Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει έρθει ακόμα... Σε ελληνικά όμως;;

 

Οχι.....νεβερ:lol:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά συνχορέστεμε αν είμαι off topic αλλά θέλω να ρωτήσω τα εξής.

1.αν το παραγγείλω από το επίσημο σάìτ της xiaomi http://www.xiaomiworld.com/original-xiaomi-mi3-smart-phone-snapdragon-800-quad-core-android-4-2-5-inch-2-3ghz-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp.html θα περάσει τελωνείο?

Αν όχι χαλάλι τα 15$ παραπάνω.

2. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο Shop με καλύτερη τιμή?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Δεν ειναι επισημο site ths xiaomi αυτο.

Αν ειναι να το παρεις απο αυτους παρε αυτο που βρησκετε σε ευρωπαικες αποθηκες, διαφορετικα επελεξε το vickmall ή minideal που το εχουν πιο φθηνα

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, παρέλαβα σήμερα Pistons v2.

 

Είναι οκ σχετικά, σε καμία περίπτωση δεν είναι "τέλεια", πρόσφατα αγόρασα για mp3 player αυτά εδώ που είναι και πιο φτηνά, και η ποιότητα πολύ καλύτερη.

 

Ναι δοκίμασα και τις ρυθμίσεις να επιλέξω Piston 2 ή άλλα in ear κλπ κλπ.

 

Απλά, επειδή τα δοκίμασα με το player της miui και μου φάνηκε λίγο χάλι σαν app, έχετε να προτείνετε κανένα app για μουσική?

 

Αν και μάλλον θα βάλω το winamp πάλι, έχω κρατήσει το apk κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε το update; σε ΟΤΑ???

Εμένα δεν μου ήρθε ούτε στο ΟΤΑ updater (ελληνικό), ούτε στο αγγλικό και το πέρασα χειροκίνητα, το αγγλικό....

http://bigota.d.miui.com/4.8.1/miui_MI3W_4.8.1_937c5959b2_4.4.zip

και μου εξαφάνισε το Google Play!!!! :blink: :blink: :blink:

Link to comment
Share on other sites

μολις καταβαζω!!!! ελπιζω να ειναι απο πριν!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

https://xiaomi-miui.gr/

 

Xiaomi Mi5s plus (natrium)...by Octaviastikos ®

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις μπορουν να μου έρχονται πιο γρήγορα ή κατευθείαν???

Στο Facebook όταν έχω ειδοποίηση δεν έρχεται κατευθείαν notification πρέπει να μπαίνω να δω εγώ αργεί πολύ(εκτός το messenger που τα βγάζει με τη μία)

(Eπίσης και το notification με κoκκινο κυκλaκι πάνω στο εικονίδιο της εφαρμογής το οποίο το έχω δει πχ και σε Samsung και Sony)

Έτσι δουλεύει η εφαρμογή του facebook. Μόνο το facebook messenger υποστηρίζει push notifications άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Vickmall έχει τις επιλογές: Multi-language ROM(will root,install google play) και Original ROM(only has English). Δε με ενδιαφέρουν τα ελληνικά, αλλά αν επιλέξω original δε θα ναι root; Είναι εύκολο το root στη συγκεκριμένη συσκευή; Βασικά υπάρχει κάποιος οδηγός για τις rom που κυκλοφορούν και γενικά τι τροποποιήσεις προτείνονται σε ένα καινούριο Mi3;
Link to comment
Share on other sites

Στο Vickmall έχει τις επιλογές: Multi-language ROM(will root,install google play) και Original ROM(only has English). Δε με ενδιαφέρουν τα ελληνικά, αλλά αν επιλέξω original δε θα ναι root; Είναι εύκολο το root στη συγκεκριμένη συσκευή; Βασικά υπάρχει κάποιος οδηγός για τις rom που κυκλοφορούν και γενικά τι τροποποιήσεις προτείνονται σε ένα καινούριο Mi3;

 

εγω το πηρα με english μονο χωρις ροοτ..

