Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μετατροπή του μαγαζιού δεν έχει ανανεωθεί, οπότε αγοράζεις σε € κατευθείαν! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Βάζεις και κουπόνι summer5off το ρίχνεις ακόμα 5% 224,15

 

64 αρη δεν νομιζω να εχει

Edited by amyntas
http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαχα πες τους ότι είναι Ελλάδα κ εκεί :P γιατί να προτιμούσες nexus 5 όμως?

λογω του οτι εκει μπορω να εχω multirom miu/cyanogen κλπ επειδη εχω το μικροβιο με τις rom :lol:

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

λογω του οτι εκει μπορω να εχω multirom miu/cyanogen κλπ επειδη εχω το μικροβιο με τις rom :lol:

 

Χαχα δεκτό :P Γιατί δεν κοιτάς τι γίνεται με τα μεταφορικά σε άλλο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεκτό :P Γιατί δεν κοιτάς τι γίνεται με τα μεταφορικά σε άλλο κατάστημα?

 

προς το παρον θα θελει 3-4 μερες να δω τα λεφτα στη καρτα μετα βλεπω τι θα κανω

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

 

ναι αλλα ειναι αξιοπιστο το μαγαζι η θα παραλαβουμε καμια μαιμου ;

Link to comment
Share on other sites

Saleakos

 

ναι αλλα ειναι αξιοπιστο το μαγαζι η θα παραλαβουμε καμια μαιμου ;

 

για μενα προτιμησε τους επισημους συνεργατες της xiaomi (merimobiles-ibuygou) και μην το ρισκάρεις για λιγα ευρω διαφορα.δεν ψωνιζουμε από την γειτονια μας αλλα από την άλλη ακρη του κοσμου..;)

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

για μενα προτιμησε τους επισημους συνεργατες της xiaomi (merimobiles-ibuygou) και μην το ρισκάρεις για λιγα ευρω διαφορα.δεν ψωνιζουμε από την γειτονια μας αλλα από την άλλη ακρη του κοσμου..;)

 

Ναι φιλε ετσι ειναι, εκανα παραγγελια το 64αρι χθες απο merimobiles μιας και μειωσαν την τιμη και αυτοι

Link to comment
Share on other sites

Ναι φιλε ετσι ειναι, εκανα παραγγελια το 64αρι χθες απο merimobiles μιας και μειωσαν την τιμη και αυτοι

 

Ρε παιδιά τι λέτε ειλικρινά?Αξίζει η αγορά αυτού του τηλεφώνου?Ειδικά τώρα με τη μεγάλη μείωσή του ή να παραγγείλω το oppo find 7?Είμαι κάτοχος του zopo zp980 2/32

Ποια είναι τα συν και τα πλην του κινητού αυτού?

Edited by nekmaria
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε ειλικρινά?Αξίζει η αγορά αυτού του τηλεφώνου?Ειδικά τώρα με τη μεγάλη μείωσή του ή να παραγγείλω το oppo find 7?Είμαι κάτοχος του zopo zp980 2/32

Ποια είναι τα συν και τα πλην του κινητού αυτού?

 

τα συν ειναι πολλα, πιστευω πως αξιζει, στα πλην μπορεις να βαλεις την απουσια καρτας sd και την μη αφαιρουμενη μπαταρια, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, ενταξει σε καποιους δεν αρεσει και η εμφανιση αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα

Link to comment
Share on other sites

τα συν ειναι πολλα, πιστευω πως αξιζει, στα πλην μπορεις να βαλεις την απουσια καρτας sd και την μη αφαιρουμενη μπαταρια, δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, ενταξει σε καποιους δεν αρεσει και η εμφανιση αλλα αυτα ειναι υποκειμενικα

 

Σε σχέση με το oppo find 7 πως το κρίνεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το oppo find 7 πως το κρίνεις?

