Jump to content

Κινέζικα κινητά: Σχόλια, τιμές, συγκρίσεις, απορίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ιδιο ακριβως κινητο ειχα παρει την πρωτη φορα και δουλευε αψογα ως που εχασε την βαθμονομηση και το εστειλα πισω, μου το αλλαξανε και στειλανε αυτο που εχει το προβλημα που ανεφερα.

 

θα διαφωνήσω... Είχα αυτό το κινητό για 2 χρόνια με 2 κάρτες sim και δούλευε καλά και με εφαρμογές μέσα κανονικότατα..

:cool:

I want to be,

what i was,

when i wanted to be,

what i am now!!!

Link to comment
Share on other sites

Για μενα το κορυφαιο vfm στις 5 ειναι το F1 και στις 5.5 το Be Pro.Τα Lenovo ποιοτικοτατα αλλα πολυ ασχημα κινητα.Ειδικα για το Α806 το πισω καπακι (και ολη η κατασκευη πλαστικουρα) παραειναι αθλιο για κινητο των 160$.

 

χμμ οπoτε Coolpad F1,Ulefone Be Pro..

Καλυτερο επεξεργαστη ποιο απο τα 2 εχει?

Edited by kalosko
Link to comment
Share on other sites

Με τα 512 Ram μπορεί να είναι αργό, η να μην ανοίγει γρήγορα κάποιες εφαρμογές, η ακόμα και να ''κολλάει'', αλλά στης κάρτες sim παίζει μεγάλο ρόλο κατά πόσο είναι ''δυνατή'' η όχι η κεραία που είναι ενσωματωμένη στην πάνω η την κάτω μεριά της συσκευής....!!!!

Θα ήταν καλύτερα ο φίλος να μας έλεγε ποια εταιρία (κινητής) έχει, και τι γίνετε με το 3G/4G ;) αν υποστηρίζει η συσκευή, και αν το έχει τσεκάρει.....!

Φιλε μου οι καρτες που εχω πανω vodafone και cosmote τις εχω δοκιμασει και στις 2 υποδοχες,εχω δοκιμασει και να βαλω 2 cosmote αλλα τιποτα.

Εχει 3G το εχω τσεκαρει και αυτο αλλα τιποτα.Επισης στα δικτυα που δουλευει ειναι

 

Network type GSM+WCDMA

2G GSM 850/900/1800/1900MHz

3G WCDMA 850/2100MHz

και στο αυτοματο και μονο GSM ιδιο κανει. Αυτο που κανει εντυπωση ειναι πως κανοντας ενα ελεγχο του IMEI στο check imei (δεν ξερω κατα ποσο ειναι ακριβες ) μου δειχνει οτι το IMEI που εχει πισω αντιστοιχει σε M-HORSE S4 MINI και το IMEI που εχει μεσα αντιστοιχει σε M-HORSE Z90.

Οσο για την κεραια το σκεφτηκα και εγω μηπως δεν κανει καλη επαφη αλλα τις πιο πολλες φορες το χανει το σημα ενω το εχω σταθερο.

Letv Le1Pro X800_US
Link to comment
Share on other sites

χμμ οπoτε Coolpad F1,Ulefone Be Pro..

Καλυτερο επεξεργαστη ποιο απο τα 2 εχει?

Φίλε μου, ένα τηλέφωνο δεν κρίνεται μόνο από τον επεξεργαστή...

Ρωτησες για 4 μοντέλα, σου προτειναν να επιλέξεις από 2, ε τώρα αν θες παραπάνω, θα πρέπει να μελετησεις τα νηματα των τηλεφώνων, είναι δημοφιλεστατα και τα δυο!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, ένα τηλέφωνο δεν κρίνεται μόνο από τον επεξεργαστή...

Ρωτησες για 4 μοντέλα, σου προτειναν να επιλέξεις από 2, ε τώρα αν θες παραπάνω, θα πρέπει να μελετησεις τα νηματα των τηλεφώνων, είναι δημοφιλεστατα και τα δυο!

 

Oντως.. θα επρεπε να διευκρινισω οτι με ενδιαφερει η ταχυτητα του κινητου..(εχω ενα απο το 2011 και μου εχει σπασει τα νευρα :mad:)

Ειναι δυσκολη η επιλογη μεταξυ των 2..θα κοιταξω τα νηματα οπως λες και θα επιλεξω!

Ευχαριστω!! :)

Edited by athanaso77
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

θελω να αγορασω κινητο γυρω στα 150ευρω.. δεν με ενδιαφερει αν ειναι δικαρτο, το θελω ομως γρηγορο και αξιπιστο!

Μετα απο ψαξιμο εχω καταληξει στα παρακατω 4:

1)Lenovo a8 a806

2)Coolpad F1

3)ulefone Be Pro

4)Lenovo S860

 

Τι λετε?

