Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέγεται AR EFFECT λέγεται με τον δεινόσαυρο, εσύ πια ψάχνεις ??τι κάνει ?

 

Μας δουλευει η sony. Ουτε το info eye εδωσε ουτε αυτο με τα εφε. Αλλο που το πρωτο το βρηκα απο xda. Αυτα εχω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα στην παρέα. Κάτοχος και εγώ του Ζ1 από τις πρώτες ημέρες κυκλοφορίας. Τι να πω το κινητό απλά πετάει δεν σκαλώνει πουθενά. Το πήρα και εγώ από tokinito, ήταν σφραγισμένο η κοπέλα το άνοιξε μπροστά μου και είχε μέσα μόνο τα απαραίτητα. Φορτιστή EP880, handsfree, καλώδιο usb. Χώρα προέλευσης Ολλανδία σύμφωνα με το κουτί. Το μόνο θέμα που έχω με το κινητό είναι το ασημί δαχτυλίδι στην υποδοχή του handsfree που μετά από μερικές ημέρες έφυγε και δυστυχώς το έχασα. Πήγα στην Arvato και στην αρχή μου είπαν ότι ποτέ δεν υπήρχε τίποτα εκεί μετά όμως από μια μικρή φασαρία μου είπαν να το αφήσω για να το δουν. Βεβαία ακόμα δεν το έχω αφήσει αφού δεν με πολύ καίει. Το θέμα είναι θα έχω πρόβλημα με νερά στο σημείο εκείνο? Εννοώ τώρα που λείπει το δαχτυλίδι αυτό έχει πάψει να είναι αδιάβροχο το κινητό?:worry::worry::worry:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω μια ερώτηση. Η ελληνική αντιπροσωπεία εισάγει το c902 που δεν έχει lte, σωστά; Γιατί πήγα στα public και μου δείξανε ένα που είχε lte, αλλά δεν μου δείχνοντας με τίποτα το κουτί. Λέτε να είναι παταεισαγωγη;

Δημοσθένης Θεοχαρίδης
Link to comment
Share on other sites

Καλη,έρα και πάλι παίδες..

Επειδή αναφέρθηκε και παραπάνω το birdphone.gr σκρουτζομάγαζο παραθέτω παρακάτω 2 Link για ναμου εξηγήσετε αν μπορείτε γιατί συμβαίνει αυτό!

 

Το πρώτο κοστίζει 494,99€ και αναφέρει ότι είναι Ευρωπαικής αντιπροσωπείας(EU).....

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/25a50bef9a21407496673534a0d56629/productinfo.aspx

 

και το δευτερο που κοστίζει 583,99€ δεν λέει απο που προέρχεται...

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/bd86c3653882497cb403ac62fadd5aa7/productinfo.aspx

 

Γιατί άραγε να συμβαίνει αυτό και να έχουν και περίπου ένα 100άρικο διαφορά στην τιμή...?

Που αλλού άραγε διαφέρουν???

Link to comment
Share on other sites

Καλη,έρα και πάλι παίδες..

Επειδή αναφέρθηκε και παραπάνω το birdphone.gr σκρουτζομάγαζο παραθέτω παρακάτω 2 Link για ναμου εξηγήσετε αν μπορείτε γιατί συμβαίνει αυτό!

 

Το πρώτο κοστίζει 494,99€ και αναφέρει ότι είναι Ευρωπαικής αντιπροσωπείας(EU).....

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/25a50bef9a21407496673534a0d56629/productinfo.aspx

 

και το δευτερο που κοστίζει 583,99€ δεν λέει απο που προέρχεται...

 

http://www.birdphone.gr/gr/prdid/bd86c3653882497cb403ac62fadd5aa7/productinfo.aspx

 

Γιατί άραγε να συμβαίνει αυτό και να έχουν και περίπου ένα 100άρικο διαφορά στην τιμή...?

Που αλλού άραγε διαφέρουν???

 

Γιατι δεν παιρνεις να ρωτησεις??

το εχω δει και εγω αλλα δε με νοιαζει, αρκει το φθηνο να ειναι ευρωπαικο. προφανως το αλλο θα ειναι ελληνικο. αλλιως ειναι για τους χαζους :P

 

 

Μας δουλευει η sony. Ουτε το info eye εδωσε ουτε αυτο με τα εφε. Αλλο που το πρωτο το βρηκα απο xda. Αυτα εχω.

