία.

 

Αυτο μου το κανει εμενα οταν δε εχω πατησει επιλογη για launcher. Συγκεκριμενα αν εχεις δυο launchers και δεν πατησεις να χρησιμοποιειται παντα, μενει σαν να μην εχει home screen με το gr caller ανοιχτο. Αλλα δεν νομιζω να λεμε το ιδιο πραγμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]43716[/ATTACH]

 

Τι κάνουμε τώρα με αυτό;

HTC Touch • HTC Touch Pro • HTC Desire • HTC Sensation XE • Sony Xperia Z1 • LG G4 • Xiaomi Mi A1 • Xiaomi Mi A2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...