Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα κατά λάθος βρήκα μια λειτουργία στο τηλέφωνο μου που με εξέπληξε ευχάριστα. Εκεί που έψαχνα και κοίταζα τις φωτογραφίες μου που είχα τραβήξει... Ξαφνικά κάτι πάτησα και μου βγάλε δύο επιλογές που διαλέγεις που θα προβάλεις τις φωτογραφίες και τα video. Και είχε τη μια επιλογή και εγραφε mi με την οποία τις έβλεπες κανονικά στο κινητό και μια δεύτερη που δεν θυμάμαι την ονομασία της η όποια την μετέφερε την εικόνα στην TV αλλά μέσω του media streamer ασύρματα, που έχω συνδεμένο στην TV η οποία δεν ειναι smart. Mάλλον επειδή τον έχω συνδεμενο στο δίκτυο μου το media streamer (xtreamer λεγετε) γιαυτό και το βρήκε.

Το κάνα μια φορά αυτό είδα φωτογραφίες στην TV αλλά δεν μπορώ να ξαναβρώ που ήταν η επιλογή και πως το έκανα. Το εκανα μεσα απο την εφαρμογή gallery (αλμπουμ)...παντως αλλα δεν θυμαμαι τι ακριβώς...Θυμαμαι οτι πατουσα πανω στην φωτο και εβγενε το μενου αυτο τωρα βγαινει το αλλο μενου για αποστολή διαγραφή και τα υπόλοιπα.... Ξέρει κανείς μήπως το έχει κάνει ποτέ? Τελικα άβυσσος αυτο το MiUi....(πρόσφατα βρήκα και τα online τραγούδια που κατεβαζεις free απο την εφαρμογή baidu μέσω της music gallery....εμεινα άφωνος....)

 

όταν βλέπεις μια φωτογραφία και πατάς σε κάποιο σημείο στην οθόνη και στο κάτω μέρος εμφανίζονται 4 επιλογές,αποστολή,προβολή,περισσότερα,διαγραφή η επιλογή που θες είναι η προβολή ( ελληνική ρομ GTV_3.12)

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σημερα ηρθε και η δικη μου παραγγελια απο vickmall. Δυστυχως οπως διαπιστωσα το πακετο ηταν παραβιασμενο και το τηλεφωνο ελειπε απο μεσα.Ειχαν αφησει το κουτι του.Τωρα τρεχω και δεν φτανω με το paypal. Ριξτε μια ματια εδω https://www.youtube.com/watch?v=hpW6_U4q_oY

 

Τελικά τι έγινε με το PayPal, βρήκες κάποια άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να παραγγείλω το MI3 από το To2c.com και έχει δύο version.

 

*Version

 

English Version(Original Version)

 

Multi-language Version (Google play)

 

Ποιά από τις δύο προτείνεται να διαλέξω? Από το store μου λένε να μην κάνω updates που μόνο στην original version μπορείς να κάνεις γιατί δημιουργούν προβλήματα.

Edited by slutter
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με το PayPal, βρήκες κάποια άκρη;

 

Καλημερα σε ολους! Τελικα εβγαλα ακρη με το paypal και μου επεστραφησε ολο το ποσο! Για αυτο βεβαια ευθυνεται και ο πωλητης που ηταν το vickmall. Φερθηκαν επαγγελματικα. Εναν αλλο φιλο που του ετυχε το ιδιο περιστατικο και ειχε παραγγειλει απο το minideal δυστυχως δεν συνεβη το ιδιο. Το minideal τραβηξε την υποθεση και το paypal τωρα ζηταει απο τον φιλο χαρτι κλοπης απο την αστυνομια. Τρεχα γυρευε!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να παραγγείλω το MI3 από το To2c.com και έχει δύο version.

 

*Version

 

English Version(Original Version)

 

Multi-language Version (Google play)

 

Ποιά από τις δύο προτείνεται να διαλέξω? Από το store μου λένε να μην κάνω updates που μόνο στην original version μπορείς να κάνεις γιατί δημιουργούν προβλήματα.

 

Η πρώτη είναι η original της xiaomi με αγγλοκινεζική rom (χωρίς google aps αλλά μπαίνουν εύκολα).

