Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

u

Δεν τα κατάφερα να το κάνω unroot. Υπάρχει κάποιο άλλο πρόγραμμα να δοκιμάσω για unroot;

 

Καλησπέρα, αν δεν γίνει με το framaroot που παρέθεσε ο φίλος StratosGr δοκίμασε αυτό http://d-h.st/rD2

 

Όταν το "ξεπακετάρεις", τρέξε το αρχείο "RunMe.bat" και συνέδεσε το τηλέφωνό σου. Θα σου βγάλει επιλογές, αν θές unroot θα πατήσεις το αγγλικό γράμμα "x" και enter και θα σου πει "Really (y/n)?" και θα πατήσεις το "y" και πάλι enter, κι εκεί θα ξεκινήσει η διαδικασία.

[color="Purple"

 

Αν θες να κάνεις root το MT6572 (αλλά και οποιοδήποτε άλλο) κατέβασε αυτό --->

http://www.4shared.com/file/j2tEWkUX/[/color]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κύριοι,

 

από όταν είδα το iNEW V3 μου καρφώθηκε στο μυαλό να το πάρω.. Το huawei μου παρέδωσε πνεύμα χωρίς να ξέρουμε τι φταίει :( οπότε είμαι σε αναζήτηση φτηνού μεν,τίμιου δε κινητού.

 

Η τιμή του iNew έρχεται στα 140-145€, νομίζω αξιοπρεπής για αυτά που υπόσχεται ο κατασκευαστής και τα κοντά του κίτρινα δαχτυλάκια.

 

Γνωρίζουμε για αυτό το πράγμα SAR; :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και απο εμενα. Ειμαι αναμεσα σε 2-3 μοντελα και θα ηθελα την γνωμη σας. W8s και xiaomi hongmi. τι λετε για αυτα? τα 2gb ram παιζουν ρολο μεγαλο? και για ενα φιλο εχει δει τα w200 και inew v3. για αυτα εχετε καλη αποψη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους.μια πολυ απλή ερώτηση έχω κι αν μπορείς να με βοηθήσει κάποιος θα ηταν πολυ χρήσιμο.ειμαι ανάμεσα στο. Cubot One και Thl W200 ειναι στην ίδια τιμή και με την ίδια CPU.ποιο από τα δυο προτείνεται και γιατί.ή κατι παρόμοιο στην ίδια τιμή.
Link to comment
Share on other sites

W200 με κλειστά μάτια. Καλύτερη οθόνη και καλύτερη λειτουργία, γενικά πιό γρήγορο το W200, παρά τα όσα tweeks κάναμε σε Cubot one φίλου...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά,

 

μια βοήθεια παρακαλώ. Τι προτείνετε?

 

THL W100s

Xiaocai X9

ή

Amoi A862W ??

 

Έχετε κάποια άλλη καλή , αξιόπιστη συσκευή μέχρι 4.5'' το πολύ υπόψη? Θα προτιμούσα να είναι μέχρι 150€!

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... κανένα φτηνό σε 4,5-5 ' οθόνη μέχρι 100 $..

 

ZTE V965 , THL T5 και Amoi A862 λιγο πιο πανω απο 100$ , ZTE V818 , KingSing K2 [την εχω για 2η συσκευη και χτυπαει χαλαρα την 1η (ΖΤΕ V965)] και απ οτι λενε φιλοι εδω Star F9006.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ... κανένα φτηνό σε 4,5-5 ' οθόνη μέχρι 100 $..

 

Αν το star f9006 ΔΕΝ αποδειχθεί προβληματικό, τότε απλά είναι η best vfm πρόταση.

Link to comment
Share on other sites

Αν το star f9006 ΔΕΝ αποδειχθεί προβληματικό, τότε απλά είναι η best vfm πρόταση.

Με χαμηλότερη ανάλυση, λιγότερα χρώματα και χωρίς OTG δεν θα έλεγα ότι είναι το απόλυτο Value For Money...

