Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μηπως κανεις λαθος φιλε για το με τον επεξεργαστη απο το Galaxy S4 που λες ?

ZTE Nubia Z5S Mini Qualcomm APQ8064 Snapdragon 600

CPU Quad-core 1.7 GHz Krait 300

 

Samsung I9506 Galaxy S4

Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800

CPU Quad-core 2.3 GHz Krait 400

GPU Adreno 330

 

Καλά τα είπε.

Αυτό που αναφέρεις είναι το LTE μοντέλο.

Το 3g έχει τον 600 (αλλά στα 1.9Ghz).

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Eγω το jiayu g4 που πηρε προσφατα φιλος, το λιγουρευομαι σαν τρελος.

Πολυ καλο, δεν ξερω τι σου εβγαλε.

 

Ψαξτο για το Nubia λεμε, φαινεται πολυ καλο.

 

Το huawei 3c απλα ειναι πανακριβο.

Link to comment
Share on other sites

Eγω το jiayu g4 που πηρε προσφατα φιλος, το λιγουρευομαι σαν τρελος.

Πολυ καλο, δεν ξερω τι σου εβγαλε.

 

Ψαξτο για το Nubia λεμε, φαινεται πολυ καλο.

 

Το huawei 3c απλα ειναι πανακριβο.

 

είναι πανάκριβο το 3c στα 150 περίπου και φθηνό το Nubia στα 200+ ?

 

Αν είναι και θέλει να δώσει κάτι ψιλά παραπάνω να το δώσω το n4 Μου να έχει και τηλεφωνο σοβαρό :)

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το jiayu ειχε θεματα hardware και γενικα μετα σε αλλους που προσεξα εβγαζε κ αλλα κ κυριως στην οθονη του. Εγω ειχα θεμα με την θηκη οταν την κουμπουσα εκανε επανεκκινησης. Φαινεται βραχυκικλωνε καπου..

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

είναι πανάκριβο το 3c στα 150 περίπου και φθηνό το Nubia στα 200+ ?

 

Αν είναι και θέλει να δώσει κάτι ψιλά παραπάνω να το δώσω το n4 Μου να έχει και τηλεφωνο σοβαρό :)

 

Τα εκανες ολα εναν αχταρμά.

 

Tι σχεση εχει το huawei με το Nubia; ΜΤΚ6582 vs S600;

Τι σχεση εχει το μεταχειρισμενο 1 ετους με το καινουργιο; Εστω και Κινεζικο;

Link to comment
Share on other sites

Τα εκανες ολα εναν αχταρμά.

 

Tι σχεση εχει το huawei με το Nubia; ΜΤΚ6582 vs S600;

Τι σχεση εχει το μεταχειρισμενο 1 ετους με το καινουργιο; Εστω και Κινεζικο;

 

όλα έχουν σχέση.....επαναλαμβάνω ότι έχω την άποψη όχι πάνω από 150 € για τηλ απο κίνα χωρίς ουσιαστικά εγγυηση ( μην μου αρχίσεις του στυλ ....στείλε το πίσω 20-30 μέρες να φτάσει, πλήρωσε και την αποστολή- 10 μέρες να το δούνε- 20 -30 μέρες να γυρίσει ) από εκεί και πέρα συγκρίνω ένα δυνατό τηλ κατασκευασμένο από μία γνωστή εταιρία (3c) με ένα επίσης δυνατό ( zte), εγώ στην θέση του λοιπόν και σύμφωνα με την λογική που μόλις παράθεσα αν είναι να δώκω μάνα μου 200+ ευρώ, πάω και πέρνω ένα μεταχείρο από εδώ ( πχ n4 ) τούμπανο , πολλά σε τέλεια κατάσταση ( όπως το δικό μου :) ) και με εγγύηση πραγματική και ίσως και μεγαλύτερη χρονικά από του κινέζου.