Η δεύτερη είναι η multilingual η οποία κατά 99% θα έχει θεματάκια με το update κλπ.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο κτλ θεωρώ πως οι καλύτερες επιλογές είναι η ελληνική 4.3 και 4.4 (με αυτήν την σειρά προτίμησης) τις οποίες θα βρεις από την ελληνική κοινότητα miui μαζί με οδηγίες εγκατάστασης κτλ. Εννοείται ότι αυτές κάνουν updates κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη είναι η original της xiaomi με αγγλοκινεζική rom (χωρίς google aps αλλά μπαίνουν εύκολα).

Η δεύτερη είναι η multilingual η οποία κατά 99% θα έχει θεματάκια με το update κλπ.

 

Μετά από πολύ ψάξιμο κτλ θεωρώ πως οι καλύτερες επιλογές είναι η ελληνική 4.3 και 4.4 (με αυτήν την σειρά προτίμησης) τις οποίες θα βρεις από την ελληνική κοινότητα miui μαζί με οδηγίες εγκατάστασης κτλ. Εννοείται ότι αυτές κάνουν updates κανονικά.

 

 

 

Καλημέρα φίλε μου, άρα να ενημερώσω τον πωλητή να μου βάλει την multilang version και μετά εγώ μπορώ να κάνω τις αλλαγές που θέλω σε 4.3 ελληνική ή 4.4 .

 

ή έτσι και αλλιώς όποια Version και να μου βάλει εγώ πάλι μπορώ να κάνω αλλαγές άρα, δεν έχει και πολύ σημασία τι θα διαλέξω.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, άρα να ενημερώσω τον πωλητή να μου βάλει την multilang version και μετά εγώ μπορώ να κάνω τις αλλαγές που θέλω σε 4.3 ελληνική ή 4.4 .

 

ή έτσι και αλλιώς όποια Version και να μου βάλει εγώ πάλι μπορώ να κάνω αλλαγές άρα, δεν έχει και πολύ σημασία τι θα διαλέξω.

 

Ναι θα σου έλεγα να του ζητήσεις την multi και μετά εφόσον επιβεβαιώσεις πως έχει θέματα και δεν κάνει και updates βλέπεις για το που θα κινηθείς.

Link to comment
Share on other sites

όταν βλέπεις μια φωτογραφία και πατάς σε κάποιο σημείο στην οθόνη και στο κάτω μέρος εμφανίζονται 4 επιλογές,αποστολή,προβολή,διαγραφή,περισσότερα η επιλογή που θες είναι η προβολή ( ελληνική ρομ GTV_3.12)

 

Δεν υπάρχει η προβολή που λες υπάρχουν αποστολή επεξεργασία διαγραφή και περισσότερα.... Στα περισσότερα δεν υπάρχει η προβολή αλλά άλλες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου, άρα να ενημερώσω τον πωλητή να μου βάλει την multilang version και μετά εγώ μπορώ να κάνω τις αλλαγές που θέλω σε 4.3 ελληνική ή 4.4 .

 

ή έτσι και αλλιώς όποια Version και να μου βάλει εγώ πάλι μπορώ να κάνω αλλαγές άρα, δεν έχει και πολύ σημασία τι θα διαλέξω.

 

Αν βάλεις τη multi μπλέκεις λίγο σε μια διαδικασία που θα την κάνεις μια φορά. Ουσιαστικά θα φορτώσεις την Ελληνική μέσα από recovery.

Εγώ που είναι το τρίτο που περιμένω αυτές τις μέρες θα σε συμβούλευα να το πάρεις την Αγγλοκινέζικη η οποία έχει ενσωματωμένο το update στο μενού και θα φορτώσεις από εκεί την Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλεις τη multi μπλέκεις λίγο σε μια διαδικασία που θα την κάνεις μια φορά. Ουσιαστικά θα φορτώσεις την Ελληνική μέσα από recovery.

Εγώ που είναι το τρίτο που περιμένω αυτές τις μέρες θα σε συμβούλευα να το πάρεις την Αγγλοκινέζικη η οποία έχει ενσωματωμένο το update στο μενού και θα φορτώσεις από εκεί την Ελληνική.

Συγνώμη που παρεμβαίνω, το To2c δεν βάζει πια την κλασική multi της MIUI? Από τις φώτο αν θυμάμαι καλά έτσι φαίνεται...

