Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από πάντα. H Nova έχει πιάτο 80άρι, που και αυτό αν δεις το quality σε βροχή, πέφτει 5-10-20 μονάδες, ενώ σε καταιγίδα χάνει και το σήμα τελείως καμιά φορά. Όλα τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα υπόκεινται σε απορρόφηση και ανάκλαση, ανάλογα της ποσότητας των υδρατμών της ατμόσφαιρας.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από πάντα. H Nova έχει πιάτο 80άρι, που και αυτό αν δεις το quality σε βροχή, πέφτει 5-10-20 μονάδες, ενώ σε καταιγίδα χάνει και το σήμα τελείως καμιά φορά. Όλα τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα υπόκεινται σε απορρόφηση και ανάκλαση, ανάλογα της ποσότητας των υδρατμών της ατμόσφαιρας.

 

ΈΤσι ακριβώς!

 

Όποιος ασχολείται (και) με δορυφορική τηλεόραση τα οριακά κανάλια στην κακοκαιρία αν δεν τα χάνεις τελείως, πάει το παράσιτο σύννεφο.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Ανεβα στις 4.7 ιντσες και δες (το εξαιρετικο) Xiaomi Hogmi στα 140 Ευρω και (το παρα πολυ καλο) Lenovo S650 προσφορα (για λιγο) στα 120κατι.

 

 

 

Μιση ιντσα κατω απο το οριο σου αλλα ποιοτικη μαρκα,HD αναλυση και εξαιρετικη τιμη

http://www.minideal.net/amoi-a900w-smartphone-android-4-2-mtk6582-quad-core-with-5-5inch-ips-1280x720-screen-rom-8gb.html

Επισης αξιοπιστο το Lenovo A850.

Στις 6 ιντσες απο την ποιοτικοτατη Lenovo κινηταρες (για τα λεφτα τους,το Α880 στα 110 Ευρω περιπου) μεν αλλα με qHD αναλυση δε

http://www.minideal.net/lenovo-a889-smartphone-quad-core-1-3ghz-android-4-2-with-6-0-inch-ips-screen-white.html

http://www.minideal.net/lenovo-a880-smartphone-mtk6582m-quad-core-1-3ghz-android-4-2-dual-sim-with-6-0-inch-qhd-ips-screen.html

 

για το Xiaomi Mi2s τι γνωμη εχεις?

Link to comment
Share on other sites

[ATTACH]41986[/ATTACH] κλειδώνει σε δέκα δεύτερα ακόμα και κρύο.αλλά στο δρόμο κάνει αυτά τα τρελά μόνο.

Εχεις 8 in use αλλα οι 3 εχουν πανω απο 30 snr, κατω απο το 30 τα στιγμα δυσκολευεται πολυ

Από πάντα. H Nova έχει πιάτο 80άρι, που και αυτό αν δεις το quality σε βροχή, πέφτει 5-10-20 μονάδες, ενώ σε καταιγίδα χάνει και το σήμα τελείως καμιά φορά. Όλα τα ηλεκτρομαγνητικά κύματα υπόκεινται σε απορρόφηση και ανάκλαση, ανάλογα της ποσότητας των υδρατμών της ατμόσφαιρας.

 

ΈΤσι ακριβώς!

 

Όποιος ασχολείται (και) με δορυφορική τηλεόραση τα οριακά κανάλια στην κακοκαιρία αν δεν τα χάνεις τελείως, πάει το παράσιτο σύννεφο.

 

Παναγιώτης

Τα ιδια και σε εμενα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θελω smartphone 4-7 me 5 ιντσες . Ειμαι ενδιαμεσα στο s820 lenovo και το Xiaomi Hogmi red rice ! Μπορω να διαθεσω μεχρι 170 ευρω ! Θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε ή αν έχετε να μου προτείνετε και κάτι άλλο!!!! thanks
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό γιά τα λεφτά του.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μολις παρελαβα το W9002 Smartphone MTK6582 Quad Core 1.3GHz Android 4.2 GPS 4.5 Inch 8.0MP Camera - Black απο pandawill

και με το που το ανοιξα κολλησε η οθονη.Δεν ξερω αν ημουν ατυχος ή ειναι γνωστο αυτο το προβλημα στο κινητο...οπως και να εχει τους εκανα ηδη dispute στο paypal και περιμενω απαντηση τους.εχω ανεβασει και 2 βιντεο.

