Jump to content

Turbo-X G510


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα στην παρέα. Σκέφτομαι να αγοράσω αυτή την εβδομάδα το turbo-x G510 από το πλαίσιο (φαίνεται στο παρακάτω link)

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/kinita/tilefwna/Turbo-X-Smartphone-G-510-Black-S14.htm#tabReview

 

Θα ήθελα από τους φίλους μία πρώτη άποψη για το αν αξίζει τα λεφτά του.

Με χαλάει το ότι δεν έχει play store και δεν ξέρω αν μπορεί αυτό το θέμα να λυθεί, γιατί το slide me δεν μου αρκεί σε αυτά που θέλω να κατεβάσω.

Όσοι πιστοί, παρακαλώ τη γνώμη σας.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 94
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Oxi φιλε μου , δεν λεει καν ποσο ραμ εχει . Με τα χρηματα αυτα κοιτα λιγο εδω μεσα περνεις πολυ ποιο αξιολογο τηλ :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό. Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός: Στα ελληνικά δίκτυα θα δουλεύει κανονικά χωρίς κάποιο χακάρισμα? Και.... εφαρμογές θα κατεβαίνουν από Google play ή από κάπου αλλού?
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πολύ καλό. Επειδή δεν είμαι και πολύ σχετικός: Στα ελληνικά δίκτυα θα δουλεύει κανονικά χωρίς κάποιο χακάρισμα? Και.... εφαρμογές θα κατεβαίνουν από Google play ή από κάπου αλλού?

 

Το Turbo X φαινεται πολύ καλό?

Τι να πουν και τα υπόλοιπα Κινέζικα εδώ δλδ....

 

Αφου δεν είσαι ιδιαίτερα σχετικός, δεν πας σε κάτι "δοκιμασμένο" λοιπόν?

Αν ψήνεσαι να δοκιμάσεις, σ' αυτό το thread υπάρχουν 20 τηλέφωνα με "αυξημένη" κίνηση, τα περισσότερα στα 150-250 ευρώ!!!

Κάθησε, μελέτα και πράξε!

 

O maroulisk τα είπε ^^^ - με τα χρήματα αυτά (269 ευρώ) υπάρχουν ΠΟΛΥ ΠΙΟ αξιόλογα τηλέφωνα από το G510

Edited by asot

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Το Turbo X φαινεται πολύ καλό?

Τι να πουν και τα υπόλοιπα Κινέζικα εδώ δλδ....

 

Αφου δεν είσαι ιδιαίτερα σχετικός, δεν πας σε κάτι "δοκιμασμένο" λοιπόν?

Αν ψήνεσαι να δοκιμάσεις, σ' αυτό το thread υπάρχουν 20 τηλέφωνα με "αυξημένη" κίνηση, τα περισσότερα στα 150-250 ευρώ!!!

Κάθησε, μελέτα και πράξε!

 

Συγνώμη

εκ παραδρομής απάντησα σε PM για άλλο τηλέφωνο.

Για το turbo χ G510 δεν έχω άποψη. Απλά τη ζητάω από φίλους εδώ μέσα

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και επαιξα μαζι του εχθες για κανα 10λεπτο.....

Πολυ καλη κατασκευη,λεπτο ελαφρυ,στιβαρο.

Η οθονη ειναι και αυτη σε αξιολογα επιπεδα,οσο αφορα τα χρωματα,και τις γωνιες θεασεις.Πολυ καλο και το....γλυστριμα.... επανω σε αυτην.Το ιδιο καλα τα παει και στη αναλυση,pixel πουθενα....

Γρηγορο,σφαιρα παει,τετραπύρηνο,μαλλον για τον γνωστο τις mediatech μιλαμε εδω.Και παλι λογικα θα εχει και 1 gb ram.....

Δεν ηταν συνδεδεμενο στο net,οποτε και εδω δεν το ειδα πως τα παρι στο σερφαρισμα.

Ναι δεν εχει play,αλλα ειναι ευκολο να μπει.Ειναι dual sim,καλο αυτο.

Τωρα για τα αλλα καμερα κτλ δεν εχω αποψει μιας και εβγαλα καποιες μεσα στο καταστημα,στην οθονη του κντ μια χαρα μου φανηκαν,δεν ειμαι και φαν τις foto.

