Jump to content

Xiaomi Mi 3


salazar_
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο 13-6 εχω παραγγειλει και εγω απο merimobiles kai αναμενω τωρα εχω το iocean x7hd, ακουγα πολλους που λεγανε κινεζικο και τετοια αλλα Παιδια παει σφαιρα και σκευτειτε οτι ειναι πολυ πιο κατω απο το mi3 AΝ και θα χρειαστω βοηθεια οταν το παρω γιατι εχω ζαλιστει με τοσα που εχω διαβασει με τις rom και τις αναβαθμισεις Το περιμενω με Singapore post και το Tracking Link μου γραφει Pending shipment from Merchant/Shipper ξερετε τι ειναι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλησπέρα συμφορουμίτες!σκέφτομαι και γω μετά τη μείωση της τιμής του mi3 να προβώ στην απόκτησή του.και επειδή εχω διαβάσει διάφορα περί κλώνων κτλ..και επειδή δεν έχω ξαναγοράσει από κίνα θα ήθελα τη συμβουλή σας για το πιο είναι το πιο αξιόπιστο κατάστημα για την αγορά της συγκεκριμένης συσκευής. Στο 2toc βρήκα στα 293 δολάρια μαζί με την δερμάτινη θήκη.κάθε άλλη συμβουλή είναι φυσικά καλοδεχούμενη!:ninja:

 

Ολα τα μαγαζια που ακουγονται στο myphone ειναι αξιοπιστα ας ξεκινησω ετσι μερικα

1)minideal.net

2)vickmall

3)to2c.com

4)pandawill

5)merimobiles

 

και αλλα, αυτη τη στιγμη το πιο φθηνο νομιζω ειναι to vickmall, απο τη στιγμη που εχει paypal μην ανυσυχεις

 

Να προσθέσω και το xiaomishop.com που έχει και επιλογή EU Direct (EU warehouse) για τους ανυπόμονους με χρόνο αποστολής 2-3 μέρες από Ευρώπη, αλλά με τσιμπημένα έξοδα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

Το τζάμι επηρεάζει το touch? ή τα χρώματα;

 

το touch ειναι ποιο "αναισθητο" σιγουρα...τα χρωματα ...οκ...δεν εχω καποιο προβλημα...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι να παραγγέλνω και εγώ ένα 16άρι. Σκέφτηκα το vickmall.

Απλά επειδή θέλω και τα pistons και έλεγα να τα παραγγείλω μαζί και όχι από ebay π.χ. για να αποφύγω την πιθανότητα μαϊμουδιάς. Vickmall που κοίταξα και minideal δεν τα έχουν. Ποιος είναι ο ποιο φθηνός τρόπος για να πάρω 16άρι ( ασημί) και pistons;

Επίσης, έχει βγει δεύτερο revision για τα ακουστικά;

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

 

Παράγγειλα το 16άρι apo to2c.com και τα pistons απο το merimobiles.com στις 20/5 και παρέλαβα προχθές!

 

Το κινητό καθώς επίσης και τα ακουστικά είναι άπαιχτα!

Του έβαλα την 4.4.2 kitkat και έχω αρχίσει το ''χτίσιμο''.

 

Μια ερώτηση σε όσους το έχουν πάρει...έχετε ξεκολλήσει το αυτοκόλλητο απο πίσω; Ξεκολλάει ή θα αφήσει κόλλες;

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα μια καλη λυση για οσουν θελουν xposed framework και Modules σαν το gravity box ,ειναι

το WSM TOOLS

το κατεβαζουμε απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2481178 η απο εδω http://en.miui.com/thread-8784-1-1.html

και αρχιζουμε το πειραγμα!

πλεον υπαρχει μεσα και το repository του xposed αρα καποια που καποιοι δουλευαν στο παρελθον μπορουν να τα ξαναβαλουν.(για να σας προλαβω οχι το gravity box -ειναι για vanilla android)

οπωςδηποτε βαλτε το Mi-tools οπου εχει αρκετη παραμετροποιηση σε επιπεδο gravity.

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι να παραγγέλνω και εγώ ένα 16άρι. Σκέφτηκα το vickmall.