 

το oppo εχει καλυτερα specs αλλα για την διαφορα που εχουν χρηματικα δεν νομιζω οτι αξιζει, με την δικια μου λογικη παντα

Link to comment
Share on other sites

το oppo εχει καλυτερα specs αλλα για την διαφορα που εχουν χρηματικα δεν νομιζω οτι αξιζει, με την δικια μου λογικη παντα

 

ευχαριστώ θερμά

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι λέτε ειλικρινά?Αξίζει η αγορά αυτού του τηλεφώνου?Ειδικά τώρα με τη μεγάλη μείωσή του ή να παραγγείλω το oppo find 7?Είμαι κάτοχος του zopo zp980 2/32

Ποια είναι τα συν και τα πλην του κινητού αυτού?

 

εχει μπαταρια που κραταει πολύ ακομα κ με μεγαλη χρηση,δεν κολλαει πουθενα,εχω παιξει απαιτητικα games με γραφικα, που τα εχει για πλακα,πολυ καλο ηχειο πολύ καλη αναλυση κτλ κτλ.

στα μειον δεν βαζω την μικρη χωρητικοτητα γιατι εγω προσωπικα φωτος βιντεος τα περναω στο pc,ισως θα εβαζα την ενταση του μικροφωνου,καποιες φορες όταν εχει θορυβο δυσκολεύομαι να ακουσω τον συνομιλητή.επισης αντιμετωπισα πρόβλημα με εφαρμογες για sms αλλα με το hangouts λυθηκε το πρόβλημα.

συμπερασματικα,για τιμη κατω από 300ε που εχει φτασει τωρα,το χτυπας με κλειστα ματια!:D

Samsung GT-I5800,xperia P,xiaomi MI-3,xiaomi MI NOTE PRO,REDMI note 4 4/64
Link to comment
Share on other sites

εχει μπαταρια που κραταει πολύ ακομα κ με μεγαλη χρηση,δεν κολλαει πουθενα,εχω παιξει απαιτητικα games με γραφικα, που τα εχει για πλακα,πολυ καλο ηχειο πολύ καλη αναλυση κτλ κτλ.

στα μειον δεν βαζω την μικρη χωρητικοτητα γιατι εγω προσωπικα φωτος βιντεος τα περναω στο pc,ισως θα εβαζα την ενταση του μικροφωνου,καποιες φορες όταν εχει θορυβο δυσκολεύομαι να ακουσω τον συνομιλητή.επισης αντιμετωπισα πρόβλημα με εφαρμογες για sms αλλα με το hangouts λυθηκε το πρόβλημα.

συμπερασματικα,για τιμη κατω από 300ε που εχει φτασει τωρα,το χτυπας με κλειστα ματια!:D

 

Οι φωτογραφίες του πως είναι?νύχτα και ημέρα?multilanguage rom υπάρχει?root?Συγνώμη που ρωτάω τόσα πολλά αλλά σκέφτομαι σοβαρά την αγορά του

Link to comment
Share on other sites

..παρήγγειλα ενα mi3 απο κινα (aliexpress) me DHL ..και ειναι στο τελωνειο , ρωτησα την DHL για τον εκτελωνισμο και θα παει στα +171 ευρω .. ο κινεζος δεν το δεχεται πισω .γιατι λεει θα πληρωσει δασμους Κίνας,, αν κανω dispute λεει θα χασουμε απο 100 ευρω ο καθενας ? τι να κανω ρε παιδια ?
Link to comment
Share on other sites

..παρήγγειλα ενα mi3 απο κινα (aliexpress) me DHL ..και ειναι στο τελωνειο , ρωτησα την DHL για τον εκτελωνισμο και θα παει στα +171 ευρω .. ο κινεζος δεν το δεχεται πισω .γιατι λεει θα πληρωσει δασμους Κίνας,, αν κανω dispute λεει θα χασουμε απο 100 ευρω ο καθενας ? τι να κανω ρε παιδια ?