Ολα καλα σε γενιακ πλαισια...αλλα ρε παιδια με τετοια τιμη..βαλτο ενα 170 να ξεστοκαρεις στο φτερο......βεβαια εχει και τα 2 χρονια εγγυηση απο εδω,που οσοι φερνουμε κντ απο εξω δεν εχουμε.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να πάρεις κινέζο... με αυτα τα λεφτά μπορείς να πάρεις πολύ καλύτερο κινητό και με gorilla glass (και χωρίς το logo Turbo-x από πίσω).

Η μπαταρία του είναι πολύ μικρή... 1700mAh είναι πολύ λίγα για τέτοια οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν εχει play,αλλα ειναι ευκολο να μπει..

 

Ξέρει κανείς πώς μπαίνει το google play σε συσκευές που έχουν το slideme εγκατεστημένο;

Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι πολυ ωραιο κοστιζει γυρω στα 160 ευρω εχω βρει ποια εταιρια ειναι

δεν εχει ενταση το ηχειο

και στο pinch to zoom στον browser δεν εχει την ομαλη κινηση παντα

ειναι 1/4 6589 στα 1,2

εχει screen protector 2 batteries μου εκανα εντυπωση μια μικρη μια μεγαλη 2500 και 1700 και flip cover

για την ελλαδα καλη τιμη

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

το τηλεφωνο ειναι πολυ ωραιο κοστιζει γυρω στα 160 ευρω εχω βρει ποια εταιρια ειναι

δεν εχει ενταση το ηχειο

και στο pinch to zoom στον browser δεν εχει την ομαλη κινηση παντα

ειναι 1/4 6589 στα 1,2

εχει screen protector 2 batteries μου εκανα εντυπωση μια μικρη μια μεγαλη 2500 και 1700 και flip cover

για την ελλαδα καλη τιμη

 

http://www.to2c.com/zte-v967s.html δεν παιρνεις αυτο να δεις χαρα?

Link to comment
Share on other sites

http://www.to2c.com/zte-v967s.html δεν παιρνεις αυτο να δεις χαρα?

 

συμφωνω με τον προλαλησαντα αλλα ειπα για την ελλαδα ειπα!

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε καμια περιπτωση δεν ειναι να δωσεις 269 για αυτο........οπως γραφω και παραπανω,μονο εαν σε ενδοαφερει η εγγυηση απο Ελλαδα........:rolleyes:Αλλα και παλι..........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το έχω δεί απο κοντά το τηλέφωνο και μπορώ να πω οτι η δοκιμή του μου άφησε πολύ καλές εντυπώσεις αλλά δυστυχώς δεν είχα πολλή ώρα για να μπορέσω να πειραματιστώ :(

 

Εμένα με ψήνει το μικρό του αδελφάκι που έχει καταπληκτικό value for money :secret:

 

Όσο για την εγγύηση, που λένε τα παιδιά παραπάνω, προσωπικά διαφωνώ. Αν είναι να πληρώσεις τόσα χρήματα δεν αξίζει να τα αφήσεις σε έναν κινέζο ο οποίος στο after sales θα σε εξυπηρετήσει όταν και αν θελήσει (+οτι τα έξοδα επιστροφής σε περίπτωση ζημιάς συνήθως τα επιβαρύνεσαι εσύ). Τουλάχιστον η εγγύηση του Πλαισίου είναι αξιόπιστη και γρήγορη.

 

Play Store μπορείς να βάλεις με sideload κατεβάζοντας το apk του play store απο αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μιας και επαιξα μαζι του εχθες για κανα 10λεπτο.....

Πολυ καλη κατασκευη,λεπτο ελαφρυ,στιβαρο.

Η οθονη ειναι και αυτη σε αξιολογα επιπεδα,οσο αφορα τα χρωματα,και τις γωνιες θεασεις.Πολυ καλο και το....γλυστριμα.... επανω σε αυτην.Το ιδιο καλα τα παει και στη αναλυση,pixel πουθενα....

Γρηγορο,σφαιρα παει,τετραπύρηνο,μαλλον για τον γνωστο τις mediatech μιλαμε εδω.Και παλι λογικα θα εχει και 1 gb ram.....

Δεν ηταν συνδεδεμενο στο net,οποτε και εδω δεν το ειδα πως τα παρι στο σερφαρισμα.