Αυτάααααααα :) :)

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

όλα έχουν σχέση.....επαναλαμβάνω ότι έχω την άποψη όχι πάνω από 150 € για τηλ απο κίνα χωρίς ουσιαστικά εγγυηση ( μην μου αρχίσεις του στυλ ....στείλε το πίσω 20-30 μέρες να φτάσει, πλήρωσε και την αποστολή- 10 μέρες να το δούνε- 20 -30 μέρες να γυρίσει ) από εκεί και πέρα συγκρίνω ένα δυνατό τηλ κατασκευασμένο από μία γνωστή εταιρία (3c) με ένα επίσης δυνατό ( zte), εγώ στην θέση του λοιπόν και σύμφωνα με την λογική που μόλις παράθεσα αν είναι να δώκω μάνα μου 200+ ευρώ, πάω και πέρνω ένα μεταχείρο από εδώ ( πχ n4 ) τούμπανο , πολλά σε τέλεια κατάσταση ( όπως το δικό μου :) ) και με εγγύηση πραγματική και ίσως και μεγαλύτερη χρονικά από του κινέζου.

Αυτάααααααα :) :)

 

Συμφωνώ!

Αγορά από Κίνα, μέχρι 150 ευρώ (χονδρικά).-

Το ρίσκο της επιστροφής (σε περίπτωση βλάβης) δεν αξίζει, είναι ένα 2μηνο χωρίς κινητό...

Επίσης, κακά τα ψέματα, στις αγορές των 150 ευρώ, αξίζει ένα επώνυμο (ZTE, Lenovo, Huawei και ίσως κάποια ακόμη...)

Σε κόστη που δεν "πονάνε"(< 100€), αγοράζουμε χωρίς φόβο και DooGee και πολλά άλλα!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

έχω το ΝΕΟ Ν003 2/32.

Από χθες που έβαλα και δεύτερη σιμ η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα. Το πρωί΄ήταν στο 100% και σε σχεδόν 7 ώρες έχει πέσει στο 53%.

Είναι φυσιολογικό ? με ελάχιστη χρήση του κινητού.

 

Στην ανάλυση της μπαταρίας έχει :

[ATTACH]42066[/ATTACH]

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

 

Τι βρήκες δηλαδή?

Κινητά Sharp, κλειδωμένα στους Γιαπωνέζους παροχους (ή και όχι κάποιο)...

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Τι βρήκες δηλαδή?

Κινητά Sharp, κλειδωμένα στους Γιαπωνέζους παροχους (ή και όχι κάποιο)...

 

Απλα απο χαρακτηριστικα οπως ειδα πολυ καλα, με igzo και σε preview ελεγε για το 2ο link, για την καμερα του κ συν αδιαβροχο. Επεισεις διαβασα οτι ειναι ηδη κ αυτο root. Αφου στο ebay λεει οτι ειναι unlocked ομως.. Και βγηκε κ βραβευμενο το κινητο αυτο.

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι παλιό μοντέλο αλλά στα 100 Ευρώ δεν αποτελεί μία καλή επιλογή? Τι λέτε?

 

http://www.antelife.com/thl-w8-16gb-rom-mtk6589-quad-core-android-4-1-5-0-inch-hd-screen-1g-ram-3g-gps-5-0mp-front-camera-black.html

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Ποιο θα διαλεγατε???

HUAWEI Honor 3C Smartphone RAM 2GB MTK6582 Quad Core 1.3GHZ With 5.0 Inch HD OGS Screen

ή

CUBOT X6 Octa core/8core SmartPhone MTK6592 1.7GHZ Android 4.2 With 5.0 Inch OGS Screen 1GB 16GB

ή

iNew V3 Ultrathin Smartphone With 5.0 Inch Gorilla Glass OGS Screen Quad Core 1GB 16GB 3G NFC OTG

Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Ποιο θα διαλεγατε???

HUAWEI Honor 3C Smartphone RAM 2GB MTK6582 Quad Core 1.3GHZ With 5.0 Inch HD OGS Screen

ή

CUBOT X6 Octa core/8core SmartPhone MTK6592 1.7GHZ Android 4.2 With 5.0 Inch OGS Screen 1GB 16GB

ή

iNew V3 Ultrathin Smartphone With 5.0 Inch Gorilla Glass OGS Screen Quad Core 1GB 16GB 3G NFC OTG

 

Μου αρέσει η οθόνη μου να είναι "γυμνή" οπότε θέλω επάνω Gorilla Glass. Εφαρμογές δεν βάζω πολλές οπότε πιστεύω πως με καλύπτει και το 1GB.

Και το iNew V3 είναι πανέμορφο, οπότε μάλλον για αυτό θα πήγαινα.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

η Cubot σαν εταιρεια ειναι αξιοπιστη οπως τις αλλες zte lenovo huaewei; ή ειναι πιο κατω οπως jiayu ;;;

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι παλιό μοντέλο αλλά στα 100 Ευρώ δεν αποτελεί μία καλή επιλογή? Τι λέτε?