Έχουμε πει...ΠΟΤΕ dhl, είναι 99% σίγουρο ότι θα περάσει τελεωνείο.... ;)

 

Επίσης ελπίζω να μην το πήρες από τον ίδιο με αυτόν εδώ....

http://en.miui.com/thread-19759-1-1.html

Edited by maddoctor
Link to comment
Share on other sites

..παρήγγειλα ενα mi3 απο κινα (aliexpress) me DHL ..και ειναι στο τελωνειο , ρωτησα την DHL για τον εκτελωνισμο και θα παει στα +171 ευρω .. ο κινεζος δεν το δεχεται πισω .γιατι λεει θα πληρωσει δασμους Κίνας,, αν κανω dispute λεει θα χασουμε απο 100 ευρω ο καθενας ? τι να κανω ρε παιδια ?

 

Φιλε μου καταρχην εκανες δυο λαθη κατ'εμε...Παρηγγειλες απο aliexpress που δεν εχει και την καλυτερη φημη στην αγορα και επελεξες τροπο αποστολης courier που 100% περναει απο τελωνειο. Νομιζω το dispute ειναι μονοδρομος αν και δεν ξερω τα οικονομικα σου. Εγω παντως δε θα επελεγα να δωσω +171 ευρω στο τελωνειο. Παρε ενα μερος των χρηματων σου πισω και παρηγγειλε το κινητο απο καποιο μαγαζι που εχει παρουσια εδω στο forum και επελεξε τροπο αποστολης singapore post.

Kαι για του λογου το αληθες...http://www.youtube.com/watch?v=zzmIYrO5nfw

Edited by kanelk
Link to comment
Share on other sites

απορω αυτα τα μαγαζια τυπου aliexpress πως υπαρχουν ακομα

 

Δεν νομίζω ότι τα μαγαζιά έχουν μόνο αυτά ευθύνη.. Εγώ παραγγέλνω από aliexpress και δεν είχα ποτέ πρόβλημα, αλλά επιλέγω πάντα πωλητές με υψηλό feedback και σίγουρα μεθόδους αποστολής που έχουν τις μικρότερες πιθανότητες για τελωνείο..

Link to comment
Share on other sites

απορω αυτα τα μαγαζια τυπου aliexpress πως υπαρχουν ακομα

 

Δε φταινε τα μαγαζια..υπαρχει ολοκληρο θεμα με το aliexpress και τι να προσεξει κανεις πριν αγορασει..εκτος αυτου επελεξες και dhl.

Κανουμε και μια ερευνα αγορας, δε ενθουσιαζομαστε απλα και μονο απο μια χαμηλη τιμη.

Προσωπικα οσες φορες αγορασα πραγματα απο aliexpress, παντα απο πωλητες με πολλες πωλησεις και καλες αξιολογησεις, ποτε δεν ειχα θεμα..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Μια και δεν έχω ασχοληθεί πολύ με το θέμα xiaomi, μια βοήθεια...

(Σκέφτομαι για αγορά από το ibuymi)

Rom με ελληνικά υπάρχει;

Τα 16gb φτάνουν; πόσα ελευθερα είναι;

Η κάμερα του όντως είναι καλή;

Τώρα που έχει πέσει στα 220-230 το σκέφτομαι!

Link to comment
Share on other sites

307$ είναι η φθηνότερη τιμή μέχρι τώρα, σε ότι αφορά την κάμερα μιας και το έχω πιάσει στα χέρια για λίγο πριν λίγες μέρες, για κινέζικο και σε αυτή την τιμή δεν πιστεύω να παίζει τίποτα καλύτερο, σε πολύ χαμηλό φωτισμό δεν υπολείπεται από κάποια κινητά με καλές κάμερες.. Από εκεί και πέρα για το μαγαζί δεν έχω δει παράπονα.

 

Υ.Γ. Δεν ξέρω αν στο πακέτο περιλαμβάνονται ελληνικά και είναι ξεκλείδωτο και μπορεί να το παραλάβεις ρουταρισμένο...

Edited by kiriakosk
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...