Απλά επειδή θέλω και τα pistons και έλεγα να τα παραγγείλω μαζί και όχι από ebay π.χ. για να αποφύγω την πιθανότητα μαϊμουδιάς. Vickmall που κοίταξα και minideal δεν τα έχουν. Ποιος είναι ο ποιο φθηνός τρόπος για να πάρω 16άρι ( ασημί) και pistons;

Επίσης, έχει βγει δεύτερο revision για τα ακουστικά;

 

Μίλησε με το vickmall και ζήτα τους τα pistons. Τα έχουν. Μου στείλανε για δώρο αυτά αντί για θήκη με 5 δολάρια επιπλέον. Γνήσια χρυσά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι να παραγγέλνω και εγώ ένα 16άρι. Σκέφτηκα το vickmall.

Απλά επειδή θέλω και τα pistons και έλεγα να τα παραγγείλω μαζί και όχι από ebay π.χ. για να αποφύγω την πιθανότητα μαϊμουδιάς. Vickmall που κοίταξα και minideal δεν τα έχουν. Ποιος είναι ο ποιο φθηνός τρόπος για να πάρω 16άρι ( ασημί) και pistons;

Επίσης, έχει βγει δεύτερο revision για τα ακουστικά;

Φιλε νομιζω μπορεις να παραγγειλεις απο κινεζομαγαζο ξεχωριστα τα pinstons

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει στο παρελθον αλλα μια καλη λυση για οσουν θελουν xposed framework και Modules σαν το gravity box ,ειναι

το WSM TOOLS

το κατεβαζουμε απο εδω

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2481178 η απο εδω http://en.miui.com/thread-8784-1-1.html

και αρχιζουμε το πειραγμα!

πλεον υπαρχει μεσα και το repository του xposed αρα καποια που καποιοι δουλευαν στο παρελθον μπορουν να τα ξαναβαλουν.(για να σας προλαβω οχι το gravity box -ειναι για vanilla android)

οπωςδηποτε βαλτε το Mi-tools οπου εχει αρκετη παραμετροποιηση σε επιπεδο gravity.

 

ενδιαφερον :) αρκει να μην δημιουργει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω και το xiaomishop.com που έχει και επιλογή EU Direct (EU warehouse) για τους ανυπόμονους με χρόνο αποστολής 2-3 μέρες από Ευρώπη, αλλά με τσιμπημένα έξοδα αποστολής.

Ολα τα μαγαζια που ακουγονται στο myphone ειναι αξιοπιστα ας ξεκινησω ετσι μερικα

1)minideal.net

2)vickmall

3)to2c.com

4)pandawill

5)merimobiles

 

και αλλα, αυτη τη στιγμη το πιο φθηνο νομιζω ειναι to vickmall, απο τη στιγμη που εχει paypal μην ανυσυχεις

ευχαριστώ πολύ !λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω.για να δουμε λοιπόν! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως,χωρις να ειμαι σιγουρος πρεπει να εχει και ελαφρως μικροτερη συχνοτητα η ram.

 

Παντως οτι και να εχει το κινητο δε καταλαβαινει τιποτα,απο εχθες που το εχω δεν εχω δει κανενα κολλημα(τον επεξεργαστη δε μπηκα καν στο κοπο να το βαλω high performance)

Οι Γνωμη μου μεχρι τωρα:

-Η μπαταρια πολυ καλη ακομα να το φορτισω (πρωτη φορτιση ως 94%,μεχρι τωρα ειναι στο 24% με 1d7h χρηση, 4.30ωρες οθονη,30λεπτα κλησεις και αλλη 1ωρα μουσικη με viperaudio στο super quality).

-Οθονη τελεια,πολυ καλα χρωμα και μεγαλη φωτεινοτητα.Στις ρυθμισεις χρωματων και κορεσμου το αφησα χρωματα standard,εχει μικρες διαφορες απο το cool,ωστοσο με τη ρυθμιση warm να κιτρινιζει πολυ για τα γουστα μου και κορεσμο brilliant γιατι παρατηρησα οτι δινει λιγες παραπανω λεπτομεριες σε σχεση με το standard.

