Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ZTE Nubia 5S mini πως σας φαινεται ρε παιδια?/Εσπασε ολα τα ρεκορ στις προπαραγγελιες και η τιμη του στο ibuygou ειναι πολυ καλη....

http://www.ibuygou.com/p-pre_order_zte_nubia_z5s_mini_android_4_2_4_7_inch_smartphone_qualcomm_600_1_7ghz_2gb_ram_16gb_rom_13mp_white-5704-usd.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέος στο φόρουμ όσο και στα θέματα αγοράς smartphone και θα ήθελα τις γνώμες- συμβουλές σας. Εχω μελετήσει αρκετά post και έχω μπει στο πειρασμό να επιλέξω συσκευή, οπότε κατέληξα ανάμεσα στα Lenovo P780 (λόγω μπαταρίας), S820, Xiaomi Red Rice. Κυρίως με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και ποιότητα κατασκευής ώστε να αντέξει στο χρόνο και η απροβλημάτιστη καθημερινή λειτουργία σε απλές εφαρμογές (όχι παιχνίδια). Τελευταία τράβηξε τη προσοχή μου και το Lenovo K860i (αν και όχι dual sim..), για το οποίο μου κάνει εντύπωση πως παρότι έχει κορυφαία χαρακτηριστικά, δεν συζητείται ιδιαίτερα εδώ. Κάθε απόψη καλοδεχούμενη λοιπόν, μήπως και βγάλω άκρη!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Είμαι νέος στο φόρουμ όσο και στα θέματα αγοράς smartphone και θα ήθελα τις γνώμες- συμβουλές σας. Εχω μελετήσει αρκετά post και έχω μπει στο πειρασμό να επιλέξω συσκευή, οπότε κατέληξα ανάμεσα στα Lenovo P780 (λόγω μπαταρίας), S820, Xiaomi Red Rice. Κυρίως με ενδιαφέρει η αξιοπιστία και ποιότητα κατασκευής ώστε να αντέξει στο χρόνο και η απροβλημάτιστη καθημερινή λειτουργία σε απλές εφαρμογές (όχι παιχνίδια). Τελευταία τράβηξε τη προσοχή μου και το Lenovo K860i (αν και όχι dual sim..), για το οποίο μου κάνει εντύπωση πως παρότι έχει κορυφαία χαρακτηριστικά, δεν συζητείται ιδιαίτερα εδώ. Κάθε απόψη καλοδεχούμενη λοιπόν, μήπως και βγάλω άκρη!

 

Εχω κι εγω την ιδια απορια με εσενα.

Αν και εχω παραγγειλει ενα τηλεφωνο πριν λιγες μερες το οποιο μαλλον θα το δωσω στην γυναικα μου, το THL W100S , θα με ενδιεφερε να μαθω ποια θεωρουνται πιο αξιοπιστα και πιο ανθεκτικα σε βαθος χρονου για να παραγγειλω κι ενα για μενα. Εγω να πω την αληθεια γλυκοκοιταζω το Lenovo Α850 . Μεχρι 120 ευρω μπορω να δωσω.

Δεν ειμαι και σε ηλικια να εχω το κινητο για παιχνιδια και τετοια οποτε ας μας προτεινει καποιο παιδι κατι σε αυτα που ζηταμε.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

έχω ένα VOTO X2. πολυ καλό κινητό και σουπερ σε ολα του. αντιμετωπίζω όμως ενα πρόβλημα.

 

πολλές φορές είτε στο άσχετο είτε όταν δέχομαι SMS λαμβάνω (χωρίς extra ηχητική ειδοποίηση 1,2,3 κινέζικα SMS από αριθμούς όπως 13922493130, 04150531731316 κτλ). σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι κάποια εφαρμογή pre-installed αλλά δεν εχω βρει αν είναι και ποια. κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. Πάντως χρεώσεις δεν έχουν αλλα είναι ενοχλητικά.:mad::mad::mad:

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό ή τι μπορώ να κάνω???:worry:

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας,

 

έχω ένα VOTO X2. πολυ καλό κινητό και σουπερ σε ολα του. αντιμετωπίζω όμως ενα πρόβλημα.