Ναι δεν εχει play,αλλα ειναι ευκολο να μπει.Ειναι dual sim,καλο αυτο.

Τωρα για τα αλλα καμερα κτλ δεν εχω αποψει μιας και εβγαλα καποιες μεσα στο καταστημα,στην οθονη του κντ μια χαρα μου φανηκαν,δεν ειμαι και φαν τις foto.

Ολα καλα σε γενιακ πλαισια...αλλα ρε παιδια με τετοια τιμη..βαλτο ενα 170 να ξεστοκαρεις στο φτερο......βεβαια εχει και τα 2 χρονια εγγυηση απο εδω,που οσοι φερνουμε κντ απο εξω δεν εχουμε.

 

Σε σχέση με τα άλλα η οθόνη του μου φάνηκε να μωβίζει, στον πειραιά το είδες ?

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα άλλα η οθόνη του μου φάνηκε να μωβίζει, στον πειραιά το είδες ?

Οχι φιλε στο Mall στο Μαρουσι,δεν προσεξα κατι τετοιο που λες.

Την φωτεινοτητα την ειδες σε ποια ρυθμιση ηταν?

 

@Panopticon

Φιλε μου εξακολουθω να εχω αντιθετη αποψη,ειδικα μετα τα τοσα περιστατικα με προβληματικα τις προηγουμενης γενιας που ετυχα.

Τωρα βεβαια ο καθενα παιρνει το ρισκο να φερει κατι απο εξω,με οτι αυτο συναιπαγεται.οσο αφορα τα αξιοποιστα site αγορων απο εξω

μπορεις να διαβασεις σχολια απο παρα μα παρα πολλους αγοραστες εδω μεσα,οποτε θα αλλαξεις και εσυ αποψη.Και φυσικα η διαφορα στην τιμη ειναι τεραστια,φερνεις απο εξω με 110-130 ευρω παρομοιο μην πω καλυτερο απο του πλαισιου.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

θα πω και εγω πως ΠΟΤΕ δεν θα επαιρνα με τετοια τιμη κινητο απο Ελλαδα! με λιγο λιγοτερα χρηματα πχ παιρνεις καποιο απο τα Zopo C2/C3 και πολλα αλλα της ιδιας εταιριας (λεω αυτη επειδη με αυτη ασχολουμε και δεν ξερω απο αλλες μαρκες αν και εχει πολλες αξιολογες πχ ΤΗL) εχω το Zopo 980 το μοντελο με 1GB ram και 16GB εσωτερικη που το ειχα παρει 268 ευρω, αυτο εχω και επεσε και η τιμη του τωρα : http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-ZP980-5-0-Inch-FHD-Screen--440-PPI-Smart-Phone-MTK6589-Quad-Core-1GB-RAM-16GB-ROM-Android-4-2-OS-3G-GPS-Black-314855.html Eπισης με λιγα παραπανω χρηματα εχει με διπλασιες μνημες : http://www.geekbuying.com/item/ZOPO-ZP980--5-0-Inch-FHD-OGS-Screen-MTK6589T-Quad-Core-Smart-Phone-2GB-RAM-32GB-ROM-13-0MP-Android-4-2-OS-3G-GPS-Black-317358.html Εκτος αν δεν εχεις την δυνατοτητα να παρεις απο εξωτερικο με τπτ αλλα και παλι υπαρχουνε επωνυμες μαρκες με παρομοιες τιμες! δεν θα επαιρνα turbo x. Επισης η μπαταρια του ειναι υπερβολικα μικρη για τετοιου ειδους κινητο, σιγουρα θα υπαρχει θεμα! Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

@Panopticon

Φιλε μου εξακολουθω να εχω αντιθετη αποψη,ειδικα μετα τα τοσα περιστατικα με προβληματικα τις προηγουμενης γενιας που ετυχα.

