Jump to content

Oppo R819


IVIetaCreatoR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://europe.oppostyle.com/125-thickbox_default/r819.jpg

http://europe.oppostyle.com/127-thickbox_default/r819.jpg

 

Processor: 28 nm 1.2 GHz MT6589 Quad-core

Screen: 4.7-inch 720p HD display (1280 x 720 pixels), 312 PPI

Memory: 1 GB

Connectivity: GSM: 850/900/1800/1900 MHz

WCDMA: 850/900/2100 MHz

Battery: 2000 mAh

Included Accessories: Μicro USB cable

EU Charger

Earphones

SIM ejector tool

 

http://europe.oppostyle.com/home/17-r819.html

 

 

Πολύ κομψό και σίγουρα αρκετά ποιοτικότερο και προσεγμένο απο τα υπόλοιπα 6589 που μας έχουν κατακλύσει.

Αρκετά ακριβότερο βέβαια. Το έχω κάνει pre-order για ένα φίλο με shipping early September, για να δούμε. :shifty:

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 168
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μηπως οσοι δεν βιαζονται να περιμενουν πιθανως κανενα Τ ?

Battery removable?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το εχω παραγγειλει απο την Παρασκευη.

Ελπιζω να γινει συντομα διαθεσιμο και να μην αργησει πολυ.

Οσο για την μπαταρια, δεν ειναι αφαιρουμενη.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως οσοι δεν βιαζονται να περιμενουν πιθανως κανενα Τ ?

Battery removable?

 

http://www.oppo.com/index.php?q=mobile/product/newtpl&name=r819t&tpl=index ερχεται και το Τ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι το παρέλαβα. Πολύ αξιόπιστη εταιρεία η oppo.

Το κινητό πάει νεράκι. Πολύ ποιοτικό και τα αξίζει σίγουρα τα χρήματα του.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το μεσημέρι το παρέλαβα. Πολύ αξιόπιστη εταιρεία η oppo.

Το κινητό πάει νεράκι. Πολύ ποιοτικό και τα αξίζει σίγουρα τα χρήματα του.

 

Μεγειες,μια παρουσιαση με στοιχεια που ζηταμε ολοι,καμερα,ταχυτητα,ποιοτητα δεν συζητω γνωστη της οππο.

Link to comment
Share on other sites

μεγεια το εργαλειο!

κοιτα και το gps αν εχεις χρονο.αν ειναι ακριβες,αν κλειδωνει γρηγορα κτλ.να δουμε αν η oppo γιατρεψε τις ασθενειες του mtk στο gps που εχουν αναφερθει:)

Edited by asbatey
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα ένα, το έδωσα δεν ήταν δικό μου, για κανένα δίωρο το είχα στα χέρια μου δίπλα δίπλα με το jiayu G4.

 

0) Εμφάνιση: Πολύ λεπτό 7.3mm και ελαφρύ, ποιοτικό δείχνει, αρκετά καλά πλαστικά.

1) GPS: Με το πρώτο άνοιγμα του GPS Test κλείδωσε σε 2-3 sec, χωρίς να τρέξω fastergps να ασχοληθώ με EPO settings κλπ.

Τα SNR των δορυφόρων στο ίδιο σημείο πολύ καλύτερα απο του G4, (βλ. φωτός 1-2, αριστερά το G4 δεξιά το R819)

Δεν βγήκα στο δρόμο να το τεστάρω αλλά θεωρώ απίθανο να μην είναι ακριβές.

2) Camera: 8MP αλλά πιο ποιοτική απο του G4 και πολύ πιο φωτεινό ledaki. To video ακόμη καλύτερο.

3) Οθόνη: 720 x 1280 pixels, 4.7 inches (~312 ppi ) πολύ ζωντανά χρώματα, πολύ καλύτερο μάυρο απο του G4.

4) ROM: Δεν παρατήρησα κομπιάσματα με τον stock launcher της, η rom αρκετά παραμετροποίησιμη και με ενδιαφέροντα "gestures" (φωτό 3)

13600 score στο τελευταίο Antutu.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το gps και σε μένα κλείδωσε σχεδόν αμέσως.

 

Το βίντεο του είναι πολυ καλό, όπως και οι φωτογραφίες του. Σίγουρα ξεφεύγουν από τα στάνταρ των υπόλοιπων κινέζικων κινητών.

 

Η κατασκευή του επίσης φωνάζει απο μακριά ποιότητα.

 

Όταν το παρήγγειλα έλεγε στο site της oppo ότι κάνουν δώρο μια μεμβράνη με τις προπαραγγελίες. Εμένα μου στείλανε και μια όμορφη θήκη σε γαλαζιο χρώμα, ημιδιάφανη.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το gps και σε μένα κλείδωσε σχεδόν αμέσως.

 

Το βίντεο του είναι πολυ καλό, όπως και οι φωτογραφίες του. Σίγουρα ξεφεύγουν από τα στάνταρ των υπόλοιπων κινέζικων κινητών.

 

Η κατασκευή του επίσης φωνάζει απο μακριά ποιότητα.

 

Όταν το παρήγγειλα έλεγε στο site της oppo ότι κάνουν δώρο μια μεμβράνη με τις προπαραγγελίες. Εμένα μου στείλανε και μια όμορφη θήκη σε γαλαζιο χρώμα, ημιδιάφανη.

 

οποιος μπορεσει ας κανει πια παρουσιαση του κινητου,καποιες φωτογραφιες σε χαμηλο φωτισμο κλπ

Link to comment
Share on other sites

Ναι καποιες φωτο καλες θα ητανε, επισης να μας πειτε και τις ακριβεις διαστασεις του!

