Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έτσι είναι η MIUI. Και στο galaxy s2 που την είχα βάλει, τα ίδια έκανε. θέλει το +30 μπροστά σε όλες τις επαφές.

Αχχαααααα:O

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια βοήθεια,αν κάποιου του έτυχε και τι κατάληξη να περιμένω;

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-07-2014 09:45 IPS

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-07-2014 13:12 IPS

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 17-07-2014 15:59 IPS

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 17-07-2014 19:19 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 21-07-2014 08:31 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 21-07-2014 08:39 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω περάσει στο κινητό την miui-hellas GTV 3.16.0.4.7.18 και παρατήρησα οτι στην κάμερα δεν έχει επιλογή για 13 mp αλλά μόνο 8 mp. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος;Είναι πρόβλημα της ρομ το οποίο θα λυθεί;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω περάσει στο κινητό την miui-hellas GTV 3.16.0.4.7.18 και παρατήρησα οτι στην κάμερα δεν έχει επιλογή για 13 mp αλλά μόνο 8 mp. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος;Είναι πρόβλημα της ρομ το οποίο θα λυθεί;

 

Αυτό πως το είδες!?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,έχω περάσει στο κινητό την miui-hellas GTV 3.16.0.4.7.18 και παρατήρησα οτι στην κάμερα δεν έχει επιλογή για 13 mp αλλά μόνο 8 mp. Το έχει συναντήσει κάποιος άλλος;Είναι πρόβλημα της ρομ το οποίο θα λυθεί;

Φοράω την ίδια και έχω 13μπ

 

Σιγουρέψου ότι είσαι πάνω πάνω στη λιστα

1+7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το είδες!?

 

Στις ρυθμίσεις τις κάμερας,μέγεθος φωτογραφίας.

Κατεβάζω το τελευταίο update τώρα,μου είπε ένας φίλος που έχει το τελευταίο οτι του δείχνει 13mp

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο Official ευρωπαϊκό eshop για xiaomi όπως αυτό της oppo; Ή έστω προτάσεις από αξιόπιστο μαγαζί εντός ΕΕ για να το παραγγείλω και να το έχω στα χέρια μου γρήγορα(με DHL) και ελπίζω και με 2 χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση; Κι ας είναι πιο ακριβό από τα 210 ευρώ προφανώς ε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια,αν κάποιου του έτυχε και τι κατάληξη να περιμένω;

 

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 11-07-2014 09:45 IPS

 

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 17-07-2014 13:12 IPS

 

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ 17-07-2014 15:59 IPS

 

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS) 17-07-2014 19:19 ΚΑΤ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ (EMS)

 

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΑ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ 21-07-2014 08:31 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ 21-07-2014 08:39 ΥΕΔ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ

 

Δεν βλεπω κατι περιεργο, νορμαλ θα παραλαβεις :) εισαγωγη στο τελεωνειο γινονται ολα, δεν σημαινει οτι θα πληρωσεις

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις τις κάμερας,μέγεθος φωτογραφίας.

Κατεβάζω το τελευταίο update τώρα,μου είπε ένας φίλος που έχει το τελευταίο οτι του δείχνει 13mp

 

Ολα οκ με το τελευταίο update

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ενδιαφερομαι για το εν λογω κινητο και επειδη δεν διαβασα ολες τις σελιδες εχετε να προτεινεται καποια καλη σελιδα για αγορα; ειδα μια σελιδα ( http://www.ibuygou.es/ ) ειναι εμπιστη; γιατι στο internet υπαρχουν πολλες φολες...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια ενδιαφερομαι για το εν λογω κινητο και επειδη δεν διαβασα ολες τις σελιδες εχετε να προτεινεται καποια καλη σελιδα για αγορα; ειδα μια σελιδα ( http://www.ibuygou.es/ ) ειναι εμπιστη; γιατι στο internet υπαρχουν πολλες φολες...

Vickmall.com

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κατι περιεργο, νορμαλ θα παραλαβεις :) εισαγωγη στο τελεωνειο γινονται ολα, δεν σημαινει οτι θα πληρωσεις

Ναι έχεις δίκιο σ α'αυτό δεν ξέρω αν πληρώσω απλά η τόση καθυστέρηση είναι φυσιολογική;Γιατί βλέπω κάποια παιδιά να ξεκολλάει μετά απο μια μέρα το status.Δεν ξέρω ίσως είναι και οι άδειες δεν ξέρω είδομεν.

