Jump to content

Sony Xperia Z1


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια για να φορτισει ποσεσ ωρες κανει ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παίδες, όσοι το πήρατε απο σκρουτζομαγαζα συναντησατε κάποιο πρόβλημα τύπου καμμενο καμμένο πιξελ, κίτρινη οθόνη κλπ;

 

Αλήθεια, εχει κανεις εμπειρία απο αντιμετώπιση της αντιπροσωπείας σε DOA συσκευή παραεισαγωγης;

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πήρε κάποιος την αναβάθμιση να μας πει αν υπήρξε βελτίωση στην κάμερα;

Έπισης, μπορει να μας πει κάποιος που έχει το κινητό αν έχει στερεοφωνικό ήχο το βίντεο που τραβάει;

Ευχαριστώ.

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

 

Πιθανον να ειναι το f με αλλη ονομασια στην ευρωπη..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει λαγκ η συσκευη ? εχω 5αρι και λεω να κανω την μεταβαση αξιζει?
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει λαγκ η συσκευη ? εχω 5αρι και λεω να κανω την μεταβαση αξιζει?

Πήγανε στο public στο Βόλο και δες ζωντανά το τηλέφωνο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει λαγκ η συσκευη ? εχω 5αρι και λεω να κανω την μεταβαση αξιζει?

 

εδω δεν εχει λαγκ το Τ και το Ζ, θαχει αυτο? νομιζω οτι οσο και να το φορτωσεις δε θα δεις λαγκ.τουλαχιστον αυτο πιστευω με βαση το Ζ που παει απιστευτα γρηγορα και εχω εδω και 1 μηνα, και απο τη 1 ωρα που ειδα το Ζ1 εξω. (σιγουρα αλλιως ειναι να τοχεις εσυ βεβαια και να το ζορισεις)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανένας αν φλασάρω την Stock Rom 14.1.G.2.257 για το Z1 θα χάσω την εγγύηση, και γίνεται να την περάσω χωρίς root.
Link to comment
Share on other sites

το δούλεψα λίγο στα Public το τηλέφωνο. αλαγκάριστο, η οθόνη μια χαρά μου φάνηκε. μόνο μειον για μένα το αρκετά μεγάλο μέγεθος. πλησιάζει note 3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Όντως δεν έχει το παραμικρό lag.. Το προηγούμενο ήταν SIII και τολμώ να πω ότι είμαι κατενθουσιασμένος!
.. Και ειπε ποτέ σου μην κοιτάς τον άλλο μες τα μάτια, γιατι καθρέφτης γίνεσαι και όλοι σε σπαν κομμάτια ..
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το wi-fi στο z1 μπωρει να με βοηθησει καποιοs? συμβαινει το εξηs,δεν εχω καλο σημα wi-fi ενω αλλα τηλ εχουν

 

Κανει disconnects εννοεις;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα προβλημα με το wi-fi στο z1 μπωρει να με βοηθησει καποιοs? συμβαινει το εξηs,δεν εχω καλο σημα wi-fi ενω αλλα τηλ εχουν

 

εννοεις πχ σπιτι σου, οτι 2-3 δωματια μακρυα, το Ζ1 δεν πιανει, το χανει ξερω γω, ενα πχ κανα iphone εχει σημα?

1ον γενικως τα σονυ εχουν λιγο πιο αδυναμο wifi απο αλλα κινητα, για οικονομια στην μπαταρια, τρωνε λιγο την εμβελεια. ειδικα το Τ ειχε χαλια στην αρχη.

απο εκει και περα αν δεν ισχυει αυτο στο Ζ1 (θεωρητικα το ειπα), τοτε δες ποση διαφορα εχεις, γιατι μπορει ναναι οριακη. πχ το αλλο κινητο συνδεεται σε πολυ μεγαλυτερη αποσταση? ή μιλαμε για μισο μετρο διαφορα? πχ εμενα μου φτανει στο μακρυνο υπνοδωματιο στην εισοδο και το samsung παει μισο μετρο πιο μεσα. ομως το καλοκαιρι που τα δοκιμασαμε αλλου,εμενα δεν συνδεοταν, εκεινο συνδεοταν και δεν ειχε ιντερνετ, επεφτε αμεσως η συνδεση, δηλαδη απλα το εβλεπε, αλλα το εχανε οταν πηγαινες να ανοιξεις ενα site κτλ..

ψαχτο λιγο ετσι για αρχη, που ειναι ευκολο, να δουμε το μεγεθος της διαφορας..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα σε σχεση με μηλο 5 τι κεει ;
nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα σε σχεση με μηλο 5 τι κεει ;

 

ιεροσυλια να συγκρινεις...

δεν τα εχω συγκρινει, αλλα εχοντας δει το 4S που βραδυ δεν μπορουσε να βγαλει ουτε στο 1 μετρο (μιλαω για χωρις φλας με λιγο φως) και τον ξαδερφφο μου να κλαιει που το ταπεινο Ν8 εβγαζει λες και ηταν μερα (χωρις φλας παντα), θεωρω οτι και το5 μια απο τα ιδια! αποτυχια!