Εσεις με συμβουλευται καποια αλλη ενεργεια,πως το βλεπετε...θα τα κλαψω τα 70ευρουλακια??

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενδιαμεσα στο S820 και το Red rice ! Ποιο είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο ? (με ενδιαφερει η ποιότητα κατασκευής - ποιοτητα οθονης - σήμα wifi και 3g) ??? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ?? μεχρι 170 ευρω δινω και μεχρι 5 ιντσες οθονη
Huawei Honor 3C (H30-U10) - B120 - unroot
Link to comment
Share on other sites

Kοίτα και αυτο, επώνυμο με 2G RAM και μεγαλύτερη μπαταρία http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=380522 Edited by minotavros
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό γιά τα λεφτά του.

 

Αυτο που το στηριζεις?Εχει παραληφθει απο κανεναν στη χωρα μας?Γιατι στο θεμα του δεν βλεπω να εχει πολλες παραλαβες...

Για να μην εκληφθει ως επιθετικο το υφος μου,μ αρεσει κ μενα αρκετα και βλεπω οτι η Elephone κανει δυνατο μπασιμο και με 8πυρηνο και χτες ειδα το P9 στα 230$,που ειναι 5.5mm παχους και μ αρεσε πολυ

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που το στηριζεις?Εχει παραληφθει απο κανεναν στη χωρα μας?Γιατι στο θεμα του δεν βλεπω να εχει πολλες παραλαβες...

Για να μην εκληφθει ως επιθετικο το υφος μου,μ αρεσει κ μενα αρκετα και βλεπω οτι η Elephone κανει δυνατο μπασιμο και με 8πυρηνο και χτες ειδα το P9 στα 230$,που ειναι 5.5mm παχους και μ αρεσε πολυ

Το λέω λόγω των χαρακτηριστικών του, γιατί όπως πάμε στο φόρουμ με τα "επώνυμα", θα καταλήξουμε να "αφορίσουμε" όλα τα Κινεζικά, πλήν δύο "επωνύμων" .. (αλα SAMSUNG και iPHONE ...) :lol:

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου.

Λοιπον ειχα παρει το Jiayu g4 πριν 1μηνα απο το whosale. Απογοητευμενος ομως, πολλα θεματα, τα πιο πολλα λυθηκαν με την αλλαγη της roms. Καποια ομως παρεμειναν κ' φαινεται πως ηταν hardware. Ευτηχως για μενα φυσικα οταν το εβαλα σε αγγελεια το κινητο, βρεθηκε αγοραστης.

Τεσπα να μην τα πολυλογω... ειμαι εδω τωρα για να ρωτησω ποια κινητα θα προτινατε κ απο ποιο site, τιμη εως 190 - 200max.

Απλα φοβαμαι απο αποψης hardware παλι... Μεγαλη οθονουλα απλα, μια ok καμερουλα κ' μπαταρια οσο καλυτερη γινεται (π.χ. jiayu g4 3000mah ηταν)..

Αυτα, ευχαριστω εκ των προτερων.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Την καλησπερα μου.

Λοιπον ειχα παρει το Jiayu g4 πριν 1μηνα απο το whosale. Απογοητευμενος ομως, πολλα θεματα, τα πιο πολλα λυθηκαν με την αλλαγη της roms. Καποια ομως παρεμειναν κ' φαινεται πως ηταν hardware. Ευτηχως για μενα φυσικα οταν το εβαλα σε αγγελεια το κινητο, βρεθηκε αγοραστης.

Τεσπα να μην τα πολυλογω... ειμαι εδω τωρα για να ρωτησω ποια κινητα θα προτινατε κ απο ποιο site, τιμη εως 190 - 200max.

Απλα φοβαμαι απο αποψης hardware παλι... Μεγαλη οθονουλα απλα, μια ok καμερουλα κ' μπαταρια οσο καλυτερη γινεται (π.χ. jiayu g4 3000mah ηταν)..

Αυτα, ευχαριστω εκ των προτερων.