 

 

Αν ψαξεις στο playstore δεν στο εμφανιζει σαν εφαρμογη? πληκτρολογησε τη οπως στην εγγραψα και θα στην βγαλει, το θεμα ειναι αν θα σε αφηνει να την κατεβασεις..εγω πχ μπου μπαινω απο το Τ με τον ιδιο λογαριασμο μου την δειχνει αφου την εχω στο Ζ1 αλλα δεν μπορω να την κατεβασω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Νικο.. βιαστηκα να κραξω..

Αλλα μου τις βγαζει τις φωτο σκοτεινες... και το χουν και αλλοι αυτο το προβλημα απο,τι διαβαζω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Νικο.. βιαστηκα να κραξω..

Αλλα μου τις βγαζει τις φωτο σκοτεινες... και το χουν και αλλοι αυτο το προβλημα απο,τι διαβαζω

 

Λογικό να κραξεις αφού δεν μπορείς να το ξέρεις.. Όσο για τις σκοτεινές, εγώ στις ρυθμίσεις γενικά έχω βάλει εστίαση σε πολλά σημεία. Ίσως αυτό βοηθά. Αλλιώς απλά χρησιμοποιεί στάνταρ ρυθμίσεις και σε σκοτεινά σημεία δεν αποδίδει..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να κραξεις αφού δεν μπορείς να το ξέρεις.. Όσο για τις σκοτεινές, εγώ στις ρυθμίσεις γενικά έχω βάλει εστίαση σε πολλά σημεία. Ίσως αυτό βοηθά. Αλλιώς απλά χρησιμοποιεί στάνταρ ρυθμίσεις και σε σκοτεινά σημεία δεν αποδίδει..

 

πως την βρισκω την επιλογη ''εστιαση σε πολλα σημει'' φιλε νικο???γενικα εχεις να προτεινεις κατι για τις ρυθμισεις των φωτο???εχουν αρκετο θορυβο,ειδικα σε μερη που δεν εχει πολυ φως

Link to comment
Share on other sites

πως την βρισκω την επιλογη ''εστιαση σε πολλα σημει'' φιλε νικο???γενικα εχεις να προτεινεις κατι για τις ρυθμισεις των φωτο???εχουν αρκετο θορυβο,ειδικα σε μερη που δεν εχει πολυ φως

 

ναι το αυτοματο δινει πολυ Iso.

απλα κατεβαζεις το iso. εγω προσωπικα το εχω σε εστιαση σε πολλα θεματα, στο Μ στις ρυθμισεις ειναι.

Γενικα θελει πολυ παιξιμο με τις ρυθμισεις αναλογα με το θεμα, τον φωτισμο κτλ

Εχει αδυναμο φλας το οποιο ετσι και αλλιως χρησιμευει για πολυ κοντινα θεματα. η λυση ειναι σταθερο χερι και χαμηλο iso για αποφυγη θορυβου, κατω απο 200 θεωρω.δεν εχω περασει και πολλες φωτογραφιες στο pc να τις μελετησω αλλα μια προχειρη ματια μου εδειξε οτι στο αυτοματο δεν αξιζει, απλα.

Επισης και ο σταθεροποιητης εικονας καμια φορα την χειροτερευει. αυτο θελει ψαξιμο και να παιξεις λιγο οταν δεις κακο αποτελεσμα γιατι μια φορα που τον ειχα βγαλει ειχα καλυτερα αποτελεσματα στο Τ και απο τοτε εχω μια αμφιβολια για την αξια του, εξαλλου δεν ειναι οπτικος και ουτε στο βιντεο ειδα να κανει δουλεια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ναι το αυτοματο δινει πολυ Iso.

απλα κατεβαζεις το iso. εγω προσωπικα το εχω σε εστιαση σε πολλα θεματα, στο Μ στις ρυθμισεις ειναι.