Το απόλυτο VFM είναι το Mlais MX28, με Gorilla Glass, OTG, 2500mAh στα 110-115$

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για κινητο μέχρι 4.5 ίντσες και μέχρι 100-120$. Τι προτείνετε;

Ευχαριστω.

Edited by geokostas
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι αναμεσα στο Cubot One και στο THL W200 ποιο απο τα 2 προτεινετε και γιατι;;;αν εχετε κατι αλλο στο μυαλο σας στα 130-150 ευρο δεκτες καθε γνωμες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Ειμαι αναμεσα στο Cubot One και στο THL W200 ποιο απο τα 2 προτεινετε και γιατι;;;αν εχετε κατι αλλο στο μυαλο σας στα 130-150 ευρο δεκτες καθε γνωμες.

 

και η κλασσική πρόταση Xiaomi Hongmi, αλλά και Cubot GT99.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ψάχνω για κινητο μέχρι 4.5 ίντσες και μέχρι 100-120$. Τι προτείνετε;

Ευχαριστω.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=373145

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ψάχνω και για ενα άλλο γύρω στα 250 ευρώ (350$). Σ'αυτή την τιμή σαφώς παίρνω πολυ καλή συσκευή.

Ποια θα προτείνατε;

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω και για ενα άλλο γύρω στα 250 ευρώ (350$). Σ'αυτή την τιμή σαφώς παίρνω πολυ καλή συσκευή.

Ποια θα προτείνατε;

 

Αν και θα απέφευγα να πάρω τόσο ακριβό κινητό (μέσω Κινέζικων καταστημάτων)

θα κοιτούσα μονο "μεγάλες" εταιρίες (Xiaomi, Lenovo, Oppo)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ψάχνω και για ενα άλλο γύρω στα 250 ευρώ (350$). Σ'αυτή την τιμή σαφώς παίρνω πολυ καλή συσκευή.

Ποια θα προτείνατε;

 

xiaomi mi2s

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ειμαι καινουργιος εδω και θα ηθελα καποιες πληροφοριες σχετικα με τα κινεζικα site για αγορα κινητου. Αν εχω καταλαβει καλα αξιοπιστα site ειναι τα : to2c,minideals,geekbuying, οποτε και εγω απο καποιο απ αυτα θα παραγγειλω. Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

1) Τα κινητα αυτα ειναι αντιγραφες κανονικων ή κανονικα μοντελα απλα οι εταιριες αυτες δεν τα στελνουν ευρωπη?

2) Τι ισχυει με τις lenovo,zopo,thl,zte,huawei? Σε ποιες εταιριες να προσανατολιστω?

3) Σαν διαρκεια ζωης με μια καλη χρηση, ποσο κραταει?

4) Σε θεματα ακτινοβολιας εχει παρατηρηθει τιποτα?

5) Για να χρησιμοποιησω ενα στην Ελλαδα τι θα πρεπει να κανω οσον αφορα λογισμικο κτλ?

6) Απο προσωπικη εμπειρια τα εμπιστευεστε? Θα ξαναπερνατε?

7) Τι θα πρεπει να προσεξω στην επιλογη του κινητου?

Σκεφτομαι να δωσω καπου στα 150-200 € το πολυ. Αξιζει ή ειναι μεγαλο το ρισκο?

 

Ειναι πολλα, αλλα επειδη ειμαι ασχετος με το θεμα γι αυτο ρωταω. :)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

 

Ψάχνω και για ενα άλλο γύρω στα 250 ευρώ (350$). Σ'αυτή την τιμή σαφώς παίρνω πολυ καλή συσκευή.