-Καθετε πολυ καλα στο χερι και δε δειχνει το μεγεθος του,ουτε στη τσεπη δε μου φανηκε μεγαλο,ενοχλητικο η κατι τετοιο.

-Πολυ ομορφο στο μαυρο χρωμα και πολυ ωραια αισθηση ποιοτητας οταν το κρατας(καμια σχεση με τη πλαστικουρα των samsung),επισης ωραια αισθηση εχουν τα κουμπια του.

-Καλος δεκτη wifi και δεκτης κινητης,παρα πολυ καλο gps,να κλειδωνει σε λιγοτερο απο 5-6 δευτερολεπτα μεσα στο σπιτι(βεβαια μενω σε μονοκατοικια)

-Ηχειο καθαρο και πολυ δυνατο,μικροφωνο καλο.

-Η εξοδος ακουστικων εχει αρκετα καλη ποιοτητα οχι κατι τρομερο ομως.

-Το led ειδοποιησεων κανει τι δουλεια του και ωραια πινελια τα διαφορα χρωματα χωρις ομως να ειναι ολλα ευδιακρειτα.

-Η καμερα φαινεται ικανοποιητικη αλλα επειδη δεν ασχολουμαι δε μπορω να εχω αποψη.

-Τελος νομιζω δε χρειαζεται να αναφερω οτι η MIUI ειναι οτι καλητερο κυκλοφορει σε android.

 

Τα μονα μειων για μενα:

-Το ηχειο εχει πολυ κακη αποδοση των μπασων,ειναι πολυ τεχνητα και παραμορφωμενα θα ελεγα.

Επισης τα τελευταια 3 βηματα της εντασης του ηχειου στην αναπαραγωγη πολυμεσων δεν εχουν καμια η σχεδον καμια διαφορα μεταξυ τους(αυτο βεβαια ειναι θεμα software).

-Η εξοδος ακουστικων εχει λιγο χαμηλη ενταση

-Τελος στις κλησεις δε ξεχωριζεις ευκολα το κουμπι της εντασης απο το κουμπι power.

 

Φιλε σορρυ για την ερωτηση ξερω οτι εχει γινει πολλες φορες αλλα θελω να ρωτησω ενα κατοχο. Το κινητο εχει shell material πλαστικο ή αλουμινιο? Γιατι το vickmall λεει πλαστικο

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον :) αρκει να μην δημιουργει προβληματα

 

Κανένα πρόβλημα, το έχω βάλει. Πάντα όμως ένα backup να είσαι καλυμμένος

Ξέρει κανείς πως αλλάζει η προεπιλογή στο browser? Όταν πατάς ένα link να μην ανοιγει ο stock

επισης nfc sticker εχει βαλει κανεις στο τηλεφωνο μας?πως τα προγραμματιζουμε?

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Φιλε σορρυ για την ερωτηση ξερω οτι εχει γινει πολλες φορες αλλα θελω να ρωτησω ενα κατοχο. Το κινητο εχει shell material πλαστικο ή αλουμινιο? Γιατι το vickmall λεει πλαστικο

 

Αν δεις στη προηγουμενη σελιδα το αναφερω σε ερωτηση του φιλου veni.

Ειναι μεταλικο σιγουρα αλλα η υφη του ειναι μαλακου πλαστικου,γωμας κατι τετοιο τελοσπαντων.

Πολυ ποιοτικο,στιβαρο και ομορφο.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ !λογικά μέσα στις επόμενες μέρες θα το παραγγείλω.για να δουμε λοιπόν! :cool:

Μέσα σ' αυτά πρέπει να προσθέσεις και το Coolicool. Έχει και αποθήκη στην ευρώπη και μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί κάτι κακό. Άσε που ότι έχω αγοράσει από εκεί, με φυσιολογικό ταχυδρομείο, όχι EMS, έρχεται κανονικά στην ώρα του! :)

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σ' αυτά πρέπει να προσθέσεις και το Coolicool. Έχει και αποθήκη στην ευρώπη και μέχρι στιγμής δεν έχει ακουστεί κάτι κακό. Άσε που ότι έχω αγοράσει από εκεί, με φυσιολογικό ταχυδρομείο, όχι EMS, έρχεται κανονικά στην ώρα του! :)

 

Απλα να προσθεσω οτι στην αποθηκη που εχει στην ευρωπη,το coolicool,εχει συγκεκριμενα πραματα..http://www.coolicool.com/local-sale-c674.html

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι μερικες φωτογραφιες του mi3.