Γενικα θελει πολυ παιξιμο με τις ρυθμισεις αναλογα με το θεμα, τον φωτισμο κτλ

Εχει αδυναμο φλας το οποιο ετσι και αλλιως χρησιμευει για πολυ κοντινα θεματα. η λυση ειναι σταθερο χερι και χαμηλο iso για αποφυγη θορυβου, κατω απο 200 θεωρω.δεν εχω περασει και πολλες φωτογραφιες στο pc να τις μελετησω αλλα μια προχειρη ματια μου εδειξε οτι στο αυτοματο δεν αξιζει, απλα.

Επισης και ο σταθεροποιητης εικονας καμια φορα την χειροτερευει. αυτο θελει ψαξιμο και να παιξεις λιγο οταν δεις κακο αποτελεσμα γιατι μια φορα που τον ειχα βγαλει ειχα καλυτερα αποτελεσματα στο Τ και απο τοτε εχω μια αμφιβολια για την αξια του, εξαλλου δεν ειναι οπτικος και ουτε στο βιντεο ειδα να κανει δουλεια.

 

θα το ψαξω περισσοτερο,δεν το εχω πλεον στο αυτοματο.εχω παρατηρησει οτι στα 8mp 16:9 βγαζει καλυτερες φωτο απο οποιαδηποτε αλλη επιλογη.δεν σου κρυβω οτι ειναι το μονο σημειο που με εχει απογοητευσει το κινητο.οταν λες κατω απο 200 στο iso??αλλη μια ερωτηση,το iso που χρησιμευει???:O

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω περισσοτερο,δεν το εχω πλεον στο αυτοματο.εχω παρατηρησει οτι στα 8mp 16:9 βγαζει καλυτερες φωτο απο οποιαδηποτε αλλη επιλογη.δεν σου κρυβω οτι ειναι το μονο σημειο που με εχει απογοητευσει το κινητο.οταν λες κατω απο 200 στο iso??αλλη μια ερωτηση,το iso που χρησιμευει???:O

 

Καταρχην για τα εφε να πω οτι μαλλον χρησιμοποιει φιξ ρυθμισεις και σε σκοτεινο χωρο δεν εχει νοημα να βγαλεις, οχι προρυθμιση και να εχεις κανει στο χειροκινητο. Το λεω γιατι δεν ειχα ασχοληθει πολυ και επαιξα λιγο πριν. απλα σε ενα καφε με λιγο φως δεν εμφανιζει καθολου προσωπα. αρα ειναι μονο για πολυ φως αυτα.

Οσο για το iso, δεν ειμαι ο καλυτερος να σου εξηγησει τι κανει στην θεωρια, ομως πρακτικα οσο το ανεβαζεις τοσο πιο πολυ φως εχει η φωτογραφια, αυξανεις την ευεσθησια και μαζευει περισσοτερο φως οταν ανοιγει το διαφραγμα, αλλα τοσο αυξανεται και ο θορυβος ή αλλιως κοκος.

Επειδη λοιπον δεν κραταμε SLR στα χερια μας, οι οποιες παιζουν σε νουμερα πολλων χιλιαδων, πχ 6.000 iso ανετα ή και τα διπλά, εδω αν με 200 δεν εχεις θορυβο λες απλα ευχαριστω! απο εκει και πανω ναι μεν εχεις φως, αλλα μειωνεις την ποιοτητα. διαλεγεις..ολα αυτα βεβαια αναλογως και το σκηνικο, ποτε δεν μπορεις να πεις θεωρητικα τι ρυθμισεις να κανεις ακριβως.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χρονια πολλα... εμενα ειναι ολλανδικο NL εγραφε ειχε ταινες ασφαλειας κατι στρογγυλα αυτοκολλητακια πανω στο κουτι (αν ειναι αυτεσ οι ταινειες ασφαλειας) κ ζελατινα το κουτι κανονικα αγορασμενο απο skroutz απο το μαγαζι cityshop... o φορτιστης λεει πανω ΕΡ 880 κ output:5.0VDC=1500mA.... στη συσκευασια ειχε φορτιστη ,καλωδιο κ ακουστικα (ασπρα γιατι εχω το ασπρο) ουτε screen protector μονο αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια χρονια πολλα... εμενα ειναι ολλανδικο NL εγραφε ειχε ταινες ασφαλειας κατι στρογγυλα αυτοκολλητακια πανω στο κουτι (αν ειναι αυτεσ οι ταινειες ασφαλειας) κ ζελατινα το κουτι κανονικα αγορασμενο απο skroutz απο το μαγαζι cityshop... o φορτιστης λεει πανω ΕΡ 880 κ output:5.0VDC=1500mA.... στη συσκευασια ειχε φορτιστη ,καλωδιο κ ακουστικα (ασπρα γιατι εχω το ασπρο) ουτε screen protector μονο αυτα...