Link to comment
Share on other sites

όταν βλέπεις μια φωτογραφία και πατάς σε κάποιο σημείο στην οθόνη και στο κάτω μέρος εμφανίζονται 4 επιλογές,αποστολή,προβολή,διαγραφή,περισσότερα η επιλογή που θες είναι η προβολή ( ελληνική ρομ GTV_3.12)

 

σε εμενα δεν εχει αυτες τις επιλογές εχει αποστολή ,επεξεργασία, διαγραφή, περισσότερα αλλα και στα περισσότερα παλι δεν εχει την επιλογή αυτή. Φοραω την 3.10. Το θέμα ειναι οτι ενω το εκανα και είδα στην tv καποιες φωτογραφίες ως δια μαγείας δεν ξαναβρίσκω την ιδια επιλογή παντως δεν ηταν η επιλογή προβολή αλλα πατώντας σε καποιο σημείο μεσα στην εφαρμογή αλμπουμ το πληκτρο απο τα τρία το αριστερό βγήκαν δυο επιλογες η μία ελεγε προβολή στο mi και η αλλη στο δίκτυο ??? κατι τέτοιο δεν το θυμαμαι...

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα δεν εχει αυτες τις επιλογές εχει αποστολή ,επεξεργασία, διαγραφή, περισσότερα αλλα και στα περισσότερα παλι δεν εχει την επιλογή αυτή. Φοραω την 3.10. Το θέμα ειναι οτι ενω το εκανα και είδα στην tv καποιες φωτογραφίες ως δια μαγείας δεν ξαναβρίσκω την ιδια επιλογή παντως δεν ηταν η επιλογή προβολή αλλα πατώντας σε καποιο σημείο μεσα στην εφαρμογή αλμπουμ το πληκτρο απο τα τρία το αριστερό βγήκαν δυο επιλογες η μία ελεγε προβολή στο mi και η αλλη στο δίκτυο ??? κατι τέτοιο δεν το θυμαμαι...

 

είσαι συνδεδεμενος σε δίκτυο που υπάρχει συμβατή συσκευή?

edit:λοιπόν έχεις δίκιο,αφού μπήκα την πρώτη φορά και υπήρχε αυτή η επιλογή όταν προσπάθησα ξανά δεν υπήρχε και εμφανίστηκε ξανά μετά από reboot

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

είσαι συνδεδεμενος σε δίκτυο που υπάρχει συμβατή συσκευή?

edit:λοιπόν έχεις δίκιο,αφού μπήκα την πρώτη φορά και υπήρχε αυτή η επιλογή όταν προσπάθησα ξανά δεν υπήρχε και εμφανίστηκε ξανά μετά από reboot

 

ακριβώς αυτο ειχε πρωτα το σηματακι αυτο του δικτύου και μετα πατωντας τωρα θυμήθηκα εμενα μου γραφε xtreamer.....Ναι φυσικά ειναι συμβατό αφου μπήκα και ειδα σου ειπα την πρωτη φορα τις φωτογραφίες μου στην tv...μέσω του media streamer.. Eγω χθες εκανα και reboot αλλα δεν ξαναεμφανίστηκε....Λίγο κουφό το θέμα...γιατί χάνεται ειναι πολυ καλή λειτουργία....

Λοιπον χθες εκανα επανεκίνηση και δεν επανήλθε ....πριν λιγο του εκανα απενεργοποίηση και μετα την ενεργοποίηση επανηλθε η επιλογή. Μετα απο μερικές εικόνες ομως που επαιξαν κανονικα στην tv βγαίνοντας εξω στην επιφάνεια και ξαναμπαίνοντας παλι ειχε εξαφανιστεί....Νομίζω ειναι bug....της rom. Εκεί που υπήρχε η προβολή με το σήμα του δικτύου εμφανίζεται πλεον η επιλογή επεξεργασία....

Edited by gtok34
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, θέλω να παραγγείλω το MI3 από το To2c.com και έχει δύο version.

 

*Version

 

English Version(Original Version)

 

Multi-language Version (Google play)

 

Ποιά από τις δύο προτείνεται να διαλέξω? Από το store μου λένε να μην κάνω updates που μόνο στην original version μπορείς να κάνεις γιατί δημιουργούν προβλήματα.