 

πολλές φορές είτε στο άσχετο είτε όταν δέχομαι SMS λαμβάνω (χωρίς extra ηχητική ειδοποίηση 1,2,3 κινέζικα SMS από αριθμούς όπως 13922493130, 04150531731316 κτλ). σκέφτομαι ότι μπορεί να είναι κάποια εφαρμογή pre-installed αλλά δεν εχω βρει αν είναι και ποια. κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ. Πάντως χρεώσεις δεν έχουν αλλα είναι ενοχλητικά.:mad::mad::mad:

Ξέρει κανείς τι μπορεί να είναι αυτό ή τι μπορώ να κάνω???:worry:

 

σίγουρα κάτι τρέχει,,,, δες στο settings/ apps στο tab running apps να δεις τι υπάρχει φανερό.... Αν είσαι ρουτ, κατέβασε το titanium backup και δες όλες τις εφαρμογές, κάποιες μπορείς να τις κάνεις freeze για να δεις αν διορθώνεται η κατάσταση, γενικά πριν σβήσεις οτιδήποτε (ακόμα και καραυγαλέο κινέζικο) κράτα ενα backup, και προσοχή μην σβήσεις τον μαμα launcher αν δεν έχεις εγκαταστήσει άλλον

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω τοσο καιρο να συνενοηθω με μια Fiona απο το banggood οπου εχω πληρωσει το Zopo ZP950+ και δεν το ειχε σε στοκ,και της λεω οτι οταν το εχεις(σε λιγες μερες) να μου το στειλεις με EMS γιατι το χρειαζομαι,και μου λεει για μπαταριες και τετοια,αλλα παιδια απο εδω μεσα πως πηραν μεσω DHL ή EMS?να παρω τα λεφτα μου και να παω σε αλλο μαγαζι?

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω τοσο καιρο να συνενοηθω με μια Fiona απο το banggood οπου εχω πληρωσει το Zopo ZP950+ και δεν το ειχε σε στοκ,και της λεω οτι οταν το εχεις(σε λιγες μερες) να μου το στειλεις με EMS γιατι το χρειαζομαι,και μου λεει για μπαταριες και τετοια,αλλα παιδια απο εδω μεσα πως πηραν μεσω DHL ή EMS?να παρω τα λεφτα μου και να παω σε αλλο μαγαζι?

 

Αν εχεις πληρωσει με πεηπαλ κανε αμεσα dispute και μετα αμεσα claim,αν περασει ο χονος θα χασεις τα χρηματα σου

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να συνενοιθω και αν δεν ή θα της πω στειλε μου τα λεφτα πισω ή θα της πω να το στειλει με το πιο γρηγορο ταχυδρομειο.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθησω να συνενοιθω και αν δεν ή θα της πω στειλε μου τα λεφτα πισω ή θα της πω να το στειλει με το πιο γρηγορο ταχυδρομειο.

 

το πιο γρηγορο θα φτασει πλεον μετα τις γιορτες,αν δεν εχεις απαντηση ικανοποιητικη μην περιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα! Αλλα για να ειμαι σιγουρος,γινετε να στειλεις με EMS κινητο σωστα??? ρε ****το το ηθελα πριν τις γιορτες ή λιγο μετα τα χριστουγεννα,και το geekbuying το εχει και πιο ακριβα και δεν εχει ελληνικα μεσα.

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα! Αλλα για να ειμαι σιγουρος,γινετε να στειλεις με EMS κινητο σωστα??? ρε ****το το ηθελα πριν τις γιορτες ή λιγο μετα τα χριστουγεννα,και το geekbuying το εχει και πιο ακριβα και δεν εχει ελληνικα μεσα.

 

ems ναι,αλλα κοστιζει και πρεπει να στο στειλει αμεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλα το ξερω οτι κοστιζει και ειμαι διατεθειμένος να τα δωσω αλλα μου λεει τα δικα της αυτη.

 

Κοιτα τι μου εστειλε το πρωι "The item SKU075434 supports Greek language. But I am sorry to tell you it cannot ship by EMS, as there is a battery, it cannot be shipped by express. Is it ok for you to ship by mail register?" :lol:

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Καλα το ξερω οτι κοστιζει και ειμαι διατεθειμένος να τα δωσω αλλα μου λεει τα δικα της αυτη.