 

κανονικα ετσι πρεπει να ερχεται, αυτα τα στρογγυλα ειναι οι ταινιες ασφαλειας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ το εξής και έχει αρχίσει να μου σπάει τα νεύρα.Στην αρχική οθόνη ξεκλειδώματος μου εμφανίζει το Walkman αντί του ρολογιού από μόνο του! Αντιμετωπίζει κάνεις το ίδιο; Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες οθόνης σας βγάζει; και πόση ώρα κάνει να φορτίσει;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια για micro sd ποσα gb θα ηταν αρκετα?? 16gb η 32gb??

 

Αυτο ειναι σχετικο, αμα θες ταινιες μεσα και παιχνιδια τερατα ισως τα 16 να ειναι λιγα. Εκει που εχουν παει οι τιμες θα εβαζα 32, αλλα με τα 16 που εχω μου περισσευουν τα 10!!

Το να ρωτας ποσα GB να παρεις ειναι ακυρο, ρωτα τον εαυτο σου τι χρηση θες να κανεις, ποσος ογκος σου χρειαζεται. εγω μονο mp3 εχω μεσα. δεν με νοιαζει το θεμα ταινια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση... Με το Root θα μπορώ να μεταφέρω εφαρμογές στην κάρτα SD; και γενικά υπάρχει τρόπος για αυτό;
Keep Away from CooliCool
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες οθόνης σας βγάζει;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόσες ώρες οθόνης σας βγάζει;

 

αναλογως τη χρηση, αλλα ενα βραδυ που παιζαμε ταμπου και το εβαζα αντιστροφη μετρηση εφτασε τις 7-8? καπου εκει, ομως ηταν απλη χρηση, δεν εκανε κατι αλλο το κινητο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μια έρώτηση, είχε ένα ατύχημα ενας φίλος με το z1 και έσπασε η οθόνη. Την άλλαξε αλλά δεν ξέρω σε πιο σέρβις. Το θέμα είναι ότι δεν το πρόσεξαν και πολύ και έχουν αφίσει λεκέδες εσωτερικά στην κάμερα, λογικά από δαχτυλιές ή/και σκόνη. Γνωρίζετε κάποιο καλό σερβις ώστε να το πάμε, να το ανοίιξει για καθαρισμό?? Φοβόμαστε να το ανοίξουμε μόνοι μας γιατί πλεόν οι κατασκευές δεν είναι όπως παλιά με βίδες..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ-> Sony Xperia 1 V

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Μια έρώτηση, είχε ένα ατύχημα ενας φίλος με το z1 και έσπασε η οθόνη. Την άλλαξε αλλά δεν ξέρω σε πιο σέρβις. Το θέμα είναι ότι δεν το πρόσεξαν και πολύ και έχουν αφίσει λεκέδες εσωτερικά στην κάμερα, λογικά από δαχτυλιές ή/και σκόνη. Γνωρίζετε κάποιο καλό σερβις ώστε να το πάμε, να το ανοίιξει για καθαρισμό?? Φοβόμαστε να το ανοίξουμε μόνοι μας γιατί πλεόν οι κατασκευές δεν είναι όπως παλιά με βίδες..

 

καταρχην απο οσο ξερω 1 ειναι το σερβις που ανοιγει το κινητο αυτο, η αρβατο! μονο εκει ξερω οτι μπορουν να το στεγανοποιησουν σωστα.

