Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για 2 γιγα μνήμη είπε και ο ίδιος το ανέφερε ότι ειναι πιο κοντα σε αυτο,και οχι οτι εχει 120 ευρω,προφανώς εννοούσε κοντά στα 120 ευρω,αλλιώς δεν θα το ανέφερε σαν συσκευή προτίμησης.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

για 2 γιγα μνήμη είπε και ο ίδιος το ανέφερε ότι ειναι πιο κοντα σε αυτο,και οχι οτι εχει 120 ευρω,προφανώς εννοούσε κοντά στα 120 ευρω,αλλιώς δεν θα το ανέφερε σαν συσκευή προτίμησης.

 

Aκριβώς απλά θέλω να δώ εάν έχετε κατά νού τίποτα άλλο που δεν έχει πέσει στην αντίληψη μου με αυτά τα χαρακτηριστικά

 

σε αυτά τα λεφτά (120-140 €)

Link to comment
Share on other sites

βασικά αυτό ειναι μονο, και μετά ακριβώς με σχεδόν καμιά 30 ευρω παραπάνω ερχεται το THL T11 που έχει γύρω στα 230$=168 ευρώ ανεβαίνει αρκετά για την τιμή που θες.

 

1)http://www.to2c.com/huawei-honor-3c-basic.html

2)http://www.to2c.com/thl-t11-mtk6592-octa-core-1-7g-8mp-camera-5-0-inch-hd-1280-720-gorilla-glass-2gb-ram-16gb-rom.html

Edited by tasos79
Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/xiaomi_announces_redmi_note_in_china_costs_130-news-8080.php

 

παιδια αυτο εδω λεει 130 δολλαρια για 8πυρηνο.. ισχυει?

για αυτη την τιμη ειναι κλεψια οχι αστεια

Αν πας Κίνα να τ αγοράσεις, ναι

 

Προσεξε ομως γιατι εχει 1GB ram ενω το Huawei εχει 2GB ram.Διαβασε τα θεματα τους εδω στο φορουμ πριν αποφασισεις 100%.

THL T11

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ρε παιδια στην Κινα ειναι πιο φθηνα τα κινητα απ'οτι μας τα πουλανε τα γνωστα μαγαζακια minideal.to2c,merimobiles κτλ?

Δηλ. εγω που εχω φιλο τωρα στην κινα αν του πω να μοτ παρει ενα honor 3c WCDMA θα το βρει φθηνοτερα απο τα 190$ που εχει τωρα στο to2c,δηλ θα το βρει στα 140-150$ (130$ ελεγαν για το gsm!)που ελεγαν οτι θα κοστιζει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. ρε παιδια στην Κινα ειναι πιο φθηνα τα κινητα απ'οτι μας τα πουλανε τα γνωστα μαγαζακια minideal.to2c,merimobiles κτλ?

Δηλ. εγω που εχω φιλο τωρα στην κινα αν του πω να μοτ παρει ενα honor 3c WCDMA θα το βρει φθηνοτερα απο τα 190$ που εχει τωρα στο to2c,δηλ θα το βρει στα 140-150$ (130$ ελεγαν για το gsm!)που ελεγαν οτι θα κοστιζει?

 

απόλυτα λογικό το ακούω.. μην ξεχνάς και το "free shipping"

μόνο στο Ελλαντα βρίσκεις τη φέτα και την ελιά πιο ακριβά από Αγγλία και Σουηδία

We offer three kinds of service: GOOD - CHEAP - FAST. You can pick any two.

If it is GOOD and CHEAP it won't be FAST | If it is GOOD and FAST it won't be CHEAP | If it is FAST and CHEAP it won't be GOOD

Link to comment
Share on other sites

Αδερφε κάποια από αυτά που παραθετεις ειναι sold out οπως θα δεις. Σε αυτα τα χρήματα προτιμησε αυτό http://www.minideal.net/xiaomi-hongmi-smartphone-android-4-2-mtk6589t-1-5ghz-dual-sim-with-4-7-inch-ips-capacitive.html
Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις/προβληματισμοί για το T11. Δε φοβόμαστε για πρώτες παρτίδες με προβληματάκια; Ποια η πιθανότητα να μειωθεί η τιμή του μέσα στο μήνα;
ƒ
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αλλαξω κινητο...εχω μπερδευτει πολυ ομως και θα ηθελα την γνωμη σας!

Αρχικα σκεφτομαι για Xiaomi Redrice ή Thl W200S ,

Επισης σκεφτομαι αν ανεβω λιγο ακομα σε τιμη να κοιταξω αναμεσα σε Thl T11 ή Moto G 16GB.

Και στις δυο περιπτωσεις τι θα προτιμουσατε?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς, δεν ξέρεις τι θέλεις, οπότε ξεκαθάρισε τις ανάγκες σου...

πχ το Moto G είναι ΜΟΝΟ-καρτο, χωρίς SD - τα υπόλοιπα είναι δίκαρτα και παίρνουν SD...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινητακι ρε μαγκες να κανω δωρο στη μανα μου.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προυποθεση, να εχει κοκκινο χρωμα και Ελληνικα στο μενου.