μετα οταν σουρθει θα βαλεις την developer rom ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.. θα την κατεβασεις απο δω http://en.miui.com/download-101.html#164

και πολυ απλα θα βαλεις το αρχειο καπου στο κινητο σε καποιον φακελο που θες μετα πας στο updater στο κινητο θα πατησεις το κουμπι αριστερα θα επιλεξεις select package update και θα σε βαλει να επιλεξεις εσυ να βαλεις το αρχειο που θα γινει update.. οποτε μετα την "αναβάθμιση" θασε rooted! (η developer rom ειναι ροοτ εξαρχης.)

Link to comment
Share on other sites

Α ωραίος ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις επίσης τι δώρα δίνει μαζί με το συγκεκριμένο κινητό το Vickmall; (Σε περίπτωση που το πήρες από εκεί)
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου ήρθε ούτε στο ΟΤΑ updater (ελληνικό), ούτε στο αγγλικό και το πέρασα χειροκίνητα, το αγγλικό....

http://bigota.d.miui.com/4.8.1/miui_MI3W_4.8.1_937c5959b2_4.4.zip

και μου εξαφάνισε το Google Play!!!! :blink: :blink: :blink:

Τελικά έβαλα πάλι την ελληνική και γύρισε πίσω το google play

 

εγω το πηρα με english μονο χωρις ροοτ..

μετα οταν σουρθει θα βαλεις την developer rom ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ.. θα την κατεβασεις απο δω http://en.miui.com/download-101.html#164

και πολυ απλα θα βαλεις το αρχειο καπου στο κινητο σε καποιον φακελο που θες μετα πας στο updater στο κινητο θα πατησεις το κουμπι αριστερα θα επιλεξεις select package update και θα σε βαλει να επιλεξεις εσυ να βαλεις το αρχειο που θα γινει update.. οποτε μετα την "αναβάθμιση" θασε rooted! (η developer rom ειναι ροοτ εξαρχης.)

Υπόψιν αυτή, επειδή την έβαλα και εγώ χθες, έχει μόνο αγγλικά/κινέζικα, χωρίς google play αλλά έχει το china play (ή όπως αλλιώς λέγεται... :p )

Μάλλον εννοείς αυτό το link... http://xiaomi.eu/community/threads/4-8-1.25166/ που είναι multi

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

Α ωραίος ευχαριστώ. Μήπως ξέρεις επίσης τι δώρα δίνει μαζί με το συγκεκριμένο κινητό το Vickmall; (Σε περίπτωση που το πήρες από εκεί)

 

καλημέρα φίλε μου και εγώ απο vickmall to αγόρασα παραγγελία 8/7

παραλαβή 21/7 δώρο μου έστειλαν ενα xiaomi mikey ,μόλις κάνεις την παραγγελία

μίλα στο chat με selina και ζήτησε της κάποιο δώρο

Link to comment
Share on other sites

είναι πανεύκολο να βάλεις google play πας στο κινέζικο market γράφεις google κατεβάζεις 1 άσπρο g με κόκκινο περίγραμμα και όταν πας σε αυτό μέρα που έχει όλα τα προγράμματα της google επιλέγεις πια θες και στα βάζει αυτόματα.. εγώ με official developer αγγλοκινεζικη είμαι εδώ και 1 βδομάδα που έχω το κινητό.. δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα είναι τούμπανο, μόνο η μπαταρία με χαλάει επειδή θέλω φόρτιση κάθε 1-2σχεδόν αλλά το χρησιμοποιώ όλη μέρα το κινητό συνέχεια!!! για άλλους είναι καλά η μπαταρία. Edited by akatamakata
Link to comment
Share on other sites