 

http://www.antelife.com/thl-w8-16gb-rom-mtk6589-quad-core-android-4-1-5-0-inch-hd-screen-1g-ram-3g-gps-5-0mp-front-camera-black.html

Όχι απλώς καλό, πολύ καλό είναι ως επιλογή, το ζήτημα είναι εάν σου αρέσει εσένα.:)

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

η Cubot σαν εταιρεια ειναι αξιοπιστη οπως τις αλλες zte lenovo huaewei; ή ειναι πιο κατω οπως jiayu ;;;

 

Αρκετα επιπεδα κατω απο τις πρωτες,πιο κατω και απ τη Jiayu...

Ποιο θα διαλεγατε???

HUAWEI Honor 3C Smartphone RAM 2GB MTK6582 Quad Core 1.3GHZ With 5.0 Inch HD OGS Screen

ή

CUBOT X6 Octa core/8core SmartPhone MTK6592 1.7GHZ Android 4.2 With 5.0 Inch OGS Screen 1GB 16GB

ή

iNew V3 Ultrathin Smartphone With 5.0 Inch Gorilla Glass OGS Screen Quad Core 1GB 16GB 3G NFC OTG

 

Huawei Honor κλασεις ανωτερο.Αλλα και ακριβοτερο...

Εντάξει είναι παλιό μοντέλο αλλά στα 100 Ευρώ δεν αποτελεί μία καλή επιλογή? Τι λέτε?

 

http://www.antelife.com/thl-w8-16gb-rom-mtk6589-quad-core-android-4-1-5-0-inch-hd-screen-1g-ram-3g-gps-5-0mp-front-camera-black.html

 

Παλιο αλλα καλο.Ειναι ομως out of stock.Και γω το ζαχαρωνα...

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αρκετα επιπεδα κατω απο τις πρωτες,πιο κατω και απ τη Jiayu...

 

Huawei Honor κλασεις ανωτερο.Αλλα και ακριβοτερο...

 

Ευχαριστω για τν απαντηση.

 

Οσο για το Honor το βρηκα εδω στα 137€ αλλα με 1gb Ram

http://www.pandawill.com/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-50-inch-hd-ogs-screen-50mp-front-camera-2300mah-p84621.html

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τν απαντηση.

 

Οσο για το Honor το βρηκα εδω στα 137€ αλλα με 1gb Ram

http://www.pandawill.com/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-50-inch-hd-ogs-screen-50mp-front-camera-2300mah-p84621.html

Κοιτας σε λαθος μερη, το mini deal και το to2c εχουν το 2gb

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοιτας σε λαθος μερη, το mini deal και το to2c εχουν το 2gb

 

Οντως εκει κοιταξα μολις στα 155€ περιπου εχουν.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα επιπεδα κατω απο τις πρωτες,πιο κατω και απ τη Jiayu...

 

Δεν θα το έλεγα ότι βρίσκεται και πιο κάτω από την Jiayu για την οποία αναφέρονται τόσα προβλήματα! Μια χαρά είναι και τα κινητά της cubot.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο ολα τα κινητα που ψαξαμε προηγουμενος σε αυτα τα δυο κατεληξα με την βοηθεια σας:

 

ZTE Nubia Mini

1. http://www.pandawill.com/zte-nubia-z5s-mini-nx403a-smartphone-2gb-16gb-snapdragon-600-17ghz-47-inch-sharp-igzo-screen-wcdma-cdma-otg-limted-quantity-p84685.html

Ολα πολυ ωραια το μονο που με χαλαει οτι καβαλαει μια sim. :mad:

 

HUAWEI Honor 3C

2. http://www.minideal.net/huawei-honor-3c-smartphone-mtk6582-quad-core-1-3ghz-with-5-0-inch-hd-ogs-screen.html

Επεξεργαστης, καμερα κ οθονη που δεν ειναι IGZO.... :mad:

 

Huawei Ascend Honor 3 outdoor

3. http://www.to2c.com/huawei-ascend-honor-3-outdoor-white-ip57-waterproof-4-7-smartphone-cell-phone.html

Και αυτο δεν εχει 2sim και igzo Οπου εδω δεν με απασχολει τοσο...

 

Αντε βγαλε ακρη τωρα ποιο να παρεις :worry:

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...