το 3 είναι 5,5 ίντσες θα είναι λίγο μεγάλο έμενα δεν με βόλευε ένα κινητό που είχα σε αυτές τις ίντσες

το lenovo a806 είναι με μια sim

το coolpad f1 dual sim πολύ κάλο για τα λεφτά που δίνεις..... έχω πάρει 3 και πάω για 4 σε γνωστούς μου και περιμένουμε καινούρια ρομ

το a806 έχει και 4g άλλα μία sim το έχω δει από κοντά αρκετά καλό του περνάς και μια ρομ πχ aosp (english) που έχω περάσει και είσαι μια χαρά.. και σε θέμα αυτονομίας αλλά και με την ρομ που έρχεται καλό είναι

και το ulefone τερατάκι είναι τώρα που το βλέπω αλλά στις 5,5 ίντσες με χαλάει ότι δεν χωράει σε τσέπη, καθόλου βολικό γιαυτό και άλλαξα κινητό

το s860 ούτε που ασχολούμαι θα μείνω μόνο στην μπαταρία

Edited by markosch
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!

θελω να αγορασω κινητο γυρω στα 150ευρω.. δεν με ενδιαφερει αν ειναι δικαρτο, το θελω ομως γρηγορο και αξιπιστο!

Μετα απο ψαξιμο εχω καταληξει στα παρακατω 4:

1)Lenovo a8 a806

2)Coolpad F1

3)ulefone Be Pro

4)Lenovo S860

Τι λετε?

Εάν μπορείς να περιμένεις μέχρι τα μέσα Απριλίου και σε ενδιαφέρουν οι 5,5 ίντσες σου προτείνω να δείς και αυτό:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_158246.html

με κουπόνι ECOO E04PLUS βγαίνει 170 ευρώ περίπου και από χαρακτηριστικά δεν "πιάνεται".

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

το 3 είναι 5,5 ίντσες θα είναι λίγο μεγάλο έμενα δεν με βόλευε ένα κινητό που είχα σε αυτές τις ίντσες

το lenovo a806 είναι με μια sim

το coolpad f1 dual sim πολύ κάλο για τα λεφτά που δίνεις..... έχω πάρει 3 και πάω για 4 σε γνωστούς μου και περιμένουμε καινούρια ρομ

το a806 έχει και 4g άλλα μία sim το έχω δει από κοντά αρκετά καλό του περνάς και μια ρομ πχ aosp (english) που έχω περάσει και είσαι μια χαρά.. και σε θέμα αυτονομίας αλλά και με την ρομ που έρχεται καλό είναι

και το ulefone τερατάκι είναι τώρα που το βλέπω αλλά στις 5,5 ίντσες με χαλάει ότι δεν χωράει σε τσέπη, καθόλου βολικό γιαυτό και άλλαξα κινητό

το s860 ούτε που ασχολούμαι θα μείνω μόνο στην μπαταρία

 

Δεν με ενδιαφερει αν ειναι sim ή dual sim.. τα χαρακτηριστικα που μου ταιριαζουν ειναι του Lenovo a806 αλλα θεωρω οτι η εμφανιση του ειναι λιγο ξεπερασμενη.Αντιθετα το coolpad f1 εχει καλυτερη εμφανιση.

Τελος παντων.. ευχαριστω για τις συμβουλες! θα επιλεξω οποιο με τραβαει περισσοτερο.

 

 

Εάν μπορείς να περιμένεις μέχρι τα μέσα Απριλίου και σε ενδιαφέρουν οι 5,5 ίντσες σου προτείνω να δείς και αυτό:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_158246.html

με κουπόνι ECOO E04PLUS βγαίνει 170 ευρώ περίπου και από χαρακτηριστικά δεν "πιάνεται".

 

Ισχυει! αλλα ισως να απορριψω αυτα με τις 5.5 ιντσες.. Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

κινήτο με μεταφορικα max 170euros.

να είναι αξιπιστο site. ποσο καιρο πέριπου θέλει να για να το παραλάβω?

εγω εχω βρει αυτο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

εχω ακούσει πως η ΧΙΑΟΜΙ είναι απο τις κορυφαίες εταιρειες.