 

τελωνείο , θα αργήσει λίγο , και ίσως 50 ευρώ

Αν πληρώσω δεν νομίζω να είναι μόνο τόσο αλλά ποτέ δεν ξέρεις έχω διαβάσει για τρελά ποσά αλλά και τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, υπάρχει κάποιο Official ευρωπαϊκό eshop για xiaomi όπως αυτό της oppo; Ή έστω προτάσεις από αξιόπιστο μαγαζί εντός ΕΕ για να το παραγγείλω και να το έχω στα χέρια μου γρήγορα(με DHL) και ελπίζω και με 2 χρόνια ευρωπαϊκή εγγύηση; Κι ας είναι πιο ακριβό από τα 210 ευρώ προφανώς ε.

Επίσημο δεν υπάρχει. Εάν θέλεις τόσο άμεσα θα σου έρθει αρκετά ακριβά. Κοιτάς σε σκρουτζομάγαζα εάν το έχουν για άμεσα και 2 χρόνια εγγύηση ή από εδώ -> http://xiaomishop.it/8-xiaomi-mi3 Υπόψιν δεν ξέρω κανένα από αυτά εάν είναι αξιόπιστα και στο 2ο η 64GB έκδοση κοστίζει 330€+μεταφορικά, ότι πχ το ίδιο κινητό στο Coolicool είναι πιο φθηνό - 260€ τελική (απλώς θα πρέπει να περιμένεις να σου έρθει από κίνα και υπάρχει πάντα ο μικρός κίνδυνος να το βρούνε στο τελωνείο). 70€ και δεν είναι λίγα, ξανασκέψου το. Προτασή μου είναι να το πάρεις από κίνα και να μην βιάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

ΑΠό σήμερα ευτυχής κάτοχος του μι3. Απίστευτη συσκευή, και τρομερές (αν και αναμενόμενες) οι πρώτες εντυπώσεις. Η παραγγελεία είχε γίνει στο to2c και ήρθε με την αγγλοκινέζικη επίσημη ρομ, η οποία αναβαθμίστηκε σε έκδοση 14.0. Έπειτα της πέρασα κατευθείαν την stable global v18.0 ( http://en.miui.com/thread-29330-1-1.html ). Επίσης, αναφέρεται πως μελλοντικά όλες οι χώρες στις οποίες γίνονται διαθέσιμες οι συσκευές της χιαομι θα τρέχουν ένα global έκδοση λειτουργικού με περασμένο το play store, εκτός από αυτές τις Κίνας για τος γνωστούς λόγους.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παραγγειλα το θεριο εδω κ 10 μερες στο vickmail ακομη δεν εχει ερθει ειναι αξιοπιστο σαιτ??η θα εχω θεμα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια παραγγειλα το θεριο εδω κ 10 μερες στο vickmail ακομη δεν εχει ερθει ειναι αξιοπιστο σαιτ??η θα εχω θεμα?

 

Βιαζεσαι!Δεν έρχονται τόσο γρήγορα, είναι και καλοκαιράκι τώρα οπότε ίσως καθυστερήσει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi έβγαλε εφαρμογή με την οποία μπορεί να δείτε εάν το κινητό σας είναι ψεύτικο ή όχι. Το πρόγραμμα το κατεβάζετε από εδώ -> http://www.miui.com/zt/jianding/

 

Πηγή: http://www.gizchina.com/2014/07/24/xiaomi-releases-app-helps-discover-phone-fake/

Link to comment
Share on other sites

Η Xiaomi έβγαλε εφαρμογή με την οποία μπορεί να δείτε εάν το κινητό σας είναι ψεύτικο ή όχι. Το πρόγραμμα το κατεβάζετε από εδώ -> http://www.miui.com/zt/jianding/

 

Πηγή: http://www.gizchina.com/2014/07/24/xiaomi-releases-app-helps-discover-phone-fake/

 

Μέχρι να μάθουμε Κινέζικα :) ή να το βγάλουν τουλάχιστον και με Αγγλικά, όποιος ενδιαφέρεται υπάρχει και το AnTutu tester (επιλογή Validate).