 

ZTE Nubia Z5S mini

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι ενδιαμεσα στο S820 και το Red rice ! Ποιο είναι κατά την γνώμη σας το καλύτερο ? (με ενδιαφερει η ποιότητα κατασκευής - ποιοτητα οθονης - σήμα wifi και 3g) ??? Έχετε να προτείνετε κάποιο άλλο ?? μεχρι 170 ευρω δινω και μεχρι 5 ιντσες οθονη

 

Σε αυτά τα λεφτά κοίτα και το lenovo p780. Με τη μεγάλη μπαταρία έχεις κάπως ήσυχο το κεφάλι σου.

Από τα δύο που προτείνεις θα σου έλεγα το "κόκκινο ρύζι". Επίσης με ένα δεκάρικο παραπάνω κοίτα το Thl W8s.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

ZTE Nubia Z5S mini

Ευχαριστω για την αποψη φιλαρακι, αλλα ξεπερναει την τιμουλα μας, (200€) αυτο... :)

Την καλησπερα μου.

Λοιπον ειχα παρει το Jiayu g4 πριν 1μηνα απο το whosale. Απογοητευμενος ομως, πολλα θεματα, τα πιο πολλα λυθηκαν με την αλλαγη της roms. Καποια ομως παρεμειναν κ' φαινεται πως ηταν hardware. Ευτηχως για μενα φυσικα οταν το εβαλα σε αγγελεια το κινητο, βρεθηκε αγοραστης.

Τεσπα να μην τα πολυλογω... ειμαι εδω τωρα για να ρωτησω ποια κινητα θα προτινατε κ απο ποιο site, τιμη εως 190 - 200max.

Απλα φοβαμαι απο αποψης hardware παλι... Μεγαλη οθονουλα απλα, μια ok καμερουλα κ' μπαταρια οσο καλυτερη γινεται (π.χ. jiayu g4 3000mah ηταν)..

Αυτα, ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Edit: Βρηκα αυτα τα δυο απο το (κακο)minideal.

1. http://www.minideal.net/zopo-zp998-smartphone-octa-core-white.html

Μ αρεσε, μονο σε μπαταρια δν ξερω...

 

2. http://www.minideal.net/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp.html

Σε αυτο με χαλασε οτι δν εχει gorilla glass, η μπροστα καμερα καιοτι ειναι περσινο κομματι (παλιοσε :P )

Τι λετε;

Edited by sokos1

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αποψη φιλαρακι, αλλα ξεπερναει την τιμουλα μας, (200€) αυτο... :)

 

 

Edit: Βρηκα αυτα τα δυο απο το (κακο)minideal.

1. http://www.minideal.net/zopo-zp998-smartphone-octa-core-white.html

Μ αρεσε, μονο σε μπαταρια δν ξερω...

 

2. http://www.minideal.net/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp.html

Σε αυτο με χαλασε οτι δν εχει gorilla glass, η μπροστα καμερα καιοτι ειναι περσινο κομματι (παλιοσε :P )

Τι λετε;

 

Eγω σου ειπα, Z5S Nubia mini, εχει 205€ και ειναι 35 φορες καλυτερο απο αυτα που παραθετεις.

Στο minideal εχει 215.

 

Αλλα ειναι μπομπα κινητο, με τον επεξεργαστη απο το Galaxy S4

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την αποψη φιλαρακι, αλλα ξεπερναει την τιμουλα μας, (200€) αυτο... :)

 

 

Edit: Βρηκα αυτα τα δυο απο το (κακο)minideal.

1. http://www.minideal.net/zopo-zp998-smartphone-octa-core-white.html

Μ αρεσε, μονο σε μπαταρια δν ξερω...

 

2. http://www.minideal.net/lenovo-p780-smartphone-4000mah-battery-otg-android-4-2-quad-core-1-2ghz-dual-sim-5-0-inch-hd-8-0mp.html

Σε αυτο με χαλασε οτι δν εχει gorilla glass, η μπροστα καμερα καιοτι ειναι περσινο κομματι (παλιοσε :P )

Τι λετε;

 

Huawei Honor 3C και σου μένουν και ρέστα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Eγω σου ειπα, Z5S Nubia mini, εχει 205€ και ειναι 35 φορες καλυτερο απο αυτα που παραθετεις.

Στο minideal εχει 215.

 

Αλλα ειναι μπομπα κινητο, με τον επεξεργαστη απο το Galaxy S4

 

Ωραιο δν μπορω να πω, γκοριλα γλας δν θα εχω θεματα που δν εχει; s

Και η μπαταρια του στα 2000mah (απλα ειχα τα 3000mah κ' ημουν πολυ οκ. γιαυτο ειμαι λιγο κολλημενος τωρα με αυτο).