ψαχνω κιν με χαρακτηριστικα σαν του ΧΙΑΟΜΙ

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας αγορασα ενα smartphone (turbo x A) και παρατηρησα οτι δεν εχει google play ετσι και εγω κατεβασα αυτα τα apκ : google play,gmail,youtube και στη συνεχεια τα εκανα εγκατασταση ολα δουλευαν ρολοΪ εκτος απο το google play μου έβγαζε δυστυχως google play σταματησε να λειτουργει.Kαμια ιδεα για να λυσω το προβλημα μου

 

 

 

χωρις root

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Απαγορεύεται η άσκοπη μορφοποίηση κειμένου σε ολόκληρο το post.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Θα πρότεινα να το ρουταρεις, και μόλις κάνεις την δουλειά σου το απενεργοποιεις το ρουτ.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

 

μαλλον τις επομενες 3 ημερες θα το παραγγειλω. ξερει κανεις κανενα καλο αξιοπιστο σιτε για να παραγγειλω Coolpad F1 MTK6592; βρηκα εδω http://www.1949deal.com/coolpad-f1-8297-mtk6592-octa-core-1-7ghz-android-4-2-2-smartphone-2gb-ram-8gb-rom-5-0-inch-gorilla-glass-ogs-screen-silver.html ή http://touch-us.com/coolpad-f1-8297w.html αν δεν ξερω ειναι αξιοπιστο..

ποια θεωρειται η καλυτερη ROM για το coolpad f1;

Link to comment
Share on other sites

κινήτο με μεταφορικα max 170euros.

να είναι αξιπιστο site. ποσο καιρο πέριπου θέλει να για να το παραλάβω?

εγω εχω βρει αυτο http://www.vickmall.com/original-xiaomi-redmi-note-4g-fdd-lte-smartphone-hongmi-note-snapdragon-400-1-6ghz-2gb-8gb-5-5-inch-hd-ips-13-0mp.html

εχω ακούσει πως η ΧΙΑΟΜΙ είναι απο τις κορυφαίες εταιρειες.

ψαχνω κιν με χαρακτηριστικα σαν του ΧΙΑΟΜΙ

 

Είτε ECOO E04 Είτε Ulefone Be Pro. Το xiaomia redmi note είναι ποιο αργό και λιγότερα χαρακτηριστικά ιδιαίτερα απο το ECOO 04 αλλά το Xiaomi είναι ας πούμε όπως λες "επώνυμο" Εγώ αγόρασα το ακόμα ποιο φτηνό Ulefone Be Pro που φαίνετε απο κριτικές πως είναι πολύ καλο. Τωρα απο μαγαζιά το Vickmall - GearBEst αλλά και άλλα που θα βρεις εδώ μέσα είναι αξιόπιστα.

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω rom official η custom , για το jiake v17

http://www.aliexpress.com/store/product/JIAKE-V17/301564_32284491992.html

αν βρει κάποιος κάποια rom , ας ποστάρει εδώ

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια. ηθελα να ρωτησω αν ξερει καποιος να μου πει τι παιζει με HTC one M7 και αλλα επωνυμα κινητα απο aliexpress.

γιατι τοσο φτηνο ?

αξιζει τον κοπο...?

απο οτι διαβαζω ειναι ανακατασκευη...και εχει πανω απο 1000 orders. αν ξερει καποιος ας βοηθησει.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κατι ακουστικα απο αλι και παιζουν σωστα μονο οταν παταω το κουμπι που εχει για να απαντας. Φυσικα δεν δουλευει κανενα κουμπι ουτε το + - της εντασης
Link to comment
Share on other sites

Πηρα κατι ακουστικα απο αλι και παιζουν σωστα μονο οταν παταω το κουμπι που εχει για να απαντας. Φυσικα δεν δουλευει κανενα κουμπι ουτε το + - της εντασης

 

Ειναι θεμα προτυπου συνδεσιμοτητας,δεν ειναι θεμα ποιοτητας.

Οι βλάκες είναι γεμάτοι αυτοπεποίθηση και οι ευφυείς γεμάτοι αμφιβολία. Ράσελ Μπέρτραντ
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα προτυπου συνδεσιμοτητας,δεν ειναι θεμα ποιοτητας.

Τι πρεπει να κανω για να παιξουν σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην ulefone,αρχησε να συμπεριφέρεται σαν μεγαλη εταιρια.

Να τα βλεπουν και καποιες αλλες εταιριες που υποτίθεται ειναι μεγαλυτερες στην Κινα!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα κατι ακουστικα απο αλι και παιζουν σωστα μονο οταν παταω το κουμπι που εχει για να απαντας. Φυσικα δεν δουλευει κανενα κουμπι ουτε το + - της εντασης

https://www.google.com/search?q=omtp+vs+ctia

 

Είδατε τιμές στη Γαλλία το Asus Zenfone 2; Άνετα το OnePlus αυτής της χρονιάς

Edited by Teisos
προσθήκη για Zenfone 2
ƒ
Link to comment
Share on other sites

https://www.google.com/search?q=omtp+vs+ctia

 

Είδατε τιμές στη Γαλλία το Asus Zenfone 2; Άνετα το OnePlus αυτής της χρονιάς

 

καποιο link?

Link to comment
Share on other sites

καποιο link?

2 link με την είδηση:

http://www.androidauthority.com/asus-zenfone-2-europe-launch-597878/

 

Για αγορά δεν ξέρω που/αν κυκλοφόρησε

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...