Οποτε αν δεν το πηγε εκει, μηπως εχει χασει και εγγυηση γενικα (ακομα και για την αλλαγμενη οθονη, αν την εχασε για το κινητο λογω σπασιματος)

Απο εκει και περα, αν δεν το πηγε εκει αλλα σε αλλο σερβις, ας το παει εκει, ειναι στον κηφισο, στα κτελ στην εισοδο αριστερα απο τη μερια του ποταμου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή Χρονιά, παιδιά βοήθεια , έμπλεξα άσχημα

τα φώτα σας λοιπόν , Στης 18/12/13 παρήγγειλα το Sony z1 από το μαγαζί kaizer, στης 19/12/13 παραλαμβάνω , ανοίγω φορτίζω (όλα οκ ) ,και πάω Γερμανό (έδρα κοσμοτε ) να πάρω κάρτα micro sim, μια που είναι νέα μόδα καυτή στα καινούργια κινητά .. και δεν είχα , μου κάνουν εκεί μια , μου την βάζουν κιόλας αλλά το κινητό, δεν την αναγνωρίζει , μετά από 2-3 προσπάθειες , μου κάνουν δεύτερη ,Το κινητό δεν την αναγνωρίζει , προσπαθούν πάλι και πάλι ,.... όποτε μου λένε ότι το κινητό είναι προβληματικό από την μαμά του , και να το επιστρέψω, μια που φυσικα ειναι εντος εγγύησης , επικοινωνώ με το κατάστημα , το στέλνω , και εκεί αρχίζει ο Γολγοθάς μου. (μεσολαβούν βέβαια και οι γιορτοαργειες )Παίρνω τηλ στο κατάστημα σήμερα, μου δίνουν τηλέφωνο κάποιου τεχνικού, που το παρέλαβε από το κατάστημα ,και μου λέει ο Τεχνικός, ότι ήρθε επίσημη απάντηση από Sony ,ότι το τηλέφωνο τέθηκε εκτός εγγύησης γιατί σε έλεγχο βρέθηκε

προσέξτε : ΣΠΑΣΜΕΝΟΣ CONECTOR ΦΟΡΤΗΣΗΣ . Εννοείτε ότι δεν είχε τίποτα όταν το φόρτισα ( 1 φορά όλο κι όλο) ο κονεκτορ, μια χαρά φόρτισε ,ούτε με ζόρι μπήκε ούτε με ζόρι βγήκε άλλωστε, α) είμαι χρήστης κινητού κοντά 16 χρόνια , και β) το κινητό που ήδη κατέχω είναι το Sony Arc με πανομοιότυπο κονεκτορ φόρτισης (δυστυχώς για μένα αποτι φαίνετε, είμαι επί 10+ χρόνια χρήστης Sony- ericsson & Sony chellphone). Αποτελεσμα θελουν 490 ευρώ +φπα για να μου το κάνουν . δηλ 602 ευρώ (αλλαγή πλακέτας) Φώναξα τσίριξα απείλησα , δεν κάνουν τίποτα , το μόνο που έμαθα είναι ότι το κινητό, από το μαγαζί αγοράς στάλθηκε μέσω κάποιου άλλου , τεχνικού (service ) Κου Δραπανιωτη στην Sony .. δηλαδή στο ARVATO , και ενώ πήγε με αίτημα για έλεγχο για βλάβη ανάγνωσης κάρτας microsim Η απάντηση ήρθε από σέρβις Arvato ,ότι σε ολικό έλεγχο βρέθηκε σπασμένος ο κονεκτορ φόρτισης, άρα κακή χρήση εκ μέρους χρήστη, άρα εκτός εγγύησης. δηλαδή η το ξαναπληρωνω , και ακριβότερα μάλιστα ,η το παίρνω πίσω ως έχει, χωρίς να δουλεύει σαν κινητό. Τώρα ο νοών νοητό, βέβαια θα ζητήσω Φώτο υλικό για την βλάβη ως οφείλουν να μου στείλουν , αλλά πόσο εύκολα είναι να δημιουργηθεί μια τέτοια βλάβη από όποιον έχει έννομο η οικονομικό συμφέρον, μπορεί να έχει ανοιχτεί από οποιονδήποτε στην διαδρομή αφού ήταν αποσφραγισμένο από έμενα, και άντε να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας. Λοιπον ακουω ιδεες γνωμες κλπ (ξερω οτι εδω μέσα στο forum υπάρχουν πάμπολλα παράπονα για ARVATO παρομοια με το δικό μου αλά... SOS

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

αν ισχυουν ολα οσα λες κριμα για sony και λοιπες(htc και δε ξερω ποια αλλη που εχουν service την αρβατο). πραγματικα καραγκιοζηδες οι ανθρωποι..καλα ξεμπερδεματα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...