Αν θες english version,θα πρεπει να επιμεινεις και να τους το πεις και με mail..εγω την ειχα επιλεξει την επιλογη και τελικα μου βαλανε multi..επισης η multi ειναι δικια τους,δεν ηταν ασχημη ομως,ηταν και ελαφρια..
Link to comment
Share on other sites

Με το Skype έχει κανένας θέμα; γιατί δεν το βγάζει στην γραμμή κατάστασης ή στην μπάρα ηδοποιησης;
Link to comment
Share on other sites

Με το Skype έχει κανένας θέμα; γιατί δεν το βγάζει στην γραμμή κατάστασης ή στην μπάρα ηδοποιησης;

 

Εμένα μια χαρά μου βγάζει τις ειδοποιήσεις πάντως....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες,

 

Από που μπορούμε να παραγγείλουμε τα παρακάτω πακέτα αξεσουάρ:

- Practical Set 2199 yuan ή,

- Almighty suit 2209 yuan ???

 

αυτά που φαίνονται στο λινκ: http://order.mi.com/event/selectPacket/goodsid/2140800006

 

γιατί εμένα το κινητάκι ήρθε εντελώς γυμνό, χωρίς καμμία προστασία οθόνης...

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ εχτές το ''xiaomi mi3 (64 mb)'' από το Marymobils, έκανε να έρθει 18 ημέρες με EMS.

Μου ήρθε με kitkat 4.4 και αγγλο-ελληνικά. (Καθόλου κινέζικά μέσα - όπως τους το είχα ζητήσει.)

Στην αρχή πέρασα όλες τις τηλεφ. επαφές μου με synk από το google mail (με μια κίνηση).

Μετά του έβαλα να κάνει apdate για Miui , αλλά δεν μπορούσε να κατεβάσει, και έβγαζε μήνυμα - πρόβλημα στον Browser.

Εγκατέστησα τον chrome browser και όλα εντάξει, άρχισε να κάνει τις αναβαθμίσεις μία -μία , ξεκινώντας από τις 13 Μαΐου και συνεχίζει να κατεβάζει για κάθε εβδομάδα την καινούρια Miui μετά από ξανα-ξεκίνημα.

Αλλά η ταχύτητα που κατεβάζει είναι πολύ αργή (προφανώς λόγω WiFi) , επίσης η αργή ταχύτητα είναι ότι έχω μόνο 5.500 mpps στο Internet.

Γι αυτό ίσος θα ήταν καλύτερα για όσους έχουν χαμηλή ταχύτητα internet (όπως εγώ) να κατεβάζουμε την Νέα Miui στο PC μας και μετά να την περνάμε με το USB καλώδιο στο κινητό μας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρακαλώ, όποιος ξέρει να μου πει τον τρόπο να βάζω τις ανεπιθύμητες κλίσεις σε Black List (κάποιος τρόπος είτε στην διάρκεια του κουδουνίσματος , είτε μετά αφού κλείσει το κουδούνισμα).

Edited by geord211
Xiaomi -(Άμιλλα Ναι - Ανταγωνισμός Όχι)
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι πολυ κοντα στην αγορα του εν λογο κινητου!

 

το μονο πραγμα που με αγχωνει παρα πολυ,ειναι οσον αφορα το λογισμικο του.

δηλαδη,σε τι εκδοση να τους πω,αν θα πρεπει να ειναι ρουταρισμενο κλπ κλπ...

 

εχω μια ερωτηση η οιοπια θα με εσωζε κυριολεκτικα.

 

υπαρχει καποιος απο οποιαδηποτε περιοχη της Αθηνας και τριγυρο,ωστε με το που παραλαβω να συναντηθουμε ετσι ωστε να μου το μονταρει σωστα?

 

διοτι εγς σε gps πηγα να κανω αναβαθμησημε οδηγιες κιολας και τα εκανα μανταρα!

 

οι αλλες μου επιλογες ειναι μεταχειρισμενα lg g2 'η S4 I9506

Edited by T-Devil
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μια χαρά μου βγάζει τις ειδοποιήσεις πάντως....

 

ποια έκδοση έχεις; Εγώ τελευταία ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις έτσι όπως φαίνεται στις εικόνες τα notifications;

 

Μου φαίνεται σου χρωστάω πολλές μπύρες τελευταίες μέρες, χαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...