απλα τη μερα ειναι ολα τα κινητα καλα...και επειδη οι μισοι ασχετοι βλεπουν φωτο τη μερα, κρινουν απο αυτο.

επισης να πω οτι μουχε κανει εντυπωση η ελειψη ρυθμισεων στην καμερα του 4s.. και φανταζομαι και στο 5. μονο αν κατεβασεις εφαρμογη.. επειδη μαρεσει απο τη στοκ ομως να μπορω ναχω 5 ρυθμισεις, το αι φον δεν ειχε τιποτα! τραγικο. ποσο μαλλον το Ζ1 που εχει τοσες που θα νομιζεις οτι κρατας SLR ψηφιακη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η καμερα σε σχεση με μηλο 5 τι κεει ;

 

Ενα πολυ καλο συγκριτικο με το 5s ειναι εδω .http://www.hardwarezone.com.sg/feature-cameras-compared-apple-iphone-5s-vs-sony-xperia-z1/low-light

Link to comment
Share on other sites

το δούλεψα λίγο στα Public το τηλέφωνο. αλαγκάριστο, η οθόνη μια χαρά μου φάνηκε. μόνο μειον για μένα το αρκετά μεγάλο μέγεθος. πλησιάζει note 3

έχουν αρκετή διαφορά στο μέγεθος της οθόνης . Εμένα που το είδα απο κοντά για smartphone το Ζ1 είναι πιο βολικό και ωραίο από το note3 .

Link to comment
Share on other sites

ιεροσυλια να συγκρινεις...

δεν τα εχω συγκρινει, αλλα εχοντας δει το 4S που βραδυ δεν μπορουσε να βγαλει ουτε στο 1 μετρο (μιλαω για χωρις φλας με λιγο φως) και τον ξαδερφφο μου να κλαιει που το ταπεινο Ν8 εβγαζει λες και ηταν μερα (χωρις φλας παντα), θεωρω οτι και το5 μια απο τα ιδια! αποτυχια!

απλα τη μερα ειναι ολα τα κινητα καλα...και επειδη οι μισοι ασχετοι βλεπουν φωτο τη μερα, κρινουν απο αυτο.

επισης να πω οτι μουχε κανει εντυπωση η ελειψη ρυθμισεων στην καμερα του 4s.. και φανταζομαι και στο 5. μονο αν κατεβασεις εφαρμογη.. επειδη μαρεσει απο τη στοκ ομως να μπορω ναχω 5 ρυθμισεις, το αι φον δεν ειχε τιποτα! τραγικο. ποσο μαλλον το Ζ1 που εχει τοσες που θα νομιζεις οτι κρατας SLR ψηφιακη.

 

Με καλυψες φιλε μου! Τωρα οσον αφορα την ευκρινεια στον ηλιο τι παιζει ; Στην τσεπη χωραει ; Ευχαριστω!

nokia 3310 - nokia 5130 - sharp gx 25 - k750i - nokia e66 - nokia 5800 - motorola milestone - htc desire-iphone 3gs - ideos x5 - lg optimus black - lg optimus 2x - iphone 4 16gb - galaxy s2 - 4s - s3 - iphone5 - lg g2 - lumia 1020 - note 2 - note 3 - 5s - iphone 6 (asus fonepad 3g 8gb) - lg v10 black - s7 edge
Link to comment
Share on other sites

Με καλυψες φιλε μου! Τωρα οσον αφορα την ευκρινεια στον ηλιο τι παιζει ; Στην τσεπη χωραει ; Ευχαριστω!

 

Χαχαχα τι ρωτας τωρα και συ; Φανταζομαι ειναι αναλογως την τσεπη.. Εγω που φοραω σολινες θα με δυσκολευει λιγο.. Ο αλλος στο παντελονι θα ειναι πιο ευκολο...

 

Οσον αφορα στον ηλιο, τα πραγματα ειναι περιπου οπως στα iphones. Κανενα απολυτως θεμα...τα βλεπεις ολα..:))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εδώ χωράει το ultra στην τσέπη μου δε θα χωράει αυτό ; Βέβαια αν φοράς τσίτα τα γκάζια και μια πιστωτική κάρτα να έχεις δυσκολεύεσαι

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με καλυψες φιλε μου! Τωρα οσον αφορα την ευκρινεια στον ηλιο τι παιζει ; Στην τσεπη χωραει ; Ευχαριστω!

 

παντως εγω με το Ζ δεν το χωραω ανετα στα τζιν, ειναι λιγο τσιτα..ουτε φοραω πολυ φαρδια τζιν. τωρα σε βερμουδες κτλ οκ, ομως τσεπη= εμβαδο..θελει χωρο.. ποσο μαλλον το Ζ1. σιγουρα με το αι φον θα εχει διαφορα, αλλα εισαι και μια ιντσα λιγοτερη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...