Ποια θα προτείνατε;

 

Και γω αν και λατρης των Κινεζικων,και εννοειται οτι παραδεχομαι τις κινηταρες των Xiaomi Meizu Huawei Lenovo κτλ δεν θα δινα πανω απο 150 ευρω γιατι εχουν ενα βασικο μειονεκτημα.Την εγγυηση στην Κινα.Περιμενε λιγο να βγει το Galaxy S5 (πιθανοτατα 25 Φεβρουαριου) και να δεις που το S3 θα πεσει στα 200-230 και το S4 ισως και στα 350 και διαλεγεις κινηταρα με 2 ετη εγχωρια εγγυηση.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Και γω αν και λατρης των Κινεζικων,και εννοειται οτι παραδεχομαι τις κινηταρες των Xiaomi Meizu Huawei Lenovo κτλ δεν θα δινα πανω απο 150 ευρω γιατι εχουν ενα βασικο μειονεκτημα.Την εγγυηση στην Κινα.Περιμενε λιγο να βγει το Galaxy S5 (πιθανοτατα 25 Φεβρουαριου) και να δεις που το S3 θα πεσει στα 200-230 και το S4 ισως και στα 350 και διαλεγεις κινηταρα με 2 ετη εγχωρια εγγυηση.

Εχεις δικιο φιλε, θα περιμενω. Ευχαριστω.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,ειμαι καινουργιος εδω και θα ηθελα καποιες πληροφοριες σχετικα με τα κινεζικα site για αγορα κινητου. Αν εχω καταλαβει καλα αξιοπιστα site ειναι τα : to2c,minideals,geekbuying, οποτε και εγω απο καποιο απ αυτα θα παραγγειλω. Οι αποριες μου ειναι οι εξης:

1) Είναι κανονικα κινητά. Υπάρχουν βέβαια και οι κλώνοι απο μικρες και άγνωστες εταιρείες

2) Αυτες μαζί με την xiaomi και την oppo Που ξέχασες είναι οι καλύτερες κινέζικες. Είναι αρκετές οπότε έχεις επιλογες.

3) Δεν έχω κληρονομικό χάρισμα. Όπως όλα τα κινητά όμως, δεν πιστεύω να διαφέρουν σε κάτι.

4) Εκει θέλει ψάξιμο, αλλά υπάρχουν εταιρείες με πολύ καλό sar , πχ lenovo, oppo κτλ.

5) Τίποτα. Απλά ζήτας να γίνει το κινητό root και είσαι οκ, αλλά και να μην γινει root πάλι οκ είσαι :lol:

6) ΝΑΙ, YES, SI.....

7) Την εταιρεία που θα στο στείλουν, πχ μακριά απο dhl για να μην πληρώσεις τελωνείο, singapore post, china post και ισως και ems, ειναι ασφαλές λύσεις

 

 

Για μένα αξίζει το ποσό που θες να ξοδέψεις. Σε κεινα τα λεφτά πολλοί θα σου προτείνουν το xiaomi red rice (καπου 160-170 ευρω), αλλα υπαρχουν και πολλάαααααααααα αλλα αξιολογα κινητά.

 

Δεν σε παρεξηγεί κανείς. Καλως ήρθες

 

Αυτά τα ολίγα απο μένα, ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

thl t100s http://www.to2c.com/thl-t100s-with-leather-case.html

 

thl t200 http://www.to2c.com/thl-t200-octa-core-mtk6592-6-0-inch-fhd-screen-1920-1080-2gb-ram-32gb-rom-back-13-0m-hd-af-color-camera.html

 

ή

 

zopo zp998 http://www.to2c.com/zopo-zp998-mkt6592-octa-core-1-7ghz-5-5-inch-ips-screen-2gb-32gb-14-0mp-camera-otg-nfc-smart-phone.html

 

Κουπόνια που θα βρω?

 

Αυτα εδώ τα 2 ειναι αξιοπιστα?

 

ν3+ http://www.minideal.net/n3-mtk6592-octa-core-smartphone-2gb-16gb-with-5-7-inch-ips-screen-android-4-2-3g-otg-black.html

 

και inew v3 http://www.minideal.net/inew-v3-ultrathin-smartphone-with-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-quad-core-1gb-16gb-3g-nfc-otg.html

 

 

Που μπορω να βρω καποιο εγκυρο site που να γραφει κριτικες για τα κινητα αυτα?

 

Μπορείς να διαβάσεις εδώ τις απόψεις των χρηστών για τα κινητά αυτά που θες φίλε μου.

 

Παναγιώτης

Xiaomi Redmi Note 3 Pro <- LG G2 (D802) <- Xiaomi Mi2s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...