 

Huawei Honor 3C και σου μένουν και ρέστα

Ωραιο κ πολυ καλη τιμουλα, κ μπαταρια καλυτερη απο το πανω. Αλλα κ αυτο γκοριλα γκλας κ η ρομ/ραμ του πιο μικρη απο το πανω.. αλλα να μ πεις οτι πληρωνεις παιρνεις... δν μπορειις να τα εχεις κ ολα..!

 

κοιταξα μετα κ αυτο http://www.pandawill.com/zopo-zp980-upgraded-smartphone-mtk6589t-2gb-ram-32gb-50-inch-fhd-screen-android-42-white-p77791.html αλλα η μπαταρια του κ σε αυτο.....

κ το jiayu 5g αλλα φοβαμαι παλι Jiayu γ*αμ*το! κ δν εχει κ μεγαλη μπαταρια...

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο δν μπορω να πω, γκοριλα γλας δν θα εχω θεματα που δν εχει; s

Και η μπαταρια του στα 2000mah (απλα ειχα τα 3000mah κ' ημουν πολυ οκ. γιαυτο ειμαι λιγο κολλημενος τωρα με αυτο).

 

 

Ωραιο κ πολυ καλη τιμουλα, κ μπαταρια καλυτερη απο το πανω. Αλλα κ αυτο γκοριλα γκλας κ η ρομ/ραμ του πιο μικρη απο το πανω.. αλλα να μ πεις οτι πληρωνεις παιρνεις... δν μπορειις να τα εχεις κ ολα..!

 

κοιταξα μετα κ αυτο http://www.pandawill.com/zopo-zp980-upgraded-smartphone-mtk6589t-2gb-ram-32gb-50-inch-fhd-screen-android-42-white-p77791.html αλλα η μπαταρια του κ σε αυτο.....

κ το jiayu 5g αλλα φοβαμαι παλι Jiayu γ*αμ*το! κ δν εχει κ μεγαλη μπαταρια...

 

εγώ σου προτείνω την έκδοση με τα 2 gb και γενικά είμαι της γνώμης ποτέ πάνω από 150-160 € για τηλ από Κίνα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο δν μπορω να πω, γκοριλα γλας δν θα εχω θεματα που δν εχει; s

Και η μπαταρια του στα 2000mah (απλα ειχα τα 3000mah κ' ημουν πολυ οκ. γιαυτο ειμαι λιγο κολλημενος τωρα με αυτο).

 

Εχει igzo οθονη, ψαξε να δεις τι σημαινει.

 

Εγω θα το επαιρνα με κλειστα ματια. Και ας εχανα σε μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Εχει igzo οθονη, ψαξε να δεις τι σημαινει.

 

Εγω θα το επαιρνα με κλειστα ματια. Και ας εχανα σε μπαταρια.

για ποιο λες τωρα γιατι μπερδευτηκα?igzo οθονη εχει το huawei honor 3c?γιαυτο μιλας?

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λες τωρα γιατι μπερδευτηκα?igzo οθονη εχει το huawei honor 3c?γιαυτο μιλας?

 

Οχι για το Z5S Nubia mini μιλαει.

Phones: Samsung GT-M8910 Pixon - iPhone 3gs - HTC Desire - ZTE P752D - Jiayu G4 - Honor 3c - Honor 4x

Tablets: Lenovo A100L

Link to comment
Share on other sites

Eγω σου ειπα, Z5S Nubia mini, εχει 205€ και ειναι 35 φορες καλυτερο απο αυτα που παραθετεις.

Στο minideal εχει 215.

 

Αλλα ειναι μπομπα κινητο, με τον επεξεργαστη απο το Galaxy S4

 

Μηπως κανεις λαθος φιλε για το με τον επεξεργαστη απο το Galaxy S4 που λες ?

ZTE Nubia Z5S Mini Qualcomm APQ8064 Snapdragon 600

CPU Quad-core 1.7 GHz Krait 300

 

Samsung I9506 Galaxy S4

Qualcomm MSM8974 Snapdragon 800

CPU Quad-core 2.3 GHz Krait 400

GPU Adreno 330

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...