 

Δεν δεχεται sd ουτε ανοιγει το πισω καπακι ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά και τα 270Ε τελείως έξω από τον ανταγωνισμό..

Να δούμε και τον αντίπαλό του Red rice τι θα λέει σε πολύ λιγότερα λεφτά

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Παντως το Red Rice με τα ιδια χαρακτηριστικα ειναι αρκετα φθηνοτερο.Επισης με 280 παιρνεις MI2S 16 GB που ειναι σαφως ανωτερο.Βεβαια η Oppo εχει ανατιπροσωπια στην Ευρωπη + εξαιρετικη ποιοτητα κατασεκυης.Περι ορεξεως:p
Link to comment
Share on other sites

Καλό, αλλά και τα 270Ε τελείως έξω από τον ανταγωνισμό..

Να δούμε και τον αντίπαλό του Red rice τι θα λέει σε πολύ λιγότερα λεφτά

 

Οντως πολλα τα 270 για τα specs του. Παντα αναλογως με τι το συγκρινεις ομως! Αν το συγκρινεις με τα υπολοιπα china ειναι ακριβο, αν ομως το συγκρινεις με τα "επωνυμα" ειναι παμφθηνο. Αν επαιρνε sd, ειχε 2G ram και ανοιγε και το καπακι (το τελευταιο δεν ειναι και τρελο μειον σε σχεση με τα 2 πρωτα) και η τιμη του ηταν λιγο παρακατω θα ξεσκιζόταν στις πωλήσεις.

Βεβαια περι ορεξεως....

Link to comment
Share on other sites

Οντως πολλα τα 270 για τα specs του. Παντα αναλογως με τι το συγκρινεις ομως! Αν το συγκρινεις με τα υπολοιπα china ειναι ακριβο, αν ομως το συγκρινεις με τα "επωνυμα" ειναι παμφθηνο. Αν επαιρνε sd, ειχε 2G ram και ανοιγε και το καπακι (το τελευταιο δεν ειναι και τρελο μειον σε σχεση με τα 2 πρωτα) και η τιμη του ηταν λιγο παρακατω θα ξεσκιζόταν στις πωλήσεις.

Βεβαια περι ορεξεως....

 

αν σκεφτουμε οτι το Jiayu g4 ME xιλιαδες προβληματα και καθυστερησεις στην ρομ κανει 240 περιπου διχως εσωτερικη μνημη τοτε δεν ειναι πολυ ακριβο,και να συγκρινουμε και την ποιοτητα μεταξυ των δυο,για τα υπολοιπα κινεζικα δεν συζητω,η thl κι η Ζοpo στα ιδια λεφτα πουλανε τα 16γιγα τους

Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτουμε οτι το Jiayu g4 ME xιλιαδες προβληματα και καθυστερησεις στην ρομ κανει 240 περιπου διχως εσωτερικη μνημη τοτε δεν ειναι πολυ ακριβο,και να συγκρινουμε και την ποιοτητα μεταξυ των δυο,για τα υπολοιπα κινεζικα δεν συζητω,η thl κι η Ζοpo στα ιδια λεφτα πουλανε τα 16γιγα τους

Το G4 1/4 στα 240$..το Oppo στα 270Ε, δεν ειναι αρκετη διαφορα?

Edited by guideman

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Ποια χιλιάδες πρόβλημα το G4 ρε παιδιά? Εγώ κανένα δεν έχω.

 

στο νημα του αν διαβασεις θα τα δεις,ισιβς εισαι απο τους τυχερους

Link to comment
Share on other sites

Ποια χιλιάδες πρόβλημα το G4 ρε παιδιά? Εγώ κανένα δεν έχω.

Μακαρι να μην εχεις, το G4 ειναι value for money σε μεγεθος, ποιοτητα κατασκευης, αποδοση και τιμη, εφ οσον φυσικα λειτουργουν ολα οπως πρεπει..

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά το gps και σε μένα κλείδωσε σχεδόν αμέσως.

 

Το βίντεο του είναι πολυ καλό, όπως και οι φωτογραφίες του. Σίγουρα ξεφεύγουν από τα στάνταρ των υπόλοιπων κινέζικων κινητών.

 

Η κατασκευή του επίσης φωνάζει απο μακριά ποιότητα.

 

Όταν το παρήγγειλα έλεγε στο site της oppo ότι κάνουν δώρο μια μεμβράνη με τις προπαραγγελίες. Εμένα μου στείλανε και μια όμορφη θήκη σε γαλαζιο χρώμα, ημιδιάφανη.

 

Να ρωτήσω, τα ακουστικά που έχει στην συσκευασία τα δοκίμασες?

Γιατί ψάχνω στο web και δεν βρίσκω ούτε photo!

Είναι in-ear ή από τα άλλα που απλά ακουμπάνε εξωτερικά το αυτί τύπου iphone?

Έχουν ρυθμιστή έντασης ή ρυθμιστή μουσικής ή μόνο μικρόφωνο?

Επίσης από ότι κατάλαβα έχει μία ρομ customized by Oppo ή οποία θα αναβαθμιστεί αργότερα στην Colour Rom?

Link to comment
Share on other sites

Τα ακουστικά του τα δοκίμασα σήμερα στο skype και με αφησανε ικανοποιημένο. Είναι φτιαγμένα στο στυλ του iphone για να μην μπερδεύεται το καλώδιο. Σαν ηχητική ποιότητα δεν έχω γνώμη καθώς έχω άλλα για την μουσική μου.

 

Έχει τη ρομ της oppo και το Νοέμβρη αν θυμάμαι καλά θα λανσαριστεί και η colour rom. Υποθέτω σύντομα θα διατεθεί και η stock android rom.

Σύνολο 3 ρομ προς επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...