Τωρα βεβαια ο καθενα παιρνει το ρισκο να φερει κατι απο εξω,με οτι αυτο συναιπαγεται.οσο αφορα τα αξιοποιστα site αγορων απο εξω

μπορεις να διαβασεις σχολια απο παρα μα παρα πολλους αγοραστες εδω μεσα,οποτε θα αλλαξεις και εσυ αποψη.Και φυσικα η διαφορα στην τιμη ειναι τεραστια,φερνεις απο εξω με 110-130 ευρω παρομοιο μην πω καλυτερο απο του πλαισιου.:)

 

Ακριβώς εκεί στηρίζω και εγώ την άποψή μου, στο γεγονός πως έχω δεί πολλά DOA και προβλήματικά smartphones & tablets απο Κίνα σε παραγγελίες δικές μου και φίλων, αν και πρέπει να παραδεχτώ πως όσο ανεβαίνει η τιμή τόσο πιο σπάνιο είναι. Σημειώνω ότι δεν διαφωνώ πως έξω θα βρείς στα ίδια ή και λιγότερα χρήματα κάτι καλύτερο απο τα turbo-x, το αντίθετο, απλά προσωπικά υπολογίζω και την εγγύηση στο κόστος.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκεί στηρίζω και εγώ την άποψή μου, στο γεγονός πως έχω δεί πολλά DOA και προβλήματικά smartphones & tablets απο Κίνα σε παραγγελίες δικές μου και φίλων, αν και πρέπει να παραδεχτώ πως όσο ανεβαίνει η τιμή τόσο πιο σπάνιο είναι. Σημειώνω ότι δεν διαφωνώ πως έξω θα βρείς στα ίδια ή και λιγότερα χρήματα κάτι καλύτερο απο τα turbo-x, το αντίθετο, απλά προσωπικά υπολογίζω και την εγγύηση στο κόστος.

 

Οχι φιλε μου μαλλον δεν καταλαβες........μιλαω για πολλα προβληματικα απο το πλαισιο........:)

Τυχαιο??Ειδικα στα 1α κντ που εφερε ειχαν πολλα θεματακια.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητοι για να μην κουραζεστε κουραστικα εγω το τηλεφωνο ειναι το inew3000 αμα βρεις αυτο τα υπολοιπα ευκολα review rom etc 220 δολ φοραει 2500 ma baτ χαιρετισμους
ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Kαλος σας βρηκα παιδια,πρωτο μου ποστ.Τασος απο Θεσσαλονικη.Το πηρα χτες δωρο στην γυναικα μου παιδια ειναι πολυ καλο παει σφαιρα πολυ καλη οθονη 2 μπατταριες η μια 2500!! κ 1700 η μικρη, σε σχεση με το htc desire hd που εχω ειναι ημερα με την νυχτα το μονο που με χαλασε ειναι οτι δεν εχει google play oσο για την τιμη την βρηκα λογικη,πρην 1,5χρονο εδωσα 259 για το htc μου. το οποιο βγαινει προς πωληση μετα τα rev που διαβασα για thl-zopo κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Kαλος σας βρηκα παιδια,πρωτο μου ποστ.Τασος απο Θεσσαλονικη.Το πηρα χτες δωρο στην γυναικα μου παιδια ειναι πολυ καλο παει σφαιρα πολυ καλη οθονη 2 μπατταριες η μια 2500!! κ 1700 η μικρη, σε σχεση με το htc desire hd που εχω ειναι ημερα με την νυχτα το μονο που με χαλασε ειναι οτι δεν εχει google play oσο για την τιμη την βρηκα λογικη,πρην 1,5χρονο εδωσα 259 για το htc μου. το οποιο βγαινει προς πωληση μετα τα rev που διαβασα για thl-zopo κλπ.

Καλοριζικο-καλομιλητο φιλε μου Τασο,μονο λογικη δεν ειναι η τιμη για ενα κντ σαν αυτο.........δεν εχoυν καμια σχεση και σε κανενα επιπεδο τα κντ τις htc με τα κντ που φερνει το plaisio.Ποιοτηκα ειναι η μερα με την νυχτα,οσο για την υποστιριξη σε επιπεδο soft,καλα εκει δεν το αναλυουμε καν το θεμα.Δεν λεω καλο το κντ αυτο αλλα σε μια τιμη κοντα στα 170 ευρο θα το τοποθετουσα,με τπτ παραπανω ειδικα με αυτα τα specs.........τα οποια βεβαια δν τα ξερουν ουτε οι ιδιοι στο plaisio........καλα εξωφρενικο.....δεν ηξεραν να πουν ποιον επεξεργαστη φορα.....ποια ραμ......τι οθονη......σε αλλο επιπεδο βρισκονται.......:lol:

Καλη συνεχεια φιλε μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

MHN σου κανει εντυπωση πολυς κοσμος δεν αγοραζει με χαρακτηριστικα (εγω μονο με χαρακτηριστικα )

Αλλωστε το πιανεις το χρησιμοποεις αμα σ αρεσει το περνεις

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

MHN σου κανει εντυπωση πολυς κοσμος δεν αγοραζει με χαρακτηριστικα (εγω μονο με χαρακτηριστικα )

Αλλωστε το πιανεις το χρησιμοποεις αμα σ αρεσει το περνεις

 

Φιλε μου για αυτο πουλαει και το plaisio κντ σαν αυτο στα 269 ευρο..........:)

Απλα εχοντας δουλεψει παρα πολλα κντ τι θεωρω ακριβο........το ιδιο βεβαια λεω και για το δικο μου s4......για να μην μπω τωρα στο τρυπακι και το παω στο 5αρι απο την αλλη μερια......:rolleyes:

Αλλα ειμαστε ολοι ............:lol:

Συγνωμη για το εκτος θεματος παιδια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συγνώμη αλλά θα διαφωνήσω κάθετα με όσους ανέφεραν παραπάνω πως είναι πολύ ακριβό και δεν αξίζει τα λεφτά του...

 

Και εξηγώ:

- Παίρνεις τόσα χαρακτηριστικά μαζεμένα σε μία καινούρια και όχι μεταχειρισμένη συσκευή με 270 ευρώ (που αν πας στο πλαίσιο κατά 90% μπορούν να σου κάνουν και καλύτερη τιμή)... Και μιλάμε για ένα κινητό στο οποίο έχεις εγγύηση 2 χρόνια και τα λεφτά σου καταλήγουν σε μια ελληνική εταιρία (και όχι σε κάποιον Κινέζο στην άλλη άκρη της γης).

- Το προσωπικό του πλαισίου θα ήταν αδιανόητο να γνωρίζει τον κατασκευαστή της μνήμης ram που αναφέρθηκε παραπάνω... Ουδέν σχόλιο.

- Εκφέρουν γνώμη περί τιμής, άτομα που έδωσαν 700+ ευρώ να αγοράσουν το galaxy s4;... Ή μήπως τους ενοχλεί που με το 1/3 περίπου των χρημάτων που έδωσαν, παίρνεις ένα κινητό αξιόλογο που αν πχ ήταν samsung με τα ίδια χαρακτηριστικά θα έκανε 500€;;

- Για 160-170 ευρώ θα το παίρνατε? Δηλαδή θέλει κάποιος να μου πει πως το πλαίσιο το αγοράζει κοντά στα 50 ευρώ? Γιατί αν η τελική τιμή ήταν όση λέτε, μόνο τόσο θα μπορούσε να κοστίζει στο πλαίσιο σαν αγορά...

- Σας πειράζει το logo turbo-x;; Τι άλλο θα ακούσουμε πια... Το zopo που είναι η απόλυτη αντιγραφή του iphone 5 δεν σας πειράζει; Και που όταν το βγάζεις απ την τσέπη σου θα πρέπει να κοκκινίζεις όταν σε ρωτήσει κάποιος "Οπ μεγάλε πήρες iphone5;"... Και για να σας προλάβω, δεν αναφέρομαι στα χαρακτηριστικά του...

- Αν το turbo-x πχ δεν ανάβει μόλις το βγάλεις απ το κουτί του, πας στο πλαίσιο και το αλλάζεις ως DOA σε δέκα λεπτά. Αν ο κινέζος σου έρθει προβληματικός, πήγαινε στα ΕΛΤΑ, πλήρωσε, περίμενε 25 μέρες να φτάσει και να ελεγχθεί, και μετά περίμενε άλλες 25 να παραλάβεις το καινούριο... Δηλαδή αν πέσεις σε προβληματικό, μέχρι να στο αντικαταστήσουν...πάλιωσε!

 

Η δική μου γνώμη είναι πως αν μιλάμε για καινούριο κινητό, είναι μια πολύ καλή επιλογή. Αν πας σε μεταχειρισμένο, τότε ή παίρνεις άλλο, ή περιμένεις να το βρεις αργότερα σε μεταχειρισμένο στην... πολυπόθητη τιμή των 160-170 ευρώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...