Το εβαλε και διπλα σε ενα iocean x7 που εχω(αν θελετε μπορω να το βγαλω και διπλα με το hongmi 1s)

Τις φωτογραφιες τις εβγαλα με το hongmi 1s.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα, το έχω βάλει. Πάντα όμως ένα backup να είσαι καλυμμένος

Ξέρει κανείς πως αλλάζει η προεπιλογή στο browser? Όταν πατάς ένα link να μην ανοιγει ο stock

επισης nfc sticker εχει βαλει κανεις στο τηλεφωνο μας?πως τα προγραμματιζουμε?

 

Μέσα από τo Settings-> Apps -> Default Application Settings.

Link to comment
Share on other sites

Απλα να προσθεσω οτι στην αποθηκη που εχει στην ευρωπη,το coolicool,εχει συγκεκριμενα πραματα..http://www.coolicool.com/local-sale-c674.html

Όπως και όλα τα κινεζομάγαζα που έχουν αποθήκη στην Ευρώπη/Ελλάδα, αλλά βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

Βάλατε την τελευταία MIUI!? Έχει δει κανείς κάποια διαφορά!? Στο φόρουμ λέει ότι έχει αλλαγές, αλλά εγώ δεν κατάλαβα καμία...

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου, παρέλαβα σήμερα xiaomi mi3 64gb από merimobiles. Δουλεύει από ό,τι βλέπω μια χαρά, τώρα κάνει εγκατάσταση την 4.5.16 και κατέβασα το antutu και το έτρεξα παράλληλα κ μου βγάζει σκορ 27340. Νομίζω είναι αρκετά χαμηλό. Τι ενέργειες κάνω για να δω αν είναι γνήσιο?
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοί μου, παρέλαβα σήμερα xiaomi mi3 64gb από merimobiles. Δουλεύει από ό,τι βλέπω μια χαρά, τώρα κάνει εγκατάσταση την 4.5.16 και κατέβασα το antutu και το έτρεξα παράλληλα κ μου βγάζει σκορ 27340. Νομίζω είναι αρκετά χαμηλό. Τι ενέργειες κάνω για να δω αν είναι γνήσιο?

γνησιο ειναι απλα στην κιτκατ πρεπει να πας στις ρυθμισεις, στην μπαταρια και να επιλεξεις υψηλη αποδοση και να ξανακανεις antutu, κανε και κανα restart πριν το antutu

Link to comment
Share on other sites

Όπως και όλα τα κινεζομάγαζα που έχουν αποθήκη στην Ευρώπη/Ελλάδα, αλλά βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

Δεν είναι εντός θέματος ότι το μαγαζί που εσύ έβαλες δεν έχει το κινητό του θέματος σε στοκ σε EU warehouse και θα το στείλει από την Κίνα όπως και τα υπόλοιπα μαγαζιά; Τότε γιατί το έβαλες;

Link to comment
Share on other sites

Όπως και όλα τα κινεζομάγαζα που έχουν αποθήκη στην Ευρώπη/Ελλάδα, αλλά βγαίνουμε εκτός θέματος.

 

Βάλατε την τελευταία MIUI!? Έχει δει κανείς κάποια διαφορά!? Στο φόρουμ λέει ότι έχει αλλαγές, αλλά εγώ δεν κατάλαβα καμία...

 

Δεν είναι εντός θέματος ότι το μαγαζί που εσύ έβαλες δεν έχει το κινητό του θέματος σε στοκ σε EU warehouse και θα το στείλει από την Κίνα όπως και τα υπόλοιπα μαγαζιά; Τότε γιατί το έβαλες;

 

Απαντούσα σ' αυτό.....

 

Απλα να προσθεσω οτι στην αποθηκη που εχει στην ευρωπη,το coolicool,εχει συγκεκριμενα πραματα..http://www.coolicool.com/local-sale-c674.html
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...