 

Κοιτα τι μου εστειλε το πρωι "The item SKU075434 supports Greek language. But I am sorry to tell you it cannot ship by EMS, as there is a battery, it cannot be shipped by express. Is it ok for you to ship by mail register?" :lol:

 

χαζομαρες λεει,οι αλλοι πως στελνουν με την μπαταρια,η το δεχεσαι μετα τις γιορτες με κανονικο ταχυδρομειο η το ακυρωνεις αφου λεει ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλα το σιγουρο λες,το χω παραγειλει απο merimobiles ή geekbuying. Αναλογως τιμη και αν εχει και ελληνικα,ειναι αξιοπιστα και τα 2 μαγαζια σωστα?

 

Μαλλον απο merimobiles θα το παραγγειλω εαν βοηθησουν! Λες να χω θεμα με EMS και τελωνειο? εχω παρει απειρα πραγματα με ems(οχι ομως κινητα)

Edited by navi55
συνεχόμενα posts

Remove before flight :!:

HTC Desire Z

ZOPO ZP950+

Xiaomi Redmi Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον απο merimobiles θα το παραγγειλω εαν βοηθησουν! Λες να χω θεμα με EMS και τελωνειο? εχω παρει απειρα πραγματα με ems(οχι ομως κινητα)

 

δεν εχω ακουσει να περναει απο τελωνειο με ems

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
δεν εχω ακουσει να περναει απο τελωνειο με ems

 

Όλα περνάνε απο τελωνείο, απλά αυτά τα ελέγχουν λιγότερο και έχεις μικρότερες πιθανότητες να είσαι εσύ ο άτυχος.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για τα εξής specs

 

1. οθόνη 5' ή μεγαλύτερη

2. RAM 2GB, κανένας συμβιβασμός σε αυτό

3. μπαταρία τουλάχιστον 2500mΑh, αποσπώμενη

4.FM

5.τετραπύρηνο

 

υπάρχει κάτι μέχρι 250$ ή να περιμένω την επόμενη φουρνιά?

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω για τα εξής specs

 

1. οθόνη 5' ή μεγαλύτερη

2. RAM 2GB, κανένας συμβιβασμός σε αυτό

3. μπαταρία τουλάχιστον 2500mΑh, αποσπώμενη

4.FM

5.τετραπύρηνο

 

υπάρχει κάτι μέχρι 250$ ή να περιμένω την επόμενη φουρνιά?

 

http://www.geekbuying.com/item/DOOGEE-DG650-6-5Inch-IPS-FHD-Screen-MTK6589T-Quad-Core-1-5GHz-2GB-32GB-16-4MP-Camera-Android4-2-OTG-NFC-Gyroscope-Air---Black-323071.html

Link to comment
Share on other sites

βρήκα μια καρτούλα της A-Data αυτήν εδώ (δεν ξέρω τι παίζεται απο αξιοπιστία με το Alliexpres) από alliexpress αλλά προχωρόντας στην διαδικασία αγοράς δεν εχει paypal εχει το alliexpress κάποιο άλλο ασφαλές σύστημα πληρωμής ή δίνουμε την κάρτα μας??? Αυτό με τις 60 μέρες dispute με ποιο τρόπο πληρωμής μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε αν κάτι δεν πάει καλά??

βρήκα και αυτή της kingston βέβαια είναι 4 Class ενώ η πρώτη 10αρα, αλλά δεν έχει τόσες κριτικές ο τυπος τι λετε?

 

Πρώτη αγορά από Alliexpress αλλά εκατοντάδες απο ebay. Λίγη βοήθεια ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Έχει κανείς το HaiPai I9389 να μου πει εντυπώσεις;

 

Ευχαριστώ!

 

το παραγγειλα για τον ξαδερφο μου πριν δυο μηνες,ειναι πολυ ευχαριστημενος,τεχνικα και τετοια δεν εχουμε μιλησει,το ειδα,το επαιξα λιγο,μια χαρα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...