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα και εγω το κινητο με την multi rom.Προσπαθω να περασω την ελληνικη ρομ αλλα ο η/υ μου βλεπει μονο την εσωτερικη μνημη και όχι την sd card με αποτέλεσμα να μην μπορω να φορτωσω την ελλ. rom στον φακελλο downloader rom.Λειπει και το apk UPLOADER
Link to comment
Share on other sites

το παρελαβα κι εγωΟλα τελεια,μονο που εχει μια εφαρμογη που γραφει root και κατι κινεζικα και πολλες φορες πεταει και κατι κινεζικα οταν κατεβαζω εφαρμογες.Το πηρα ρουταρισμενο απο to2c.Εαν την απεγκαταστησω θα χω προβλημα?Eιναι μια εφαρμογη σαν την cm. Edited by vassilis4
Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα παρελαβα και εγω το κινητο με την multi rom.Προσπαθω να περασω την ελληνικη ρομ αλλα ο η/υ μου βλεπει μονο την εσωτερικη μνημη και όχι την sd card με αποτέλεσμα να μην μπορω να φορτωσω την ελλ. rom στον φακελλο downloader rom.Λειπει και το apk UPLOADER

 

Φιλε μου ονομασε το αρχειο update σκετο(αν εχεις windows 7 και πανω) και οχι update.zip ανοιξε το κινητο απο τον υπολογιστη μου και κανε επικόλληση τη ρομ(το ζιπ) εξω κ οχι σε καποιο φακελο! Εκει που εχει τους πολλους φακέλους. Κλεινεις κινητο! Και μετα volume + και power και επιλεγεις update from sd card! Ελπιζω να σε βοηθησα!

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ονομασε το αρχειο update σκετο(αν εχεις windows 7 και πανω) και οχι update.zip ανοιξε το κινητο απο τον υπολογιστη μου και κανε επικόλληση τη ρομ(το ζιπ) εξω κ οχι σε καποιο φακελο! Εκει που εχει τους πολλους φακέλους. Κλεινεις κινητο! Και μετα volume + και power και επιλεγεις update from sd card! Ελπιζω να σε βοηθησα!

 

Φιλε μου ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Δεν δουλεψε με τον τροπο σου αλλα εβγαλα ακρη.Για καποιο λογο οταν εκανα μετονομασια της ρομ σε update.zip(στον η/υ) την λεξη zip. την πηρε 2 φορες χωρις να ειναι ομως ορατη ουτε στον η/υ αλλα ουτε και στον file explorer του τηλ.Μονο οταν πατησα μετονομασια ξανα(αυτη την φορα στο τηλ.) μου εμφανιστηκε και ετσι το διορθωσα.Τα αναφερω αυτα σε περιπτωση που συμβει και σε αλλον φιλο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου ευχαριστω για την αμεση απαντηση.Δεν δουλεψε με τον τροπο σου αλλα εβγαλα ακρη.Για καποιο λογο οταν εκανα μετονομασια της ρομ σε update.zip(στον η/υ) την λεξη zip. την πηρε 2 φορες χωρις να ειναι ομως ορατη ουτε στον η/υ αλλα ουτε και στον file explorer του τηλ.Μονο οταν πατησα μετονομασια ξανα(αυτη την φορα στο τηλ.) μου εμφανιστηκε και ετσι το διορθωσα.Τα αναφερω αυτα σε περιπτωση που συμβει και σε αλλον φιλο

 

Ακριβως γι αυτον τον λογο σου ειπα να το ονομασεις σκετο update επειδη τα windows το κανουν ετσι και δεν ειναι ορατο! μονο αν μπεις στις ιδιοτητες του αρχειου βλέπεις το ονομα. Χαιρομαι που βοηθησα! Εφαγα απειρες ωρες να το βρω!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως γι αυτον τον λογο σου ειπα να το ονομασεις σκετο update επειδη τα windows το κανουν ετσι και δεν ειναι ορατο! μονο αν μπεις στις ιδιοτητες του αρχειου βλέπεις το ονομα. Χαιρομαι που βοηθησα! Εφαγα απειρες ωρες να το βρω!

 

Καταλαβα.Απλα εκανα το λαθος και την μετονομασια που μου ειπες να κανω την εκανα στο τηλ. οποτε εμεινε σκετο update.Απ'οτι ειδα μετα το περασμα της ελληνικης rom θελει ξανα rootαρισμα.Σωστα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...