 

Δεν εχει ιδεα απο smartphones, οποτε τα specs δεν με ενδιαφερουν, εγω θελω να ειναι και 1gb ram να τρεχει αξιοπρεπως.

 

Εχω δει το zopo zp700.

 

Eχετε κατι αλλο φτηνοτερο;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει και η Cubot σε αυτή την τιμή ένα μοντέλο που βγαίνει κόκκινο, είχε προταθεί και σε άλλο νήμα αλλά τώρα δεν θυμάμαι περισσότερα να σου πω... ίσως να ήταν το Ρ5 ή το ΟΝΕ αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος.

Κάτι βρήκα, για κοίτα εδώ

 

Παναγιώητς

Edited by aboulafia
προσθήκη link
Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολύ μεγάλο ψάξιμο, είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά.

THL W200S ή INEW V3 ????????

Θέλω σίγουρες απαντήσεις.. Όσοι περισσότεροι μπορείτε που είστε έμπειροι απαντήστε σας παρακαλώ.

:D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως έχει και η Cubot σε αυτή την τιμή ένα μοντέλο που βγαίνει κόκκινο, είχε προταθεί και σε άλλο νήμα αλλά τώρα δεν θυμάμαι περισσότερα να σου πω... ίσως να ήταν το Ρ5 ή το ΟΝΕ αλλά δεν είμαι και απόλυτα σίγουρος.

Κάτι βρήκα, για κοίτα εδώ

 

Παναγιώητς

 

Αυριο παίρνω το Ρ5 στα χέρια μου, stay tuned :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ενα κινητακι ρε μαγκες να κανω δωρο στη μανα μου.

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προυποθεση, να εχει κοκκινο χρωμα και Ελληνικα στο μενου.

 

Δεν εχει ιδεα απο smartphones, οποτε τα specs δεν με ενδιαφερουν, εγω θελω να ειναι και 1gb ram να τρεχει αξιοπρεπως.

 

Εχω δει το zopo zp700.

 

Eχετε κατι αλλο φτηνοτερο;

 

Αυριο παίρνω το Ρ5 στα χέρια μου, stay tuned :cool:

 

@nikchris : Ορίστε, από αύριο θα έχεις και γνώμη για το τηλέφωνο!

 

Παναγιώτης

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παιδιά, μετά από πολύ μεγάλο ψάξιμο, είμαι ανάμεσα σε 2 κινητά.

THL W200S ή INEW V3 ????????

Θέλω σίγουρες απαντήσεις.. Όσοι περισσότεροι μπορείτε που είστε έμπειροι απαντήστε σας παρακαλώ.

:D

 

Σαν όνομα εταιρείας και μόνο θα εμπιστευόμουν καλύτερα την Thl. To INEW όμως είναι ομορφότερο σαν σχέδιο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Με πολυ μικρη μπαταρια ομως για τα χαρακτηριστικα του. Φοβαμαι μηπως εχειθεμα μπαταριας.

Το είχα το V3 φίλε μου. Η μπαταρία σε μένα δεν μου έβγαζε μερα. Εξαρτάται βέβαια και την χρήση.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος του inew v3 το μόνο που προτείνω είναι "προσπεράστε το". Οκ έχει ένα καλό design αλλά μέχρι εκεί... Kαι η γνώμη μου είναι γενικά,προσπερνάμε και τον 6582 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα που σηκώνει συζήτηση,γιατι δεν έχει τύχει να δοκιμάσω όλα τα μοντέλα που κυκλοφορούν με αυτή την cpu.Αλλά μιλώντας καθαρά προσωπικά για εντελώς φθηνό θα πήγαινα σε κάτι με mtk6589T και για καλό mtk σε 6592 Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ως πρώην κάτοχος του inew v3 το μόνο που προτείνω είναι "προσπεράστε το". Οκ έχει ένα καλό design αλλά μέχρι εκεί... Kαι η γνώμη μου είναι γενικά,προσπερνάμε και τον 6582 αλλά αυτό είναι άλλο θέμα που σηκώνει συζήτηση,γιατι δεν έχει τύχει να δοκιμάσω όλα τα μοντέλα που κυκλοφορούν με αυτή την cpu.Αλλά μιλώντας καθαρά προσωπικά για εντελώς φθηνό θα πήγαινα σε κάτι με mtk6589T και για καλό mtk σε 6592

 

Γιατι οχι μτκ6582;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω το Lenovo A850+ με MTK6592 Octa Core 1.4GHz ,1 Gb ram και 5.5 inch οθονη και τιμη 127 euro.

http://www.to2c.com/lenovo-a850-basic-octa-core-smartphone.html

ποια ειναι αποψη σας , τι πρεπει να προσεξω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ενδιαφερομαι να αγορασω το Lenovo A850+ με MTK6592 Octa Core 1.4GHz ,1 Gb ram και 5.5 inch οθονη και τιμη 127 euro.

http://www.to2c.com/lenovo-a850-basic-octa-core-smartphone.html

ποια ειναι αποψη σας , τι πρεπει να προσεξω?

 

Aυτη η Lenovo εχει ερωτευτει την 960*540; Ειναι αναλυση αυτη για κινητο 5.5";

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...