είναι πανεύκολο να βάλεις google play πας στο κινέζικο market γράφεις google κατεβάζεις 1 άσπρο g με κόκκινο περίγραμμα και όταν πας σε αυτό μέρα που έχει όλα τα προγράμματα της google επιλέγεις πια θες και στα βάζει αυτόματα.. εγώ με official developer αγγλοκινεζικη είμαι εδώ και 1 βδομάδα που έχω το κινητό.. δεν έχω κανένα πρόβλημα όλα είναι τούμπανο, μόνο η μπαταρία με χαλάει επειδή θέλω φόρτιση κάθε 1-2σχεδόν αλλά το χρησιμοποιώ όλη μέρα το κινητό συνέχεια!!! για άλλους είναι καλά η μπαταρία.

Επειδή βάζοντας την ελληνική rom, εξαφανίστηκε το κινέζικο market, παίζει να το βρούμε από πουθενά να το έχουμε και αυτό μαζί!?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα φίλε μου και εγώ απο vickmall to αγόρασα παραγγελία 8/7

παραλαβή 21/7 δώρο μου έστειλαν ενα xiaomi mikey ,μόλις κάνεις την παραγγελία

μίλα στο chat με selina και ζήτησε της κάποιο δώρο

Ηταν online; Εγω γιατι καθε φορα, ο,τι ωρα και να' ναι, τους βρισκω offline; Τι ωρες μπαινουν;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βάζοντας την ελληνική rom, εξαφανίστηκε το κινέζικο market, παίζει να το βρούμε από πουθενά να το έχουμε και αυτό μαζί!?

 

Τελικά το βρήκα. Για όποιον ενδιαφέρεται, πάει σε αυτό το link -> http://app.mi.com/getAppstoreApkUrl κατεβάζει το αρχείο MiMarket.apk , το μεταφέρει μετά στο κινητό και το κάνει εγκατάσταση. Υπόψιν, πρέπει να έχετε επιτρέψει στο κινητό να κάνει εγκατάσταση από άγνωστες πηγές για να εγκατασταθεί

Link to comment
Share on other sites

Τι λέει αυτό το μάρκετ?

Το εγκατέστησα

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48054&stc=1&d=1406980402

Όταν το τρέξετε την πρώτη φορά, θα σας κατεβάσει ένα update ¨οπως φαίνεται. Αφού το εγκαταστήσει, είστε έτοιμοι. Είχα διαβάσει έχει τα πάντα, και ότι μπορούσε να βρεις και εφαρμογές που κανονικά ήταν επί πληρωμήςε, δωρεάν. Δεν ξέρω εάν αυτό ισχύει, είχα διαβάσει ότι το είχαν βρει για κάτι παιχνίδια....

 

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=48055&stc=1&d=1406980402

Link to comment
Share on other sites

όντως στο mimarket έχει κάτι ωραία παιχνίδια που ούτε που υπάρχουν στο google play και τσάμπα αλλά είναι στα κινέζικα συνήθως...
Link to comment
Share on other sites

Ηταν online; Εγω γιατι καθε φορα, ο,τι ωρα και να' ναι, τους βρισκω offline; Τι ωρες μπαινουν;

 

Καθημερινή μεσημέρι περίπου 4 είχα μιλήσει

Link to comment
Share on other sites

Έτσι δουλεύει η εφαρμογή του facebook. Μόνο το facebook messenger υποστηρίζει push notifications άμεσα.

 

Σε Samsung πως το κανει τότε? Και πως έχει και το κοκκινο κυκλάκι πανω στο εικονίδιο της εφαρμογης που σου λεει πχ 2 αν εχεισ 2 ειδοποιήσεις? (και στο Whatsapp το βγάζει απ ότι είδα)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι παιζει απο θηκες και screen protectors στα συγκεκριμενα site για τι mi3?
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Εχει καμια απο το vickmall ή το minideal αν το παρω απο κει;Εσεις που το εχετε ψαξει απο πιο απο τα δυο να το παραγγειλω;
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...